2018 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Düzenli yemek yiyorsanız oda ilk başta kilo vermenize sebep olabilir. Sağlıklı beslenmeye başladıysanız suya dikkat ediyorsanız bir kaç kilo verip sonra düzene girersiniz. Zaten hamileliğin ilk 3 ayında kilo almaktansa vermek daha normal. Benim doktorum ilk 3 ay kilo yok dedi. Alırsam da verirsem de çok takılmam. İki durumda da toparlanacağız eninde sonunda :KK66:
Evet bak o da doğru önceden su falan içmeyi unuturdum şimdi düzenli içiyorum .

Kızlar kafama takılan bişey oldudoktorum en son gittiğimde 3 hafta sonra gel ikili test yapalım demişti randevuyuda o gün aldım 19 aralık ama ogün bebiş 10hafta 5 günlük oluyo ve nettede 11 hafta 0 günden önce yapılmaz dio. Fikriniz varmı ben randevumu bikaç gün sonraya degiştiriyim diom aklımda soru işareti kalmasın diye:deli:
Canim istersen 11.haftaya al randevunu 10 gun icinde kontrol ucretsiz ya ucret odememis olursun :KK66:

Evet bak o da doğru önceden su falan içmeyi unuturdum şimdi düzenli içiyorum .
Halsizlik var ben de dehşet... hamile olduğumu öğrendiğimden beri yatıyorum. Yeme içme fena değil ama hiç kilo almadım. Ben de şu halsizliğe taktım hep böyle yatmam inşallah. Eşim gel bi hava alalım diyo. O zaman bile yataktan çıkasım Yok.

Doktoruma sorduğumda o da benek bakımıyla ilgili kitap okusan daha yararlı, takibini ben yapıyorum zaten demişti. Önerdiğin kitaplara bakacağım teşekkür ederim.
Rica ederim canim Hatice Kubra Tongar ile baslayabilirsin ben de kendimi toparlayip dışarı çıkınca alacagim.Arkadasimin 3 yasinda oglu var kitabi elinde kac ay dolandirdi zaman kalmiyor gerçekten. Gerek kitap okumak olsun gerek örgü yapmak telefondan uzaklastiriyor ne kadar az radyasyon o kadar iyi

Halsizlik var ben de dehşet... hamile olduğumu öğrendiğimden beri yatıyorum. Yeme içme fena değil ama hiç kilo almadım. Ben de şu halsizliğe taktım hep böyle yatmam inşallah. Eşim gel bi hava alalım diyo. O zaman bile yataktan çıkasım Yok.
Canim vitamin eksikligin var mi b12 degerim dusunce ben de oyle oluyorum

Kitap konusunda eğlenceli kendinizi rahatlatacak, annelik sürecine hazırlayacak birşey okumak isterseniz hihieved diye bir annenin yazdığı “emiyor mu?” Adlı kitabını öneririm. Anneliğin kitaplardakinden ya da çevrenin söyleyeceklerinden Farklı olduğunu anlatan, kendi anneliğindeki deneyimlerle aktaran bir kitap.

Yok bakıldı. Zaten folik asitte b12 takviyeli. Ama oturma odasının yerini unuttum desem yeri... yataktan çıkamıyorum :halay::halay:
Oyle alismis da olabilirsin bebeğine bir sey olacak endisesi ile ben de kanamam olunca bir hafta oyleydim .Imkanin varsa yat iste ne guzel dogurunca kosturacak yatak goremeyeceksin :KK76:çalışanlarının oyle bir sansi olmuyor

Oyle alismis da olabilirsin bebeğine bir sey olacak endisesi ile ben de kanamam olunca bir hafta oyleydim .Imkanin varsa yat iste ne guzel dogurunca kosturacak yatak goremeyeceksin :KK76:çalışanlarının oyle bir sansi olmuyor
Kanama yok ben de çok şükür. Doktoruma söyledi eşim... hep uyuyor kafası kalkmıyor diye. Doktorum da nasılsa ilerde çok uykusuz kalacak bırak uyusun dedi. Doktor tavsiyesi dinliyorum galiba :KK48:

Kızlar merhaba. Benm bata göre bugn 6+1 ama dün ultrasonda 5+6 çıktı kese büyümüş ancak bebek ve kalp atışı görünmedi normalmi? Haftaya tekrar gideceğim, bidr kist var 6.4 cm gebeliğimdeb bu yana büyüyo daha önce hiç böyle bişey olmamıştı... bilgisi olan beni bilgilendirebilir mi?

Rica ederim canim Hatice Kubra Tongar ile baslayabilirsin ben de kendimi toparlayip dışarı çıkınca alacagim.Arkadasimin 3 yasinda oglu var kitabi elinde kac ay dolandirdi zaman kalmiyor gerçekten. Gerek kitap okumak olsun gerek örgü yapmak telefondan uzaklastiriyor ne kadar az radyasyon o kadar iyi
Hatice Hanımı faceten takip ediyordum çok güzel çalışmaları var. Ahlaki değerlere de önem veriyor beğeniyorum. Transferden bu yana hem kafa dağıtmak hem internetten uzak durmak için baya kitap okudum. İyi geliyor gerçekten. Bende birkaç kitap belirlemiştim. Bebeğinizi Beklerken Sizi Neler Bekler? Ve Ayşe Önerin Hamilelik Doğum ve Bebek Bakım Kitabı vardı aklımda. Ama bakıp inceleyemedim. Dili nasıl tıbbi terim çok mu bilmiyorum. Şimdi seninkileri de listeye ekledim.

Hatice Hanımı faceten takip ediyordum çok güzel çalışmaları var. Ahlaki değerlere de önem veriyor beğeniyorum. Transferden bu yana hem kafa dağıtmak hem internetten uzak durmak için baya kitap okudum. İyi geliyor gerçekten. Bende birkaç kitap belirlemiştim. Bebeğinizi Beklerken Sizi Neler Bekler? Ve Ayşe Önerin Hamilelik Doğum ve Bebek Bakım Kitabı vardı aklımda. Ama bakıp inceleyemedim. Dili nasıl tıbbi terim çok mu bilmiyorum. Şimdi seninkileri de listeye ekledim.
Bende ayşe önerin kitabını sipariş ettim herkes çok memnun ama içeriği dili nasıl bilmiyorum bende

Kızlar acayip burun ve Boğaz kuruluğu yaşıyorum. Özellikle sabah uyandığımda. Zaten burun tıkanıklığına uyanıyorum geri uyuyamıyorum. Petekler döküm Petek,eskilerden yani. Suluk filan olmuyor mu bunlara?ne yapabilirim fikri olan var mı?bütün kış böyle giderse gece hiç uyuyamayacağım :KK43:
Bende de aynı sorun vardı dün eşim soguk buhar makinası getirdi gece super deliksiz uyumusum kesinlikle tavsiye ederim

peki rüyamda aşerip, yiyip, tiksinmek. uyanınca aklıma gelip midemin bulanması:halay: ne güzel bi dönemdeyiz sağlıkla yavrularımıza kavuşmayı nasip et yarabbim binlerce şükürler olsun sana:KK68:

Enee ben geçen köfte yapmıştım nolur ki dokunursak ben içiyorum kahve öncekilerde de içmiştim abartı değil tabi günde 1 fincan filtre kahve ve nescafe sakıncalı onların kafein oranı çok yüksek soda içiyorum çayda içiyorum apaçık süt içemiyorum önceki hamilelikler yaza denk gelmişti sabah akşam dolaptan soğuk sütü dikerdim buz gibi yanına bi minik brownie misss
İnternetten araştırın isterseniz. Etten size geçen bir virus var ve bebeğe zarar eriyor. Benden sadece söylemesi.. Doktorların çoğu da söyler.. Uyup uymamak size kalmış. Ben de köfte yapıyorum tabii ki ama eldivenle. Kahve olayına gelince, kafeinin zararlı olduğu kesin. Bana kahve sigarayı anımsattığı için içmiyorum. E çay da kansızlık yapıyor :)

Kızlar hiç duyan ya da çevresinde yaşayan oldu mu bilmiyorum ama kahve lekeler genelde erkek bebek belirtisiymiş . Kız bebekler rahimde yukarıya yerleşirken etkek bebek kasıklara doğru yerleşirmiş ve bu lekelenme gibi durumlara sebebiyet verirmiş . Var mı hiç böyle bişey duyan ? Ya da önceki gebeliklerinde yaşayan ?
Benim ilk bebeğim erkek. Rahmin en üstüne yerleşmişti. Kahverengi lekelenme vs hiç olmadı. Bu seferki tam ortaya yerleşmiş. HAtta düşük riski var dedi doktor. Bence alakası yok.

X