2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Ben sağlıkçıyım, çok dikkat ederim herşeye. Normalde bende herşeyi saatli düzenli bir sisteme oturup yapayım diyordum. Hatta şimdiden uyku eğitimi verecektim. :)
Annem kızdı, başlarım saatine eğitimine 6.aya kadar huyu suyu belli olmaz. Siz sürekli emsin uyusun gülsün hiç ağlamasın istiyorsunuz, gerekirse hiç uyutmaz emmez bağıracak da ağlayacak da hastalanacak da bebek bu dedi. Fırçayı yeyince akışına bıraktım valla.. :halay:
Birşeyde diyemedim çünkü annem kreş ve anasınıfı öğretmeni. Çocuk büyütmede malum daha bilgili. :anne:
Benimki de öyle diyor bebek bu emer emmez acıkır hiç uyumaz ya da çok uyur, yeni çıkmış bu saatli emzirmeler uykudan uyandırmalar bırak uyusun uykuya da ihtiyacı var diyor :KK53: Bi sağlıkçı ve öğretmen de bunu söylüyorsa biraz kulak vermek lazım o zaman:KK48:
Canım yeni alışmış emmeye o yüzden yorulup uykuya geçiyordur. Devamlı bir parmağınla çenesinden destekliyormusun ? Emip bittikten sonraki süre geçerli oluyormuş. Kızım küvezdeyken sağma emme konusunda ebeler hemşireler baya bilgilendirdiler. Aklına takulan başka birşey varsa yardımcı olayım ☺
Destekliyorum kuzum çenesinden, dediğin gibi yoruluyor fark ediyorum emerken. Son bitişi baz alıym o zaman ben 🤔 sağol kuzum aklıma gelince sorarım arada takılıyorum bazı konulara ❤️
Uyym odasına çıktığımda yanımdaki bayanın bebeğide Beste gibiydi kadının göğüs ucuda yoktu kaşıkla veriyordu. Çocuk çenesini dahi açmazdı,annesi gazı yok sanıyordu meğer çoxuk gazdan içmezmiş. Hemşireler bir gaz çıkardı hayret etmişim ogün ☺maşallah diyeyim çocuğa. Belki senin kızda öyledir canım
Gazını da çok zor çıkarıyor kuzum bazen bi dahaki emmesini buluyor çıkarması. Sen demiştin galiba birkaç gün önce gazı varsa emmek istemiyor bebekler diye onu okuduğumdan beri daha hassasım tam olarak çıktığına emin olmak istiyorum :KK53:

Kız allah iyiliğini versin 😀
Gece mesajını gördüm ama uykusuzluktan hiç anlamadım sen olduğunu 😬

Hatta kendi kendime söylendim bu kim ne biçim mesaj yazmış gece gece dalga mı geçiyor dedim 😀

Hayırlı olsun yeni nickin 😀
Aşk olsunn duymamış olayım 😂
Teşekkür ederim kuzu😘

Merhaba Kızlar bana göre bebeğinizde sarılık durumu yoksa ve ilk on gün değilse geceleri birakın uyusunlar kendileri uyandığında emzirin çünkü uyku düzenleri bozuluyor ileri dönemde sürekli o saatlerde uyanıyorlar
Gönlünüz elvermiyorsa hep aynı saatte kaldırın hiç olmazda saati belli olur
Tabi bu saat 6 saati geçmesin.nasıl olsa gündüzleri sık sık uyanıp emiyorlar
Biz bir ayı geçtik sarılıkta düşüşe geçti. Artık gece Umay uyanmadan ben kalkmıyorum. Oda zaten 4 saati geçirmiyor :)

Kızlar ben mi beceremiyorum yoksa bizim kız mı zor gaz çıkarıyor anlamıyorum
Ne yapsak yine de kıvranıyor ıkınıyor kıpkırmızı oluyor 😔

Emdikten sonra ağızdan bir kere gak diyor ama popodan gazı çok zor çıkıyor

Barsak seslerini duyuyorum çocuğun
Üşüttüğü için mi geliyor o sesler

Aynı bizimki de böyle canım, emzirir emzirmez omzuma alıyorum ağızdan çıkarıyor ancak alttan çok zor, ancak kendi çıkarıyor. Ve bağırsak sesleri normal, benim bebisimden de geliyor o sesler, işte o gaz sancisi zaten

Ben sağlıkçıyım, çok dikkat ederim herşeye. Normalde bende herşeyi saatli düzenli bir sisteme oturup yapayım diyordum. Hatta şimdiden uyku eğitimi verecektim. :)
Annem kızdı, başlarım saatine eğitimine 6.aya kadar huyu suyu belli olmaz. Siz sürekli emsin uyusun gülsün hiç ağlamasın istiyorsunuz, gerekirse hiç uyutmaz emmez bağıracak da ağlayacak da hastalanacak da bebek bu dedi. Fırçayı yeyince akışına bıraktım valla.. :halay:
Birşeyde diyemedim çünkü annem kreş ve anasınıfı öğretmeni. Çocuk büyütmede malum daha bilgili. :anne:

Bayıldım annene. Çok doğru söylüyor.
Canım yeni alışmış emmeye o yüzden yorulup uykuya geçiyordur. Devamlı bir parmağınla çenesinden destekliyormusun ? Emip bittikten sonraki süre geçerli oluyormuş. Kızım küvezdeyken sağma emme konusunda ebeler hemşireler baya bilgilendirdiler. Aklına takulan başka birşey varsa yardımcı olayım ☺
Bitiş saatini baz almak gerekiyor öyle mi? Ben de ona göre yapayım o zaman.
Ben çocuğu ne zaman uyandırmak istesem annem kızıyor, çocuğun uykuya da ihtiyacı var elleme uyusun diyor ama dediğin gibi daha ço küçük kendi kendine uyanamıyor

Mesela öğlen 1buçukta emzirdim uyudu, artık uyandırıp tekrar emzirmem gerek ama anneme kalsa elleme çocuğu diyor
3 saati geçirmek istemiyorum
Aslında ben kendi haline bırakırım da. Bu sarılık durumu hala düzelmedi ya tedirgin oluyorum.
2 saat önce uyandıramadık. Halbuki tam 3 saat olmuştu. kendi kalktı 5 dk emdi yeterince emmedi hemen uyudu yarım saat uyandırmaya
Çalıştık en sonunda 1 kaşık şekerli su verdik gözünüaçtı. Sanırım şekeri düştü. Sonra yine emdi az önce uyudu..bu sarılık değeri 0 a inmedikçe içim rahat etmeyecek

Ben kızımı 3 aylıkken; Hacettepe de birlikte çalıştığımız çok sevdiğim bi çocuk doktoru var ona götürmüştüm. Demişti ki; biri sen uyurken ağzına zorla bişi soksa ne yaparsın? Bırak uyusun dedi. Ne zaman ağlar uyanır o zaman verirsin dedi. Tabii bunu 3.ayın içinde diyor. Tamam dedik. O gece bekledim ve tam 6 saat uyudu.... İnanamadık. Uyandı ve emdi. Yani aslında gece uykusunu çok da bölmemek lazım ama işte henüz küçükler ama o günlerde gelecek kızlar daha rahat edeceğiz.

Mama yiyorsa onu değişin biz comformil aldım hergün yapıyor şimdi
Bizde kabız ve gaz için olan mamaları kullanıyoruz aslında günlük çıkıyordu ne olduysa bu son 10 gün dengesiz geçti kakasini yapmasi. Dün fitil kullandım daha ucundan koydum hemen yaptı şükür..

Aslında ben kendi haline bırakırım da. Bu sarılık durumu hala düzelmedi ya tedirgin oluyorum.
2 saat önce uyandıramadık. Halbuki tam 3 saat olmuştu. kendi kalktı 5 dk emdi yeterince emmedi hemen uyudu yarım saat uyandırmaya
Çalıştık en sonunda 1 kaşık şekerli su verdik gözünüaçtı. Sanırım şekeri düştü. Sonra yine emdi az önce uyudu..bu sarılık değeri 0 a inmedikçe içim rahat etmeyecek

Ben kızımı 3 aylıkken; Hacettepe de birlikte çalıştığımız çok sevdiğim bi çocuk doktoru var ona götürmüştüm. Demişti ki; biri sen uyurken ağzına zorla bişi soksa ne yaparsın? Bırak uyusun dedi. Ne zaman ağlar uyanır o zaman verirsin dedi. Tabii bunu 3.ayın içinde diyor. Tamam dedik. O gece bekledim ve tam 6 saat uyudu.... İnanamadık. Uyandı ve emdi. Yani aslında gece uykusunu çok da bölmemek lazım ama işte henüz küçükler ama o günlerde gelecek kızlar daha rahat edeceğiz.
Sen 3 aylık yazınca şöyle bir düşündüm canım doğum yaşına göre şu an 3.ayın içindeyiz 22 mayısta 3 ayı dolduracak. Düzeltilmiş yaşına göre 1 ay iki günlük henüz:) çok garip oluyor böyle, annem bekle ikinci kirki da çıksın değişir huyu suyu diyor .. bekle bekle bir hal oldum zaten :KK51:

Tsk ederim kizlar cvplariniz icin bundan sonra agzina damlatacagim.
Valla artik ne yapacagimi sasirdim. O kadsr yorgunum ki.. Dogumdan beri geceleri tek basima kalktigimdan uykusuzluktan gozlerim gormuyor. Annem sagolsun her gunduz geliyor gece de kaliyim diyor ama ben duzenini bozmak istemiyorum. Bir aydir gece iki saat arayla kalkmaktan ve uyuyamamaktan mafoldum. Esime kac kez dedim bir kez de ben uyanmayim sen mamasini ver diye. Tamam dedi hep ama hic vermedi. Zor zamanlarda gerekli olursa veririm dedi :KK43: Bir kere de olsa o kalkmis olsa belki iki uc saat deliksiz uyuyacagim. Simdi de sahur hazirligig basladi. Bebege mamasini yediriyorum yatiriyorum arkasindan sahur hazirligi yapiyorum tum gecem ayakta geciyor tam saat 5 oluyor diger mama vakti geliyor onu da yediriyim derken bizim kizin gaz sancisi artiyor uyumadan sabahliyoruz. Nasil opacak bilmiyorum :KK43: Annem gunduz ben varken uyu diyor ama bende gunduz uyuyamiyorum basim agriyor uyudugumda :KK43: Bebekleri iki uc saatte bir doyurma olayi ne zamana kadar surecek bilgisi olan var mi ? Sanirim birde koligiz gece gunduz kendimizi sikmaktan uyuyamiyoruz

Ben de senin gibiyim canım geceleri yalnız bakıyorum doğum Yaptığımdan beri. Gündüzleri annem geliyor sabah on akşam beşe kadar. Ben de 2 saat uyuyorum sen de uyu annen varken yoksa senin için zor

Sabahtan beri aglama halinde gaz sancısı var yusufun, beşik başından ayrılamıyorum. Uykusuzluk diz boyu , oruçlu olunca açlık ta eşlik ediyor tabı. Sabrımin son demleri , eşim işten gelsin yemek yetistirecegim daha iftara onu düşünüyorum.. annelik gerçekten kutsalmış :KK51:

Bebeğine tek başına bakan annelerin önünde saygıyla eğiliyorum valla :KK52: Benim annem olduğu halde zorlanıyorum neredeyse hiç ev işi yapmıyorum, kızım çok huysuzlanınca, ben uykusuz kalınca da annem bana dayanamıyor o bakıyor ben uyuyorum. Tek başına olsam çok zorlanacakmışım sanırım :KK43:

İyi akşamlar kızlar,
Rüzgar uyurken iki elini aniden havaya kaldırıp uyanıyor. Sonra uyumuyor. Artarda yapıyor bazen bunu. :KK43:
Yanında dikkat diyoruz zaten, kimse öyle gürültü yapmıyor.
Ama en ufacık ani bir ses ve dokunuşta yapıyor bunu. Mesela yanından biri geçse, ben örtüsünü düzeltsem, vs.
Sessizliğe çok alışmasın diye; tv çalışıyor evde, sesli de konuşuyoruz.
Sizde de var mı böyle bir durum?

Son düzenleme:
İyi akşamlar kızlar,
Rüzgar uyurken iki elini aniden havaya kaldırıp uyanıyor. Sonra uyumuyor. Artarda yapıyor bazen bunu. :KK43:
Ama en ufacık ani bir ses ve dokunuşta yapıyor bunu. Mesela yanından biri geçse, ben örtüsünü düzeltsem, vs.

Sıçrıyor canım rüya görüyordur. Sıçrayınca da uyanıyor. Bu tarz durumlarda kundak yapabilirsin 🙏🏼

İyi akşamlar kızlar,
Evet cnm benim kuzumda öyle,ya kollarını içine koyup hafıf bi kundak yapıyorum ya da kolunu göğsüne koyup yan yatırıyorum, bu şekilde sıçramaz

Sen 3 aylık yazınca şöyle bir düşündüm canım doğum yaşına göre şu an 3.ayın içindeyiz 22 mayısta 3 ayı dolduracak. Düzeltilmiş yaşına göre 1 ay iki günlük henüz:) çok garip oluyor böyle, annem bekle ikinci kirki da çıksın değişir huyu suyu diyor .. bekle bekle bir hal oldum zaten :KK51:
Peki canım hangisi baz alınıyor doğduğu tarih değil mi?
Sabahtan beri aglama halinde gaz sancısı var yusufun, beşik başından ayrılamıyorum. Uykusuzluk diz boyu , oruçlu olunca açlık ta eşlik ediyor tabı. Sabrımin son demleri , eşim işten gelsin yemek yetistirecegim daha iftara onu düşünüyorum.. annelik gerçekten kutsalmış :KK51:
Ay canım Allah kabul etsin. Sevabın çok..baş ağrısından ben herhalde yığılır kalırdım. Çünkü enerji lazım EE yetmeyince enerji de de yok Allah yardımcın ölsün
İyi akşamlar kızlar,
Metoş da öyle irkiliyor..gün içinde bazı uykularını özellikle salonda yapıyorum babam annem hepimiz var TV açık Ama mesela birden biri hapşursun cep tlf çalsın bi anda sıçrıyor gibi oluyor gözünü anlık açıyor eli kolu kalkıyor normal yani.

Evet cnm benim kuzumda öyle,ya kollarını içine koyup hafıf bi kundak yapıyorum ya da kolunu göğsüne koyup yan yatırıyorum, bu şekilde sıçramaz
Kundak doğduğunda hiç yapmadım, şimdi de yaptırmıyor.
birkaç kez denedim sevmedi kollarını çıkarmaya çalıştı.
Yan yatırdığımda hiç gözlemlemedim, birde onu deneyeyim canım

Sıçrıyor canım rüya görüyordur. Sıçrayınca da uyanıyor. Bu tarz durumlarda kundak yapabilirsin 🙏🏼
Kundağı hiç yapmadım doğduğunda kuzum, şimdide yaptırmıyor. Ama yine de deneyeceğim. Çünkü böyle çok sağlıksız uyuyor. :KK43:

Metoş da öyle irkiliyor..gün içinde bazı uykularını özellikle salonda yapıyorum babam annem hepimiz var TV açık Ama mesela birden biri hapşursun cep tlf çalsın bi anda sıçrıyor gibi oluyor gözünü anlık açıyor eli kolu kalkıyor normal yani.
Aynen anlattığın gibi oluyor canım.
Böyle olduğunda uykusu bölünüyor, mızıldıyor, çok rahatsız uyuyor ya da tamamen uyanıyor.
Kayınvalidem korkutmuşsunuz siz bebeği ondan böyle yapıyor gibi birşeyler söyledi. :KK43: sinir oldum.

Benimki de öyle diyor bebek bu emer emmez acıkır hiç uyumaz ya da çok uyur, yeni çıkmış bu saatli emzirmeler uykudan uyandırmalar bırak uyusun uykuya da ihtiyacı var diyor :KK53: Bi sağlıkçı ve öğretmen de bunu söylüyorsa biraz kulak vermek lazım o zaman:KK48:

Destekliyorum kuzum çenesinden, dediğin gibi yoruluyor fark ediyorum emerken. Son bitişi baz alıym o zaman ben 🤔 sağol kuzum aklıma gelince sorarım arada takılıyorum bazı konulara ❤

Gazını da çok zor çıkarıyor kuzum bazen bi dahaki emmesini buluyor çıkarması. Sen demiştin galiba birkaç gün önce gazı varsa emmek istemiyor bebekler diye onu okuduğumdan beri daha hassasım tam olarak çıktığına emin olmak istiyorum :KK53:
Çoğumuz acemiyiz canım sora sora öğrenicez bazı şeyleri ☺
Aynı benim kız canım o kadar zor çıkartıyor ki bazen senin dediğin gibi diğer beslenme saati gelmiş oluyor birde o ekleniyor üstüne bu sefer çocuk kısır döngüye giriyor. O yüzden gazını iyice çıkarmadan sakın 2 saat oldu 3 saat oldu diye çocuğu emzirmeye kalkma

Evet canım banada ordaki ebeler öyle bilgi verdiler ☺

İyi akşamlar kızlar,
Bizde de var ve olmasi lazim normali oyle yapmasi lazim bebeklerin :) eger yapmazsa sorun endiselenme

Kızlar hem emzirip hem oruç tutanınız var mı? Ben oruç tutuyorum ama sütüm azaldı gibime geliyor Ne yapsam bilemedim

X