2018 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Kızlar ben hamileyim en son adet tarihim 25 ekim. Doktor 9 kasımda hamile kaldığımı bebeğin 4 haftalık olduğunu söyledi. benim iki gün önce kanamam başladı doktora gittim ultrasonda bebegi göremedik.hap ve iğne verdi. Hapı günde üç kez. İğneyi üç günde bir kullanacağım. Bir kez iğne vurundum. İlacı kullanmaya başladım ama kan durmadı. Lavaboya gittikçe adet kanaması gibi koyu renkli ve kıvamlı geliyor. İlaçlardan sonra geçer diye bekledim ama ne kadar sürede etkisi olur ben dün başladım ilacı kullanmaya.dünden beri bi değişiklik olmadı. 6 gün sonra tekrar gel kontrole dedi. Beta hcg ilk 120.72 ile başladı. İki hafta sonra kanamam başlayınca baktık 490,64 çıktı
Doktor değilim ama bhcg düzenli yükselmemiş. Doktor ultrasonda keseyi görememiş. Benim aklıma dış gebelik geliyor.

Lekelenme için ilk gittiğim doktorum multivitamin olan Decavit ve yanına ek olarak kan ilacı yazmış . İlk 3 aydan sonra folic bıraktırılıp geçiliyor diye biliyorum ama kan değerlerime falan da bakmadan Decavit verdi bana . Genel olarak çok yemek yiyemediğim için bende takviye olarak içmeye başladım . Kullanmaya başlayanınız var mı ? ❤️
Bende aile hekimine gittiğimde decavit yazmıştı kendi Doktoruma sordum 11. 12. Haftada ona başlıcaz demişti
Kızlar bugün randevum vardı Dr bana kesenin büyük olduğunu ve düşük riskinin olduğunu söyledi , öyle kötü oldum ki hiç sormak aklıma gelmedi ne kadar buyukmuş , kalp atışı falan normal dedi ama bütün gün yat dedi ilişki kesinlikle yasak dedi 2 hafta sonra gel dedi , hiç ilaç falan yazmadı , böyle bir şey hiç duymamıştım bugüne kadar siz duydunuz mu , böyle olup da sağlıklı doğuran var mı ? Çok üzgünüm kızlar 9 haftam dolduğu için baya umutlanmistim artık bir şey olmaz diye ben ne yapcam
İnşallah kötü birşey olmaz canım sürekli yat dinlen belki bidaha ki kontrolde normal diyecek

Sağlık ocağına kesin bildirmek gerekiyormu kızlar,birde hamileyken hangi aşıları olmamız gerekiyormuş?

Bende idrar yolu enfeksiyonu çıktı. Sağlık ocağındaki doktor söyledi Bebeğe zararı olabilir filan diye çok su da içiyorum ama doktoruma gösteremedim. İlaç mı başlar acaba bu durumu yaşayan var mı

Kızlar bugün aile sağlığı merkezine gittim. Kayıt açtılar. Aşılarımız oluyormuş hamileyken. O zaman gidecekmişiz. Bi de kan aldılar 2tüp. Kalp atışı vs duyuldu mu ne kadarlık filan diye sordular. Kesin gebelik olunca açıyorlar herhalde kayıt.
bende gittim direk kalp atışları duyuldumu dediler.2li testin yapılınca o sonucu bizede getir ona göre aşı yapıcaz dediler

Kızlar ben hamileyim en son adet tarihim 25 ekim. Doktor 9 kasımda hamile kaldığımı bebeğin 4 haftalık olduğunu söyledi. benim iki gün önce kanamam başladı doktora gittim ultrasonda bebegi göremedik.hap ve iğne verdi. Hapı günde üç kez. İğneyi üç günde bir kullanacağım. Bir kez iğne vurundum. İlacı kullanmaya başladım ama kan durmadı. Lavaboya gittikçe adet kanaması gibi koyu renkli ve kıvamlı geliyor. İlaçlardan sonra geçer diye bekledim ama ne kadar sürede etkisi olur ben dün başladım ilacı kullanmaya.dünden beri bi değişiklik olmadı. 6 gün sonra tekrar gel kontrole dedi. Beta hcg ilk 120.72 ile başladı. İki hafta sonra kanamam başlayınca baktık 490,64 çıktı
Bu iki betahcg arasında iki hafta varsa ya kimyasal gebelik yaşıyorsunuz ya da dış gebelik gibi bir şey olabilir. En kısa zamanda doktora tekrar gidin geçmiş olsun.

Kizlar zihin engelli ogrencim ofke nobeti gecirdi bana bir anda vurdu masayi karnima dogru itti. Verilmis sadakam varmis zor kaçtım hala soktayim kötü oldum :KK43:

Kizlar zihin engelli ogrencim ofke nobeti gecirdi bana bir anda vurdu masayi karnima dogru itti. Verilmis sadakam varmis zor kaçtım hala soktayim kötü oldum :KK43:
Çok geçmiş olsun. Allah korumuş. Çok dikkatli olman lazım. Bir daha yapabilir veya daha aklına gelmeyen bir harekette bulunabilir. Nasıl önlem alabilirsin ki acaba?

Çok geçmiş olsun. Allah korumuş. Çok dikkatli olman lazım. Bir daha yapabilir veya daha aklına gelmeyen bir harekette bulunabilir. Nasıl önlem alabilirsin ki acaba?
Sagol canim gercekten Allah korudu.Normalde bu ogrencim sakindi hic beklemiyordum ilacini almamis o yuzden oldu .Bir daha olmaz insallah .Partnerim erkek ama cocugu olmamis o yuzden soyleyemedim daha tam diyecek oluyorum bogazimda düğümleniyor. Ama pazartesi söyleyeceğim boyle bir davranista aninda mudahale etmesi icin

Sagol canim gercekten Allah korudu.Normalde bu ogrencim sakindi hic beklemiyordum ilacini almamis o yuzden oldu .Bir daha olmaz insallah .Partnerim erkek ama cocugu olmamis o yuzden soyleyemedim daha tam diyecek oluyorum bogazimda düğümleniyor. Ama pazartesi söyleyeceğim boyle bir davranista aninda mudahale etmesi icin
Özel eğitim veren bir okulda mı öğretmensin?

Keşke rapor alabilsen o zaman.. Bebeğini tehlikeye atma bence.
Pazartesi konuscam anlayis göstereceğini düşünüyorum. Cocuklari birakmak istemiyorum o kadar emek verdim unutmalari cok kolay problem davranışları yeniden ortaya cikmasin istiyorum .Tabii cok acil tehlikeli bir durum olursa mecbur rapor alcam

Sağlık ocağına kesin bildirmek gerekiyormu kızlar,birde hamileyken hangi aşıları olmamız gerekiyormuş?
Bende bugün kaydoldum. 12. Haftaya kadar gidip kaydolman gerekiyor. Toplam 4 kez çağıracaklarmış randevu veriyor sonraki içinde. 2doz tetanoz ve dizanteri aşısı yapılacak dedi.

Bende bugün kaydoldum. 12. Haftaya kadar gidip kaydolman gerekiyor. Toplam 4 kez çağıracaklarmış randevu veriyor sonraki içinde. 2doz tetanoz ve dizanteri aşısı yapılacak dedi.
Ben ilk gebeliğimde hiç bir aşı yaptırmadım. Doktorum gerek yok dedi. O eskidenmiş dedi. Doğum sırasında, ameliyathanenin kötü koşullarda olması durumunda anne hastalık kapmasın diye vurulurmuş. Şimdi ameliyathaneler gayet temiz ve hijyenik. Bu aşıları olmadığım için de hiçbir sorun yaşamadım. Bence gereksiz.

X