2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
H Heart of Gold canım tam dediğin gibi, maaş filan hepsini kafaya takıyor sanırım ama çok ilginç ikinci doğumum olduğu halde kanamam olduğunu bilmiyormuş sen niye orkid aldırıyorsun dedi söyleyince şaşırdı, ayakta durduğuma bakma lohusayim ben hala ağrılarım var dedim, sakin davrandım birde, değişti gece sirtima yastık koyuyor emzirirken, su getiriyor, böyle olmasa.uzn süre o swilde davransa çekilmez zaten

Olur canım merak etme 3.aydan sonra düzene girer. Kızım da öyleydi ilk 40 gün uyumadı geceleri neler yapmadık ki dua dinlettik masaj yaptık yanımıza aldık yok uyumuyordu gece 3 gibi sızardı biz de perişan halde. Amal sonra gündüz gece olayına başladık. Gündüz hep perde açık olurdu ki anlasın çok uyumasın akşam olunca da perdeleri kapatırdım sessiz ortam gece uykusuna geçiş olsun diye. Sonra bi Bakmışsın herşey yolunda. Sen yeter ki strese girme yanında olmak istiyorsa olsun canım kendini güvende hissediyodur kokunu alınca rahatlıyordur
Kızlar bebeğinizin memeyle doyduğunu nasıl anlıyorsunuz? Altını ıslatması kakasını yapması doyduğu anlamına gelir mi?
Meme yi çıkarıyor veriyorum katiyen açmıyor o zaman doymuş diyorum. Kendini geriye itiyor. Tabii ki çiş ve kaka da önemli ki. Doyuyor ki yapıyor ve kilo alımı. Kontrolde kilo aldıysa tamam yani besleniyordur
İyi o zaman canım tabii ki yapacak bunları. Evde bir çocuk daha var o da ilgi ister. Eşlerimiz bu kadarını da yapmayacaksa biz niye doğuruyoruz o zaman baba olmasın anne herşeye yetecekse. Kesinlikle yardım iste. Gerekirse cilveli söyle canım. Yani erkeklerin zaafları var işte biliyorsun tatlı dilli ol sen yine de. Eşin de lohusa gibi şu an öyle düşün

Biz çok güçlüyüz sakın unutma,..Rabbim bu görevi bize vermiş.

Doymayınca çok bağırıyor :)
Yerim onuuu...bizimkinin de 2 farklı tonu var. Onu ayırt etmeye çalışıyorum bi anda bi çığlık gibi atıyor noluyoruz ya diyoruz anlamak zor acaba açlık mı uyku mu? Ama gezmeyi çok seviyor
Babası alsın kucakta evi turlasın derdi o...neyse ki babamız severek yapıyor

Ortada salgın varmış yine benim oğlanda hasta ne yerse kusuyor.kan tahlili idrar gaita verdik hepsi temiz çıktı.bu sene benim oğlana bişey oldu valla sürekli hastalanıp duruyor.bayada zayıfladı tek lokma almıyor ağzına canımı burnuma getiriyor.

Canım düzeliyor öyle kalmıyor merak etme benim yirtiklarim vardı baya sezeryan yeri filan berbat durumdaydim bir yıl sonra hepsi düzeliyor kafaya takma boş yere bol su iç

Üzülme cnm benim inan bir çok evde olan şeyler bunlar hiç kimse dört dörtlük değil.sen herşeyi kendin halletmeye alismissin onuda alistirmissin Birak bilsin sorumluluklarını.anne meselesini gelince alıştırma öyle takıntı haline getirmesin anneni.annenden bahsettiği de umursama çünkü umursadikca seni oradan vurmaya calisicaktir.lohusa sendromuna senin görmen gerekirken esin giriyor maşallah.takma kafana hiç birşey ağlama da aklına ne geliyorsa yap ne söylemek istiyorsan şöyle bu senin şu dönemde en doğal hakkin.

Aynen , uykusu gelincede çok bağırıyor onuda dün fark ettim:) memede uyumayı çok seviyor. Şimdi göğsümde uyuyor:))
Aslında kafama takılan şeyler var. Sıpalardan fırsat bulup soramıyorum.
Mesela memede kaç dk emince yeterli olur. Bana o zaman hemşire 20 dk biri 20 dk biri demişti ama bi yerde de sütün en yağlı kilo yapan kısmının memedeki son süt olduğunu okudum. Her emmede bir göğüsünüzü verin diyordu. Sırayla verin diyordu. Kafam karıştı. Büyük kızım emmemişti ondan sebep acamiyim bu emzirme konusunda :)

Anladım canım en iyi kilo takibiyle anlarız uyku durumunda ise gündüzleri camın önünde koltuğumuz var direkt güneş ışığı alıyor orada yatıyorum tv açık oluyor müzik açıyorum sese alışsın diye... gece ise yatak odasında uyutmaya çalışıyorum fark oluşur inşallah zamanla

canım ailesi benim ailem gibi arkadaşları benim arkadaşlarım gibi değil, bence kompleks yapıyor, ama hiç gerek yokki, aile huzurumuzu bozmaya değmez, ama anlamıyor anlamiyor iste
İşte derdi bu kuzum kompleks yapmış adam dediğin gibi bu en kötüsü sen bu sekil düşünüyorsun ama o coook coook farklı dusunuyor.al karşına konuş çok ciddi bı mesele bu esin içten içe kendini yer bitirir.buda ister istemez sana yansır.

Bu emzirme konusu derya deniz canım herkes bana da farklı şeyler söyledi 20 dk bi meme için ideal bence ben diğer memeye de geçiyorum uyumazsa zaten çekiyordur canım merak etme düşün makineler bebeğin çektiği kadar çekemiyormuş

limoncicegim1115 canım eşinle sakin bir dilde konuşmayı dene istersen derdi neymiş? Bu hassas günleri sana zehir etmeye hakkı yok

Cnm sence normal dogummu??sezeryan dogummu daha iyi??ikisinide yasamissin.benimde ilkim sezeryan bunuda normal istiyorum inşallah.

Sizede çok geçmiş olsun canım
Bizimde tahliller temiz ama ciğerler kötü. Maclor kullanıyoruz gene. Çok öksürüyor hırıltılı bir şekilde. Senin oğlunda bu sene okula kreşe falan mı başladı. Benim kızım kreşe başladı. Kreşe başladığından beri hasta

Günaydın kızlar
Berbat bir gece geçirdim
İshal istifra mahvoldum
Karnım çok ağrıyor, hala da ishalim geçmedi
Sürekli öğürmekten de kasıklarım sancılandı çok fena

Öğlene kadar kendime gelemezsem acile gitmeyi düşünüyorum

Bu şekilde doğum başlasa ıkınacak gücüm yok

Günaydin herkese . Rabbim herkesin sikintisini hafifletsin . Hamilelik, Dogum, Lohusalik biz kadinlar icin cok ozel ve cok hassas dönemler. Malesef erkek yaratiklari cok cok cok rahat varliklar . Bizi ne kadar anlayabilirler ki.... gene alttan alan, idare eden biz olmuyor muyuz. Anac ruhumuzdan olsa gerek. Allah herkese sabir versin, yuvasindan muhabbeti huzuru eksik etmesin.
Bu arada ben diger haftayi planlarken drum bekleyip risk almadi. Rahim yirtilmasi olabilir dedi. 26 sinda dogumum var sezaryn. Son gunlerim bebegimin besik malzemelerini yikiyorum henuz.

Yalancı kasılma demekki kuzum senin açıklık 1 cmdi dimi kaldı öyle

Aynen kuzum 1cm sadece

Gece kasılmaların sıklaşmış hastaneye mi gittin ? Bir daha yazmamışsın. Hayırlısı olsun

Günaydın canım geçmiş olsun. Bende öyleydim geçen hafta. Bol su iç dinlen.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…