2018 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Kızlar ben hamile kaldım kalalı yüzüm sivilcelendi ve geçmiyor niye anlamıyorum hadi eskiden bolca cips yerdim çıkardı anlardım da e cipste yemiyorum hiç var mı benim gibi acaba kız bebiş geliyorda güzelliğimi mi alıyor benden, çirkinleşiyorum çünkü:KK45:

Ben varım maşallah her yanım sivilce oldu ,bende acaba kızmı diye düşünüyorum :anne:

Benimde sivilcelerim arttı özellikle çene bölgemde. Cildiyeciye göründüm ilk 3 ayda normal dedi çok artarsa gel bir ilaç verelim dedi. Birde doğum yaza geliyor ya güneş kremi kullan yüzüne, Gebeler için olan bi güneş koruyucu krem önerdi. Meme ve göbek üstü inen kahverengi çizgilerde azalma olmaz ama ciltteki doğum lekeleri azalır dedi ☺
Adı ne acaba kremin bnde bir kaç tane güneş koruyucu krem var onlardan bırımı ayrıysa alıp stok yapmak ısterım :KK66:

Kızlar ya korkuyorum tartilayim dedim ve 2 kilo vermişim.neden böyle oldu ya ? Yemek daha çok yiyorum hamile kalmadan önceye göre .daha düzenli besleniyorum.nasil kilo verdim? Var mı böyle bişey yaşayan? Sık idrara çıktığımız için mı veriyoz acaba?

Kızlar hiç duyan ya da çevresinde yaşayan oldu mu bilmiyorum ama kahve lekeler genelde erkek bebek belirtisiymiş . Kız bebekler rahimde yukarıya yerleşirken etkek bebek kasıklara doğru yerleşirmiş ve bu lekelenme gibi durumlara sebebiyet verirmiş . Var mı hiç böyle bişey duyan ? Ya da önceki gebeliklerinde yaşayan ?

Merhaba kızlar. Hamilelikle ilgili kitap alan oldu mu aranızda. Önerileriniz var mı?
Merhaba kızlar. Hamilelikle ilgili kitap alan oldu mu aranızda. Önerileriniz var mı?
Ebru Salli nin hamilelikte sağlık ve guzellik diye kitabi var
Benim Tatli Komposto Gunlugum diye gunluk tarzi bir kitap var eglenceli onu okumayi düşünüyorum.
Hamilelikten ziyade dogumdan sonrasi icin Dogan Cuceloglu Geliştiren Anne Baba ve Hatice Kubra Tongar'in Bagirmayan Anneler ve Fitrat Pedogojisi (Adetlerle Degil Ayetlerle Çocuk Egitimi) Bunlari tavsiye ederim bebek olunca okumaya vakit kalmayabilir simdiden baslamak lazim :KK66:

Şu odaya buhar verenleri diyorsun değil mi? Tüm gece çalışıyor mu peki onlar?yani kalkıp içine su koymak vs gerekiyor mu kullanımı nasıl canım?aklıma geldi benim de eğer işe yarıyorsa alıyım hemen
ise yariyo cnm bn ogluma almistm ici baya su aliyo sabaha kadarda gidiyo odayida nemlendiriyo burun tikanikligi kurulugu kalmiyo

Ebru Salli nin hamilelikte sağlık ve guzellik diye kitabi var
Benim Tatli Komposto Gunlugum diye gunluk tarzi bir kitap var eglenceli onu okumayi düşünüyorum.
Hamilelikten ziyade dogumdan sonrasi icin Dogan Cuceloglu Geliştiren Anne Baba ve Hatice Kubra Tongar'in Bagirmayan Anneler ve Fitrat Pedogojisi (Adetlerle Degil Ayetlerle Çocuk Egitimi) Bunlari tavsiye ederim bebek olunca okumaya vakit kalmayabilir simdiden baslamak lazim :KK66:
Doktoruma sorduğumda o da benek bakımıyla ilgili kitap okusan daha yararlı, takibini ben yapıyorum zaten demişti. Önerdiğin kitaplara bakacağım teşekkür ederim.

Kızlar kafama takılan bişey oldudoktorum en son gittiğimde 3 hafta sonra gel ikili test yapalım demişti randevuyuda o gün aldım 19 aralık ama ogün bebiş 10hafta 5 günlük oluyo ve nettede 11 hafta 0 günden önce yapılmaz dio. Fikriniz varmı ben randevumu bikaç gün sonraya degiştiriyim diom aklımda soru işareti kalmasın diye:deli:

Kızlar hiç duyan ya da çevresinde yaşayan oldu mu bilmiyorum ama kahve lekeler genelde erkek bebek belirtisiymiş . Kız bebekler rahimde yukarıya yerleşirken etkek bebek kasıklara doğru yerleşirmiş ve bu lekelenme gibi durumlara sebebiyet verirmiş . Var mı hiç böyle bişey duyan ? Ya da önceki gebeliklerinde yaşayan ?
Bende duydum onu. Oglumda disa degilde icten yani rahim ici kanamalar cok olmustu hep igne haplarla ugrasmistik. Erkek oldugu icinmi pek bilmiyorum.

Kızlar kafama takılan bişey oldudoktorum en son gittiğimde 3 hafta sonra gel ikili test yapalım demişti randevuyuda o gün aldım 19 aralık ama ogün bebiş 10hafta 5 günlük oluyo ve nettede 11 hafta 0 günden önce yapılmaz dio. Fikriniz varmı ben randevumu bikaç gün sonraya degiştiriyim diom aklımda soru işareti kalmasın diye:deli:
10 ve 13. Hafta arası yapılıyormuş 2li tarama .. Doktorun odasındaki bir yazıda gördüm bende ❤️

Hatta sabr edebilirsen 12 de git. Evet 11-14 arasi tahlili ama 12. Haftada daha net sonuclaniyormus. Banada 12+1 de randevu verdi doktorum. Kendisi perinatoloji uzmani

Kızlar ya korkuyorum tartilayim dedim ve 2 kilo vermişim.neden böyle oldu ya ? Yemek daha çok yiyorum hamile kalmadan önceye göre .daha düzenli besleniyorum.nasil kilo verdim? Var mı böyle bişey yaşayan? Sık idrara çıktığımız için mı veriyoz acaba?
Bende 2 haftada 3 kilo vermişim. Dediğin gibi daha sık ve düzenli yiyorum aslında. Ama ilk aylarda normalmiş kilo kaybı. Bulantı, iştahsızlık neden olur demişti doktorum.

Bende duydum onu. Oglumda disa degilde icten yani rahim ici kanamalar cok olmustu hep igne haplarla ugrasmistik. Erkek oldugu icinmi pek bilmiyorum.
Her zaman önceliğimiz sağlıklı olması tabii de şimdi aklıma takacak bişey bulamadığımdan cinsiyetiyle ilgili didiklemeler yapıyorum :eek:

Adı ne acaba kremin bnde bir kaç tane güneş koruyucu krem var onlardan bırımı ayrıysa alıp stok yapmak ısterım :KK66:
Bebek pudrası sivilceye iyi geliyor sanırım bi ara bekarken ben her akşam yüzüme sürüp yatıyordum 1 hafta sonda sivilceler gitmişti sanırım yağı çekiyor yüzdeki onu mu denesem

Bende 2 haftada 3 kilo vermişim. Dediğin gibi daha sık ve düzenli yiyorum aslında. Ama ilk aylarda normalmiş kilo kaybı. Bulantı, iştahsızlık neden olur demişti doktorum.
Zaten sıkıntı orada iştahsız değilim.aksine daha fazla yiyorum ben de sasiridm ama kendimce idrara bağladım.

Zaten sıkıntı orada iştahsız değilim.aksine daha fazla yiyorum ben de sasiridm ama kendimce idrara bağladım.
Düzenli yemek yiyorsanız oda ilk başta kilo vermenize sebep olabilir. Sağlıklı beslenmeye başladıysanız suya dikkat ediyorsanız bir kaç kilo verip sonra düzene girersiniz. Zaten hamileliğin ilk 3 ayında kilo almaktansa vermek daha normal. Benim doktorum ilk 3 ay kilo yok dedi. Alırsam da verirsem de çok takılmam. İki durumda da toparlanacağız eninde sonunda :KK66:

X