2018 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Merhaba hanımlar bugün sağlık ocağına gittim kaydımı yaptırdım çok memnun kaldım bütün tahlillerime baktı ebe ve yapmam gerekenleri söyledi belki benim gibi bilmeyenler vardır diye söylemek istedim ben de demir eksikliği var benim gibi demir eksikliği olanların Yemeklerle birlikte yoğurt ayran yememesi gerekiyor muş yemeklerden 2 saat sonra tüketmek gerekiyor muş ara öğün olarak,her gün mutlaka bir yumurta yemeliymişiz, gebelik döneminde yedigimiz MEYVALAR bebeğin doğduktan sonra hastalıklara karşı korunmasını sağlıyor muş , her gün yarım kiloya denk gelecek şekilde süt yoğurt benzeri kalsiyum almamız gerekiyor muş , bulantılarla ilgili de bir tahlilme baktı ama adını bilmiyorum mesela benim bulantım yok o tahlil sonucuna göre anlaşılıyormuş senin bulantıların yoktur dedi evet ben de yok dedim demek bulantıların bizim yaptıklarımızla ilgisi yok Şimdilik hatırladıklarım bunlar aklınıza takılan bir şey varsaz ha sorabilirsiniz hatırlarsam cevap veririm

Kabizlik sorunu yasayan arkadaşlar muz yiyor musunuz bilmiyorum ama hatirlatmak istedim sabah yediginiz muz sindirimi kolaylastirirken aksam saatlerinde yediginiz sindirimi zorlastiriyor
Ben de tam tersi gece yiyorum :)
Bünyem zor veriyor cnm malesef önlemini almam lazm
Dikkat etmelisin evet.Son aylarda çok alınıyormuş kilo zaten insülin arttıkça açlığa dayanamaz gece bile yemek yenir.Ben de kolay alıyorum ama dikkat ediyorum yedigime meyve kahvaltı o kadar bir de bol su.Her bünye bir olmuyor.Hatta doktorum Dedi her annenin kilo alma Hakkı farklıdır diye.Çok kilolular 5 6 kilo ,zayıflar da 8 9 kilo falan almalıymış sanırım.Sağlıklı dogum için şartmış.

Ameliyat edemezler canım çünkü genel anestezi yapmak zorundalar bebeğe zararlı ama ilaç tedavisine devam edecektir muhtemelen

Benim de 6+3 de üstten görüldü Bebek ama kalp atışını dinletmedi doktor.Sadece kalp atışı başlamış Dedi.Duyulması mı lazım ayrıca acaba
Bence görülmesi yeterli :) tabii ki heyecanlanıp duymak istiyoruz kalp atışını. Fakat iyi değil diyorlar ...

Ben düşünüyorum doktorumda tavsiye etti canım ama üç aydan sonra ilk aylarda dinlen dedi

Aynen bende diyorum 5 aydan sonra baslayayim hem gidip gelirken havanin sogukluguda azalir evime 5dklik yurume mesafesinde ama hasta olurum diye korkuyorum. Ama cok rahatlatiyormus ve dogum icin cok faydaliymis bakicam artk arastiricam iyice doktorada bir risk var mi diye sorucam

herkese merhabaaa kizlar decavit kullaniyoruz ya doktr bulantiya premesis verdi ikisinide ic dedi ama ikiside vitamin bnmde kafam karisti ikisini kullanan varmi aranizda
Decaviti ben de kullanıyorum . Acildeki doktor başlamıştı bana takipli doktoruma danıştım kullanıma gerek yok değerlerin gayet iyi görünüyor erken daha dedi .. Haftada 3 içiyorum şimdi takviye amaçlı ..

Bizimde spor salonumuz var çok istiyodum hep tavas yavas plates yaparak esnek olmayi dogumu kolaylastiriyo hamlık olmuyo hayal ediyodum ama dusuk tehlikesi var sürekli yatıyorum 3 aydan sonra dr da onaylarsa yapmak istiyom
Bakalım ben şimdiden araştıracağım inşallah uygun video bulursam atayım size linkini

Aynen canım benimde evime park yakın yürüyüş zaten istiyorum

Acaba hangi
Bulantı için hangi değere baktı acaba? Yani o değeri düşürünce bulantı geçebilir mi? Haftasonu hastanede yattım o kadar hiçbir şey midemde durmuyor.

Bilmem ki farkı ne hiç fikrim yok. Kabızlıktan oldu oncesinde hiç problemim yoktu. Belki önce başka şeyler önerir söylediğin gibi
Canim hemoroid kontrol ettiğin zamab Makati eline meme şeklinde küçük şeyler gelir gelmiyorsa catlktir o ama geç kalmadan doktora git erken teşhis çok önemli
Gecmis olsun cnm allah yardimcin olsun aynı durumdayım ölüyorun sanki hftamla es değer artıyor bulanti

Kıyamam ya geçmiş olsun canım benim

Bende hicbirsey yiyemiyorum cnm çubuk kraker leblebi felan devamlı onları da mı yiyemiyorsun komposto içiyorum su yerine de Allah yardımcın olsun cnm kilon felan da düşük heralde bende 6 kilo verdim ama Allahtan balık etliyimde depolar sağlam sanırım :)

bende 1.66 boyum ve 75 kiloda hamile kaldım. Haziranda evlendim evlilik yaradı 65den 75 çıktım. Bende cevapları bekliyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…