2018 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

image.jpg
Acaba hangi

Bulantı için hangi değere baktı acaba? Yani o değeri düşürünce bulantı geçebilir mi? Haftasonu hastanede yattım o kadar hiçbir şey midemde durmuyor.

Bu sayfaya bakarak söyledi kendi sağlık ocağındaki ebene bir sorabilirsin değiştirilebilen bir değermi acaba ? En Alttaki hbsag yazan olabilir ama emin değilim canım :anneadayı::nazar:

Acaba hangi

Bulantı için hangi değere baktı acaba? Yani o değeri düşürünce bulantı geçebilir mi? Haftasonu hastanede yattım o kadar hiçbir şey midemde durmuyor.

Canım muhtemelen B vitamini değeridir. Bu sabah doktorum B vitamini değerin çok düşük ondan oluyor takviye yapıcaz dedi. Yeni gördüm gerçi arkadaş yayınlamış sayfayı o sayfaya göre idrarda ketona bakmıştır. Keton çıkmamış

M
Her şey yolunda gidiyorsa çok sık çağırmıyorlar sanırım. Zaten çok ultrasona girmek iyi değil diyorlar ama mesela benim tüp bebek olduğundan daha sık gidiyorum. Sende ilk gidişinde hemen ikili test olmasındansa önce doktorda seni tanısın diye demiştim.

Merhaba. Benimde tüp bebek ile hamileliğim. Doktorunu değişmeyi düşünüyormusun? Çünkü bizim doktorlarımız ivf'ci ve ihtisası gebelik sağlamak. Benim kafam karışık acaba doğum alanında uzman birine mi geçsem diye.

M

Merhaba. Benimde tüp bebek ile hamileliğim. Doktorunu değişmeyi düşünüyormusun? Çünkü bizim doktorlarımız ivf'ci ve ihtisası gebelik sağlamak. Benim kafam karışık acaba doğum alanında uzman birine mi geçsem diye.

Ben bu konuda biraz şanslıyım çünkü benim doktorum hem tüp bebek uygulaması yapıyor hemde perinatolog yani riskli gebelik uzmanı. Arasam bulamam yani o yüzden onunla devam edeceğim her ne kadar yoğunluğundan dolayı saatlerce sırada beklesem de sonuca değer.

10+3 teyim canım doktor 11 de biter demişti zaten ama işte panik oluyorum yinede. Seninde tekrar bastırması kötü olmuş. Hem şikayet ediyoruz hemde belirti kesilince panikliyoruz. Şu dönemi sağ salim atlatsak ve ikili test falan konuşmaya başlasak artık.
Evet ikili test cinsiyet ciciler çok heyecanlı rabbim önce sağlık versinde napalım katlanıyoruz

bende 1.66 boyum ve 75 kiloda hamile kaldım. Haziranda evlendim evlilik yaradı 65den 75 çıktım. Bende cevapları bekliyorum.

Canm valla cogu arkadas ekmek ve tatli yememeye calisiyormus. Tatli ihtiyacini meyveden gecirebilirsin. Ekmek yerinede galeta tarzi ama 2tane falan . Ben azalttm bayagi ivir ziviri bakalm cok kilo almak istemiyorum 80 kilodan en fazla 15 diyorum yoksa cok zorlanirim. Oteside iyi degilmis bebek ztn saglikli seyleri aliyormus. Yani yedigimiz cips cola tatlinin bebege bir faydasi yokmus

Kizlar benimde boy 1.65 cm 70 de hamile kaldim su an hala ayniyim kilo almadim daha ama almaktan korkuyorummm
Aynı kiloda kalmışız cnm boyumuz da ayni.bence gayet iyi gidiyorsun önemli olan ilk 3 ay almamak mis sonra da dikkat edersek hamur işi Kızartma abur cubur bebeğe hiç faydası yok onlardan tuketmemeye özen gosterirsek ikinci 3 ay ayda 3 kg alsak son 3 ayda her ay 2 alsak 9 10 kg almış oluruz toplamda doğumda da o gider cnm
İnsanın canı bişeyler çekiyor bazen ister istemez dikkat edemiyoruz

Aynı kiloda kalmışız cnm boyumuz da ayni.bence gayet iyi gidiyorsun önemli olan ilk 3 ay almamak mis sonra da dikkat edersek hamur işi Kızartma abur cubur bebeğe hiç faydası yok onlardan tuketmemeye özen gosterirsek ikinci 3 ay ayda 3 kg alsak son 3 ayda her ay 2 alsak 9 10 kg almış oluruz toplamda doğumda da o gider cnm
İnsanın canı bişeyler çekiyor bazen ister istemez dikkat edemiyoruz

Ben beyaz ekmek pilav makarna yemiyorum kesinlikle ama bulantilardan sonra istahim baya acildi durabilmek ne mumkun :) dikkat etmeye calisiyorum istee :p

İnşallah bu endişeler boşa çıkar çünkü benim hem tüp bebek hemde dondurulmuş transferi o yüzden biraz tedirginim arada böyle geçiyordu ama yine yemek yiyemiyordum, bu sefer azda olsa yemek yemeye başladım. 4 gün beklemek zor geliyor aslında başka bir doktora gidip arada ultrasona girsem mi diye düşünüyorum bugün yakınlardaki hastaneleri biraz araştıracağım.
İnsallah canim sen ferah tut icini. Endiseler yuzunden rahat geciremiyoruz hamileligi bulanti olsa dert olmasa dert. Ben 2 haftada bir gidiyorum doktora dayanamiyorum 1 ay valla :) bir ozeldeki doktoruma bir devletteki doktora napalim hareketlenince gitmem fazla :)

Kızlar bugün kasigim da devamli batma şeklinde ağrı olup geçiyor normal dimi bugün ev supurcek tim vazgeçtim yatıyorum :110:

İnsallah canim sen ferah tut icini. Endiseler yuzunden rahat geciremiyoruz hamileligi bulanti olsa dert olmasa dert. Ben 2 haftada bir gidiyorum doktora dayanamiyorum 1 ay valla :) bir ozeldeki doktoruma bir devletteki doktora napalim hareketlenince gitmem fazla :)
Beni iki haftada bir çağırıyor doktorum ama o bile bana uzun geliyor.:KK17:

Kizlar bulanti hemen hemen herkeste var sanirim da bu bayginlik neyin nesidir ya :KK43: surekli sersem gibiyim bulantidan cok o mahvediyor beni. Hele uyursam oglen kafam hic kalkmiyor surekli midem calkalaniyor ne yesem faydasiz bitek soguk soguk yogurt hafif bastiriyor. Varmi boyle olan dr normal diyorda tum enerjim yerin dibinde. Ve ben bu bulantilarla 2,5 kilo almisim simdiden

Aynen bende duramadim özel bir ay sonra gel dedi ama ben yarin devletten randevu aldım daha önce kayiplarim olduğu için korkuyorum inş yarın güzel haberler alırım :dua:

Beni iki haftada bir çağırıyor doktorum ama o bile bana uzun geliyor.:KK17:
Tup bebis oldugu icindir canim. Benim ikizlerde tup ozaman bizde ilk basta iki haftada bir gidiyorduk. Sonra seyreldi doguma yakin yine siklasti. Temmuzda 6aylik kaybim oldu oyuzden simdi hem perinatolog takibim var belli bir surelerde. Onun disinda kendi kafamdan 2 haftada bi gidiyorum

Aynen bende duramadim özel bir ay sonra gel dedi ama ben yarin devletten randevu aldım daha önce kayiplarim olduğu için korkuyorum inş yarın güzel haberler alırım :dua:
Benim ozeldekide agri kanama yoksa 1 ay sonra gel dedi dedim olmaz boyle devlettede seker bi dr buldum kendime :) o kayiplar gozumuzu korkuttu napalim. Yoksa bende isterim 1 ay evhamsiz evde rahat rahat beklemegi. İnsallah guzel haberler duyarsin tum hamislik boyunca hemde :)

Benim ozeldekide agri kanama yoksa 1 ay sonra gel dedi dedim olmaz boyle devlettede seker bi dr buldum kendime :) o kayiplar gozumuzu korkuttu napalim. Yoksa bende isterim 1 ay evhamsiz evde rahat rahat beklemegi. İnsallah guzel haberler duyarsin tum hamislik boyunca hemde :)
Aynen yasamayanlar rahat oluyor keşke bizde öyle olabilsek devletten erkek Dr a randevu aldım inş ilgilenir ilk defa gidicem

X