2018 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Kız

OY: 118 51,3%
  • Erkek

OY: 102 44,3%
  • İkiz Kız

OY: 3 1,3%
  • İkiz Erkek

• İkiz, Bir Kız Bir Erkek

• Üçüz

OY: 1 0,4%

• Ankete Katılan
    230
Valla canım geçirebiliyorken geçir operasyonu. Ben antibiyotik kullanmama rağmen enfeksiyon ilerliyor. Bu halde de doktorlar işlem yapamıyor. Ağrıdan geberiyorum 10 gündür, bu sabah kalktım yüzüm şişmiş.. İhmal etme yani, git mutlaka doktora.

Bizde bu sabah kahvaltı öğünü ekledik yumurta sarısına yarım çay kaşığı ev yapımı tereyağ ve bir tatlı kaşığı dut pekmezi ekledim başta yemedi zorlamadım acıktığında meme istedi önce kahvaltısını verdim sonra meme verdim öyle yedi öncesinde sabahları muhallebi yapıyordum bir çay kaşığı mısır nişastası bir çay kaşığı irmik ve bir çaykaşığı pirinç unu göz kararı suyla pişiriyorum tabağa aldıktan sonra içine elma armut yada muz püresi ve dut pekmezi ekliyordum yani iki çorba kaşığı gibi yiyordu

Kizlaaaar ben oğluma dişinin atak döneminde pırasa verdim kemirdi kemirdi attı, antiseptik ya iyi geliyor. Bir de kurusogandan yapılan bir doğal dis jeli tarifi aldım Dr Ali Fuat Serpen in sayfasindan, bildiğimiz kuru soğanı cam rendede rendeleyip kavonoza alıyorsunuz, dolapta bekletiyorsunuz. Sonra yavru rahatsız oldukça diş etlerine sürüyorsunuz. Hem soguk, hem soğan iyi geliyormuş denemedim ama ihtiyaç oldukça deneyeceğim dis jeli kullanmaktan iyidir

Bir de bir şey danışacağım size,benim sıpa yerleri yalıyor yavbir sebebi var midir acep?

Yok canim, gercekten pisliklerinden yapiyorlar :) benim oglumun yaptiklarini anlatsam cocuk cinsinden sogursun..
Hadi ya:)) aman bi dertleri olmasın da akılları erene kadar pis olsunlar napalim:)) hani toprak yiyen çocuklarda bir şey eksikliği oluyormus o yüzden yiyorlarmış ya acaba onunla ilgisi var mi diye aklıma geldi.

Hadi ya:)) aman bi dertleri olmasın da akılları erene kadar pis olsunlar napalim:)) hani toprak yiyen çocuklarda bir şey eksikliği oluyormus o yüzden yiyorlarmış ya acaba onunla ilgisi var mi diye aklıma geldi.
Toprak, kirec vs yiyen cocuklarda gercekten biseylerin eksikligi olabiliyor ama cogu cocuk merakindan yapiyor. Su donemde agizlariyla tanima donemindeler, yoksa parkeden alacaklari bir mineral yok :)

hussuk ya oglum arabada terliginu cikarip altina yapisan sakizi yemisti ya.. hala hatirladikca gozum seyiriyor.. ben bilmem nerden organik yumurta, sut getirteyim aman bu hafta baligini es gecmeyeyim, aa onda islenmis seker var dur butun hamur islerini organik unlarla yapayim derken.. allahim kabus gibiydi..

Çok güldüm ya “oğlum totonu bile alkolsüz mendille siliyom sen yerleri yaliyon” diye isyen ediyordum ama susayım bunun kaç level üstü varmış
Ama yerleri sirkeli suyla siliyorum ben içim ondan azıcık rahat, çamaşır suyu olsa daha çok vicdan azabı çekerdim kesin. Kar zarar hesabı, enfeksiyon riski kanser riskinden iyidir.

Insallah cabuk biter tedavi canım ,su anda kulak agrim gecti ama randevu gunumu bekliyorum daha haftam var umarım o zamana kaadr oglumunki cilar en azindan daha rahat olur

Ve size bisey sormak istiyorum bebislerle ilgili olmasada, su anda tam hatirlyamiyorum dogumdan sonra cok takip edememistim normal dogum yapan arkadslr dikisleriniz var miydi hala agridi devam ediyor mu? Benim hic kesim yoktu ama yirtilmam fazla oldu sanirim dikisim coktu

Dikisim vardi canim ama agri olmadim 10 gun sonra iyilesti zaten. Doktora bir git en iyisi. Cok zaman gecti agri olmamasi lazim

Benim de kesim yoktu, yirtik vok azdi. Dogumdan 10 gun sonra hic bir sikayetim kalmadi ama simdiye kadat iyulesmesi gerekirdi. Nedir sikintin?

Doguma gittigim gun 4cm acilmm vardi epiduralcim gelene kadar 10cm olmustum saatten emin degilim ama en fazla bi bi bucuk saatte oldu bitti,dogumdan sonra hemsire dikis sayimi soylemedi ama zor tutuyo demisti dikerken daha sonraki muayene 5dikisin var dediler bir ay sonra dustu dikislerim düşmesine ama hala içerden batma hissi var bazen durduk yere oluyor jinekologa ciktigimda kisiden kisite degisir gecme suresi dedi anlmadigim bence bu kadar uzun agrimasi normal degil bnce H hepgenc M miumao kesim olmadigina gore yirtigim coktu diye dusunuyorum

Aynen yirtiktan olabilir. Insan olayin sokuyla soramiyor da. Peki yapilabilecek bir sey yok muymus agrin için?

Yani 5 dikiş dediklerine göre aslında o kadar da çok yırtığın yokmuş. Bana ilk doğumumda kesi attıkları zaman 4 dikiş demişlerdi. Ama iç dikişler biraz batma vs evet yapabiliyor.

Benim iki doğumumu da aynı doktor yaptırdı, bana yırtık dikişleri daha zor iyileşir kesi dikişine benzemez. Hareketlerine dikkat et 10 gün açılmasın demişti. Yırtık daha düzensiz olduğu için tutması ve iyileşmesi daha zor oluyor.

Ama hem kesi hem yırtık dikişlerim çok çabuk iyileşti benim. Sen yine de bir uzmana görün istersen.

Aynen yirtiktan olabilir. Insan olayin sokuyla soramiyor da. Peki yapilabilecek bir sey yok muymus agrin için?

Dogum sonrasi kontrolumde söylemiştim 2ay sonra cikmistim gayet normal dedi 2 3 Y kadt calisip isi biraktim cabuk ayaklandim galiba zaten burdaki doktorlarda oyle biseyki illaki bi sorun olmadigi surece normal diyolar, diken soylememisti sayisini odays gelen hemsireye sormustum ic dis beraber mi sayilir nssil oluyo hic bisey bilmiyorum bu konu hakkinda

Dikisim yukaridogru ama çaprazlı gidiyodu hafif izi gorunuyo hala sanirim dedigin gibi yirtik dikisi oldugu icin ,yinede bi gorunucem doktora tesekkur edrim

Merhaba kizlar bi bugun tam 8 aylik olduk.

Ek gida basta iyiydi sonra hasta oldu 10 gun agzini kilitledi. Simdi.braz normale donunce sukur kilidimiz açıldı :)

ıstahsiz bu kizim da ama yedireceklerimi baya baya bi şebeklik yaparak oyunlarla zar zor agsini actiriyorum. Vermek zorundayim cunku kilo alimi baya azaldi sut doyurmuyor. Bide diger kizim pütür hemen kabul etmişti bu resmen nefret ediyor.... minik bi putur gelsin hoppppp butun yedirdigim emeklerim goz nurlarimi kusuveriyor.... 1 aya yakin denedim kuss kusa cocuk zayıfladı. Neyse bi sure daha blendra devam malesef.

Yedirdiklerime genelde yogurt ekleyrek devam ediyorum yoksa cogu seyi sevmiyor. Cogu kurala uydugum söylenemez cok hafif tuz ekliyorum çorbalara...

Kahvalti : yumurta sarisi yogurt pekmez karışımı. Baska gun 8 tahilli mamaya yogurt ekliyorum o sekilde yediriyorum

Öğlen: kabak havuc pirasa karnabahar çorbası. Tabi pirinc unu ve tereyagli. Bunu yogurtla veriyorum. Yada tereyağlı un corbasi yaptim severek yedi

Aksam: muzlu yogurt. Yada trabzon hurmasi. Baska meyve yemiyor

Bu sekilde kendi çapımızda ilerliyoruz. Bazen yiyo bazen kusuyor bazen hrpsini bitiriyor bazen yaptiklarim çöpppp....

En üzüldüğüm sey putur konusu. Bikac hafta boyle gidip sonra tekrar putur denemeleri yapcam. Valla blw yapabilenleri alkisliyorum benin aklim cikiyor bogaza kacaack diye

Canım naçizane bir önerim olacak.. Pekmez ve yoğurt ikilisini beraber vermesen daha iyi olur aslında. Yoğurt pekmezdeki demiri kesecektir çünkü. Yoğurdu pekmezden 1 saat sonra filan yedirsen, belki bebişe daha iyi gelir?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…