2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Kızlar normal dopumdan sonra doktor antibiyotik yazdı bebege zararı yok dedi ama yine de korkuyorum:KK17: birde birazcık üşütmüşüm moralim cok bozuk ya bebege geçecek diye ödüm kopuyor.

Kızlar ben doğurdum 😊 darısı sizlerin başına İnşallah🙏🏻
Sabah kalktığımda hala sancılarım vardı. Tuvalette kahverengi akıntım geldi. Hastaneye geldik, ebe sancılarıma ve akıntıma inanmadı bir türlü sanırım iyi görünüyordum o ara, ama kontrolde bebeğimin kaka yaptığı belli oldu ve 4 cm açılmam vardı. 11:30 gibi odaya girdik, 13:45 de doğum gerçekleşti. Çok şükür iyiyiz 🙏🏻 Gerçekten doğurunca acı falan kalmıyor her şeyi unutuyor sunuz. Herkese iyi doğumlar🙏🏻 sağlıkla alın inşallah bebeklerinizi kucaklarınıza❤
Gecmis olsun gözün aydın
Kasılma mı hareket mi ? Benim kasılmalarım sıklaştı iyice dakika tutmaya başladım bakalım
Canim nasilsin suan.kasilman kac dakikaya indi

Kızlar normal dopumdan sonra doktor antibiyotik yazdı bebege zararı yok dedi ama yine de korkuyorum:KK17: birde birazcık üşütmüşüm moralim cok bozuk ya bebege geçecek diye ödüm kopuyor.
Geçmiş olsun.
Bana da sezaryenden sonra verdi. Kullandım ben. Doktor çocuğa zararlı bişey vermez sonuçta :) bende hasta oldum. Boğazım ağrıyor. Vücudum kırılıyor resmen. Büyük kızda gene hasta zaten. Perşembe iki kızımıda doktora götürdüm. Doktorumuz büyüğü küçüğe yaklaştırma bulaşmasın dedi. Ödüm kopuyor benden yada ablasından bişey geçecek die:KK43:

Mesajları sabah okunmaya başlayıp anca cevap yazan benden selam herkese :KK76::anne: gece olmuş zaman kavramı sıfır sürekli evdekilere saat ve tarih soruyorum o kadar ki koptum dünyadan....

Cnm sıkınca süt var ,sağıncada var ,hastanede hemşirelerde baktı onlar da sütün var dediler ama işte dolgunluk yok bebek doymuyo,mesela bazen iki göğsümğüde vermek zorunda kalıyorum doymuyo çünkü, kilo kaybımız 500 grama yakındı nerdeyse inan kilo derdi olmasa hiç mama vermiycem hep emsin ama işte aç kalıncada durmuyo,

Canım benim seni çok iyi anlıyorum... Bugün oğlan 4 te 60 lık mama yedi neyse uyanıktı 5 gibi mızıldandı 15 dk meme mi emdi inanamadım o mamanın üstüne. Sonra 6 da bi daha emdi ve uyudu. Yani ne yapacağımı şaşırdım meme dolmadan acıkıyor mecburen mama veriyorum uyanık kalmaya başladı artık kıpır kıpır haliyle acıkıyor.
Gündüz iki, gece teki yetiyor ama zorluyorum ikinciyi çünkü depo kapasitesi düşük 3 saati geçerse çok acıyor ve akmaya başlıyor kendi kendine musluk gibi

Benim de öyle oluyor. göğüs pedi gülle gibi olmuş bu gece. Benim de senin gibi gündüz ikisini de emiyor gece tek emiyor uykuya devam ediyor utanmıyor zaten
Merhaba güzel anneler...Benim tatlı kızım da 15 Nisanda dünyaya geldi...3510 gr. 49 cm
Çok şükür bin şükür....Rabbim isteyen herkese nasip etsin...😍😍

Gözünaydın canım analı babalı büyütün İnşaAllah
Kızlar Günaydın. Daha dün konuştuk bu durumu sonra bende bir şeyler olmaya başladı :)) Hafif pembe lekelenmeler başladı. Biraz sancı. Hastaneye gittim. Suyum gelmiş ve ben farketmemişim, tuvalette gitmiş demek ki 🙄 bunu da konuşmuştuk; oğlum da patlatmışlardı ve resmen hiç durmamıştı su, bu yüzden farkederim sanmıştım.

Sancılarım oldu tüm gece ama çok düzensiz. Eğer akşam 7 buçuğa kadar kendi kendine başlamazsa, suni sancı verecekler. Ayağa kalktığımda ağrılarım çok artıyor bebeğimin pozisyonundan dolayı.

Bugün 41+1'im.. benden böyle. Bekleyen herkese bir avazda doğurmalarını temenni ediyorum
İnşaAllah kalanların da çabuk olur doğumu
Günaydın kızlar❤

Doğum yapan arkadaşlar bebeklerinizin uykusu nasıl? Bi düzen kurabildiniz mi? İpek gündüzleri uyuyor gece de hep tetikte tilki uykusunda🙈 sabahları zombiye dönüşüyorum o uyuyunca bende uyuyorum 1 2 saat :110:

Gündüz uyanık kalma süresi uzadı...gece ama uyanmıyor emiyor uyuyor hemen mama verince de öyle bezi değişirken illa ki bi uykusu dağılıyor ama hemen geri dalıyor. Genelde 11 gibi gece uykusuna geçiyor 9 da uyanıyor sabah.
Eşi danışmana gitmeyi kabul etti
Danışmana başladılar, inşallah iyi gelecek gibi bakalım
Şimdi iş de buldu kendi mesleğiyle ilgili ve maaşı tatmin edici bir miktar.
Bunlarla birlikte adamın psikolojisi biraz düzeldi gibi
Kardeşim de ortada çocuk olduğu için şimdilik şans verdi bakalım canım inşallah o masumun hatrına düzelirler, her namazda dua ediyorum onlar için.
Çok sevindim kardeşinin adına.. İnş faydası olur yuvası dağılmaz. Çocuk olunca insan her yolu deniyor ah biz anneler çok fedakarız
kızlar çok bunaldim, eşim bi garip davraniyor, sürekli hakaretli, gergin, annem gitti doğumdan bi hafta.sonra., biliyorsunuz bi kizim daha var, herşeye yetişmeye çalışıyorum ama.esimin bu halleri beni çok üzüyor, çok fena kabız oldum, dün akşam.dedim araba kullansam gider.nobetci eczaneden lavman alırım, hiç alayım demedi, bende açık açık alırmısın çok kotuyum dedim, sonra tam.giderken dedim ki ben tek basima lavman beceremem en iyisi fitil al, bağırarak ben mi yapayım dedi, bende öyle bisey demedim dedim, tabi ağlamaya başladım sinirlerim yıprandı, alma istemiyorum dedim, gitti yattı başka odaya, saatlerce ağladım, o kadar şeye katlanıyorum, tek başıma herşeye yetisiyorum bir güler yüz bi sevgi istiyorum çok şey değil, ama malesef, inanın kimseye yüküm yoktur hayatta, özelde.dogum yaptım muayene param 400 du her ay verdim, çocuğumun herseyini aldım tek tek kendi paramla, doğumum 8 bin liraya yakın herşey benden, tüm maddi sıkıntıları cekiyorum ama gerilen o oluyor, anlamıyorum gerçekten, her doğumum burnumdan geliyor, geçen doğumda annesi çocuk iki aylıkken geldi, annem.20 günlükken gittiği halde.annesi vardı o yüzden gelmedik dedi, şimdi annemi bilerek gönderdim bakalım ne.olacak diye, ses yok yani karşı taraftan, sizi de bunalttim kusura bakmayın ama çok bunaldim, alttan alıyorum sakin olmaya çalışıyorum bunlr dert değil diyorum ama cok yiprandim😔
sağol canım, karar vermek çok zor zaman zaman böyle davranıyor sonra.bnim sakinligimle sakinleşip melek gibi oluyor, ama en zor zamanlarımda hep alttan alan ben gerilen o oluyor, gerçekten anlamıyorum, annemle alıp veremediği var, iki larının biri annen annen, az.once utu yapicam dedim, yap demedim öyle bisey icimden bile geçirmedim, bağırip çağırıp durdu, biktim ütünüzden annenle ikinizin, annemle ne ilgisi var. anlamıyorum, annem titizdir,bi hafta durdu gitti kadim sabredemeyecek ne var anlamıyorum, cocuklrm olmasa diyorum ölsemde başka kadin görse beni mumla arasa

Ah canım yaaa. Ne desem haklısın inan ki... Biz tabii evveliyatını aile içi yaşantınızı bilemeyiz ama belli ki eşinin geçmişten gelen sıkıntıları var. Maddi olarak sen ondan fazla maaş mı alıyorsun? Bide çocuklara ilgisi nasıl? Bebekle özellikle. Gidip başka odaya yattı demişsin senin en çok ihtiyacın olan zaman da bu şekilde davranıyorsa bazı birikmişlikler var. Annen de bahanesi oluor. Seni bir yerden vurup üzmek istiyor çünkü
Rabbim kalbine ferahlık versin. Şu 40 ı çıksın esinle konuşur içindekileri söylersin ağlama içine atma bebiş de etkilenir diğer yavrun da. Onlar için biraz sık dişini.
Ins canim dedigin gibi olur.ben isimlerin etkisine cok inaniyorum.ben demir koydum oglumun adini gercektende tas gibi kollarini bi cekiyor.birde hangi ismi kullanirsan o sekilde etkileniyorlar

Ben de inanırım. Kızımın adı yağmur... Sürekli herşeye ağlayaan bi çocuk ağlaması olmasa harika ama işte bu da onun huyu. Çok şükür tabii ki Rabbim başka dert vermesin
Lütfen ağlayıp kendini üzme canım, bebeğine odaklan
İnan bütün hastalıklar üzüntüyle stresle geliyor
Sen dediğim gibi bol bol dua et
Kendini iyi hissettirecek şeylere odaklan

Ben de nazara çok inanıyorum.
Ben normalde sosyal medyada çok paylaşım yapmam, ama ne zaman eşimle fotoğraf paylaşsam mutlaka bir kavgamız olurdu. Artık hiç paylaşmıyorum.
Evlendiğimden itibaren de evi sildiğim suya toz aldığım suya mutlaka sirke koyarım

Eşimi yolcu ettiğimde veya ikimiz birlikte çıktığımızda mutlaka ayetel-kürsi, felak nas, üç ihlas bir Fatiha kesinlikle okurum.

İnsanlar çok hazımsız, her şeyin en iyisi kendinde olsun istiyorlar
Allah pis nefesten kem gözden korusun hepimizi 🙏🏻

Senin yorumlarına inancına dualarına bitiyorum. Okuyunca içime ferahlık geliyor. Düşüncelerini de çok beğeniyorum. Nazar konusunda ben de öyleyim. Eşim de ben de hiç sevmeyiz sosyal medya da paylaşım yapmayı. O yönden şanslıyım..soranlara da iyi der kestirp atarım. Ağzımızın tadı bozulmasın
Kızlar nasılsınız?
Doğum hikayemi paylaşmak istiyorum ama henüz doğumu olmamış arkadaşları korkutmak istemiyorum.😂
Bebekten ziyade Kızım bizi zorluyor. Kardeşinin emziğini alıp bebeğim ben pozisyonlarına giriyor. Nasıl yol izlemeliyiz sizce?

Kızın kaç yaşındaydı canım senin ?
Kızlar grip benden Rüzgar'a da çok az bulaşmış. :KK43: Sabah doktorunu aradık hastanedeymiş hemen gittik, hafif boğazında balgam varmış, şurup yazdı. Daha ilerlemeden şükür iyi ki gitmişiz. 🙏 Ateşi filan yok.
Doktor muayene ederken; farketti.
Kendi de şaşırdı daha önce niye farketmedik diye.
Kalbinde hafif bir üfürüm varmış Rüzgar'ın. :KK43:
Çocuk kardiyolojisi haftasonu açık değilmiş, sevketti hafta içi kalp usgsi çekilsin dedi. Çok önemli değil yenidoğanlarda olabilir ama yinede takip edelim ,%90 birşey çıkmaz dedi.
:KK43::KK43::KK43: İçim çok daraldı duyunca. Elim ayağıma dolaştı. Ouuffff...

Geçmiş olsun canım iyi ji hemen götürmüşsün Rüzgqr çabuk atlatır anne sütü kırur kuzuyu. Üfürük demişsin genelde oluyor deniliyor ..merak ettiğim nasıl anladı muayene test falan mı yapıldı
Canım biz ilk banyo yaptırdığımızda öyle oldu göbeği düşmeden, sonra hastaneden verdikleri %70 alkolu günde en az 3 kere damlattım ve çok iyikumeyl-yarenfft

ştü şimdi yine damlatıyorum ama sana da vermişlerdir canım
Bize vermediler özellikle gidip sordum artık gerek yok dediler bana da
Kızlar ben doğurdum 😊 darısı sizlerin başına İnşallah🙏🏻
Sabah kalktığımda hala sancılarım vardı. Tuvalette kahverengi akıntım geldi. Hastaneye geldik, ebe sancılarıma ve akıntıma inanmadı bir türlü sanırım iyi görünüyordum o ara, ama kontrolde bebeğimin kaka yaptığı belli oldu ve 4 cm açılmam vardı. 11:30 gibi odaya girdik, 13:45 de doğum gerçekleşti. Çok şükür iyiyiz 🙏🏻 Gerçekten doğurunca acı falan kalmıyor her şeyi unutuyor sunuz. Herkese iyi doğumlar🙏🏻 sağlıkla alın inşallah bebeklerinizi kucaklarınıza❤
Gözün aydın canım Rabbim analı babalı büyütsün.
Kızlar hayırlı aksamlar. Uzun süredir giremedim, oglum hastaneden çıktı şükür 1 haftayı geçti de ancak toparlandik. Şükür sariligi düzeldi, nabzi yavaş demişlerdi o da düzeldi. Oglumun testislerinin rengini koyu bulmuşlardı onun için hormon testi yaptı endokrinolojo bölümü. Böbrek üstü bezi normalden biraz az çalışıyor dediler. Su anda sorun değil ama kusarsa idrar yapamazsa ya da emmezse ve halsiz olursa hemen gelin dediler. Çıktığımız günden beri emme sayisini ve idrar sayisini not ediyorum. Simdilik iyiyiz teyzeleri. Dogum yapan arkadaslarim gözünüz aydin. Bebişi küvezde olan anneler rabbim yavrularınızın şifa bulup size kavuşmasını nasip etsin. Sakın moralinizi bozmayin. Onun size ve sütünüze ihtiyacı var. Siz güçlü olun ki o da güçlü olsun. Hissediyorlar emin olun. Evinize geçince hepsini unutacaksiniz. Miss kokusunu içinize çekince hepsini unutacaksınız. Dogum yalacak arkadaslar allah sizlerin de yardimcisi olsun .
Çok çok geçmiş olsun. Zor olmuştur eminim. İnşaAllah herşey yoluna girer

Ben bikere ablamin dikişlerine bakmistim ondan beri hic bakamam
ya nasil söylenir bilmiyorum ama dogumdan ve dikişlerden sonra umarim eski halini alir ve cirkin bir görüntü olmaz. Bu ihtimalde bana sarsıcı geliyor.zaten epey kilo aldim her yanım catlak. Artik kendimi ve vücudumu taniyamiyorum😣🙄

Cnm bebek ağlamadı mı bizede %70 alkol yazdı sprey tarzında vermiş eczacı bende uzaktan spreyden sıktım ama nasıl bağırdı kuzum bi daha da sıkmadım

Ağlamadı canım bende ilk çekinerek damlattım ama yakmadı muhtemelen yakıcı etkiyi almışlar hastaneden çıkışta verdikleri hediye paketinin içinden çıktı çünkü

H Heart of Gold maaşallah size canım bende gece zorlanıyorum beşiğine yattığı anda uyanıyor hep yanımda olmak istiyor inşallah benim kız da geceleri uyur

Canım sancılar mı başladı? Hayırlısıyla gelsin bestecik ❤
Kuzum sabahtan beri kasılmam var, düzenli değil ama hiç durmadı bugün. Duşa girdim şimdi hafifleyecek mi bakalım yalancı kasılmalar da olabilir 😊 teşekkür ederim kuzum inşallah ❤ Zamanını biliyordur o hayırlısı bakalım 😊
ama benim karnim surekli kasilma halinde. 2 kere doktora gittimm doktorum nisan ya da siddetli.sanci olursa gel dedi. Beni ara dedi bi de bebegin hareketlerini takio et azalmasin dedi.
Suan kafam karisti. Napcam ben
Kasılmaların dakikası o yüzden önemli işte, mesela 20 dkda bir diye başlarmış 10 dkya düşermiş 5 dkya düşünce doğum başlamış diyebiliriz dedi doktorum. Ama dakikalar düzenli değil karışık gidiyorsa onu yalancı kasılma sayıyorlar sanırım. Sen yine de doktorunu dinle öyle dediyse bişey diyemem 🤷🏻‍♀️

Yok korkma canim bende kulandım bir sey olmuyor.
Bi ara 6 dakikaya düştü sonra baya olmadı şimdi yine başladı canım. Duşa gircem bakalım rahatlatacak mı yoksa devam mı edecek
Nasil oldun dustan sonra var mi kasilma
ya nasil söylenir bilmiyorum ama dogumdan ve dikişlerden sonra umarim eski halini alir ve cirkin bir görüntü olmaz. Bu ihtimalde bana sarsıcı geliyor.zaten epey kilo aldim her yanım catlak. Artik kendimi ve vücudumu taniyamiyorum😣🙄
Bende hep onu dusunuyordum nasil olur diye.neyseki gozukmeyen yerde🤣
Kızlar bebeğinizin memeyle doyduğunu nasıl anlıyorsunuz? Altını ıslatması kakasını yapması doyduğu anlamına gelir mi?
Bana hastanede gunde 3 4 kere cisini kakasinu yapiyorsa doyuyordur dediler bende ona baktim hep ama sarilik oldu ve cok kilo kaybetti.gene doktorum cok yapiyorsa beslendiğini gösterir dedi.bu sefer kiloda almis.her iki durumda da yaptigi icin kafam karıştı.bence sen kilo alimina bak.ha birde taneli ve sari gibiyse kakasi iyiymis

Yok korkma canim bende kulandım bir sey olmuyor.

Nasil oldun dustan sonra var mi kasilma

Bende hep onu dusunuyordum nasil olur diye.neyseki gozukmeyen yerde🤣

Bana hastanede gunde 3 4 kere cisini kakasinu yapiyorsa doyuyordur dediler bende ona baktim hep ama sarilik oldu ve cok kilo kaybetti.gene doktorum cok yapiyorsa beslendiğini gösterir dedi.bu sefer kiloda almis.her iki durumda da yaptigi icin kafam karıştı.bence sen kilo alimina bak.ha birde taneli ve sari gibiyse kakasi iyiymis
Var canım son 3 kasılma 10 dakikada bir geldi. Devam ediyorum saat tutmaya

X