2018 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Kız

OY: 118 51,3%
  • Erkek

OY: 102 44,3%
  • İkiz Kız

OY: 3 1,3%
  • İkiz Erkek

• İkiz, Bir Kız Bir Erkek

• Üçüz

OY: 1 0,4%

• Ankete Katılan
    230
Bizimki de biberonu sevmiyor aslında ama başka çare yok eller sürekli ağzında eldivenleri ıslaniyor birde son bir aydır banyodan çıkınca bir ağlama feryatlar kopuyor elim ayağım dolaşıyor giydirene kadar

Kizlar selamlar biz de 3 aylik olduk kilo 5800. Ben de ogluma sadece anne sutu veriyorum en basindan beri. 20 gune kadar duzenli kivamli kaka yapan bebegim 20 gundur kakasini yapamiyor 7 gun bekledimiz oldu en sonunda kanzuk fitille yaptirdim. Simdi 4-5 gun yapmazsa yine fitille yaptiriyorum. Zeytinyagi kulak pamuk cubugu masaj herseyi denedim yok yapmiyor. Simdi bi de 5 gundur usutmus galiba bronslarini balgamli oksuruk de var hirilti ve istahsizlik var:KK43: uyku duzeni cok guzeldi o da bozuldu bu sebeple. Bizde de elleri agza cok fazla goturmeler ve tukurukler basladi oldukca fazla. Mendil yetismiyo. Fikir ve onerilerinizi bekliyorum

Kızlar benim sütüm de çok azaldı yetmiyor artık ne yapmalıyım bilmiyorum mamaya başlamak istemiyorum sütüm artsın diye ne okuduysam yiyip içmeye çalışıyorum inş işe yararlar
Her annenin sutu cocuguna yeter sakin panik yapma ve mamaya yonelme. Ben de bu gelgitleri cok yasadim. Emzirdikce cogalir diyolardi dogruymus. Kilosu nasil bebeginin?

Her sabah aksatmadan 1 yada 2 yumurta(karatay kahvaltisi) . Ara ogunlerde de ayran ve ceviz tuketiyorum. Bence etkisi yuksek. Aksamlari ise cok hafif seyler bazen sadece salata bazen karpuz bazen yogurt. Tabiki her gun mutlaka 2 dilim cikolatali ekmek:) Eski kiloma da donmeye calisiyorum:KK66: 62 hamile kaldim doguma 78 girdim. Normal dogum yaptim. Suan 67yim. Hedefim 57. Bu arada su icmeyi cogu zaman unutuyorum ve canim istemiyor. 1.5 lt anca iciyorumdur.

Arkadaslar bir soru sormak istiyorum lutfen yardimci olun.hamileyken seker yukleme testi yaptirmayan var mi??

Doktorum bana ac karnina 75 mg seker yuklmesi yaptiracagini soyledi.korkuyorum bebegime birsey olmasindan.ama mutlaka yaptirmalisin diyip duruyor.aranizda yaptirmayip ta saglikli dogum yapanvarmi acaba
Ben yaptirmadim canim. Fakat bu karari doktor verdi. 1 hafta her gun sabah aksam aclik tokluk seker olcumu yaptim parmaktan ona gore karar verdik.

Her sabah aksatmadan 1 yada 2 yumurta(karatay kahvaltisi) . Ara ogunlerde de ayran ve ceviz tuketiyorum. Bence etkisi yuksek. Aksamlari ise cok hafif seyler bazen sadece salata bazen karpuz bazen yogurt. Tabiki her gun mutlaka 2 dilim cikolatali ekmek:) Eski kiloma da donmeye calisiyorum:KK66: 62 hamile kaldim doguma 78 girdim. Normal dogum yaptim. Suan 67yim. Hedefim 57. Bu arada su icmeyi cogu zaman unutuyorum ve canim istemiyor. 1.5 lt anca iciyorumdur.
suyu arttırmaya çalışsan daha iyi olur cnm hem de yaz ayı hem senin vücudunun suya ihtiyacı var hem de bebegin sutunun

Kizlar selamlar biz de 3 aylik olduk kilo 5800. Ben de ogluma sadece anne sutu veriyorum en basindan beri. 20 gune kadar duzenli kivamli kaka yapan bebegim 20 gundur kakasini yapamiyor 7 gun bekledimiz oldu en sonunda kanzuk fitille yaptirdim. Simdi 4-5 gun yapmazsa yine fitille yaptiriyorum. Zeytinyagi kulak pamuk cubugu masaj herseyi denedim yok yapmiyor. Simdi bi de 5 gundur usutmus galiba bronslarini balgamli oksuruk de var hirilti ve istahsizlik var:KK43: uyku duzeni cok guzeldi o da bozuldu bu sebeple. Bizde de elleri agza cok fazla goturmeler ve tukurukler basladi oldukca fazla. Mendil yetismiyo. Fikir ve onerilerinizi bekliyorum
Bu normal bir sürecmis oral döneme girdiler ve ellerini tanımaya başladılar o yüzdenmiş e tabi yavaş yavaş diș hazırlıkları da var kehribar kolye tavsiye ediyorlar ise yarayabilir

Kızlar benim sütüm de çok azaldı yetmiyor artık ne yapmalıyım bilmiyorum mamaya başlamak istemiyorum sütüm artsın diye ne okuduysam yiyip içmeye çalışıyorum inş işe yararlar
Canım en iyisi su günde en az 3 litre su içmeyi başaranların sütleri genelde yetiyor hatta artıyor.ben o kadar içemiyorum birde ikizler mecburen bende mama ağırlıklı

Göğüslerimde şişlik yok eskiden bir göğsümü emerken diğerinden süt damlardı veya duştan sonra göğüslerim akardı iki gündür de kızım emerken memeyi çıkartıp ağlıyor istemiyor gibi hareketleri vardı sonrasında ağlamaya devam ediyordu sütümü sağdım ve 30ml ancak çıktı ama bugün biraz çoğaldı sanırım yaptığım şeyler süt olmaya başladı
Canım gögüs 3 aydan sonra terbiye olurmuş.çocuğa yetecek kadar ürettiği için eskisi kadar dolu dolu olmuyor.

Benim kizimda da eller agizda ve bol bol tukuruk var :) artik tukuruk bezleri calismaya basladi ve oral donemdeler. Kendi vucutlari dahil herseyi agizlariyla taniyacaklar.

Oglumda o tukuruk 20 aylik olana kadar devam etti. Evde belki 30 tane onluk vardir. Gunde 7-8 onluk degistiriyorduk.

Kilo konusunda ben 57 kilo hamile kaldim 79 kilo doguma gittim. Ben de normal dogum yaptim. Su an 61 kiloyum. Hedef 55 :) ben yediklerime hic dikkat edemiyorum.iki cocukla artik ne denk getirirsem onu yiyorum :)

Gerci evde yemek yiyen 2 yasinda bir cocuk oldugu icin mutlaka saglikli seyler oluyor ama hazira kactigim da cok oldu.

Kaka konusunda biz de sikintiliyiz. Gunde 3 4 kez yapan kizim simdi 13 gun oldu yapmadi. Zeytinyagi icirdim, poposuna surdum. Fitil verdim yine olmadi. En son debridat diye bir ilac verdi doktor. Bakalim yapacak mi?

Bu tukuruk ve ele agza goturme bizimde cok erken basladi neyseki yalniz degilmisim 2aylik kintrolunde oglum kulagina cok dokunuyo agriyo galiba dedim , doktor kontrol edip dislerine hazırlanıyor dedi su anda beyazlik filan yok ama elini agzindan alamıyorum elini soktukcada kusmaya basladi insallh bu ay kilosunu dusurmez :110:
Ek gida icin hic konusma yaptiniz mi ben mevsimlik sebzelerden hazirlik yaiyim diyorum ama hic fikrim yok:KK43:

Bu tukuruk ve ele agza goturme bizimde cok erken basladi neyseki yalniz degilmisim 2aylik kintrolunde oglum kulagina cok dokunuyo agriyo galiba dedim , doktor kontrol edip dislerine hazırlanıyor dedi su anda beyazlik filan yok ama elini agzindan alamıyorum elini soktukcada kusmaya basladi insallh bu ay kilosunu dusurmez :110:
Ek gida icin hic konusma yaptiniz mi ben mevsimlik sebzelerden hazirlik yaiyim diyorum ama hic fikrim yok:KK43:
Canım ek gıda için bence koymana hiç gerek yok. Zaten ek gıdayı hapır hupur yemeye başlamıyorlar. Öğün olarak yemeleri 8-9 ayı buluyor. E yaz gelince taze taze yerler zaten yaz sebze meyvelerini.

Cnm ek gıda hangi eoneme gelcekse o ayin sebzeleri meyvelerinden verirsin. Ayrica cok heveslenilecek bsey degil biliyomusun anneye zorluktan baska bisi degl memeye devammmm :)

M miumao cnm merhaba sana ozellkle tesekkur etmek istedim. Ilk ay sütüm konusunda cok pimpirikliydim mamaya baslicaktim bos yere. Valla senle konustukca rahatladim. Sadece anne sütüyle kilomuz gayet guzel gidio

M miumao cnm merhaba sana ozellkle tesekkur etmek istedim. Ilk ay sütüm konusunda cok pimpirikliydim mamaya baslicaktim bos yere. Valla senle konustukca rahatladim. Sadece anne sütüyle kilomuz gayet guzel gidio
Yaaaa gerçekten mi :))) Öyle sevindim ki mesajına.. İnşallah hep böyle devam eder, gönlün istediğince emzirirsin. Valla yüzümü güldürdün bugün, Allah da seni güldürsün :)

Canım ek gıda için bence koymana hiç gerek yok. Zaten ek gıdayı hapır hupur yemeye başlamıyorlar. Öğün olarak yemeleri 8-9 ayı buluyor. E yaz gelince taze taze yerler zaten yaz sebze meyvelerini.

Cnm ek gıda hangi eoneme gelcekse o ayin sebzeleri meyvelerinden verirsin. Ayrica cok heveslenilecek bsey degil biliyomusun anneye zorluktan baska bisi degl memeye devammmm :)
Biliyorum kızlar tabiki onemli olan sut ama su an calisiyorum ve benim icin cok zor oluyo isi birakmayi dusunuyorum fakat olurda birakmazsam sonra cok zamanim olmucak o yuzden dusunuyodum , oylr kilolarca koymucam canim bikac cesit tadimlik :)

Biliyorum kızlar tabiki onemli olan sut ama su an calisiyorum ve benim icin cok zor oluyo isi birakmayi dusunuyorum fakat olurda birakmazsam sonra cok zamanim olmucak o yuzden dusunuyodum , oylr kilolarca koymucam canim bikac cesit tadimlik :)
Canım için öyle rahat edecekse at buzluğa ama genelde günlük pişirmen gerekecek. Yani buzluğa attığının pek hükmü olmayacak.

Fikir olması açısından en azından bizim ek gıdaya geçişimizle ilgili yazayım.

Ben de çalışıyordum (hala çalışıyorum). Oğlumun sebze çorbasını, yoğurdunu, ekmeğini, bebe bisküvisini.. hepsini gece kendim yapardım. Oğlumun uykuları düzene girdikçe bakıcımız sağolsun, yemeklerini o yapmaya başladı. Büyüyüp öğün+ara öğün olmaya başlayınca bu sefer ara öğünlerini (bebek poğaçası, şekersiz bebek keki, mücver, vs) ben geceleri pişirdim.

Yazdan ne atarsın buzluğa, kayısı, domates, kabak belki? Domates zaten 1 yaşından önce verilmez, alerjen. Kayısı desen, işini kolaylaştırmaz. Kabak? Belki olabilir. Bezelye? Olabilir.

Ek gıdaya herkesin geçiş yöntemi farklı. Kimi püre ve klasik besler, kimi BLW yapar. Kimi benim gibi iç güdüleriyle ilerler :)

Biz kabak-patates püresiyle başladık. Kahvaltımız çeyrek yumurta sarısı-rezene çayı-2 bebek bisküvisi - lor peyniri ve tereyağı karışımıydı. Her gün mutlaka yoğurt. Tabi ki bunlar kaşık kaşık değil, azar azar yendi hep.

7 ayını doldurduğunda oğlum, sebze yemeklerini hafif ezerek vermeye başladım. Arada eline haşlanıp parmak şeklinde kesilmiş sebze meyve verdim. Kahvaltılarını bulamaç yapmayı bıraktım, biz nasıl yiyorsak ona da öyle vermeye başladım.

9 aylıkken eline kaşık verdim. Ben yedirirken bir yandan da onun kendi yemesi için teşvik ettim..

Derken şimdi 2 yaşında, oturduğunda kendi yemek yiyen bir süt danası var elimde. Ve hala memeye devam :)

Yaaaa gerçekten mi :))) Öyle sevindim ki mesajına.. İnşallah hep böyle devam eder, gönlün istediğince emzirirsin. Valla yüzümü güldürdün bugün, Allah da seni güldürsün :)
Insallah cnm bakalım. Is bebekte de bitiyormus onu anldim. Ilk kızımınn istahsisligindan cok çektim. Buxins bana oyle cektrmeyecek. Yanicoyle gorunuyor.

Sen nasilsin cocuklr nasil ise basladin bebislere kim bakio

X