2018 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

ayprensesii ayprensesii Canım pazartesi lekelenmem ve ağrım oldu kontrole gittik miniğimizin kalp atışını duyduk 6+5 dik ultrasona göre. Lekelenmelerin sebebi bebişimizi kesesine çok yakın 4mm bi kanama var düşük tehlikesi var dedi ve progestan verdi. Kalp atışı düşük tehlikesi derken günde kaç defa alacağımı sormayı unuttum eczacı günde 3 kez alacaksın dedi. Bu sabah 1 tane ağız yolu ile aldım yan etki yapıyor galiba bu ilaç sağ gözümde görme bozukluğu oldu ışık parlaması gibi. Benim hiç mide bulantım ve kusmam yoktu ilaçtan sonra 2 side oldu. Ağızdan almayı bırakıp vajinal mi almalıyım ? Progestan kullanmaya devam edenler günde kaç defa alıyorsunuz? Çalıştığım için günde 3 kez fitil kullanamam ben
Çok geçmiş olsun iğnede verdi mi haftalık canım
Bana söylenen 200mg sabah ve yatarken alttan
100mg sabah akşam yatarken

Folbiol için bunu söyleyen bir sürü doktor var. Kimisi hiç önemsemiyor ama... Folat degerinize bakıldı mi hiç? Folbiol kullanımından sonra benimki çok yüksek çıkmıştı. Nomesis değil de premesis kullanmıştım onun da içinde zencefil ve folik asit vardı ama idrarimda bir değişiklik olmamıştı o gunlerde
İdrar testi yaptırmıştım 6 haftalıkken o testte dediğiniz folat değeri var mı bilmiyorum ama doktor her şey normal dedi ben de 3 ay gebelik öncesi kullanmıştım 1 ayda gebe iken inş bir sıkıntu olmaz

Ben folbiol kullanıyorum bugün sağlık ocağında dr un istediği testleri yaptırdım yarın sonuçları çıkacak içinde o test var mı acaba kafama takıldı sağlık ocağında ki Dr başka marka yazar mı acaba :110:
Canım çok korkulan bir şey değil sanırım çünkü doktorların yarısi bunu kullandiriyolar fazla folik asit ten bişey olmaz diyorlar. Ama ben fazlasını istemiyorum ne kadar gerekiyorsa o kadar versinler işte. Kendi doktorum da folbiol kullan demişti ama ben kendim değiştirdim her söylediğini onaylamak zorunda değilim. Diğer doktorlarin söylediği daha mantıklı geliyor bana. Muhtemelen o değerine bakılmayacak. Çok rutin yapılan bir test değil. İçinde 400 mcg folik asit olan bir hap kullansan yeterli. Dr recetesine gerek yok. Eczacılar bilir hangi markaların kullanildigini

İdrar testi yaptırmıştım 6 haftalıkken o testte dediğiniz folat değeri var mı bilmiyorum ama doktor her şey normal dedi ben de 3 ay gebelik öncesi kullanmıştım 1 ayda gebe iken inş bir sıkıntu olmaz
Fazlasinin kanıtlanmış bir zararı yok canım yani bazı çalışmalar var ama daha iyi araştırılması lazım. Ciddi bir zararı olsa turkiyenin yarısında olurdu o sıkıntı. Bizimki biraz ince düşünmek. İçin rahat olsun

Fazlasinin kanıtlanmış bir zararı yok canım yani bazı çalışmalar var ama daha iyi araştırılması lazım. Ciddi bir zararı olsa turkiyenin yarısında olurdu o sıkıntı. Bizimki biraz ince düşünmek. İçin rahat olsun
Sağol canım doktor otizme sebep olduğu bulgularına rastlanmış dediği için korktum

Ben de öyle 1 kilo verdim bu hafta.Dışardan yiyoruz hep benim yüzümden.Sadece mandalina yiyorum kendim bir de çubuk.Mide boş kaldıkça daha da bulanıyor.Meyve ye sende o bulandırmıyor sanki.
yeme konusunda cok sukur allahima skintim yok benim yiyebiliyorm ama kendim yaparsam canm istemiyo midem bulaniyo

Sağol canım doktor otizme sebep olduğu bulgularına rastlanmış dediği için korktum
Evet çalışmalar öyle gösteriyor ama o çalışmada folat değeri 52.00 (bu civar bir şeydi) in ustunde olanlarin otizm riskinin normal değerde olanlara göre iki kat arttığı yazıyor. Benim aylarca kullanmama rağmen 24 çıktı. Muhtemelen sizin daha düşük çıkar. Tabi yine de 24 de cok yüksek bı değer. Daha fazla yukselmesin diye bıraktım ben. İnternetten de başka kadın doğumculara sordum onlar da sen artık kullanma dediler.

Folbiol için bunu söyleyen bir sürü doktor var. Kimisi hiç önemsemiyor ama... Folat degerinize bakıldı mi hiç? Folbiol kullanımından sonra benimki çok yüksek çıkmıştı. Nomesis değil de premesis kullanmıştım onun da içinde zencefil ve folik asit vardı ama idrarimda bir değişiklik olmamıştı o gunlerde

Aşırı bulantım olunca beslenemediğim için bana da premesis önerdi doktorum bir haftadır kullanıyorum. Kokusunu sevmiyorum idrarda da koku yapıyor sanki. Siz memnun musunuz?

Evet çalışmalar öyle gösteriyor ama o çalışmada folat değeri 52.00 (bu civar bir şeydi) in ustunde olanlarin otizm riskinin normal değerde olanlara göre iki kat arttığı yazıyor. Benim aylarca kullanmama rağmen 24 çıktı. Muhtemelen sizin daha düşük çıkar. Tabi yine de 24 de cok yüksek bı değer. Daha fazla yukselmesin diye bıraktım ben. İnternetten de başka kadın doğumculara sordum onlar da sen artık kullanma dediler.
Sen ne kadar kullanmıştın peki

Aşırı bulantım olunca beslenemediğim için bana da premesis önerdi doktorum bir haftadır kullanıyorum. Kokusunu sevmiyorum idrarda da koku yapıyor sanki. Siz memnun musunuz?
Canım benim bulantima etki etmediği için sadece üç gün kullandım. Sonra başka ilaca gectik. O zamanlar herhangi bir koku idrar değişikliği hatırlamıyorum. Belki de olmuştur ama hatırlayamadım.

Canım benim bulantima etki etmediği için sadece üç gün kullandım. Sonra başka ilaca gectik. O zamanlar herhangi bir koku idrar değişikliği hatırlamıyorum. Belki de olmuştur ama hatırlayamadım.

İçeriğindeki takviye vitaminlerden dolayı verdi sanırım bulantıya etki ettiğini düşünmüyorum bende de etkili olmadı ama kullanmaya devam ediyorum şimdilik.

Ayyy o premisisi bana da verdi dr. İgrenc bi tadi var yutana kadar tadini aliyorum. midem bulaninca aldigimda direk kusmaya goturuyo lanet sey. Onu icmedigimde yedigim az seyi bari midemde tutuyodum. Ben de biraktim.

Ayyy o premisisi bana da verdi dr. İgrenc bi tadi var yutana kadar tadini aliyorum. midem bulaninca aldigimda direk kusmaya goturuyo lanet sey. Onu icmedigimde yedigim az seyi bari midemde tutuyodum. Ben de biraktim.

Beslenmede çok sıkıntı yaşamıyorum ama on dk kqdqr kalıyor içimde yediklerim en iyi ihtimalle. Acaba beslenemiyor mu ki bebeğim diye düşünüyordum. Premesis bitkisel hiç bir zararı yok diye devam ediyorum şimdilik.

otizme neyin sebep oldugu bilimsel olarak henüz kanıtlanmadi .Genetik ve cevresel faktorler uzerindeki arastirmalar devam etmekte :KK66: Bunu sana ozel egitim mezunu bir ogretmen olarak soyluyorum icin rahat olsun güzel dusunelim guzel olsun :KK66:

Kızlarrrr dayanamadm ve aldm IMG-20171206-WA0022.jpeg IMG-20171206-WA0020.jpeg :KK49:

X