2018 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

bende çok zor kaldım cnm düşükler kimyasallar dış gebelikler 5 yıllık evlilik 4. tüp bebek denemem çok şükür herşey yolunda ama insan işte yaşanmışlıklardan etkileniyor malesef inşallah bebişimin kalbini duyarsam yarın rahatlicam
Valla duygularimi gordum msjinda 3.tup bebek denemesinde oldu bebisimiz daha once hiiicc hamilelik olmamistu kalbini bi duysam derin bir nefes cekicem

Canim gecen pazar sabah attim bayginlik gecirmisim 3 saat uyumusum ustune iyi ki esim vardi. Aman dikkat et gerekirse aksam kullan dozaji fazlaysa fitil olarak kullan
Kızlar bişey sorucam progestan baş dönmesi yapıyor mu size bana 4 saat sonra baş dönmesi yapıyor sanırım 2 gündür onu fark ettim kafa yapıyor sanki :KK48:

1500 den basliyormus burda dr oyle dedi merkeze gore de degisiyormus bize bir yer onerdi 2000 di ama hala yaptirip yaptirmamak da kararsizim 12 .haftada aklimi kurcamalaya degmez diye düşünüyorum
Bende bir iki hastaneye sormuştum 2700 civarı demişlerdi burası 1900 deyince sevindim ama doktorum ısrar ederse yaptıracağım gerek görmezse yaptırmam diye düşünüyorum.

Bende bir iki hastaneye sormuştum 2700 civarı demişlerdi burası 1900 deyince sevindim ama doktorum ısrar ederse yaptıracağım gerek görmezse yaptırmam diye düşünüyorum.
Ben esimin dna hasar tedavisi gördüğünü soyleyince direk bunu soyledi .Bilmiyorum kalbi Allah in izni ile atsin bi duyalım da .Ikili test yaptirmayan dr lar bile var .Cunku ultrasonda ense ve burnu belirginse normalse downlu olamaz isinin ehli dr lar bunu biliyor ve test istemiyor anneye birakiyor yine de .Ama testlerin guvenilirligi de farkli .Mesela tüp bebekle olmus down lu bir ogrencim vardi ikizi normaldi buna da testte normal demisler ama downlu dogmus

Doktor yapacağını söylemişti bende zaten tansiyon düşüklüğü var ama uyku, baş dönmesi ve kabızlık yapar demişti.
Canim gecen pazar sabah attim bayginlik gecirmisim 3 saat uyumusum ustune iyi ki esim vardi. Aman dikkat et gerekirse aksam kullan dozaji fazlaysa fitil olarak kullan
Bnde uyku yapıyor sanki ya gerçi ymekten sonra çöküyor o ayrı konuda anlamdım ne yapıyor :))
Midem bulanıyor ara ara ama hamilelik bulantısı gbi de deil nasl bişey anlamdım dışarda gezerken bişi yok evde bööğ bööğ gidiyor :))

Dün akşam bende demekki uyuya kaldım ondanmış demekki normalde uyuyamam akşam şu an sarhoş gibiyim zaten sürekli uzanıyorum kalkmıyorum hiç Allah doktorların yokluklarını göstermesin ama Bu vanın doktorları terlemeyi seviyor bilgi vermeyi değil uyku yapar başın döner hiç demedi valla bebek yapıyor sandım bi size sorim dedim iyi ki sormuşum teşekkürler canlar

Dün akşam bende demekki uyuya kaldım ondanmış demekki normalde uyuyamam akşam şu an sarhoş gibiyim zaten sürekli uzanıyorum kalkmıyorum hiç Allah doktorların yokluklarını göstermesin ama Bu vanın doktorları terlemeyi seviyor bilgi vermeyi değil uyku yapar başın döner hiç demedi valla bebek yapıyor sandım bi size sorim dedim iyi ki sormuşum teşekkürler canlar
Paylaşmak için burdayız cnm ne demek :)
Ama bn alttan kulanıyorum belki o yüzden o kdr ağır gelmiyordur...içindeki kağıtta yan etkilerini fln okudum yinede yapar yazıyodu

Ben esimin dna hasar tedavisi gördüğünü soyleyince direk bunu soyledi .Bilmiyorum kalbi Allah in izni ile atsin bi duyalım da .Ikili test yaptirmayan dr lar bile var .Cunku ultrasonda ense ve burnu belirginse normalse downlu olamaz isinin ehli dr lar bunu biliyor ve test istemiyor anneye birakiyor yine de .Ama testlerin guvenilirligi de farkli .Mesela tüp bebekle olmus down lu bir ogrencim vardi ikizi normaldi buna da testte normal demisler ama downlu dogmus
Anlıyorum ben bu testler konusunda daha çok yeni bilgi ediniyorum. İnşallah sağlıklı olsunlar ama yaşım 36 olduğu için biraz daha tedirginim.

Teşekkür ederm cnm amin inşallah sizlerde güzel haberlele gelceksiniz..

Arkadaşlarım yaptırmayın fln dio ama bn druma güvemiyorm yaptırırım sanrm...araştırmadım henüz nasl yapılır dln die ama şimdilik öyle düşünüyorm

Ben yaptırdım ve de kötü bişey değil neden kötü olsun. Sağlık durumuna bakıyorlar ense kalınlığı normal mi. Burun kemiği olusmusmu bunlara bakılıyor

Ben yaptırdım ve de kötü bişey değil neden kötü olsun. Sağlık durumuna bakıyorlar ense kalınlığı normal mi. Burun kemiği olusmusmu bunlara bakılıyor
Dr 15-20 aralık arası gel ikili test yapıcaz dedi ama daha ona bakamdım.. nedir nasıldır diye..
Dr karından kalp sesini duyamdı alttan duyduk çok şükür ama rahmim tersmiş ona moralim bozuldu.. aklım orda kaldı

Az önce aradım bir merkezden bende nifty test için fiyat aldım. normal tekli gebelikte 19 parametreye bakıyoruz dediler ama ikiz gebelikte sadece 3 parametreye bakıyorlarmış. Fiyat 1900 tl imiş.

değişik markaları var bu testin. Doktorum ikiz gebelikte daha uzman olanları var dedi. Ama daha hangisi karar verilmedi haftaya gittiğimde söylicek heralde.

Ben hem devlet hem özele gidiyorum, o yüzden cihaz kalite farkını gözlemleyebiliyorum. O yüzden umarım cihazdan anlaşılamamıştır canım. 2 hafta boyunca üzme kendini. Birde burda arkadaşlar yazmıştı geriden gelen gebelikler için muz, pekmez fln yiyin diye, bi araştır istersen :KK66:
Aynen
Kızlar bişey sorucam progestan baş dönmesi yapıyor mu size bana 4 saat sonra baş dönmesi yapıyor sanırım 2 gündür onu fark ettim kafa yapıyor sanki :KK48:
Yatarken vajinal aldigim icin arkasindan uyuyorum o yuzden etkisini fark etmiyorum sanirim
Dr 15-20 aralık arası gel ikili test yapıcaz dedi ama daha ona bakamdım.. nedir nasıldır diye..
Dr karından kalp sesini duyamdı alttan duyduk çok şükür ama rahmim tersmiş ona moralim bozuldu.. aklım orda kaldı
Anlatmadimi birsey rahim ters derken nasil

Ik
Ikili test 11 ve 14 haftalar arası yapılıyor..

Ters rahim nedir, neden oluşur? Rahmin ters dönmesi zamanla düzelir mi? Ters rahim, gebeliğe engel teşkil eder mi? İşte, merak edilenler… Normalde rahmin tepesi, rahim ağzı bölgesinden kıvrılarak, karın ön duvarına doğru eğik olarak durur (resimde görüldüğü gibi). Beş kadından birinde ise bu eğim arkaya doğrudur. Rahmin arkaya yani ‘rektum’ denilen son bağırsağa doğru devrik durduğu bu durumda rahmin ters durduğundan bahsedilir. Rahmin ters durması genellikle bir hastalık anlamına gelmez. Dolayısı ile de genelde kadında hiçbir şikayete neden olmaz. Ancak jinekolojik muayene sırasında doktor tarafından tespit edilip kadına söylenir. Ters rahmin nedenleri Genelde doğuştan gelen bu durum bazı vakalarda sonradan oluşabilir. Rahmin geri doğru olmasına yol açan başlıca durumlar şöyledir: Gebelik: Hamilelik sırasında rahmin büyümesine bağlı olarak gerilen ve zayıflayan tutucu bağlar, doğumdan sonra rahmi normal pozisyonunda tutamamaya başlar ve rahim ters pozisyona geçebilir. Tabii ki her gebelik geçiren kadında bu durum oluşmaz, muhtemelen bünyesel bir yatkınlık söz konusudur. Menopoz: Menopozla birlikte düşen östrojen seviyeleri rahmi yerinde tutan bağları da gevşetebilmekte ve rahim ters pozisyona dönebilmektedir. Bazı jinekolojik hastalıklar: Ağır yumurtalık iltihapları ve çikolata kisti gibi jinekolojik hastalıklar rahmin arkaya doğru devrilip ters pozisyon almasına neden olabilir. Ters rahim nasıl belirtiler verir? Ters rahim genellikle hiçbir belirti vermez. Belirti verdiğinde ise; Cinsel ilişki sırasında ve özellikle de belli pozisyonlarda ağrı Adet döneminde sancı görülür. Çok nadiren ise; Bel ağrısı İdrar yolu enfeksiyonlarında artış İdrar kaçırma Adet döneminde tampon kullanırken ağrı Çocuk sahibi olmada zorlanma görülür. Ters rahim gebelik sırasında bir problem oluşturur mu? Genel olarak ters rahim sahibi kadınlarda gebelik sürecinde hiçbir sıkıntı yaşanmaz. Nadiren, aşırı derecede ters duran rahmin, gebelik ilerlerken, leğen kemiğinin içinde sıkıştığı karın boşluğuna doğru büyüyemediği, idrar yapmaya engel olduğu görülür. Böyle bir durumda gerekli müdahaleyi doktorunuz yapacak ve sıkıntıyı giderecektir. Jinekolog Op. Dr. Hüseyin Şenyurt

Eklentiler

• IMG_5811.JPG
    IMG_5811.JPG
    38,4 KB · Görüntüleme: 57
Aynen

Yatarken vajinal aldigim icin arkasindan uyuyorum o yuzden etkisini fark etmiyorum sanirim

Anlatmadimi birsey rahim ters derken nasil
Bi sorun olurmu dedim konuyu değiştirdi miyom yada kist oldumu daha önce dei sordu..olmadı dedim rahim filmi çektirmiştim temiz demişlerdi dedim. O tüplere kanallata bakmak için dedi.. öyle kaldı konu netten bakıyorum da cok büyük sorun deilmiş..inşallah sorun olmaz

Çok iyi tarif etmişsiniz direkt kafa yapıyor. Ben günde 3 defa 200 mg içiyorum yarın itibariyle de 3×2 kullanicam. Yanlız her aldığım dozda olmuyor bazen resmen uyuşuyorum.Allahtan yatak istirahati yapıyorum.

Bi sorun olurmu dedim konuyu değiştirdi miyom yada kist oldumu daha önce dei sordu..olmadı dedim rahim filmi çektirmiştim temiz demişlerdi dedim. O tüplere kanallata bakmak için dedi.. öyle kaldı konu netten bakıyorum da cok büyük sorun deilmiş..inşallah sorun olmaz
Miyom bnde var mesela insAllah hersey yolunda giderde dogumla beraber oda gider
Üzme kendi bebek doguran cok dogumla birlikte yerine gelen bile oluyormus senin rahim yukari dogru normal rahim sola yatik oluo dogumla birlikte duzelebilirmiste

Kızlar ben çok sağlıklı beslenemiyorum bulantı nedeniyle... Sulu yemek yiyemiyorum eskiden bayıldığım kofteyi görmek istemiyorum. Mecburen daha kuru şeyler ve bulnti giderici olarak azıcık kola. Dün kuru sucuksuz iki dilim pizza yedim. Küçük bir bardak da kola ictim. Ondan önceki gün de yagsiz kuru tavuk döner ve biraz kola... Nolcak böyle hiç bilmiyorum. Yarın dr randevum var özellikle az kolanın bişey yapmayacağını duymak istiyorum.

Miyom bnde var mesela insAllah hersey yolunda giderde dogumla beraber oda gider
Üzme kendi bebek doguran cok dogumla birlikte yerine gelen bile oluyormus senin rahim yukari dogru normal rahim sola yatik oluo dogumla birlikte duzelebilirmiste
Üzülmüyorum cnm bebeğim iyi olsun sadece tek endişem o ona zarar gelmesin gelişimini etkilemesin yeter bana..
Ters olunca büyüyünce popsu mu dönük olucak cinsiyetini göstermeyecekmi onada takıldım..eşim süpriz mi olcak cinsiyet dio :)

X