2018 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Kız

OY: 118 51,3%
  • Erkek

OY: 102 44,3%
  • İkiz Kız

OY: 3 1,3%
  • İkiz Erkek

• İkiz, Bir Kız Bir Erkek

• Üçüz

OY: 1 0,4%

• Ankete Katılan
    230
Asgari geçim indirimi
Oyy kuzuma beniiimmm :KK43: .. Sıkma canını. Mamaya karsi oldugumdan degil. Sadece biri mama deyince deliye donuyorum. Çünkü memelerim dolu biliyorum. Buna ragmen mamaya baslasaydim sanirim olan süt de.giderdi.

Suan kac gunluk oldu bebegin?kilosu nasil?

Bide sütün cok muaz geliyo?

Mamayi ne kadar veriyosun?

Beslenme duzenin nasil?
13unde 3. Ayımız dolacak, iki hafta önce 5730g di 2900 doğmuştu toparladık cook şükür. Sütüm evet iyice azaldı gunde yalnızca bir kez sağıp verebiliyorum sipa biberona alıştı meme tutmuyor artık. İnatla deniyorum her aciktiginda ama çığlığı basıyor kesinlikle almıyor. Uykusunun icinde verebiliyorum ancak o da geceleri. Mamayı gündüzleri iki buçuk uc saatte bir, geceleri dört bazen beş saatte üç ölçek veriyorum.

Kızlar bir haftadır çok öksürüğüm var. Geçer diye bekledim. Geçmedi, hatta daha da arttı. İki gün önce bebeğimin aşısı için sağlık ocağına gitmiştim, ben de doktora muayene oldum. 2 gündür içiyorum ilaçları ama hiç faydası olmadı. Emzirdiğim için hafif ilaçlar sanırım. Çok öksürüyorum. Bebeğim de öksürdüğümde irkiliyor, korkuyor uykudayken. Nasıl geçer acaba, bir fikri olan var mı?

P Patatesim biz ne hastanedeyken ne de ilk basta hic oyle bi sikayetimiz olmamksti bu hiriltiyla gidince oldu cok dukur hirilti ates yok ama ara ara öksürüyor yavrum tabi benim ciğerlerim sokulcek gibi öksürmem yuzunden mi bilmiyorum :KK43:

Insallah bunuda cabuk atlatiriz cok merak ediyorum bebegimi ilac kullanmadigimiz icin napiyim sasiriyorum

Ooo supermis bak bosu bosuna stres yapmissin masallah simdiden 5kiloyu gecmis , benim oglum tekrar tartilmadi ama 5 oldugumuzu sanmiyorum insallah ise baslayip mamaya donmek zorunda kalmam
O kadar cok gogus agrim varki heryeri catladi resmen niye böyle oldu bilemiyorum :KK43:

Mastit midir nedir. O mu oluyo acaba .sut birikince oluyomus. Agri belki ondandir. Bol bol emzirmenn lazim. Catlama derken gogus ucunda mi yoksa gogus un kendindemi oluyo?

Krem kullan dicem ama emziriyosun.

Sen bo l bol emzir . bugun s.ocaginda bana ozellikle bol bol emzir dediler.

Ben butun gun sik sik emziriyorum. Bazen 1saat arayla . uyuyor uyaninca hemen emziriyorum. Zaten agzi kurumus oluyor. 5dk ekince hem memedeki sislik gidiyor hemde kuzum susuz kalmiyir. Ikindin saatlerinde memelerdeki sut miktari aza iniyor ve sonuyor. Sonra makina gibi yenidem sut yaoiyor. 40im cikana kadar canim cikti bu ggogus meme süt olayini anlayana kadar. Ama anladim. Simdi ikimzde duzene girdik. Mesela az once uyandi. Hemen verdum memeyi. Gece hic bekletmiyorum cunku uykusu gece agir oluyor ve uyandiramiyoeum. Gun icinde memeyi aramasi icin zaman taniyorum. . alismasin her dakka memeye. Istemeyi öğrensin Sonra zaten cop cop emiyo. Demekki emzirme duzenimiz iyi gidio.

Valla ben stres yaomanin zararini gördüm. Psikolojik olarak berbat hissettiriyo . merak etme ise baslayinca bebeginde sana ayak uyduracaktir. 10saat biberon geri kalan ssaatlermeme. Yani gunduz ayri gece ayri .

Asgari geçim indirimi

13unde 3. Ayımız dolacak, iki hafta önce 5730g di 2900 doğmuştu toparladık cook şükür. Sütüm evet iyice azaldı gunde yalnızca bir kez sağıp verebiliyorum sipa biberona alıştı meme tutmuyor artık. İnatla deniyorum her aciktiginda ama çığlığı basıyor kesinlikle almıyor. Uykusunun icinde verebiliyorum ancak o da geceleri. Mamayı gündüzleri iki buçuk uc saatte bir, geceleri dört bazen beş saatte üç ölçek veriyorum.

Biberon kolay geliyo sanirim emerken. Memede cekmek icin efor harcıyor tabi.

Mama duzeninde iyiymis. Masallah masalllaaahh. Iyi toparlamis gercekten . simdi elleri ayaklari pamuk gibidir onun :KK66:

Canim cok geçmiş olsun bak bitmiş gitmiş cok şükür. hiç bilmiyorum ama abim ve yengem sunu anlatmışlardı, yeğenim var on aylık. Geçtiğimiz kış onlar cok şiddetli grip geçirirken bile yeğenim masallah gik dememiş. Anne sütü mucizesi olduğunu söylemişlerdi. Anne sütü en güzel ilaç yavrular icin emiyor ya cok endiselenme bence. Bizim ufaklık da bir kaç hafta önce bir öksürdü hapşırdı burnu tıkandı falan ben stokladigim sütleri verdim bir gunde kendine geldi.

Emziriyorum ama yinede korkuyorum mikrop geciririm diyepek kucaklayip yaklaşamiyorum , insallahdedigin gibdir oglum bnden oyle iyilessinde

Emziriyorum ama yinede korkuyorum mikrop geciririm diyepek kucaklayip yaklaşamiyorum , insallahdedigin gibdir oglum bnden oyle iyilessinde
Bir yerde okumuştum et hatırlamıyorum ama özetle şuydu, anne aids vb gibi bir hastalık geçirmediği surece hastalığı emzirmesine engel değil. Takılma hasta olan sensin sütün değil, üstelik tüm antikorlar senin ürettiğin sütte emzir gitsin:KK66:

Bende sağlık ocağındaki doktorun tavsiyesiyle bebişimi kanguru yöntemi ile uyutuyorum ben uzanıyorum bebek üzerimde iyice dalınca yatağına bırakıyorum. Başından beri bu şekilde yapıyorum doktor bu şekilde büyüyen bebekler kendini daha güvende hisseder 9ay boyunca alışmış olduğu kalp atışı sıcaklık vs hissetmeye devam eder ileri de de kendine güvenen bir birey olur siz kanguru tşhörtlerinden alın ten tene temas olsun deyince bizde o şekilde alıştık kim uyutursa uyutsun anne baba dede vs bu şekilde göğüste uyutuyoruz
Anlamadım canım sen uzanırken bebeğin kucağında mı uyuyor yoksa ayakta kanguruda mı? Ben kanguru aldım ama henüz ayaklarını yapmayı beceremiyorum erken diye koyamadım içine çok..

Mastit midir nedir. O mu oluyo acaba .sut birikince oluyomus. Agri belki ondandir. Bol bol emzirmenn lazim. Catlama derken gogus ucunda mi yoksa gogus un kendindemi oluyo?

Krem kullan dicem ama emziriyosun.

Sen bo l bol emzir . bugun s.ocaginda bana ozellikle bol bol emzir dediler.

Ben butun gun sik sik emziriyorum. Bazen 1saat arayla . uyuyor uyaninca hemen emziriyorum. Zaten agzi kurumus oluyor. 5dk ekince hem memedeki sislik gidiyor hemde kuzum susuz kalmiyir. Ikindin saatlerinde memelerdeki sut miktari aza iniyor ve sonuyor. Sonra makina gibi yenidem sut yaoiyor. 40im cikana kadar canim cikti bu ggogus meme süt olayini anlayana kadar. Ama anladim. Simdi ikimzde duzene girdik. Mesela az once uyandi. Hemen verdum memeyi. Gece hic bekletmiyorum cunku uykusu gece agir oluyor ve uyandiramiyoeum. Gun icinde memeyi aramasi icin zaman taniyorum. . alismasin her dakka memeye. Istemeyi öğrensin Sonra zaten cop cop emiyo. Demekki emzirme duzenimiz iyi gidio.

Valla ben stres yaomanin zararini gördüm. Psikolojik olarak berbat hissettiriyo . merak etme ise baslayinca bebeginde sana ayak uyduracaktir. 10saat biberon geri kalan ssaatlermeme. Yani gunduz ayri gece ayri .

Gogsumun uzerinde canim hamilelik catlagi gibi dogumdan once iki tabe vardi altta simdi kenarlarda ortada bile var kıpkırmızı tum damarlar agrida o yuzden sanırım cunku ben pompada kullanıyorum , simdi oglum daha cok emdigi icin surekli degil ama gunde bi kerede olsa mutlaka sagiyorum

Benimki uyuyunca hic uyandirmasam saatlerce uyur gunduz bile oyle kisakisa uyuyup kalktigi hic olmuyo masallah bu gece 1de emzirip yattim 5de kendi uyandirdi beni ardindan sabh kalkmis yataktan bana bakiniyodu kalkip yine emzirdim ama emme suresi kisa olursa farkettimki karni sisip agliyor , as once bi memeyi bitiremedi 15dk anca aldi bende biberonla sagdim ayni gogsumu cikan sutu uyurken yavas yavs verdimki sadece sulu kismini icmis olmasin diye

Gunduzleri 2 3 saate alip emziriyodum ama bu hafta hep kucakta emerek uyumak istiyor atak haftamizdayiz ,bnde hep kucaklıyorum birakiyorum ostedigi gibi gogsumde uyuyor

Sizin kaç oldu evet boyu çok güzel uzamış kilo alması için de her gün tahin pekmez ve meyve suyu çok yiyorum

Biz yakinda tartilmadik 27gunlukken 700gr almisti 3020den 3700e çıktı boyuda 5.5 cm artti, 37gunlukkende tekrr tartildik 4.200 olmustu simdi eliyuzu toplantı farkediyorum ama kilosunu bilmiyorum
Bir yerde okumuştum et hatırlamıyorum ama özetle şuydu, anne aids vb gibi bir hastalık geçirmediği surece hastalığı emzirmesine engel değil. Takılma hasta olan sensin sütün değil, üstelik tüm antikorlar senin ürettiğin sütte emzir gitsin:KK66:

Ahhh bu yaziyi alip tum teyzelere ablalara gostermek istiyorum :halay: cocuk benden once hastalanmışti ama yinede sen usuttugun icin cocuk öksürük oldu diyolar calissam bile sutumu kesmeyi dusunmuyorum zaten enazindan 6ay sut icsin istiyorum

Kızlar bir haftadır çok öksürüğüm var. Geçer diye bekledim. Geçmedi, hatta daha da arttı. İki gün önce bebeğimin aşısı için sağlık ocağına gitmiştim, ben de doktora muayene oldum. 2 gündür içiyorum ilaçları ama hiç faydası olmadı. Emzirdiğim için hafif ilaçlar sanırım. Çok öksürüyorum. Bebeğim de öksürdüğümde irkiliyor, korkuyor uykudayken. Nasıl geçer acaba, bir fikri olan var mı?

Hamgi ialci kullaniyosun canim doktor cok sidddtli gormemistir belki benim bronsitim var normalde kac gundur hastayim surup verdi ama cok tikanirsan ic diye belirtti , ihlamur iciyorum bende dunde bol bol limon yedim pekmez iyi gelir icebilirsen ben malesef icemiyorum

Gogsumun uzerinde canim hamilelik catlagi gibi dogumdan once iki tabe vardi altta simdi kenarlarda ortada bile var kıpkırmızı tum damarlar agrida o yuzden sanırım cunku ben pompada kullanıyorum , simdi oglum daha cok emdigi icin surekli degil ama gunde bi kerede olsa mutlaka sagiyorum

Benimki uyuyunca hic uyandirmasam saatlerce uyur gunduz bile oyle kisakisa uyuyup kalktigi hic olmuyo masallah bu gece 1de emzirip yattim 5de kendi uyandirdi beni ardindan sabh kalkmis yataktan bana bakiniyodu kalkip yine emzirdim ama emme suresi kisa olursa farkettimki karni sisip agliyor , as once bi memeyi bitiremedi 15dk anca aldi bende biberonla sagdim ayni gogsumu cikan sutu uyurken yavas yavs verdimki sadece sulu kismini icmis olmasin diye

Gunduzleri 2 3 saate alip emziriyodum ama bu hafta hep kucakta emerek uyumak istiyor atak haftamizdayiz ,bnde hep kucaklıyorum birakiyorum ostedigi gibi gogsumde uyuyor

Benimde meme sisince cok agri oluyor. Boyle sanci gibi. Emzirince pit kesiliyor. Damarların işi cok zor vallq.

Bizim de tuhafhuylarimiz cikti ya. Boyle bi elleri ayaklari titretmeler sanki heyeca yyapıyo gibi. Ne yaparsam yapayim susmuyor. Odalarigezdirince sakinliyor. Kucaktan inmek istemiyor. Bide artik cok sık meme istiyor. Uyudugu anlar disinda hep meme istiyor. Hic agucuk gugucuk yapamiyoruz. Ancak gecelerisakin. Uyumaya 5kala sirinlik yapiyor. Sua .emzirdim gazini cikarfim alti temiz. Ama yok uymuyor . yemek yiyemedim hala.

Bide bugun grip oldum. Korkuyorum ya hasta olacak ddiye

Hamgi ialci kullaniyosun canim doktor cok sidddtli gormemistir belki benim bronsitim var normalde kac gundur hastayim surup verdi ama cok tikanirsan ic diye belirtti , ihlamur iciyorum bende dunde bol bol limon yedim pekmez iyi gelir icebilirsen ben malesef icemiyorum
-Mucovit efervesan tablet
-Kreval forte şurup
-Andorex sprey
Bu ilaçları verdi canım. Ama faydası olmadı daha.

Benimde meme sisince cok agri oluyor. Boyle sanci gibi. Emzirince pit kesiliyor. Damarların işi cok zor vallq.

Bizim de tuhafhuylarimiz cikti ya. Boyle bi elleri ayaklari titretmeler sanki heyeca yyapıyo gibi. Ne yaparsam yapayim susmuyor. Odalarigezdirince sakinliyor. Kucaktan inmek istemiyor. Bide artik cok sık meme istiyor. Uyudugu anlar disinda hep meme istiyor. Hic agucuk gugucuk yapamiyoruz. Ancak gecelerisakin. Uyumaya 5kala sirinlik yapiyor. Sua .emzirdim gazini cikarfim alti temiz. Ama yok uymuyor . yemek yiyemedim hala.

Bide bugun grip oldum. Korkuyorum ya hasta olacak ddiye

Evet gercekten cok zor geceleri bile bazen nirmal saatini gecirince kalkiyorum dokunamiyorum bile acaba emzirmyi birakirken nasil olucak , biz ilk bebekte boyle yoruluyoruz cok coluk cocuk sahibi olanlara Allah gercekten guc versin

Bu hafta bende iyuce buyudugunu hissediyorum konusuyirum konusyrum bazen aglamayi birakip beni dinliyor gozlerime bakip guluyor , bizimde gece bu saatlerde uyaniyor gecen gecededigin gibi alti temiz karni tok yatrdim pis pis yapiyorum uyku gozunden akiyor ama yok uyumadi saatlerce daha cok ilgi istiyorlar sanirim

Oglum uyurken araliksiz bazen nefes aliyor sanki heyecnlanir gibi sonra geciyor ama bunu niye yaptigi bi turlu anlayamadim

-Mucovit efervesan tablet
-Kreval forte şurup
-Andorex sprey
Bu ilaçları verdi canım. Ama faydası olmadı daha.

Bir iki gune fayda edr belki yinede dokunmucak bitki ic bence yumuşatır en azindan
Benimde majezik duo, parol , oksabron oksuruk surubu bugun daha iyiyim sanki

X