2018 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Ne lekesi kızlar ya bn kaçırdım konuyu ben geçen gün yaptırdım ağda ilk defa leke oluşur bebekte die duyuyorum
Tam gobegim canım bir de artık çıktı ya göbek gerildi bebek var artık içerde ondan korktum. Ablam bişey yemiş göbeğine tutmuş ne olduğunu da hatırlamıyorum yeğenimin bacağında leke var. Ne kadar bilimsel bilemicem. İnsan korkuyo.

Tam gobegim canım bir de artık çıktı ya göbek gerildi bebek var artık içerde ondan korktum. Ablam bişey yemiş göbeğine tutmuş ne olduğunu da hatırlamıyorum yeğenimin bacağında leke var. Ne kadar bilimsel bilemicem. İnsan korkuyo.
Ablan yoksa çilek mi yemiş canım çilek , gül birde ciğer leke yapıyor diye annemler ellermiyotlar bana

Ablan yoksa çilek mi yemiş canım çilek , gül birde ciğer leke yapıyor diye annemler ellermiyotlar bana
Hmm ciğeri duymuştum da gül ile çileği ilk kez duydum. Ablam sanırım zeytin demişti bana yarın tekrar sorarım. Bı de taa hamileliğin başında uyardı beni aman tutma aman etme ellerini yika. Pek inanmamistim o zaman ama yine de uygulamaya cesaret edemem

Zaten eskiler ciğerleri bilmeden yediler herhalde bu yüzden mi acaba lekeler oluyordu hiç bilmiyorum bilimsel yanını, ama şu gerçek ki fazla A vitamini alımı hamilelikte zararlı. Ve ciğerde fazlasıyla A vitamini var hamilelere kesinlikle yasaklı.
Bende vitamin ilacı vardı Pharmaton'un. doktora sordum devam edeyim mi daha önce kullanıyordum dedim, hayır kesinlikle dedi, o tip ilaçlarda yüksek A vitamini olur dedi. Yani vücuda zararlıymış bilginiz olsun.

Bitanem günde bir mm büyüdüğünü düşünürsek 42mm falan olacak bebek inşallah.. Allahım sağlıklı olsun da önemli degıl bır hafta sonra gitmek yaklaşık on gündür doktora gıtmıyorum aklım hep bebişte :KK43:
Sağlıklı olsun yeterki canım benim gider bebişini görürsün bı dahakine de 2li yaptırırsın olmaz mı , ben de bugün gördüm kalbini dinledim baya mutlu etti beni bir müddet yeter o bana :KK15:

Ben de kızımda yaşadım boyle bir çilek mevzusu okulda yemekte meyve olarak Çilek vardı yemekhanede calışan abla hocam aman yedikten sonra elinizi yıkayın dedı bende aman ya inanmayın boyle seylere al bak gobegıme basıyorum elimi dedım sonra guldum yıkadım elimi kızım dogdugunda gobegınde Çilek vardı hala duruyor doktor toplar damar bişeyi zamanla geçer dedi tesadüf mü yoksa boyle bir sey var mi bilemedim ama şimdi dikkat ederim ne olur ne olmaz :)

Kan tahlil sonuçlarımı aldım bugün. Her şey iyi hoş da hormonlarımdan tsh düşük anti tpo yüksek çıkmış ne anlama geliyor bilmiyorum gece gece kafam takıldı. Google da bakayım biraz dedim öfff bir ton şey yazıyor moralim bozuldu kapattım. Sizin bir fikriniz var mı?

Ay Kızlar bu akşam bulantıları beni öldürecek üç gündür hiç rahat yüzü Yok ya eşimi akşam oluyor özlediğim adamı yanıma yaklaştırmıyorum çok fenayım şu an ne yesem bilemedim ne önerirsiniz

Ay Kızlar bu akşam bulantıları beni öldürecek üç gündür hiç rahat yüzü Yok ya eşimi akşam oluyor özlediğim adamı yanıma yaklaştırmıyorum çok fenayım şu an ne yesem bilemedim ne önerirsiniz
Naneli sakız çiğniyorum şimdi cok kötüyüm en ufak bir sey de sabaha kadar sürecek biliyorum o yüzden olabildiği kadar ertelemeye çalışıyorum allah yardım etsin hepimize gercekten cok zor

Reçeteli bu fiyat dediler. Sağlık ocağından da alınıyor demişti buradaki arkadaşlar ama benim sağlık ocağım öyle bişey demedi hic
Belki muayene ücretin çıktıysa o yüzden reçeteyle o fiyata gelmiştir . Yok değilse sağlık ocağından yazdırınca 3 lira reçete ücreti 1-2 şirada ilaç farkı çıkıyor daha makul oluyor

Selam kızlar uzun zamandır yazamadım 2 hafta önce 6 hafta 5 günlük olmam gereken zamanda bebeği göremedik sadece kese vardı doktor boş gebelik olabilir dedi inanılmaz moralim bozuldu. 2 hafta bekledik ama bu iki hafta iki sene gibi geldi inanın. Bugün bebeğimi gördük ve kalp atışlarını duyduk bin şükür. 170 atıyordu kalbi miniğimin ama son adete göre 8+4 olmam gerekirken 7+4 ölçüldüm. Yumurtlamadan ve ilişkiden de çok eminim o yüzden çok şaşkınım ama doktor kalp atışlarının çok iyi olduğunu bazı bbebeklerin başta yavaş gelişip sonradan yakaladığını söyledi. İlk gebeliğimde hiç böyle bir durumla karşılaşmadım. Ama çok rahatladım ve Allahın izniyle büyüyecek bebeğim. O kadar umutsuz gittim ki bugün bebeği görünce hüngür hüngür ağladım. Allah kimseye kayıp yaşatmasın. Korkusu bile yetti. Yaa böyle işte. Allaha emanet olun. Sağlıklı gebelikler dilerim hepinize

Kan tahlil sonuçlarımı aldım bugün. Her şey iyi hoş da hormonlarımdan tsh düşük anti tpo yüksek çıkmış ne anlama geliyor bilmiyorum gece gece kafam takıldı. Google da bakayım biraz dedim öfff bir ton şey yazıyor moralim bozuldu kapattım. Sizin bir fikriniz var mı?
Tiroit yetmezliği demekmiş ama.Ona göre de bir ilaç vardır sanırım

Yeşil elma bana biraz iyi geldi. Çubuk kraker ve bulantı ilaçlarından bile daha çok işe yaradı.

Bn arkadaşımın göbeğinde vardı beyaz leke annesi denemiş ve olmuş ciğere ete dokunmuyorum ama yemek de mi zarlı onu bilmiyorum

Selam kızlar uzun zamandır yazamadım 2 hafta önce 6 hafta 5 günlük olmam gereken zamanda bebeği göremedik sadece kese vardı doktor boş gebelik olabilir dedi inanılmaz moralim bozuldu. 2 hafta bekledik ama bu iki hafta iki sene gibi geldi inanın. Bugün bebeğimi gördük ve kalp atışlarını duyduk bin şükür. 170 atıyordu kalbi miniğimin ama son adete göre 8+4 olmam gerekirken 7+4 ölçüldüm. Yumurtlamadan ve ilişkiden de çok eminim o yüzden çok şaşkınım ama doktor kalp atışlarının çok iyi olduğunu bazı bbebeklerin başta yavaş gelişip sonradan yakaladığını söyledi. İlk gebeliğimde hiç böyle bir durumla karşılaşmadım. Ama çok rahatladım ve Allahın izniyle büyüyecek bebeğim. O kadar umutsuz gittim ki bugün bebeği görünce hüngür hüngür ağladım. Allah kimseye kayıp yaşatmasın. Korkusu bile yetti. Yaa böyle işte. Allaha emanet olun. Sağlıklı gebelikler dilerim hepinize
Geçmiş olsun cnm gözün aydın..geriden gelsinde sağlıklı olsun...hangi şehirdesin acba?
Bilgilerini tabloya giricem de bi yazıp kaçıyomusun yoksa

Bn arkadaşımın göbeğinde vardı beyaz leke annesi denemiş ve olmuş ciğere ete dokunmuyorum ama yemek de mi zarlı onu bilmiyorum

Geçmiş olsun cnm gözün aydın..geriden gelsinde sağlıklı olsun...hangi şehirdesin acba?
Bilgilerini tabloya giricem de bi yazıp kaçıyomusun yoksa
Sağolasın canım. Aynen öyle. İstanbuldayım canım mesaj attım sana

X