2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Ben geldimmm
Ay kızlar var ya imkânınız varsa özelde doğum yapın. Benim durum imkânsızlık değil hastane yok en yakın niğde ama kızım babam bırakamadığım için devlete mecbur kaldım.

Şöyle ki 2 cm açılmam varmış. Nst de sancı 45 lerde idi ara ara vardı. Direk doğum odasına gidiyorsunuz girdiğimde biri vardı sancı çekiyor epey bağırdı yarı çıplak vaziyette zaten nst ye bağlanmış. Perde çektiler hemen... Neyse yattım yanındaki yatağa. Öğlen ki ebe ile hemşire vardı ben onlardan pek elektrik alamamıştım neyse artık. Biraz acıttı ama başka türlü yapacak bişi yok.

Dedi ki ister kal ister git. Sabah gelecektin. Hani suyun da gelmemiş burada yapacağımız sadece kontrol dedi.

Oda falan yok kızlar. Doğum olunca odaya geçiliyor. Yazık annem elinde çantalarla saatlerce koridorda mı beklesin. çok saçma yani. Sonuçta doğum olacak belli yani. Eve gitmek istiyorum dedim tamam dediler. Sancıyı evde çek kahvaltını yap 9 da poliklinik te ol dediller... Tam çıkarken kızın açılmasını kontrol ettiler 9 cm mış akşam 8 den beri o yatakta düşünsenize. Kadının eşi dışarıda poşetle bekliyordu. Ya bence o an farklı olmalı açıkçası ben yatmayı tercih etmezdim yürümek çömelmek daha mantıklı....

Durum böyle 5 dk da bir sancı var

Bosuna mi heycanlandik :) gerisin Geri geldin ,herseyin hayirlisi en iyisi evde durmak anlattiklarina bakarsak hastanede yakinmis madem,insallah Sunni sanciya gerek kalmaz

canım benim ya, sen sakinliğini bozma, sancıların nasıl dayanılmaz mi ? emekleme pozisyonunda filan atlatmaya çalış,ışıkları açma cnm karanlıkta daha çok oksitosin salgılanır, alah yardmcinolsun

Açıkçası biraz da kızımla olmak istedim.

Bugün öğlen kızımda geldi hastaneye. O andan beri durgunlaştı. Yemek yemedi. Kustu. Sessizleşti. Gidip gelip sarılıyor. Anne hastanede ne kadar kalacaksın. Ben gelebilecek miyim? Tek mi kalacam? Ağrın var mı. Gibi bi sürü şey. Böyle titreme geldi falan. Hepsi heyecan ve korkudan oldu. Ben de kötü hissettim kendimi... Bana çok düşkün ve çok hassas. Ben de kıyamam kuzuma. Şimdi yanında yatıyorum uyandı saat kaç anne dedi yine titredi biraz. kakası geldi heyecandan.. Uyur mu bilmem artık

kuzum ya, nasıl anlattınız doğumu, biz içerde bebek evi var vakti gelince penceresi açılacak dışarı çıkacak dedik, 5.5 yaşında daha,seninki kac.yasnda.

Doğum yapmış arkadaşlara bir sorum var ☺
Ultrason kilonuz doğru mu çıktı
Doğduktan sonra kaç gram verdi kuzularınız
Saygılar sevgiler
Canim son gun sabah gittigimde 3033 cikmisti kilosu dogdugunda da 3.095 cikti.benim doktorum iyi tutturmus.4 hafta kalsaymis 4 bile gecermis bebis

canım benim ya, sen sakinliğini bozma, sancıların nasıl dayanılmaz mi ? emekleme pozisyonunda filan atlatmaya çalış,ışıkları açma cnm karanlıkta daha çok oksitosin salgılanır, alah yardmcinolsun
bu arada nst deki sanci artık önemsiz, benim ilk doğumda 30 lardaydi ama.yastik yırtıyordum dişlerimle, o ağrıyı değil sertliği olcuyo illa yuz olacak diye bişey yok cnm
kuzum ya, nasıl anlattınız doğumu, biz içerde bebek evi var vakti gelince penceresi açılacak dışarı çıkacak dedik, 5.5 yaşında daha,seninki kac.yasnda.
Karanlıktayım evet duymuştum dediğini. Kızım uyusa kalkacam eşimin yanına gidecem o da uyuması bekliyor.

Kızıma doğumu anlatmadım 7 yaşını dolduruyor bu ay. Sadece karnımdan çıkacağını biliyor. Çok da sormadı zaten.

Sancılarım. Öyle aşırı şiddetli değil ama iyi geliyor yani 1-10 arası numara verirsem 5-6 gibi... Belden bi başlıyor o an kitleniyorum

Gecmis olsun canim.ins kolay atlatirsun.suan evdesin degil mi

Haber etmezsem merak etmeyin...hastaneye gidiyorum.

Canım seni merak ettim girdim baktım son mesajına gelene kadar Doğum oldu zannettim heyecanlandım

Sabah suni sancı verip Doğumu başlatacaklar mi artık son durum ne olacak

Allah bir avazda kurtarsın inşallah
Yavrunu sağlıkla kucağına al canım aklımda ve dualarımdasın

Ben bugün evi temizledim, çamaşır attım yemek yaptım derken çok yoruldum
Ama artık kendimi dinlenmeye çekicem inşallah

Bebiş nasıl canım
Dikişlerin için ne zaman kontrole gideceksin

Yavrum ya sana bişey olacak diye korkuyordur bu surecte onlarda hep bizimle çok iyi gozlemliyorlar.op kokla annesi sakinlestir sana düşkün olduğu için korkuyor yavrum.

Gecmis olsun canim.ins kolay atlatirsun.suan evdesin degil mi

Evdeyim oturuyorum eğiliorum falan 2 saat geçti hastaneden evevgeçeli.

Bakalım suni sancı verir mi bilmiyorum duruma göre hareket eder herhalde doktor.

Sağol canım inşaAllah uzun sürmez öğlene bebişimi almış olurum kucağıma.
Yavrum ya sana bişey olacak diye korkuyordur bu surecte onlarda hep bizimle çok iyi gozlemliyorlar.op kokla annesi sakinlestir sana düşkün olduğu için korkuyor yavrum.
Ahh sorma uyandı zaten kustu yine. Öpüştük sarıldık inan gıkımı çıkarmıyorum sancı anında şu an farkında değil. Uykumuz kaçtı oturuoruz dedik... Maaile salondayız eşim dayanamadı az önce uyudu. Kızım 5 den beri uyanık. Okula gidecek ama bu halde nasıl gider bilmiyorum.

canim uyuyamadim bende, sana.dua ediyorum, doğuma giden herkese dua.ediyorum, dogum sırasında vicdanlı hemşire doktorla karşılaşırsın insallah

Günaydın Kızlar
Biz de şimdi kardiyoloji kontrolüne gidiyoruz

Eşim rüyasında Doğum yaptığımı görmüş
Karnından el çıkıyordu, her yer vıcık vıcık su oluyordu dedi

Kocam da rüyasında doğurduğumu gördüğüne göre artık gönül rahatlığıyla doğurabilirim

Valla ben bu haftalarda topallıyorum vajina ağrısı çok bende o yüzden daha da fena olmadan herşeyi yapmaya uğraşıyorum bende

Bende de süt var Umay memeyi keyfi isterse tutuyor. Az evel zorlanmadan verdim emdi baya acayip mutlu oldum. Sağmaktan yara oldu göğsüm ve Umay emerken acıyor ama ben acıdıkça mutlu oluyorum ben süt arttırıcı bestlak damla, hurma, tahin. Kuru beyaz dut, kayısı suyu içiyorum sürekli. Sezaryenden sonraki 24 saat içinde geldi. Ama istersen ara ara kaşıkla mama verki sarılık olmasın İpek.

Kuzum tam okuyamıyorum ya anlayamamışım demek
Mama takviyesi yapıyorum canım o riski alamam anne sütü çok önemli ama yetmiyorsa da bebeğim açken içim rahat etmez ki günde kaç kere sağıyorsun canım? Elma hoşafı rezene çayı içiyorum bulgur proteinler bestlak damlayı duymadım ama canım doktor mu verdi?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…