2018 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Kız

OY: 118 51,3%
  • Erkek

OY: 102 44,3%
  • İkiz Kız

OY: 3 1,3%
  • İkiz Erkek

• İkiz, Bir Kız Bir Erkek

• Üçüz

OY: 1 0,4%

• Ankete Katılan
    230
Dikkat ettim sabah iyi bir khvaltıdan sonra eğer hiç iş yapmadan oturup dinlenirsem sütüm çoğalıyor bu durum da genellikle hafta sonu dışarıda kahvaltı yapınca oluyor sütğ artırmak için en iyi yol ılık birşeyler içip dinlenmek bence yenen içilen şeyin özel birşey olmasına gerek yok yani.
Dinlenmek çok önemliymiş gerçekten gece uykusu yeterli gelmiyor artık gündüz kızımı uyuttuğum zaman bende uyuyorum bir de moral önemli

Göğüslerimde şişlik yok eskiden bir göğsümü emerken diğerinden süt damlardı veya duştan sonra göğüslerim akardı iki gündür de kızım emerken memeyi çıkartıp ağlıyor istemiyor gibi hareketleri vardı sonrasında ağlamaya devam ediyordu sütümü sağdım ve 30ml ancak çıktı ama bugün biraz çoğaldı sanırım yaptığım şeyler süt olmaya başladı
Canim sisligin gitmesi, sut damlamamasi memeler terbiye oldu demektir, sut azaldi demek degil :) yani artik hormonlarin dengeleniyor ve vucudun hunharca sut uretmek yerine bebegin ihtiyaci kadar uretiyor.

Pompayla sagim olcut degildir. Sen 30cc sut sagarsin ama bebegin 100cc icer. Sut hormonla dengelenir, bebegini emzirmek de hormonlari tetikler.

Bebegin atak donemindeyse istemeyebilir meme. Benim kizim da cok az emiyor su siralar. Ya da sut tazyikli geliyorsa istemeyebilir. Bizim anlamayacagimiz biseye kizmistir, hirsini memeden cikariyor olabilir.. bunlari da goz ardi etme :)

Oglum 2.5 aylik
D vitamini olarak COLEDAN kullaniyorum
Doktorumuz gunde 1 damla dedi
Ayni vitamini kullanan varsa siz kac damla veriyorsunuz?

Evet bazı bebekler de yan etkileri olabiliyormuş. Araştırmalarım da internette hep kötü yorumlar okudum vazgeçmek üzereyken yaptıran arkadaşlarımdan fikir aldım doğum yapan eczacı arkadaşım ben yaptırdım cok önemli dedi yan etki her bebekte olmuyor eğer sıkıntılı olursa 2 doz yapılmaz dedi. Başka bir arkadaşım ilk cocukta yaptırmamış ve bu durumdan dolayı bir hafta hastanede yattık pişman oldum 2. Cocukta yaptırdım sende yaptır dedi ben yaptırmaya karar verdim. Çünkü cok fazla Suriyeli olduğundan yakalanma riskleri büyük aşı bir nebze belirtilerini azaltıyor. Tabi ki karar senin internette ne yazık ki hep kötü belirtileri yazılmış allah bizim kuzularımızı etkilerinden korusun
Biz de yaptırdık canım

Evet bazı bebekler de yan etkileri olabiliyormuş. Araştırmalarım da internette hep kötü yorumlar okudum vazgeçmek üzereyken yaptıran arkadaşlarımdan fikir aldım doğum yapan eczacı arkadaşım ben yaptırdım cok önemli dedi yan etki her bebekte olmuyor eğer sıkıntılı olursa 2 doz yapılmaz dedi. Başka bir arkadaşım ilk cocukta yaptırmamış ve bu durumdan dolayı bir hafta hastanede yattık pişman oldum 2. Cocukta yaptırdım sende yaptır dedi ben yaptırmaya karar verdim. Çünkü cok fazla Suriyeli olduğundan yakalanma riskleri büyük aşı bir nebze belirtilerini azaltıyor. Tabi ki karar senin internette ne yazık ki hep kötü belirtileri yazılmış allah bizim kuzularımızı etkilerinden korusun
Canim rota virus ozellikle ek gida doneminde cok onemli. Ben ogluma yaptirdim. Yaptirmayip hastanede yatani da cok duydum, yaptirip yatani da. Ama kizima da yaptiracagim, bence asilar ihmale gelmez.

Tabiki cok haklisiniz bende ilk gordugum zamandan beri yaptirma taraftariyim cunky bazen sulu kaka yapinca bile cok korkuyorum , ozelliklede gelip gidip bebeklerirmizin elini opuyolar ve onlarda malesef ellerini agzina sokuyor bu bile bence bulasmasi icin bi sebep

Ama ilk dozda yan etki baslarsa ikincinin yapılamiycagi bilmiyodum , bu mantikli geldi eger tepki gosterirse doktoruyla konusurum o zaman

Kızlar birşey soracağım. Kızım 2 ay 15 günlük oldu. Lohusa kanamam yaklaşık 20-25 gün sonra bitmişti. 3 gün önce hafif kahverengi lekelenme oldu. Ertesi gün hafif kanama, sonra yine lekelenme şimdi yine hafif kanama devam ediyor. Normal mi bu, adet mi görüyorum şu an ben?? Yoksa doğuma bağlı bir kanama mı acaba??

Yani 2 doğum yapmış 33 yaşında bir kadın için tuhaf bir soru oldu farkındayım ama oğlumda 4 ay sonra adet görmüştüm ve normal şekilde olmuştu. Böyle bi kanamayla ilk kez karşılaşıyorum.

Kızlar birşey soracağım. Kızım 2 ay 15 günlük oldu. Lohusa kanamam yaklaşık 20-25 gün sonra bitmişti. 3 gün önce hafif kahverengi lekelenme oldu. Ertesi gün hafif kanama, sonra yine lekelenme şimdi yine hafif kanama devam ediyor. Nor
mal mi bu, adet mi görüyorum şu an ben?? Yoksa doğuma bağlı bir kanama mı acaba??

Yani 2 doğum yapmış 33 yaşında bir kadın için tuhaf bir soru oldu farkındayım ama oğlumda 4 ay sonra adet görmüştüm ve normal şekilde olmuştu. Böyle bi kanamayla ilk kez karşılaşıyorum.
Adet oluyorsun her hamilelik bir degil.
Her çocuk ayrı tecrübe

Rota aşısını ben de yaptıracağım. 14 yaşındaki oğluma yaptırmamıştım. Her yaz çok kötü ishal olurdu. 3 yaşındaki oğluma yaptırdım çok şükür şimdiye kadar hiç ishal olmadı. Kızıma da yaptıracağım doktorumuz üç aylık kontrolünde yapalım dedi ilk dozu. Oğluma da öyle yapmıştı . İyi bir doktor güveniyorum. Gereksiz ilaç kullandırmaz hiç.

Selam kizlar nasilsiniz biz buugn 91 gunluk olduk kilodan bahsedilmis biz gece hafta örturduk 4530gr di normal sedi doktor yani 4 haftada 600gr almisti yani iyi desi hem emio hem mama vee cokk kusuorrr cokk

Kızlar bebeğim tam 3aylık. Geçen iki ayda neredeyse 1er kilo almışken bu ay 400 gr almış. Tamam biliyorum artık az kiloyla ilerleyecekler, bebekler kıyaslanmaz da çok az geldi. Sadece emziriyorum hastane çıkışımız 3kg şuan 5.4. Daha sık emzir dedi ama çok sık emziriyorum zaten gündüzleri hiç uyumuyor o yüzden kg almamıştır o zaman dedi.

Kızlar bebeğim tam 3aylık. Geçen iki ayda neredeyse 1er kilo almışken bu ay 400 gr almış. Tamam biliyorum artık az kiloyla ilerleyecekler, bebekler kıyaslanmaz da çok az geldi. Sadece emziriyorum hastane çıkışımız 3kg şuan 5.4. Daha sık emzir dedi ama çok sık emziriyorum zaten gündüzleri hiç uyumuyor o yüzden kg almamıştır o zaman dedi.

belkı sadece on sut verıyorsundur. sutunun yaglı kısmını ver

belkı sadece on sut verıyorsundur. sutunun yaglı kısmını ver
Olabilir canım çünkü gündüz hiç uyumadığından emerken uyuyor hemen yağlı kısma geçemiyor olabilir dediğin gibi. Uyutmamaya çalışıyorum ama ne çare.. yatağa koyunca da hop açıyor gözleri..

Benim kızım da 3 aylık gündüz uykusu çok az 10-15 dk ancak uyuyor.Ben sütümü sagarak da veriyorum memeden çok emmiyor uyuyor ve zayıf çekiyor. Sizde öyle yapabilirsiniz

Kızlar benim yavru sürekli elleri ağzında epeydir sizde de var mi
Dun dört aylık olduk. İki aylıktan beri sürekli ağzında. Son zamanlarda emzik yetmiyor emziğin yanından parmaklarını sokuyor:) geçen ay kontrolünde Dr dis tomurcukları çıkmış demişti. Önlük yetiştiremiyorum su an günde yedi sekiz önlük ıslatıyor.

Dun dört aylık olduk. İki aylıktan beri sürekli ağzında. Son zamanlarda emzik yetmiyor emziğin yanından parmaklarını sokuyor:) geçen ay kontrolünde Dr dis tomurcukları çıkmış demişti. Önlük yetiştiremiyorum su an günde yedi sekiz önlük ıslatıyor.
bizimki de 3 gün sonra 3 aylık olacak onunda 2. Aydan beri eller ağızda aynen çok islatiyor

Benim kızım da 3 aylık gündüz uykusu çok az 10-15 dk ancak uyuyor.Ben sütümü sagarak da veriyorum memeden çok emmiyor uyuyor ve zayıf çekiyor. Sizde öyle yapabilirsiniz
Ya malesef biberon da almıyor artık başlarda sağdığımdan veriyordum bir ara vermedim şimdi hiç almıyor biberon.. emziklerden de ne denediysem tutmamıştı zaten..

X