2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Bebek çekmesede akıtıyor onlar. Medela falan var sadece bebek çekince geliyor onu dene istersen

Evet kuzum okulumu bitirmeyi düşünüyorum o zamana zaten vakit geçmiş oluyor. Seneye Haziran’a mezunum zaten aksilik olmazsa.
Zamana bırakıcam yani nasip kısmet artık gerisi.
Canim kafana takma yoksa daha cok azalir sutun oldugu kadar.hic sutu olmayanlar var bi sekilde buyuyor bebisler.zamanla cogalir hem
Sütü olan anneler yanlış anlamazsanız tek memeden ne kadar sütünüz çıkıyor? Sütüm ne kadar az diye tespit etmeye çalışıyorum
Canim tek memeden anca 20 cc cikiyor.iki saatte bir sagiyorum iki memeden en fazla 40 cc oluyor.

Gece çok hareketli şimdi de sabahtan beri sağa sola poposunu deviriyor çok az hissediyorum ama normaldir herhalde dimi 24 saat hareket olacak değil

Sütü olan anneler yanlış anlamazsanız tek memeden ne kadar sütünüz çıkıyor? Sütüm ne kadar az diye tespit etmeye çalışıyorum
bende göğüslerinizi sorsam ayıp olur mu ,sütünüz olduğu için sert mı benimkiler yumuşak, önceki bebişimde sütüm vardı dolu doluydu göğüslerim bunda öyle değil

Yarın kuzum yarına kadar doğum başlamazsa
Kremlemeye başladım canım kendi haline bırakınca canım yanıyor zaten hiç aklıma gelmedi o not ettim alıym teşekkür ederim
Hazır suyla yıkasanız kızlar zaten 1 kova yeter
Canım hazır suyun ph’ı bebek cildine uygun değilmiş yıkamayın diye okumuştum :) en iyisi yine çeşme suyuymuş bebek için

Bizde de başladı cnm kıpkırmızı oluyo dediğin gibi, uykuda da sürekli ses çıkartıyo, erkek bebeklerde daha çok oluyo dıolar,

Ayva çekirdeğini çay bardağına koy üzerine su ekle yarısına kadar. 2 gün dolapta beklet. JEL kıvamına gelecek sonra meme ucuna sür canım soğuk soğuk çok iyi geliyor

Aslında hipp alacaktım ama burada büyük yoktu eşim de aptamil almış..biberon olarak da nuk ve chicco bun var. Şu an nuk kullanıyorum anti kolik başlıklı olanını memnunum gaz çok az yapıyor

Kıyamam ya anlamlandıramıyor şu an farkında değil...
Evet burada da çeşme suyu öyle.. Biz 2 yıldır hazır su alıyoruz ki herkes çeşmeden içiyor. Biz de oğlanı dün yıkadık su beyaz dı. Ama çok dikkat ettim özellikle ağzına kaçmasın diye. Sorarız paylaşırız herşeyi canım ben de çok şey öğrendim buradan

Eylül 2017 de ikiz gebeliğimi sonlandırdığımda yaşadıklarım öncesi sonrası demiştim ki bi daha cesaret edemem...çok üzüldüm ağladım o hastaneden çıkışım boğazım düğümlendi konuşamamıştım eşim soramamıştı bile. 6 ay süren kontroller yıpratmıştı.sakın hamile kalma her gittiğimde bunu diyordu doktor çünkü mol gebelik tekrarlanabilir bir genetik bozukluk. O korku ile eşimle olmaya bile çekinmiştim...acılar unutulmuyor sadece hafifliyor. Ama benim en büyük DAYANAĞIM kızım dı çok şükür bi evladım vardı. Sonra arkadaşlarımın 2. Kez hamile olduğunu öğrendim cesaret geldi konuştuk eşimle 2.denemede oldu. Başlarda çok tedirgindim sık sık kontrole gidiyordum hadi bu da öyle olursa diye. Rabbime şükürler olsun ki eli ayağı düzgün bi evladım oldu. Demem o ki; Rabbim isteyince olur. Sen sakın inancını yitirme. Ben inanıyorum tekrar anne olacaksın bu acıların hafifleyecek.

Ben de öğle yemeklerini atlayınca azalır gibi oldu zaman bulup yiyemedim ki. Bugün maltsns rezene helva aldım. Still tea bulamadım markette yoktu. Su desen 3 lt su içiiyorum gece 1 lt lık şişem yanımda o bitiyor ayrıca. Sütüm var ama oğlana yetmiyor mama dün ilk kez 3 defa verdim. Normalde 2 kez yeterli olurdu ama yetmedi dün

Canım süre önemli 3 saat te bir sağarsam tek memeden 45-50 cc çıkıyor benim. Emzirdikten sonra sağdım birinde 20 cc çıktı.

Biz de yok gaz sancısı..koca herif gibi ağızdan bi geğiriyor şaşıp kalıyorum. Alttan da yapıyor. Ama ben yediğim herşeye kimyon döküyorum. Ayağımda patik üzerimde hırkam var..ben de gaz yoksa oğlanda da olmuyor.
bende göğüslerinizi sorsam ayıp olur mu ,sütünüz olduğu için sert mı benimkiler yumuşak, önceki bebişimde sütüm vardı dolu doluydu göğüslerim bunda öyle değil
Bazen sert bazen yumuşak.. 2-3 gündür yumuşak öncesinde daha dolgun oluyordu. Sanırım ,,,öğle yemeğini atladım pek süt olmadı . annem geliyor bugün o gelince daha düzenli beslenirim

Bizde de başladı cnm kıpkırmızı oluyo dediğin gibi, uykuda da sürekli ses çıkartıyo, erkek bebeklerde daha çok oluyo dıolar,
Ben onu soracam doktora. Nefesi de çok hızlı bazen kesik kesik gibi .anlamıyorum. Üşüttü mü acaba diyorum ama öyle olsa hırıltı olurdu . p tesi dinlediler ciğerini bişi yoktu. Ses çıkartma biz de de var çok garip geliyor bana AMS sonra hiç ses olmuyor

Bilemiyorum ki cnm ,çocuk dru bize hapşırmayı normal karşılarız reflesktir ama öksürme hastalıktır, öksürürse getir demişti, öksürme filan yok demi uyku arasında ses çıkarıyo benim kuzu geri uyuyo bi kaç gündür yapıyo bunuda

Maşallh kuzum yarı 40 olmuş bile :)
Daha iyi olmanıza sevindimm
Amin kuzum
Teşekkür ederim canım inşallah bakalım zaman herşeyin ilacıdır derler. Şuan ne düşüneceğimi bile bilmiyorum zaten. Herşey nasip kısmet

Sağol canım bunu da not aldım, ayva bulursam alcam :)

Yok canım öksürme çok şükür... Hıı hıı hıı diye ses çıkarıyor uykuya dalarken de arada da sonra kesiliyor...
Sağol canım bunu da not aldım, ayva bulursam alcam :)
Ayva var hala aldım bugün pazardan yoksa orada sana yollayayım hemen

Canım ne sert ne yumuşak ama onunla bir ilgisi var mı ki? Bende ilk deneyim olduğu için kıyaslayamıyorum.

Yok canım öksürme çok şükür... Hıı hıı hıı diye ses çıkarıyor uykuya dalarken de arada da sonra kesiliyor...

Ayva var hala aldım bugün pazardan yoksa orada sana yollayayım hemen
Sağol canım düşünmen yeter bakıym bende uzun zamandır pazara çıkmadım olup olmadığını bilmiyorum

Sağol canım düşünmen yeter bakıym bende uzun zamandır pazara çıkmadım olup olmadığını bilmiyorum
Ayy ben çok özlemişim pazarı....1 aydır gitmiyordum...bugün gördüler ablaa hoşgeldin dedilerç sahalara döndüm dedim çok severim pazarı esnaflar sohbet etmeyi pazarlık yapmayı

Ayy ben çok özlemişim pazarı....1 aydır gitmiyordum...bugün gördüler ablaa hoşgeldin dedilerç sahalara döndüm dedim çok severim pazarı esnaflar sohbet etmeyi pazarlık yapmayı
Bende çok özledim pazarı, burada sosyete pazarı gibi kuruluyor her hafta pazarın bi bölümü bayılıyorum orada gezmeye uzun zaman oldu tabi gitmeyeli çok kalabalık oluyor

Bilmiyorum ki kuzum belki alakası vardır diye düşünmüştüm

Ayy içim parçalandı şuan insan kendi başına gelince neyin ne olduğunu anlıyor
Muaynenin sonucunu işte mutlaka canım, kademe kademe oluyormuş sonuca göre ikinciyi yaptırmaya karar verirsiniz

Çocuk bezi ile ilgili deneme yanılma dan sonra en son Sleepy de memnun kaldım kızlar.

Mama ile ilgili de yine deneyerek ve araştırarak en son Bebelac nutrikonfor da karar kıldık. En başta Aptamil kullanıyorduk ama ikisi aynı fabrika cikisliymis ve içerik olarak pek fark yokmuş bu daha hesaplı geldi.

Islak mendil olarak unibaby saf pamuk içerikli olanı kullanıyoruz.

Gaz için nurse harveys ve biogaia damla kullandık pek düzelme olmadı. Şu an tavsiye üzerine zinco gaz damlası aldik. Bakalim umarım işe yarar.

:) Deneyimlerimizi paylaşalım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…