2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Üzülme cnm benim inan bir çok evde olan şeyler bunlar hiç kimse dört dörtlük değil.sen herşeyi kendin halletmeye alismissin onuda alistirmissin Birak bilsin sorumluluklarını.anne meselesini gelince alıştırma öyle takıntı haline getirmesin anneni.annenden bahsettiği de umursama çünkü umursadikca seni oradan vurmaya calisicaktir.lohusa sendromuna senin görmen gerekirken esin giriyor maşallah.takma kafana hiç birşey ağlama da aklına ne geliyorsa yap ne söylemek istiyorsan şöyle bu senin şu dönemde en doğal hakkin.
canım valla artık alttan alıyorum tartışmaya da.halim yok inan huzursuzluk çekemiyor kafam 10 yıllık evliyim 36 yaşındayım artık başım kaldırmıyor, lohusa diyip geçicem ne yapayim

Kızlar normal dopumdan sonra doktor antibiyotik yazdı bebege zararı yok dedi ama yine de korkuyorum:KK17: birde birazcık üşütmüşüm moralim cok bozuk ya bebege geçecek diye ödüm kopuyor.
Bende kullandım cnm 1 kutu, bana hastanede de vurdular hergün soğukalgınlığım ateşim var diye korkma cnm bişey olmaz Allahın izniyle

Günaydın kızlar
Berbat bir gece geçirdim 😔
İshal istifra mahvoldum
Karnım çok ağrıyor, hala da ishalim geçmedi 😔
Sürekli öğürmekten de kasıklarım sancılandı çok fena

Öğlene kadar kendime gelemezsem acile gitmeyi düşünüyorum

Bu şekilde doğum başlasa ıkınacak gücüm yok 😔
olumsuz düşünme canım, inşallah toparlarsın bir an önce, ikinacak güç sen istemesemde gelir, sanci aralarında.ayakta uyuyordum yorgunluktan ama doğumda adrenalin deşarjı oluyor ikinacak güç bulmaman imkansz

Günaydın kızlar
İshal istifra mahvoldum

Çok geçmiş olsun canım gün içinde dinlenip gücünü toplarsın inşallh merak etme yediğin bir şey mi dokundu acaba geçmezse dr a git bence

LoveAndMarriage LoveAndMarriage canım nasıl oldun güzel haberlerin olsun inşallah

Benim imza da silindi 🙃

Sizede çok geçmiş olsun canım
Bizimde tahliller temiz ama ciğerler kötü. Maclor kullanıyoruz gene. Çok öksürüyor hırıltılı bir şekilde. Senin oğlunda bu sene okula kreşe falan mı başladı. Benim kızım kreşe başladı. Kreşe başladığından beri hasta:KK43:
Yok kuzum göndermedim krese bizim tainimiz çıktı başka bi ile geldik burası yaramadı benim oğlana herhalde.bide varya kimseye soylemeyeceksin çocuğun hasta olmadığını filan ben söyledim bu sene kurtulamadık şu hastalıklardan bı.cok geçmiş olsun cnm kızının göğsü için menengic çok iyi dene istersen yogurduna katıp verebilirsin.iltihabini temizler göğsünü temizler.

Ortada salgın varmış yine benim oğlanda hasta ne yerse kusuyor.kan tahlili idrar gaita verdik hepsi temiz çıktı.bu sene benim oğlana bişey oldu valla sürekli hastalanıp duruyor.bayada zayıfladı tek lokma almıyor ağzına canımı burnuma getiriyor.
Evet canım burada da çocuklar ishal kusma hep. Hastane dolup taşıyor. Ankara daki yeğenlerim de öyle oldu büyük olan 1 hafta okula gidemedi. Aman dikkat edin.. Havada pis yayılıyor. En güzeli evde kalmak. Çok geçmiş olsun canım.
Aynen , uykusu gelincede çok bağırıyor onuda dün fark ettim:) memede uyumayı çok seviyor. Şimdi göğsümde uyuyor:))
Aslında kafama takılan şeyler var. Sıpalardan fırsat bulup soramıyorum.
Mesela memede kaç dk emince yeterli olur. Bana o zaman hemşire 20 dk biri 20 dk biri demişti ama bi yerde de sütün en yağlı kilo yapan kısmının memedeki son süt olduğunu okudum. Her emmede bir göğüsünüzü verin diyordu. Sırayla verin diyordu. Kafam karıştı. Büyük kızım emmemişti ondan sebep acamiyim bu emzirme konusunda :)

Biz de memeciyiz...iki çekip memede uyuyacak. Sonra ağzında süt birikiyor yutarken boğulacak gibi oluyor aksiyon yaşatıyor bana...benim kızım da emmemişti 3.ay da bırakmıştı aynı senin gibi sanki ilk kez emziriyormuşum gibiyim. Adanadaki yeni doğan doktoru bana her iki memeyi de 15-20 dk emecek dedi ilk ve son sütü mutlaka alacak tam boşaltmadan öbür memeye geçmeyeceksin dedi. Ama bu aralar tek meme yetiyor galiba öbürünü versem de almıyor bazen
Günaydın kızlar
İshal istifra mahvoldum

Canım dikkat et salgın var pek dışarda yiyip içme. Ve düzelmezsen mutlaka git canım hastaneye.
Günaydin herkese :anneadayı:. Rabbim herkesin sikintisini hafifletsin :dua:. Hamilelik, Dogum, Lohusalik biz kadinlar icin cok ozel ve cok hassas dönemler. Malesef erkek yaratiklari cok cok cok rahat varliklar :KK12:. Bizi ne kadar anlayabilirler ki.... gene alttan alan, idare eden biz olmuyor muyuz. Anac ruhumuzdan olsa gerek:KK51:. Allah herkese sabir versin, yuvasindan muhabbeti huzuru eksik etmesin. :dua:
Bu arada ben diger haftayi planlarken drum bekleyip risk almadi. Rahim yirtilmasi olabilir dedi. 26 sinda dogumum var sezaryn. Son gunlerim bebegimin besik malzemelerini yikiyorum henuz. :deli:
Amin canım amin sağlıcakla al bebişini kucağına

Günaydın kizlar. Sabaha kadar hic rahat değildim.gece bi anda tuvalet ihtiyacim oluyor ,o sirada göbegim tas gibi kesiliyor gidiyorum geliyorum birkac saat sonra bir daha.Boyle böyle sabahi ettim. Birde gribim var biliyorsunuz atanamayanogretmen atanamayanogretmen gibi korkmaya basladim .hic halim yokken ya dogumum başlarsa diye. birde bu gripli halim devam eder de Allah korusun bebege bulasirsa diye akla ziyan şeyler de düşünmeye basladim.Tüm huzurum kaçtı😣🙄

Hadi hayirlisi olsun canim dogum baslamis gibu duruyor.ne yaptin suanki durumun nasil
LoveAndMarriage LoveAndMarriage kuzummm sancıların ne durumda sıklığı? Acaba hastaneye mi gittin ?
Aynen kuzum 1cm sadece 🙄

Gece kasılmaların sıklaşmış hastaneye mi gittin ? Bir daha yazmamışsın. Hayırlısı olsun 🙏🏼

Günaydın canım geçmiş olsun. Bende öyleydim geçen hafta. Bol su iç dinlen. 🙏🏼
Çok geçmiş olsun canım gün içinde dinlenip gücünü toplarsın inşallh merak etme yediğin bir şey mi dokundu acaba geçmezse dr a git bence

LoveAndMarriage LoveAndMarriage canım nasıl oldun güzel haberlerin olsun inşallah

Benim imza da silindi 🙃
Kızlar teşekkür ederim merak edip sormuşsunuz 🙏
Uzun süre takip ettim ve baya sıklaştı ama sabaha karşı birden düzensizleşti tekrar. 10 dakikadan 20 dakikalara çıkmaya başladı. bütün akşam düzenli gelince doğum başlıyor diye düşündük bizde eşim de uyumadı benimle birlikte ama yalancı kasılmalarmış yine demekki 🤷🏻‍♀️ İlk kez bu kadar uzun ve düzenliydi kasılmalar açılmaya mı yardımcı oldu anlamadım.
Düzensiz hale geldikten sonra uyumuşum anca uyanabildim şimdi alarma :)

Kızlar normal dopumdan sonra doktor antibiyotik yazdı bebege zararı yok dedi ama yine de korkuyorum:KK17: birde birazcık üşütmüşüm moralim cok bozuk ya bebege geçecek diye ödüm kopuyor.
Normal Doğumda olsa illaki kesiğin dikişin vardır , Allah korusun enfeksiyon olmasın diye mutlaka veriyorlar düzenli kullan bence bebeğe hiçbir zararı yok

Günaydın kızlar
İshal istifra mahvoldum

Geçmiş olsun Canım. Şimdi nasılsın ?

Arkadaşlar benim kuzu mama da içiyo biliyosunuz dr.browns biberonunu kullanıyorum, ondan öncede normal bi biberon kullandım, mamayı içerken ağzının kenarından akıtıyo neden acaba, birde hangi marka mama kullanıyosunuz, biz sma kullandık 10 gün ,şimdide aptamil aldık

kızlar internette tomris in emzirme notları var onları okuyabilirsiniz çok faydalı, isimdeyimgucumdeyim isimdeyimgucumdeyim sorularının cevapları orda var, ilk haftalarda emzirme için on sur son süt olmaz çünkü çok sık emdikleri için ikisi birbirine karışır diyor ne zaman isterlerse saate bakmadan verin diyor
Sağol canım bakayım :)))

Arkadaşlar benim kuzu mama da içiyo biliyosunuz dr.browns biberonunu kullanıyorum, ondan öncede normal bi biberon kullandım, mamayı içerken ağzının kenarından akıtıyo neden acaba, birde hangi marka mama kullanıyosunuz, biz sma kullandık 10 gün ,şimdide aptamil aldık
Biz aptamilin prematüre mamasını kullanıyoruz 2kg doğgdugu için daha meme vermeye yeni başladık bende hala çok fazla antibiyotik kullanıyorum ama süt verebilirmişim öyle dediler

Biz aptamilin prematüre mamasını kullanıyoruz 2kg doğgdugu için daha meme vermeye yeni başladık bende hala çok fazla antibiyotik kullanıyorum ama süt verebilirmişim öyle dediler
Bizde 2900 doğduk ama ilk 24 saatte 500 grama yakın kilo kaybettik:KK43: benimde sütüm yetmiyo

X