2018 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Kız

OY: 118 51,3%
  • Erkek

OY: 102 44,3%
  • İkiz Kız

OY: 3 1,3%
  • İkiz Erkek

• İkiz, Bir Kız Bir Erkek

• Üçüz

OY: 1 0,4%

• Ankete Katılan
    230
Slm kizlar bizimde doktor kontrolumuz gecen aydi artik oglrnleri sebze ve meyve verebilirsin , et yoğurt yok az az tattir dedi ama asi oldugumuz ivin bn ustune cok gitmedim az arada ağzına biseyler degdiriyorum gecen gun patates ve havucu haslayip catalla ezdim yagda damlattim agzini acmaya kasiga hevesli ama sevmedi sanki daha once tek tek vermistim patates havuc yine pek sevmedi henuz 160 gunluk ne verebiliriz ki
Şu an önemli olan karnını doyurması değil canım. Ağzını dilini değdirmesi, azcık tadına bakması yeterli. Hala esas doyurucu olan anne sütü. O yüzden alerji ihtimali düşün olan sebzelerden başlayabilirsin, ki öyle yapmışsın. 160 günlük ek gıda için azcık erken sanki, 180 günü doldurunca öneriliyor genelde.

Bu arada benim kızım da geçen ay 300gr almıştı sadece, artık yavaşlayacak kilo alımları. Sağlıklıysa çok takılma kilo olayına.

Şu an önemli olan karnını doyurması değil canım. Ağzını dilini değdirmesi, azcık tadına bakması yeterli. Hala esas doyurucu olan anne sütü. O yüzden alerji ihtimali düşün olan sebzelerden başlayabilirsin, ki öyle yapmışsın. 160 günlük ek gıda için azcık erken sanki, 180 günü doldurunca öneriliyor genelde.

Bu arada benim kızım da geçen ay 300gr almıştı sadece, artık yavaşlayacak kilo alımları. Sağlıklıysa çok takılma kilo olayına.

Evet cok sukur iyi oyle hareketleri enerjisi baya dolu dolu , o kadar kipir kipirki bnce o bile kilo almasini durduruyor su anda bi iki sey anca verdim gecen ay 800gr amlisti bu ayda 400 aldik doktorumuz kilosuna cok takilmiyor ama 5 ve 6 ay arasinda bi donem vrmis ilgilerinin arttigi sorunsuz gecis yapılan sanirim onu yakalatmya calisti ama ben midesini cok yormak istemiyorum

Baskalarina kalsa yok sekerli muhallebi yok sutlu muhallebi neler neler soyluyolar bugun misafirlikte kek yedirceklerdi az daha iyiki tavrimi koyuyorumda ben mutfaga filan girip çıkarken yedirmiyolar öylece :KK57::oha:

Ben mayis annesiyim. Ayni dert bende de var. Hemde ne dokulme tutam tutam. Bide karisiyo birbirine eskiden akiskan olan saçlarım dolasiyo birbirine.
Aynen benimde çok karışıyor özellikle ense tarafında onları acayim derken daha da dökülüyor ön tarafta açılma var kan tahlili verdim birşey cikmadi

Kızlar filede yıkamak çok zorlaştı banyoda yıkamak için oturmalı yıkama apartı var onu almak istiyorum ama karar veremedim kullanmı nasıl tek başına yıkayan biri için işe yararmı ?

Baskalarina kalsa yok sekerli muhallebi yok sutlu muhallebi neler neler soyluyolar bugun misafirlikte kek yedirceklerdi az daha iyiki tavrimi koyuyorumda ben mutfaga filan girip çıkarken yedirmiyolar öylece :KK57::oha:
Bebeğin ne yiyeceğine karar vermek annenin kararıdır, ben bu konuda kalp kırmaktan kesinlikle çekinmiyorum açıkçası :) bebeğim pişik olsa, alerji olsa, ne bileyim karı ağrısa acısını onunla beraber çekecek kişi benim, dolayısıyla kimse kusura bakmasın. Ki kek diyorsun, hakkaten oha.. Yumurta beyazı, şeker.. kabartma tozu, vanilya.. 6 aylık bebek yahu bu, yazık günah..

Kızlar filede yıkamak çok zorlaştı banyoda yıkamak için oturmalı yıkama apartı var onu almak istiyorum ama karar veremedim kullanmı nasıl tek başına yıkayan biri için işe yararmı ?
Canım onu bilmiyorum ama ben ikisini de hep kendi kucağımda yıkadım duşa kabinin içinde. Yalnız kullanan bir kaç kişi duymuştum, kullanışlı olduğunu söylüyorlar. Ben yere havlu serip (hem kaymasın hem totosu üşümesin diye) onun üzerine oturtarak yıkadım bi süre oğlumu. Kızım henüz küçük olduğu için kucağımda yıkıyorum.

Kızlar hepinize merhaba , 2018 aralık anneleri grubundayım.Çok şükür siz kucaklarınıza aldınız yavrularınızı bizde daha telaşler devam ediyor :) Bu aralar grupta konuşulan tek konu bebek arabası. Bebek arabası önerisi-şikayeti olan arkadaşlar varsa yazabilir mi ? Ya da bebek arabasında şu çok önemli şöyle özelliği olmasına çok dikkat et gibi..

Kucakta zor olmuyor mu ya hrm tutup hem yıkamak sende ıslanıyorsundur havlu mantıklı ama sankı oturmayı tam öğrendiğinde olur gibi apart içinde internette olumlu olumsuz cok yorum var arada kaldım

Canım onu bilmiyorum ama ben ikisini de hep kendi kucağımda yıkadım duşa kabinin içinde. Yalnız kullanan bir kaç kişi duymuştum, kullanışlı olduğunu söylüyorlar. Ben yere havlu serip (hem kaymasın hem totosu üşümesin diye) onun üzerine oturtarak yıkadım bi süre oğlumu. Kızım henüz küçük olduğu için kucağımda yıkıyorum.
Kucakta zor olmuyor mu ya hrm tutup hem yıkamak sende ıslanıyorsundur havlu mantıklı ama sankı oturmayı tam öğrendiğinde olur gibi apart içinde internette olumlu olumsuz cok yorum var arada kaldım

Bebeğin ne yiyeceğine karar vermek annenin kararıdır, ben bu konuda kalp kırmaktan kesinlikle çekinmiyorum açıkçası :) bebeğim pişik olsa, alerji olsa, ne bileyim karı ağrısa acısını onunla beraber çekecek kişi benim, dolayısıyla kimse kusura bakmasın. Ki kek diyorsun, hakkaten oha.. Yumurta beyazı, şeker.. kabartma tozu, vanilya.. 6 aylık bebek yahu bu, yazık günah..

Evet nasilsa gec yada guc yiyicek bu cocuk ki kilosuna en cok takan dikkat eden benim ,,cocugumu ac birakmiyorum tabiki ama oncrki zamandaki gibi hersey saglikli degilki kndi yediklerimizden verelim tatsinlar
Su anda sadece kndi yaptiklarimi veriyorum o da bir haftadir bir iki kasik aslinda blw yapmk istiyorum ama iki minik dis bni korkutuyor

X