2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Ben veriyorum canım, tane kimyon aldim aktardan, sise suyu kaynatıp içine yarim çay kaşığı atıyorum, 1 2 dk kaynatıyorum, ilininca yarim yada duruma gore 1ncay kaşığı veriyorum, gerçekten iyi geliyor

Canım dediğimi yanlış anlama ama
o kadar takılma dakikalara.
Kendi her istediğinde ver,
ama istemezse ve uyuyorsa sen 2.5-3 saati geçirmeden ver.
Biz bugün 57 günlük olduk, hiç saate ve emme süresine bakmadım. Hiç ne kadar sütüm var diye de bakmadım. Bunlar anneyi strese ve kısır döngüye sokuyor.
Her bebeğin doyma süresi, aldığı süt miktarı, uyku süresi vs farklı.
Şu dönemlerinde beslenme ve uyku düzeni tutturmak zaten imkansız.

Çok doğru söylüyorsun canım, ama insan ister istemez endişe ediyor dediğin gibi strese de giriyorum niye uyanmadı niye az emdi diye. Biraz akışına bırakmak lazım annem de söylüyor doymasa uyumaz ağlar ister diye :)

Bizdede oldu K vitamini verdi doktor. İhmal etme doktora git bence Canım.
@Mini_mini ben d vitaminini ya emzirmeden hemen önce meme’me damlatıyorum yada Elimi güzelcene yıkayıp parmağıma damlatıp veriyorum. Kullandığım damlanın kullanım talimatı böyleydi.

Canım bir söz var ya hekimden sorma çekenden sor diye ben istediği zaman veriyorum sadece meme ucum çok acırsa oyalıyorum ara veriyorum biraz ben anne ile bağı artırdığını düşünüyorum bebek kendini güvende hissediyor koyveriyor kendini zaten 4. Tremester diyorlar o yüzden kıyamıyorum.
Ben veriyorum canım, tane kimyon aldim aktardan, sise suyu kaynatıp içine yarim çay kaşığı atıyorum, 1 2 dk kaynatıyorum, ilininca yarim yada duruma gore 1ncay kaşığı veriyorum, gerçekten iyi geliyor
Teşekkürler canım Kullandığına sevindim bende merak ediyordum bu gece zorlanırsa yine veririm mutlaka

Doğrudur kuzum benimki de durmazsa veririm herhalde kıyamam

Of bugün gaz çok fena bizde de. 2 dakikadan uzun uykuda kalamıyor. Yazım perişan oldu. Ben de tabii

Kızlar oruca niyetlenen var mı aramızda? Sütün azalmasına neden olur mu?
azalmıyor diye bir çalışma var ama ben yapamam. Emzirirken dilim damağıma yapışıyor. Bence aç susuz süt olmaz.
2 buçuk. Çok da fark etmez. 3’ü geçirme. Zaten o ister.

2-3 Gecedir uyanmıyor canım mecbur ben uyandırıyorum, sağol :)

Ben uyansin diye altini açıyorum ve ellerini opuyorum.ellerine cok tepki veriyor denedin mi hic.biberonla vermeyi düşündün mü.benimkide oyleydi uykuda meme almıyordu biberini luk luk götürüyordu

Ben uyansin diye altini açıyorum ve ellerini opuyorum.ellerine cok tepki veriyor denedin mi hic.biberonla vermeyi düşündün mü.benimkide oyleydi uykuda meme almıyordu biberini luk luk götürüyordu
Ayaklarıyla elleriyle oynuyoruz altını açıyoruz bana mısın demiyor kuzum. Altını açınca uyanırdı eskiden şimdi altını açarken mızıldanıyor kucağıma aldığım an tekrar uyuyor. Memeye yeni yeni alışmaya başladığı için tekrar biberon vermek istemiyorum meme reddi yaşadık ya. Saat başı emziriym daha iyi biberona alışmasın da tekrar :)

Ayy maşallah canım ne güzel işte gazını rahatça çıkartıyo
Bizim kızın çok gazı olduğunda bazen hapşırsa diye dua ediyorum aynı anda altranda çıkartıyo

Ben sağlıkçıyım, çok dikkat ederim herşeye. Normalde bende herşeyi saatli düzenli bir sisteme oturup yapayım diyordum. Hatta şimdiden uyku eğitimi verecektim. :)
Annem kızdı, başlarım saatine eğitimine 6.aya kadar huyu suyu belli olmaz. Siz sürekli emsin uyusun gülsün hiç ağlamasın istiyorsunuz, gerekirse hiç uyutmaz emmez bağıracak da ağlayacak da hastalanacak da bebek bu dedi. Fırçayı yeyince akışına bıraktım valla..
Birşeyde diyemedim çünkü annem kreş ve anasınıfı öğretmeni. Çocuk büyütmede malum daha bilgili.

Canım yeni alışmış emmeye o yüzden yorulup uykuya geçiyordur. Devamlı bir parmağınla çenesinden destekliyormusun ? Emip bittikten sonraki süre geçerli oluyormuş. Kızım küvezdeyken sağma emme konusunda ebeler hemşireler baya bilgilendirdiler. Aklına takulan başka birşey varsa yardımcı olayım ☺

Uyym odasına çıktığımda yanımdaki bayanın bebeğide Beste gibiydi kadının göğüs ucuda yoktu kaşıkla veriyordu. Çocuk çenesini dahi açmazdı,annesi gazı yok sanıyordu meğer çoxuk gazdan içmezmiş. Hemşireler bir gaz çıkardı hayret etmişim ogün ☺maşallah diyeyim çocuğa. Belki senin kızda öyledir canım

Ben çocuğu ne zaman uyandırmak istesem annem kızıyor, çocuğun uykuya da ihtiyacı var elleme uyusun diyor ama dediğin gibi daha ço küçük kendi kendine uyanamıyor

Mesela öğlen 1buçukta emzirdim uyudu, artık uyandırıp tekrar emzirmem gerek ama anneme kalsa elleme çocuğu diyor
3 saati geçirmek istemiyorum

Şekil olmuş muyum

Kız allah iyiliğini versin
Gece mesajını gördüm ama uykusuzluktan hiç anlamadım sen olduğunu

Hatta kendi kendime söylendim bu kim ne biçim mesaj yazmış gece gece dalga mı geçiyor dedim

Hayırlı olsun yeni nickin

Tabii uykusuzluk seni tahammülsüz yapacaksa ve sütünü azaltacaksa en iyisini yapıyorsun. Ev işlerinde yardım alman mümkün mü? 30 cc vermesen uyumaz mı? Mama hazırlamak da zor
Büyük temizlikte alıyorum ama günlük işlerimde maalesef kendim yapıyorum eşim çok yorgun geliyor. Mamayı hazırlamakta zor evet ama mecburen yapıyorum sadece anne sütünü çabuk öğütüyo bide benim oğlum 8 gün küvözde kaldı orda mama biberon alıştı ben sağıp yollasamda vermişler yetmiyor diye. Zar zor göğsümü tutturdum

Reactions: 9ay
Kızlar ben mi beceremiyorum yoksa bizim kız mı zor gaz çıkarıyor anlamıyorum
Ne yapsak yine de kıvranıyor ıkınıyor kıpkırmızı oluyor

Emdikten sonra ağızdan bir kere gak diyor ama popodan gazı çok zor çıkıyor

Barsak seslerini duyuyorum çocuğun
Üşüttüğü için mi geliyor o sesler

Merhaba Kızlar bana göre bebeğinizde sarılık durumu yoksa ve ilk on gün değilse geceleri birakın uyusunlar kendileri uyandığında emzirin çünkü uyku düzenleri bozuluyor ileri dönemde sürekli o saatlerde uyanıyorlar
Gönlünüz elvermiyorsa hep aynı saatte kaldırın hiç olmazda saati belli olur
Tabi bu saat 6 saati geçmesin.nasıl olsa gündüzleri sık sık uyanıp emiyorlar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…