2018 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Kız

OY: 118 51,3%
  • Erkek

OY: 102 44,3%
  • İkiz Kız

OY: 3 1,3%
  • İkiz Erkek

• İkiz, Bir Kız Bir Erkek

• Üçüz

OY: 1 0,4%

• Ankete Katılan
    230
Canim geçmiş olsun şimdi nasıl bebis?

Kizlar parayı çekmeden önce mesaj geldi mi sizlere PTTden?
Geldi canım evet. Aynen şu şekilde bir mesaj. Kopyalıyorum:
SAYIN HAKSAHIBI 400.00 TL DOGUM YARDIMI ODEMENIZ PTT YE AKTARILMISTIR. ODEMENIZI HERHANGI BIR PTT ISYERINDEN KIMLIGINIZLE BIRLIKTE ALABILIRSINIZ. B001

Canim geçmiş olsun şimdi nasıl bebis?
Cok sagol canim sadece ara ara öksürük var , o gunku gibi hirilti kalmadi mzirince yatirmayip daha cok dik tutuyorum
Bende ciktim bugun usutmusum surup ilac verdi bnim oksurugum böyle ona gecer mi gerçekten

Selam kızlar konu açılalı çok olmuş ama ben şu an makat gelişli durumdan muzdaripim. Hep normal doğum hayal ettim ve bunun için plates yürüyüş herşey yaptım 37 haftaya geldik bi umut hep bekledim ama bebeğim hala makat. Doktora döndürmek için yapılan egzersizleri sordum kesinlikle yapma rahim yırtılması sonucu bebeğini kaybedebilirsin dedi korktum. Arada bebeğe müzik dinletme yöntemini deniyorum başka be yapabilirim bilmiyorum normalde 39 . haftaya kadar bekleyecektik ama bebeğimin gelişimi durmuş artık kilo almıyor ve ve 2330 gram da kaldı doktor 38. haftada almamız gerek dedi bir haftam sizce kendiliğinden döner mi??

Cok sagol canim sadece ara ara öksürük var , o gunku gibi hirilti kalmadi mzirince yatirmayip daha cok dik tutuyorum
Bende ciktim bugun usutmusum surup ilac verdi bnim oksurugum böyle ona gecer mi gerçekten
Canim cok geçmiş olsun bak bitmiş gitmiş cok şükür. hiç bilmiyorum ama abim ve yengem sunu anlatmışlardı, yeğenim var on aylık. Geçtiğimiz kış onlar cok şiddetli grip geçirirken bile yeğenim masallah gik dememiş. Anne sütü mucizesi olduğunu söylemişlerdi. Anne sütü en güzel ilaç yavrular icin emiyor ya cok endiselenme bence. Bizim ufaklık da bir kaç hafta önce bir öksürdü hapşırdı burnu tıkandı falan ben stokladigim sütleri verdim bir gunde kendine geldi.

Geldi canım evet. Aynen şu şekilde bir mesaj. Kopyalıyorum:
SAYIN HAKSAHIBI 400.00 TL DOGUM YARDIMI ODEMENIZ PTT YE AKTARILMISTIR. ODEMENIZI HERHANGI BIR PTT ISYERINDEN KIMLIGINIZLE BIRLIKTE ALABILIRSINIZ. B001
Tamam canim cok sağol bugun hallettim. Meğer Nisan’da yatmış ama bana mesaj gelmedi. Oysa mayıs ortası ben gidip sorduğumda PTT ye yatmamış demişlerdi.

Canim döner mi bilmem ama cok zorlama bence akışına bırak. Dr una güveniyorsan sözünden çıkma bence. Normal doğuracağım diye tutturdum sonuç 12 sa suni sancı artı sezaryen. Üstüne bebisim enfeksiyon kaptı bir hafta yoğun bakımda kaldı ömrümden ömür gitti. Saglikla gelsin de bırak nasıl istiyorsa öyle gelsin.

haklısın canımm inşallah sağlığı yerinde olsun ne diyelim

Cok gecmis olsun yavrum benim ya. Acil sifalar diliyorum kuzuna.

Bizim oglaninda hiriltisi oluyodu. Öksürük yapiyodu memede. Neredeyse her memede oluyodu oksuruk. Kucagima oturtup dik pozisyonda emiyoruz. Oksurugu bu şekilde azaldi ve daha iyi. Hırıltısi da geciyorartik.

Merak etme bebekler bizlerden daha guclu oluyolar. Hem anne sutuyle beslenmek de artisi.

Tamam canim cok sağol bugun hallettim. Meğer Nisan’da yatmış ama bana mesaj gelmedi. Oysa mayıs ortası ben gidip sorduğumda PTT ye yatmamış demişlerdi.

Benimde temmuzda yatacak insallah. Daha bugun basvuru yapabildim. Kimligede ancak basvuru yaptim.

Bu arada sut parasi iiçinne yapiliyo ? Ve ben alabiliyo muyum bu süt parasini ?

Baska devletin bize sundugu imkan varmi merak ediyorum. ?

Kizlar bu gun kimlik ccikartmak icin nufusa gittim. Gecici belgemi aldim ve saglik ocagina kayit yaptitmaya gittim.

Hazir gitmisken de kilosuna ve boyuna baktirdim

Daha once ;

3.430 gramdam
3.850 grama çıktığını söylemiş kilosunun düşük olmasindan dolayi moral bozuklugu yasamis ve sutumun yetmedigini düşünmüştüm

Taki bugun tartiya cikana kadar.

Taritya cikti kuzum veeee

5.450gram

Tabiki şok oldum.

Megerse o gun 3.850 gram degil 4.850 gram demisler. Ama ben yanlis anlamisim . eger kilosu iyi olmasa soylerdik sana dediler.

44gunluk olduk.

Ve şuan

3.430gramdan 5.450 gram
51cm den 57cm e..

Anlayacaginiz kac gündür bosu bosuna stres yyapmism..

Oyle mutlu oldum ki. Ustumden oyle bi yük kalkti ki. Yetersiz hissetmek dunyanin en büyük yüküymus .

Sizlerrlede paylasmak istedim ❤

Bende sağlık ocağındaki doktorun tavsiyesiyle bebişimi kanguru yöntemi ile uyutuyorum ben uzanıyorum bebek üzerimde iyice dalınca yatağına bırakıyorum. Başından beri bu şekilde yapıyorum doktor bu şekilde büyüyen bebekler kendini daha güvende hisseder 9ay boyunca alışmış olduğu kalp atışı sıcaklık vs hissetmeye devam eder ileri de de kendine güvenen bir birey olur siz kanguru tşhörtlerinden alın ten tene temas olsun deyince bizde o şekilde alıştık kim uyutursa uyutsun anne baba dede vs bu şekilde göğüste uyutuyoruz

sevindim cnm zaten belliydi bi yanlışlık oldugu

.
sevindim cnm zaten belliydi bi yanlışlık oldugu

Ya sorma. Strese girdim gunlerdir. Annemde sütün yetmiyor deyince iyice kötü oldum .

Anneme kalsa mamaya baslamam gerekiyormus ama doktor soylemedigi surece asla dedim

offf. Bu süt ne kadar zor is ya. Ben dogumu zor saniyordum. Dogum en kolay asamaymis.

Bakalim 2.ay asisinda durumumuz ne olacak.

Ayy doktor tosuncuk dedi ogluma. Nasil mutlu oldum nasilll

Bakalim ek gida donemimiz gelmeden süt le devam edebilsem cok mutlu olacagim.

Bu arada sizin bebisler de isirmaya basladi mi?
Benimki gozlerimin icine baka baka isiriyor. Sonrada gülüyor

Benimde temmuzda yatacak insallah. Daha bugun basvuru yapabildim. Kimligede ancak basvuru yaptim.

Bu arada sut parasi iiçinne yapiliyo ? Ve ben alabiliyo muyum bu süt parasini ?

Baska devletin bize sundugu imkan varmi merak ediyorum. ?
Canim sut parası icin Sgk müdürlüklerine başvuru yapılıyormuş ben yapmadım net bileğim yok sadece devlet memurları alamıyor diye biliyorum. Bir de anne ya da babadan biri çalıştığı kuruma Doğum belgesi ile başvurursa AGİ ye çocuk parası da ekleniyor.

Canim kıyamam gereksiz stres olmuşsun yaa onun gercegi de var ama benim oğlum 34. Gunde yalnızca 400 gram almıştı ve ben mama başlamak zorunda kaldım

Agi nedir ?

Canim kıyamam gereksiz stres olmuşsun yaa onun gercegi de var ama benim oğlum 34. Gunde yalnızca 400 gram almıştı ve ben mama başlamak zorunda kaldım

Oyy kuzuma beniiimmm .. Sıkma canını. Mamaya karsi oldugumdan degil. Sadece biri mama deyince deliye donuyorum. Çünkü memelerim dolu biliyorum. Buna ragmen mamaya baslasaydim sanirim olan süt de.giderdi.

Suan kac gunluk oldu bebegin?kilosu nasil?

Bide sütün cok muaz geliyo?

Mamayi ne kadar veriyosun?

Beslenme duzenin nasil?

Kizlar 1. Ayda bebeginiz kaç kilo ve kaç. Boyuna vardı benim kiz 3.600. cm 52 cm doğdu 34 günlükken 5 kilo 61 cm olmuş kuzum ya sizin

P Patatesim biz ne hastanedeyken ne de ilk basta hic oyle bi sikayetimiz olmamksti bu hiriltiyla gidince oldu cok dukur hirilti ates yok ama ara ara öksürüyor yavrum tabi benim ciğerlerim sokulcek gibi öksürmem yuzunden mi bilmiyorum

Insallah bunuda cabuk atlatiriz cok merak ediyorum bebegimi ilac kullanmadigimiz icin napiyim sasiriyorum

Ooo supermis bak bosu bosuna stres yapmissin masallah simdiden 5kiloyu gecmis , benim oglum tekrar tartilmadi ama 5 oldugumuzu sanmiyorum insallah ise baslayip mamaya donmek zorunda kalmam
O kadar cok gogus agrim varki heryeri catladi resmen niye böyle oldu bilemiyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…