2018 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Kız

OY: 118 51,3%
  • Erkek

OY: 102 44,3%
  • İkiz Kız

OY: 3 1,3%
  • İkiz Erkek

• İkiz, Bir Kız Bir Erkek

• Üçüz

OY: 1 0,4%

• Ankete Katılan
    230
Kizlar sanki oglumun burnunda hirilti var 2 gundur ,ilk basta iyi temizlenmezde olur demislerdi serum fizyolojik kullaniyrum ama temizleye korkuyorum o yuzden tam yapamadim galibailerlemesini istemiyorum :KK43:
Canım bizim doktorumuz önermiyor temizlemeyi ama serum fizyolojik bol bol kullanın diyor. Kimi doktor da kesinlikle temizleyin diyor. Doğrusu ne ben de bilmiyorum ama temizlemiyorum.

Benim kızın da burnunda hırıltı var. Abimiz sağolsun okuldan her türlü mikrobu getirdiği için eve, kız da hastalanıyor.

Sarilik icin biliyodum fakat seker için 10gunden sobra riskin kalktığını bilmiyodum
Benim iki farklı doktordan duyduğum bu canım. Ben iki çocuğumda da böyle yaptım, bizde problem olmadı.
Yine de en doğrusunu annesi olarak sen bilirsin. İç güdülerin ne diyorsa öyle ilerle.

Canım bizim doktorumuz önermiyor temizlemeyi ama serum fizyolojik bol bol kullanın diyor. Kimi doktor da kesinlikle temizleyin diyor. Doğrusu ne ben de bilmiyorum ama temizlemiyorum.

Benim kızın da burnunda hırıltı var. Abimiz sağolsun okuldan her türlü mikrobu getirdiği için eve, kız da hastalanıyor.

Temizlemek derkrn bende serumla yapıyorum ama burnuna sıkarken korkuyorum yanyatirip ustteki buruna sıkıyorum alt buruna kulak cubugunun ucunu incelttim temizliyorum baska bi yontemi var mi bilmiyorum
Benim iki farklı doktordan duyduğum bu canım. Ben iki çocuğumda da böyle yaptım, bizde problem olmadı.
Yine de en doğrusunu annesi olarak sen bilirsin. İç güdülerin ne diyorsa öyle ilerle.

Ilk bebegim oldugu icin ben buraz telas yapiyodum sanirim, tabi siz tecrübeli anneler daha bilgilisiniz size ihtiyacimiz var :KK15:

Benim oğlumun da burnu kırkı çıktığından beri tıkalı. Serum fizyolojik kullanıyorum ilk önce kimseye danışmadan balon aspiratörle çekmek gibi bir cahillik yaptım ama cok sakıncalıymış ödem yapıp burnun daha da tıkanmasına yol acıyormuş. Sonra hortumlu aspiratörlerden aldım ama ne olurda olsun çocuk tamamen nefes alamayacak kadar tıkanmadığı surece kullanmamak gerekliymiş Dr u söyledi. Şimdi gunde bir tane 5ml lik serum fizyolojik acıyorum gün içinde iki uç saatte bir damlatıyorum temizlemiyorum iyi geliyor.

Temizlemek derkrn bende serumla yapıyorum ama burnuna sıkarken korkuyorum yanyatirip ustteki buruna sıkıyorum alt buruna kulak cubugunun ucunu incelttim temizliyorum baska bi yontemi var mi bilmiyorum

Ilk bebegim oldugu icin ben buraz telas yapiyodum sanirim, tabi siz tecrübeli anneler daha bilgilisiniz size ihtiyacimiz var :KK15:
Ben de serum fizyolojik damlatiyorum ama ne kulak copuyle ne de aspiratorle cekmiyorum. Kendi haline birakiyorum.

Tecrube onemli ama en dogrusu ic guduler. Ben doktor bile onerse icime sinmeyen, dogru gelmeyen hic birseyi yapmadim. Bana sacma gelen seyi oneren doktorlari degistirdim :)))

Benim oğlumun da burnu kırkı çıktığından beri tıkalı. Serum fizyolojik kullanıyorum ilk önce kimseye danışmadan balon aspiratörle çekmek gibi bir cahillik yaptım ama cok sakıncalıymış ödem yapıp burnun daha da tıkanmasına yol acıyormuş. Sonra hortumlu aspiratörlerden aldım ama ne olurda olsun çocuk tamamen nefes alamayacak kadar tıkanmadığı surece kullanmamak gerekliymiş Dr u söyledi. Şimdi gunde bir tane 5ml lik serum fizyolojik acıyorum gün içinde iki uç saatte bir damlatıyorum temizlemiyorum iyi geliyor.

Bende aspirator daha iyi olur hortum daha zararlidir diye dusunuyodum gerci hic kullanmıyorum su anda cok kucuk oldugu icin ama aklimin bi kenarinda olsun yinede cok sagol
Ben de serum fizyolojik damlatiyorum ama ne kulak copuyle ne de aspiratorle cekmiyorum. Kendi haline birakiyorum.

Tecrube onemli ama en dogrusu ic guduler. Ben doktor bile onerse icime sinmeyen, dogru gelmeyen hic birseyi yapmadim. Bana sacma gelen seyi oneren doktorlari degistirdim :)))

Hastanedeyken 2 hemsirede farkli yontem yaptılar o yuzden bende anlamadım ne iyi ne kotu biraz damlatiyorum yan cevitip ucuna gelen pislikleri siliyorum yoksa korkuyorum oyle burnuna komple sokmaya

En iyisi anlasabilecegin kafa dengi doktor tabi onu bulana kadar kendimiz ne dogru ne yanlis ogreniriz ,
Yok canım sadece damlatıyoruz. Çokta rahatsız etmiyor ama tekrarlıyor zamanla geçecektir herhalde

Tm canim az once serumla yaptım baya sapsurdu yavrum resmen sumuk dolmus burnuna su gibiydi cikartti ama serum tahris etmesin diye yapicam

Canım herşey yolundaysa, o zaman kontrolü yavaş yavaş bebeğe bırakmanın zamanı gelmiş olabilir. Bir haftalıkken kontrole gittiğimiz zaman sarılık riski yok artık herşey yolunda dediklerinden beri ben gece uykularına ve emmesine müdahale etmiyorum.

Benim kızım, geceleri neredeyse hiç emmiyor. Bazen 4-5 saat uyuduğu oluyor. O isteyene kadar kaldırıp emzirmiyorum. Emdiği zaman memeyi gagalayıp bırakıyor ve uykuya devam ediyor. Ama gündüz çoğunlukla memede geçiyor. Yani gündüz emmeyi, gece uyumayı tercih ediyor.

Oğlum ise geceleri hunharca emerdi. Bir emzirme seansımız 1 saatten az olmazdı.

Demem o ki, her bebek farklı. Onları kitapta yazanlara uydurmak yerine, biz onların ritmine ayak uysak daha kolay olur sanki hayat hepimiz için.

Bir de doktorum 3kg altında doğan bebekler genelde ilk ayda 1kg ve üstü alırlar demişti bana. Senin bebeğim kaç kg doğmuştu?

Bizimki de gece uyanmayi tercih ediyor .

Gün icinde uykuluyuz. Gece beni uyandirip meme istiyor.

Bizde sarilik vardi. Ilk hafta s.oocğında soylediler.

Bu yuzden ben gece emzirmeyi ihmal etmiyorum.

Bide 4-5 araliksiz uyku sakincali diye biliyorum .tabi bu ddoğru olmayabilir Interneette yazan hersey her bebek ve anne icin doğru ol.mayabiliyor.

Benim sıpa masallah 3.430gr dogdu

Canım ben sütü sağarak veriyorum. İlk gelen süt açık renk sonra beyaz sonra yağlı kısmı geliyor.onun için bir gögüs iyice boşalmadan diğerine geçmemek gerekiyor.en faydalısı en sonda ve sabah akşam sütünün bile yağ oranı farklı

Evet dunden beri bende oyle yapmaya basladim. Yarim saat once sag memeyi verdim. Iyice emdii emdi. Suan sag memesi küçücük. Sol memesi ise sütle dolu. Uyaninca solu vericem. Ve iyice kuculene kadar devam ettircem.

Sabah gittim kizlar bende saglik ocagina kucuk bi usutmesi var ama hirilti artarsa doktora goturun dedi serum fizyolojik burun spreyi ve ilac yazdi sabaha kadr hapsurmustu yavrum dunku temizlemem iyi geldi galiba inşallah kotu olmaz

Evet dunden beri bende oyle yapmaya basladim. Yarim saat once sag memeyi verdim. Iyice emdii emdi. Suan sag memesi küçücük. Sol memesi ise sütle dolu. Uyaninca solu vericem. Ve iyice kuculene kadar devam ettircem.

Bugun saglik ocagina gittigimde bende yine yine sordum emzirme icin bi gogsunuzu 30dk verin sonra doymazsa dogerine gecin ama biri bitmeden vermeyin dedi gece uyanmazsada uyandirmami soyldi , kilosuda artmis gecen haftya göre cok sevindim

Ilaclari aldimda prospan ve geralgin yazmis1 er cay kasigi ama geralginin icinde 2 ay alti kullanim yazmiyor eczaneye cikip sorucamda sizlerde kullanan oldu mu hic ?

Bugun saglik ocagina gittigimde bende yine yine sordum emzirme icin bi gogsunuzu 30dk verin sonra doymazsa dogerine gecin ama biri bitmeden vermeyin dedi gece uyanmazsada uyandirmami soyldi , kilosuda artmis gecen haftya göre cok sevindim

Geceleri nöbet teyim. 4gibi uyandiriyorum. Her gece ayni saatte meme veriyorum. 7de bi daha meme. Sonra 10 da yine. 12 de yine. 2saat max 3 saat arayla memeveriyorum.

Ama benim kuzum hic 30 dk emmedi simdiye kadar. Memeyle işi bitince diliyle oynuyor ceviriyor falan. Bende oyle anliyorum istemedigini. Ama yarim saat sonra yine veriyorum. Bana az geliyor ictigi süt . offffoffff

Geceleri nöbet teyim. 4gibi uyandiriyorum. Her gece ayni saatte meme veriyorum. 7de bi daha meme. Sonra 10 da yine. 12 de yine. 2saat max 3 saat arayla memeveriyorum.

Ama benim kuzum hic 30 dk emmedi simdiye kadar. Memeyle işi bitince diliyle oynuyor ceviriyor falan. Bende oyle anliyorum istemedigini. Ama yarim saat sonra yine veriyorum. Bana az geliyor ictigi süt . offffoffff

Bende hemen hemen ayni saatledrde yapmaya çalışıyorum ama bazen yorgun dusup uyanamiyorum alarm kurmayi deniyorum en azindan ortasinda uyanmak icin , bi sure sonra bebekte ayni saatlere alisvagi icin cok onemliymis

Benimki 15 20 dk sonra uykuya daliyor genelde ayaklari omzunu sıkıyorum yavas yavsta olsa icsin diye , hic uyandiramazsam uyurkende sagdigim sutu veriyorum gazini çıkartıp geri yatıyorum en azindan ac olmadığı için icim daha rahat oluyor

Selam kızlar nasılsınız bebekler nasıl ben adet görmeye başladım bu arada doğumdan sonra 55.günümde var mı adeti gelen

X