2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Kizlar lohusa sendromu dedikleri şey herkes de oluyor mu ?
Nasil giriliyor:) Nasil cikiliyor :)
Benim piskolojim hic degismedi cok mutluyum diyen var mi aranizda ? cok merak ediyorum dogum sonrasıni .tabi ki herkesin bir olmaz ama ne yaşadığınızı merak ediyorum
%20 bir kesimde hicbir degisiklik olmazmis ,Ben de hicbir degisiklik yok ,sendroma girmedim .herkes gircek diye birsey yok insallah girmesin mutlu bir sekilde atlatirsin

Kızlar dün ben ailemin yanına geldim eşimle. Yolculuk 2 saat sürdü. Tabii bu esnada bizim sıpa acıktı uyanır uyanmaz emzirdim yolculuk esnasında. Bugün de sahile çıktık. Sandalyelerimizi aldık şöyle bir güzel çimenlere bastık. Aranızda kullanan varmı bilmiyorum ama ben neko wrap sling aldım. Pusetin de ağlayınca çıkardım besledim- mamayla- sonra göğsüme aldım. Yürüyüş yaptık. Çayımı kahvemi içtim. Muhabbetimi ettim. Çınar orada kurbağa pozisyonunda uyudu. Sling aşırı rahat. Özellikle göğüste uyumayı seven bebeler için. Biz bgn aşırı rahat ettik. Bele de hiç yük binmiyor. Evde de kullnıyorum. Rahatlıkla makina fln boşaltabiliyorum. Masa kuruyorum. Kahvaltımı öyle yapıyorum. Bgn dışarıda da kullanınca yazayım dedim💕

Kuzum güzel geçtiğine çok sevindim hava almak en az onlar kadar bize de iyi geliyor değil mi? Canım bende sling araştıracaktım yazdığın slinge bakıcam şimdi çünkü benim dışımda kimse oyalayamıyor ipek i 😍
Benim piskolojim hic degismedi cok mutluyum diyen var mi aranizda ? cok merak ediyorum dogum sonrasıni .tabi ki herkesin bir olmaz ama ne yaşadığınızı merak ediyorum

Ben aynıyım canım 🤗
Kızlar yarın sabah 8de sezeyana giricem hepinizin dualarını bekliyorum. Allahın izniyle 10.senemizde kızımıza kavuşucaz inş :dua:
Sağlıkla sıhhatle bebeğini kucağına alırsın inşallah canım ❤️

Bilemiyorum benimki sendrom mu acaba ama söyleyeyim bebeğim doğduğundan beri emmek istemiyor 2 gün boyunca her emzirme anında hemşire cagırdım eve cıkınca da kaldım öyle :KK43: sonra ağzına mama damlatarak memeyi tutturuyordum ama sarılığı öğrenince cok cis kaka yapması lazım mama yedirin diyince doktor şırıngayla vermeye başladım mamayı, bu sefer de ağzını acıp doymayı beklemeye basladıgı icin en azından emme refleksi kaybolmasın diye biberon verdim. Şimdi asla meme tutmuyor ve ben hergün her karın doyurma anında ağlıyorum

Kizlar verdiginiz cevaplara göre aslinda dogum sonrasinda da normal seyrinde gidiyor. Sadece bebek icin endiselenmekten kaynakli bir can skntısı oluyor.
melekci melekci sadece zor günler gecirmesinden kaynakli bir travma yaşıyor ki o da normal. Insallah 40 i çıkınca o da atlatır gecer gider.
aslinda piskolojik skntiya girmenin en büyük nedenlerinden biri zor geçen dogum hikayeleri galiba. Rahat dogum yapan anneler pek etkilenmiyor

Cnm bu tarif ettiğin normal bebek kakası, bizimde öyle sarı sulu ses de çıkarıyo yaparken, ve kokuyoda öyle tabi çok çok pis koku değil bebek kaka kokusu:)) gün de 4_5 defa yapabilir
Ama cıvık canm.sizinkilerde cıvık mi, ben de ishal sandım. Daha öncekiler bu kadar cıvık diildi. Peki ishal n asil.oluyo n asil ayırt edicem ben;(

Canım elle ben yapamıyorum nasıl yapıyorsun? Sanki acıyor gibi oluyor ya da ben huylanıyorum
Canım kahverengi bölgenin en tepe noktasından en alt noktasına kadar olacak şekilde elimle tutuyorum ve aşağa doğru sıkarak sağıyorum evet acı oluyo ama acı duymadığım zaman süt çıkmıyo, hastanede hemşire eliyle sağdı benim göğsümü oda aynı öyle acıtarak sağdı,

Aynen öyle canım anne sütünü alsın da gerisi de hallolur inşallah zamanla❤️

Canım sütün doyurucurdur. İyi beslenen sağlıklı bir insansın. Bundan şüphe duyma. Emerken ilk başta sulu şekerli bir süt gelir. Bu bebeğin daha şevkle emmesini sağlar. Yavaş yavaş yağlı süt buna eklenir. Sıcak suyu açmış gibi düşün. Ilıktan sıcağa doğru gider. 10 dk sonra artık sadece sıcak su (yani yağlı, kalorili süt) gelir. O yüzden eğer emzirdikten sonra memenin boşaldığını hissediyorsan yağlı sütü de yeteri kadar alıyordur. Memeyi boşalttığından emin ol.

Emzirdikten sonra 60 çıkıyorsa ya maşallah çok sütün var yada iyi emmiyor. Emerken yuttuğunu duyuyor musun? Bir kaç dakika her çektiğinde yutkunmalı. Sonra 2-3 çekip bir kere yutabilir. Meneyi doğru tutup iyi emdiğinden de emin ol. Eğer sorun açlıksa o memede kalan 60’ı da içmesi sorunu çözecektir.

Bana açlık gibi gelmedi. Mamadan 1 saat sonra yeniden istemiş. Mamanın sindirimi 3-4 saat sürer. Muhtemelen uykuya dalamadı. İçince uyuması seni doydu da uyudu diye düşündürtmüş. Ama anne sütü onu rahatlatıp uyutmuş olabilir. Mama verince de bebeklere ağırlık çöker ve uyurlar. Aç olmasa da verirsen içer taki kusana kadar. İçemesi yada içip uyuması aç olduğu anlamına gelmez.

Doyup doymadığının en iyi göstergesi kilo alımıdır. Tartıldı mı hiç?

Sürekli emmek istemesi çok normal. Hamilelik 12 aydır. 9 ay karnında 3 ay göğsünde. O emerken rahatlıyor. Belki gaz sancısını hafifletiyor, belki dünyaya alışıyor, belki uyumaya çalışıyor... tek bildiği şey emmek. Seninle bağını sürdürüyor. Emdiği için aç zannetme.

Tarif ettiğin şey gaz sancısı. Sancıdan ememiyor. Daha uzun süre uyanık kaldığı için daha çok çekiyor sütünü. O yüzden sütün birikmiyor sana azalmış gibi geliyor. Uyusa 3 saat göğüslerin dolup acımaya başlar.

Aynı sorun bizde de var. Yatakta yan yatırıp bir yandan emzirip bir yandan üstteki bacağını karnına itip gazı çıkarmasını sağlıyorum. Ama çözüm olmuyor. Kısa süre rahatlatıyor sadece.
Kimyon çayını kendim içiyorum günde 2-3 kez. Bebeğe vermeye çekindim. Çözüm bulursan bana da söyle. Sanırım 3 aylık olana kadar bunu yaşayacağız. Pamukçuğa doktora sormadan karar verme. Her bebeğin dilinde beyazlık olur. Ben gösterdim doktora normal dedi. İlk bebeğimde de olurdu. Doktor her muayenede bakıp pamukçuk olmadığını normal olduğunu söyledi.

her beyazlık pamukçuk değil canım.

Canım bana bu öneri doğru gelmedi. yukarıda yazdığım sebeplerle bebek istiyorsa emmesine izin verilmeli. Sütün dolmasını beklemeye de gerek yok. Süt arttıkça üretim hızı düşer. Meme ne kadar boşsa o kadar hızlı süt üretilir. Ama dediğin gibi 10-15 dk da bebek memedeki sütü bitirir. Sonrası emzik niyetine emmek olabilir. O anda bile ağzına süt gelirse yutar ve beslenir :)

doktora sorun yinede. Beyazlık normal olabilir.

Canım nereden anladın ishal olduğunu? Bir kere sulu yaptıysa ishal sayılmaz. Peş peşe su gibi yapıyorsa ishaldir.

gerekmez canım. Ne güzel sen de uyu dinlen :)
Canım 3 gündür bu şekilde. Ondan once daha katı idi. 3 gündür sulu. Civik cıvık yani. Bende bilmiyrm ishal mi ama annem ishal olmuş dedi. Aslında annem de pek bilgi sahibi diil. Hani büyük insan ishali gibi o yüzden ole dedi. Bide 3 gün önce bole diildi daha katı idi kakasi. Gun içinde sürekli yapmio bu şekilde. 2 veya 3 kez Bu şekilde cıvık cıvık. Şimdi ishal mi bilmiyrm. Emziriyrm da;((

Ya çok mu saçma olacak bilmiyorum ama her tuvaletten sonra kurutsak bile kanama devam ettiği için yine ıslanacak dikişler
Yani kuru kalacağı en fazla bir kaç dakika

Ben akşamları duş alıyorum, duştan sonra annem baticonla siliyor kurutuyor biraz yatıp üzerimi giyiyorum onun dışında da başka bir şey yapmıyorum

Tuvaltte sadece peçeteye kuruluyorum
Canim bende oyle yapiyorum. Ama bugun bile basladim sanki etkisi var

Bnde 1 hafta daha brklicem canm. 1 hafta snra tam 20 gün olacak. Geçmezse gitmeyi düşünüyorum. Şuanda doktor açacak dokunacak içim bi hoş oluyo çok.sizladigindan dokunsun istemiyrm. Her lavabodan snra kurutyrm her büyük cisten snra duşa giriyrm ins enf falan kapmamisimdir. Bakalım haftaya ıns kendiliğinden gecer;(
İnşallah canım

Peki doyuyo mu ve ne kadar surre sonra istiyor
Ben hic dakikaya bakmadım daha. Aslında bende bi bakmak istyrm ama bebeğim sürekli emer pozisyonda diil. Bi emiyor 10 saniye. Sonra duruyor bekliyor 20 saniye. Sonra yine emiyor. Bu şekilde hiç dakikaya bakmadım. Mama vermiyrm. Ağlayinca emziriyrm. Bende hep dusunuyrm acaba doyuyor mu diye endişeliyim. Snra diyrm bi aksilik olsa uyumaz diyrm kendimce. Inş doyuyordur bebislerimiz ;(

Canım süper olur ya çok teşekkür ederim bekliyrm.
Cnm kusura bakma agladi emzirdikkten sonra bezini aldım bizim kaka mız böyle hatta aldım şimdi yine yapti

Eklentiler

• 20190429_003423.jpg
    20190429_003423.jpg
    49,2 KB · Görüntüleme: 37
Ben hic dakikaya bakmadım daha. Aslında bende bi bakmak istyrm ama bebeğim sürekli emer pozisyonda diil. Bi emiyor 10 saniye. Sonra duruyor bekliyor 20 saniye. Sonra yine emiyor. Bu şekilde hiç dakikaya bakmadım. Mama vermiyrm. Ağlayinca emziriyrm. Bende hep dusunuyrm acaba doyuyor mu diye endişeliyim. Snra diyrm bi aksilik olsa uyumaz diyrm kendimce. Inş doyuyordur bebislerimiz ;(
İdrar ve kaka yapıyorsa doyuyordur cnm

benim ki de oyle . cenesi yoruluyor diye dusundum ben . daha bi damlalar ya :)
bende yarim saat falan durunca tmm diyorum. aslinda biraz da kendi canim yaniyor ama aci ceke ceke se olsa meme veriyorum

Peki doyuyo mu ve ne kadar surre sonra istiyor
Ben doymadığını düşünüyordum ama 15 günlük oldgmzda sağlık ocağı kilo ölçtü iyi besleniyor dedi.benimde içim rahat etti .ilk günler 5 dk emip bırakıyordu bi kaç gündür 10 dakikayı buluyoruz.midesi büyüdükçe daha da fazla emecek herherhalde. Memede uyuya kalmadıysa memeyi bıraktıktan sonra gazını çıkarırken tenime temas edince yine memeyi arıyor ama.

X