2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Gece emzirmeyince azalır mı peki süt?
Bilmiyorum ki ama ben her uyandığımda 2 bardak su içiyorum ki süt dolsun. Hemşire gebe okulunda iken dedi ki; gece sütü daha doyurucu olurmuş. O yüzden gündüz sağdığınızı gündüz; gece sağdığınızı gece verin demişti.
Canim ya ben bir ay boyunca yanlis mi yaptim o zaman Hep sutune kattim uc damla simdi hic d vitamini almamis mi sayiliyor
Almıştır muhakkak ama biberona da yapışıp kalıyor ya 3 damla çok az olduğundan. Bundan sonrasında ya kaşıkla ya da direk ağzına damlatırsın canım
Gunaydin kizlar.
Kizlar bebeleriniz ayda kac cm uzadi
Hiç bilmiyorum p tesi ölçerler muhtemelen ya da yarın ki hastane kontrolünde

H Heart of Gold canım maşallah metehana.emiyor uyuyor acıkınca kendi uyanıyor. Düzenli bir çocuk olacak herhalde darısı bizim bebelerin başına
MaşaAllah canım. Çok şükür diyeyim beni yormuyor. tabii arada tutuyor sancı ama olacak o kadar. Amin canım hepinizin bebişleri de böyle düzenli olsun

Doktora sordum sutun yetiyorsa gerek yok dedi.sarilik oldugu icin vermiştim.bebisin kilo alimi nasil.
İlk günler hem sarılık hemde sütün gelmesine yardımcı mama takviyesi bencede olmalı.
Kilo boy oranımız maşallah baya iyi canım 300-350 gr arası almış.
Canim sen tek seferde iki gogsunude veriyor musun.ben tek gogsumu veriyorum emerken uyuyo zaten.oyle kisa surede emmiyor.emdikten sonra gogsumu sıkıyorum hala sut çıkıyor.gecen 40 dakika emdi
Evet canım 2 göğsümü birden veriyorum. Birini emiyor 5dk kestiriyor gazını çıkartıyoruz sonra diğerinden devam ediyoruz ☺ 40 dk falan emiyorsa tek göğüs verme 2 göğsünü ver. Maşallah bu arada
Geceden beri anca yazabildim

Ben hıçkırırken veriyorum göğsümü canım, hıçkırığı da kesiyor, aklınızda bulunsun
Nefes borusuna kaçar canım dikkat et
Benim kızında uyanık olup depinip durduğu bir zaman vardı. Şuan aynı saatleri eşref saati ilan ettim hergün aynı zaman aralığında 4-5 saat uyumuyo bar bar bağırıyo. Özlüyom kız bu benim karnımdaydı falan diyorum

Biz 4 günde kilo alımı yok ama doktor normal dedi. Dogum sonrası 350 gr kadar vermesini bekliyoruz dedi. Biz toplam 155 gr verdik sadece pazartesi kontrol var asıl o zaman belli olacak sanırım.
Gündüz 2 saat arayla gece 2 buçuk saat sonra kendi mıkırdanıyor sadece emme ile devam ediyoruz kılomuz 3180 sarılık olmadık şükür.
Şimdilik yormuyor miniğim Allah hepimize kolaylık versin

Göz muayenesi soruyordunız ya kızlar
Şimdi 360 tv göz hastalıkları profesörü diyor ki; 2 yaşından önce göz muayenesini önermeyiz.
Ama çocuğunuzun gözünde kayma şaşılık büyüklük gibi birşey gözlemlerseniz o zaman muayene ettirin diyor.
Ben kızımı ilk 2 yaşımda iken götürmüş tüm her sene doğum gününün olduğu ayda kendi göz doktoruma rutin kontrole götürüyorum.

MaşaAllah annesi miniğine gayet iyi
Doğum yapmayan kaldı mı
Herkes doğurdu canım :)

Gece emzirmeyince azalır mı peki süt?
Doktora sordum bunu gündüz böyle (hiç durmadan :)) emzirmeye devam edersen azalmaz dedi. Ama benim kendi okuduklarım hem bebeğin kilo alımının azalacağını hem de sütün azalacağını yazıyordu.

Günaydın kızlar dün akşamdan beri perişan oldum resmen

Bizim kız kazan kaldırdı fena gazı var çığlığı basıyor gece çok zor uyuttum ve bu saate kadar geldik

Evde gaz damlam yok kimyonu öneriyorlar çevremde de vardı kullanan 1 çay kaşığı veriyorlarmış demleyip hiç yaptınız mı? Bir fikriniz var mı?

Canim ya ben bir ay boyunca yanlis mi yaptim o zaman Hep sutune kattim uc damla simdi hic d vitamini almamis mi sayiliyor
Üzülme ben ilk bebeğime hiç veremedim. 3 yaşında ve sağlıklı. Hiç hasta olmaz maşallah. Ver tabii de üzülmene gerek yok.

Doktora sordum bunu gündüz böyle (hiç durmadan :)) emzirmeye devam edersen azalmaz dedi. Ama benim kendi okuduklarım hem bebeğin kilo alımının azalacağını hem de sütün azalacağını yazıyordu.
Canım dün ben onu hemşireye sordum alakası yok dedi emzir sen dedi sonra doktor da emzirmeyle sütün artar dedi

Ben günde 2-3 kere kendim içiyorum yetiyor. Biz de gaz çıkarma metodu uyguluyorum burada bir kaç kere yazmıştım.

Canım gecede 2 kez mama vermenle bebek o şekilde gelişmez maaşallah sütün de yaramış sen emzirmeye devam et sütüm az ya da yaramıyor diye düşünme

Canım içeriği temiz bir damla kullanmanı tavsiye ederim
Bizim hastanedki çocuk doktoru 500 bin kez söyledi canım göze de götürün diyr negatif yönde çok etkiledi bizi kuzum sen tecrubelisin bu göz kaymaları oluyor ya arada onlar tam olarak ne zaman kaybolacak netleşecek?

Bazı geceler yorgunluktan bitap düşüyorum o zaman emzirmeden direk veriyorum 75cc ama çoğu zaman önce emzirip sonra 30 cc veriyorum yada bir emzirip bir mama şeklinde değişiyor moduma göre. Şunu farkettim ben uyumazsam ertesi güne sütüm az oluyor. Kar zarar kıyaslaması yaparsak geceki mama gündüzü kurtarıyor diye deneyelimdim. Bebek bakımı çok zor ya birde tek başımayım bazen kendimi çaresiz hissedip ağlarken buluyorum

Maşallah canim iyi kilo almis.40 dakika birkere emdi.memeyi çekince bu sefer tekrar tutmuyor o yuzden tek meme veriyorum cunku genelde uyuyor . Masallah diyim gaz sorunumuz yok kucagima aldığımda cikariyor hatta yüzüme puhh yapiyoya da alttan motoru kuruyo

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…