2018 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Kızlar tünaydın.Bu ikili testler için kaç + kaçta gidilmeli doktora.En son 8+6 da gittim doktora 4 hafta sonra bulunduğun ilde git Dedi ama 12+6 veya 13 den sonra mı gitmem gerekiyor. 4 hafta gitmemek normal mi acaba kontrole

Kızlar tünaydın.Bu ikili testler için kaç + kaçta gidilmeli doktora.En son 8+6 da gittim doktora 4 hafta sonra bulunduğun ilde git Dedi ama 12+6 veya 13 den sonra mı gitmem gerekiyor. 4 hafta gitmemek normal mi acaba kontrole
Bu ikili testin aslında gerçek adı 11-14 tarama testi. Yani 11 ile 14. Gebelik haftası arasında yapılması şart. Aksi halde sonuçlar geçersiz olur. Normalde gebelikte 3 elzem ultrason var biri kesenin görüleceği ilk 8 hafta. Diğeri ikili testte nt ölçümü. Diğeri 21. Hafta ileri düzey ultrason. Sonrasında doğuma yakın haftalarda sık ultrason öneriliyor ama amerikada o bile acil bir durum yok ise yapılmaz. Demem o ki 4 hafta normal ama biz endişeli anneler her hafta görmek istiyoruz. :)

kesinlik haklısın canım dayanamıyorum özledim bebeğimi, aslında 4 ocakta ikili taramam var ama ben yarın gidip bir görmek içimi rahatlatmak istiyorum...

Günaydın. Ben de 6+4 te gördüm kalp atışını duydum bebeğimin. Sonrakine ense kalınlığı bakalım dedi doktorum 18-25 Ocak arası bir randevu ayarlayalım dedi. 12 Aralık'ta gitmiştim işte bir dahaki 20 Ocak olacak. Hemşireye sordum çok uzun bir zaman aralığı değil mi dedim. O da yok dedi bundan sonra zaten ayda bir görüşeceğiz dedi. Ama içim hiç rahat değil. Napayım bu hafta bir gideyim mi acaba ben de düşünüyorum.

buda benim kızlar vajinal usg 6+1 di solda olunca ne oluodu

Eklentiler

• SI_20171224_135622.jpg
    80,8 KB · Görüntüleme: 42
Son düzenleme:
Ya kizlar 1 haftadir gitmiyorum doktora cok taknti haline geldi esim diyorki kendine stres yapma kotu bsy yok. Gormeynce cok kotu oluyorum. En son gecen cuma gitmistim bugun pazar icim dayanmiyor resmen. Bide diyorum 3 ocak gideym cinsiyet icin 13 haftalik olucak o zmn gideym diyorum. Ama dayanamiyorum yaa cok mu ara vermis olucam sizce ?

Bence esin hakli enson 6 aralik gittim randevu aldim 4ocakta bende 13 haftslik oluyom

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…