2018 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Kız

OY: 118 51,3%
  • Erkek

OY: 102 44,3%
  • İkiz Kız

OY: 3 1,3%
  • İkiz Erkek

• İkiz, Bir Kız Bir Erkek

• Üçüz

OY: 1 0,4%

• Ankete Katılan
    230
Yarın işbaşı yapiyorum nasıl ayrılcaz bakalım şimdiden burnumun direği sızlıyor:KK43:
Canım çok iyi anlıyorum seni. Oğlum 2,5 aylıkken döndüm işe, kızım da 1 aylıkken başladım tekrar. İnsanın çok aklı kalıyor ama alışıyorsun zamanla.

Yine de hep bi yetersizlik, hep bir acaba kemirip duruyor insanı. Oğlum 2 yaşında, yuvaya gidiyor. Çok da mutlu. Ama hala bazen acaba diyorum..

Arladaslar ben birseh sorucam .

Bazem memelerim kocaman oluyor taş gibj sert. Bazen de suan oldugi gibi yumuşacık.
Yumusak oldugu zamanda sütü m var dimi.

Bu süt Konusu cok geriyor beni
benim de ayni dediğin gibi oluyo ben de bilemiyorum öyle olunca bebekte sanki çok istekli emmiyo .hep.biraz dolu dolu olsun istiyorum ama malesef

Bazem memelerim kocaman oluyor taş gibj sert. Bazen de suan oldugi gibi yumuşacık.

Süt çok olduğu zaman göğüsler büyük ve taş gibi sert oluyor, süt azaldığı ya da kalmadığı zaman da yumuşak oluyor diye biliyorum

Kızlar bebişlerinizi nasıl uyutuyorsunuz? Ben hep kucakta sallayarak başka türlü uyumuyor. Kızım gece gündüz ayrımını öğrendi çok şükür ama gündüz hiç uyumuyor kucaktan indiği anda açıyor gözlerini. Bir haftadır böyle inanın ne yapacağımı şaşırdım sabah 10-gece1 e kadar hiç uyuyamaz mı gazı olmadığı zaman bile. Zar zor uyutup yatırsam 5 dk sonra uyanıyor. Elimi kolumu bağlıyor annem gelip yemek yapmasa, biraz oyalamasa aç kalacağız. Büyük kızım da var onunla da hiç ilgilenemiyorum çok üzülüyorum o da iyice hırçınlaştı.

Kızlar bebişlerinizi nasıl uyutuyorsunuz? Ben hep kucakta sallayarak başka türlü uyumuyor. Kızım gece gündüz ayrımını öğrendi çok şükür ama gündüz hiç uyumuyor kucaktan indiği anda açıyor gözlerini. Bir haftadır böyle inanın ne yapacağımı şaşırdım sabah 10-gece1 e kadar hiç uyuyamaz mı gazı olmadığı zaman bile. Zar zor uyutup yatırsam 5 dk sonra uyanıyor. Elimi kolumu bağlıyor annem gelip yemek yapmasa, biraz oyalamasa aç kalacağız. Büyük kızım da var onunla da hiç ilgilenemiyorum çok üzülüyorum o da iyice hırçınlaştı.
Bizde de durum tamamen aynı. Kucakta pışpışla uyuyor ve yerine konduğu anda uyanıyor. Gazla kakayla ilgisi yok. Karnı tok, altı temiz. Ama yatağa yatar yatmaz cin gibi açıyor gözlerini. Bütün gün ve akşam bu şekilde dolanmak gerçekten çok yorucu.

Bu da bir dönem ve geçecek diye avutmaya çalışıyorum kendimi.. ama pek başarılı olamıyor olacağım ki dün akşam öfkeyle kızın beşiğine vurdum elimle, bileğim şişmiş bu sabah. Eşim benimle survivor sema diye dalga geçiyor :))

Oğlum iki yaşında. Allahtan hafta içi yuvaya gidiyor, akşamları da babamız bana çok yardımcı oluyor. O şekilde idare ediyoruz.

Bu arada baktım da, doğması gereken tarih baz alınırsa tam atak haftasına denk geliyor. (Atak haftasına bakılırken doğduğu degil SATa göre doğması gereken tarih baz alınıyor diye biliyorum. Yanlışsam düzeltin beni) Dişimizi sıkacağız artık..

Süt çok olduğu zaman göğüsler büyük ve taş gibi sert oluyor, süt azaldığı ya da kalmadığı zaman da yumuşak oluyor diye biliyorum
Hayır canım, göğüsler yumuşak olduğu zaman meme terbiye olmuş demektir. Bebeğin ihtiyacına göre süt üretiliyor demektir. Yumuşak memede süt vardır, hem de daha besleyici, yağlı süt vardır. P Patatesim için rahat olsun. sen emzirmeye devam et. Kolay kolay o süt bitmez memede.

Canım yumuşakkende var çok şertleştirmemeye çalış elinden geldikçe ver eğer emmiyorsa sağ dolapta dursun daha fazla süt üretmek için sağman lazım yada içmesi lazım

Canım ben pusette uyutuyorum. Aynen dedigin gibi kucakta uyudugunda konunca hemen aciyo gozunu. Pusette sallarsak uyuyo hoc ellemiyoruz orda daliyo. Gunduzleri hep bu şekilde

Bu arada baktım da, doğması gereken tarih baz alınırsa tam atak haftasına denk geliyor. (Atak haftasına bakılırken doğduğu degil SATa göre doğması gereken tarih baz alınıyor diye biliyorum. Yanlışsam düzeltin beni) Dişimizi sıkacağız artık..
Ay atak haftasini senden ogrendim valla. Arastirdim cok mantıklı geldi bu haftalar. Cocuk birden yasadigi degisime alisamiyor tum duzen değişiyor tabi. 2. Cocukta yeni şeyler ogreniyorum ne mutlu bana

Canım çok iyi anlıyorum seni. Oğlum 2,5 aylıkken döndüm işe, kızım da 1 aylıkken başladım tekrar. İnsanın çok aklı kalıyor ama alışıyorsun zamanla.

Yine de hep bi yetersizlik, hep bir acaba kemirip duruyor insanı. Oğlum 2 yaşında, yuvaya gidiyor. Çok da mutlu. Ama hala bazen acaba diyorum..
Vicdan azabı. Bana emanet o ama bıraktım gittim:KK43: yani terk etmişim gibi Bi his:KK43: Cok cok ozledim ama ağlamadım beklediğimden kolay gecti gene de. Görüntülü konuştum o da iyi geldi. Kavuştuğumda da ağlatana kadar optum optum kokladım şükür binlerce kez, iyi ki varlar

Canım ben pusette uyutuyorum. Aynen dedigin gibi kucakta uyudugunda konunca hemen aciyo gozunu. Pusette sallarsak uyuyo hoc ellemiyoruz orda daliyo. Gunduzleri hep bu şekilde
Gündüzleri hep pusette mi uyuyor canım ben de bazen öyle uyutuyorum ama pusette beli ağrır diye kaldırıyorum hop uyanıyor. Bir de pusette normal sallamak yetmiyor ayağa kalkıp puseti kaldırıp sallıyoruz ancak öyle susuyor ama öyle de belimiz ağrıyor çok.

Vicdan azabı. Bana emanet o ama bıraktım gittim:KK43: yani terk etmişim gibi Bi his:KK43: Cok cok ozledim ama ağlamadım beklediğimden kolay gecti gene de. Görüntülü konuştum o da iyi geldi. Kavuştuğumda da ağlatana kadar optum optum kokladım şükür binlerce kez, iyi ki varlar

Her baktigimda benimde aklima bu geliyor , onlar tamamen bize muhtaçlar ama bizde herseyi onlar ocin yapiyoruz insallah cabuk alisiriz

Gündüzleri hep pusette mi uyuyor canım ben de bazen öyle uyutuyorum ama pusette beli ağrır diye kaldırıyorum hop uyanıyor. Bir de pusette normal sallamak yetmiyor ayağa kalkıp puseti kaldırıp sallıyoruz ancak öyle susuyor ama öyle de belimiz ağrıyor çok.
Kızlar sallamaya çok alıştırmayın bırakın gerekiyorsa biraz ağlasınlar.benim ikiz olduğu için sallamaya vaktim yok zaten. Sadece bu hafta oğlum biraz mızmızdı kucakta hafif pışpışlanarak uyumak istedi şimdi unuttu geri.3 aylık bebek alışmazmış 3. Aydan sonra alışkanlık kalırmış ona göre başka şeyler bulmaya çalışırsanız iyi olur.kızım biraz mızmız gündüzleri pek uyumuyor ama sallamıyorum karşımda otur benimle konuş istiyor.aguluyoruz 4-5 gündürde.oğlumda bi posta uyuyor bi posta ayakta oda sütünü ya içerken uyuyor yada hafif mızmızlanarak yatakra uyuyorlar ama kim gelirse gelsin kucagında hemen sallıyor söylüyorum sallamayın alışık degiller.yoksa bi kaçgün hemen sallayarak uyumak istiyorlar

Bizimki puset yerde sallayinca daliyor cok şükür. Genelde gunduz hep pusette.oglum da pusette büyüdü. Bisey olmadi cok sukur. Anne karni pozisyonuna yakın ya puset sorun olacagini sanmiyorum

X