2018 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Kız

OY: 118 51,3%
  • Erkek

OY: 102 44,3%
  • İkiz Kız

OY: 3 1,3%
  • İkiz Erkek

• İkiz, Bir Kız Bir Erkek

• Üçüz

OY: 1 0,4%

• Ankete Katılan
    230

Kilo alan bebek benim icin saglikli bi bebektir dedi ama bnde boyuna gitmis diye düşündüm bi de tam bi ayi doldurmadi belki ona göre mi hesapladi bilemiyorum , aklimda o kadar çok soru vardiki onlari sorarken bunu unutmusum

Yok canın sıkılmasın hiç. Beklenen bebeklerin ilk 6 ayda doğum kilolarını 2 ye katlamış olmasıdır. Onun dışında sağlığında problem yoksa üstünde durma, bütün bebekler farklı.

Ben bebekken 8 aylık olana kadar her ay 1000gr almışım, kız kardeşim ayda 200-300gr ancak alırmış. Aynı anne, aynı süt.. :) O yüzden önemli olan sağlık, gerisine çok takılma.

merhabalar arkadaslar uzun zamandir giremiyorum 4nisanda dogmustu oglum cok zor bir donem gecirdim dogduktan iki gun sonra sariliktan hastanede yattik meğerse oglumda enzim eksikligi var bendede vardi benden geçmiş hala sariligi gecmedi 3ay kadar surebilirmis o hastanede kaldigimiz gece üşüttü nezle oldu taaa o gunden beri hala hiriltisi car ve oksurugu ara ara oluyor buhar tedavisi yaptim iki hafta boyunca hala hiriltisi var ondan sonra bebegim maalesef kolik hergun aglama krizine giriyor sebepsiz bu durumda memegi hep reddediyor aglarken tutmuyor yatirinca agliyor ne yaparsam yapayim susmuyir bebegi benim gibi kolik olan varmi lutfen yardim edin cok zor ya

okudukca rahatliyorum yalniz degilmisim offf birde bana sorun oglum kolik hic susmuyor cok ama cok agliyor cogu zaman onunla agliyorum bende

Biraz alakasiz olucak ama dogumdan sonra sac boyama yapan oldu mu arkadsslar ? Bir aydir bekliyorum fakat boyle kndimi daha yipranmis hissediyorum hamilelikte boyamistim ara ara simdi emdirdiğimiz ocin bilemedim

Dediğin gibi fön sesi açtım hemen sustu uyudu canım. Ben susmaz diye açmıyordum üşengeçlikten ama işe yaradı. Artık uykuya geçemediğinde fön makinesini açarım. Her bebek aynı şeyi istemiyor ya benim oğlum asla kundak istemezdi ama bu sefer kızım kundaksız uyumuyor. Farklı farklı huylar işte.

Biraz alakasiz olucak ama dogumdan sonra sac boyama yapan oldu mu arkadsslar ? Bir aydir bekliyorum fakat boyle kndimi daha yipranmis hissediyorum hamilelikte boyamistim ara ara simdi emdirdiğimiz ocin bilemedim
Hamileyken yaptırdıysan bence şimdide yaptırabilirsin ama ben hamileyken ve emzirirken yapılmıyor diye biliyorum. Ama sen boyatmışsın. Bence emzirirken hiç bişey olmaz diye düşünüyorum. Sağlık ocağı hemşiresi ne sorabilirsin canım onlar fazla bilgili bu konuda bence.

okudukca rahatliyorum yalniz degilmisim offf birde bana sorun oglum kolik hic susmuyor cok ama cok agliyor cogu zaman onunla agliyorum bende
Benim kızım da öyle canım şu iki gündür daha da fena dediğim gibi bugün gündüz de hiç uyumadı ben de pusetine koydum dışarı çıktım inan inerken bile apartmanı inletti dışarı çıkınca susup uyudu şükür ki.

Hamileyken 3 yada 4 kere yaptin sanirim emin degilim ondada sadece diplerimdi renk degisikligi yapmadan , o zaman bi dahaki kontrolume kalicak sanirim

Kolık bebekler için müzikler var anne karnı sesi o müzikle anne karnın dakı pozisyonu al yanı yatar vaziyette göğsünde yüz üstü yatır ve anlını parmağınla okşa bizimki çok ağlayınca yada uyumayınca böyle yapıyoruz iyi geliyor tabi herbebek farklı biz sadece taktık bulmaya çalışıyoruz anne olarak ağlayan bebek çok zor bütün enerjini çekiyor resmen

Ben hamilelikte 4 aydan sonra doktoruma sorarak boyattım hatta doğumuma bir hafta falan kala yine boyatmıştım. Emzirme dönemi için doktora henüz sormadım biraz kendime geldiğimde sorup yapıcam gerçi doktordan doktora değişiyor sanırım benim ki 4 aya kadar boyatma sonrası sorun değil demişti. Burda ki çoğu anne boyatmamış doktoruna sorup yaptırmanı tavsiye ederim

Kızlar Bebeğinizde hıçkırık çok oluyormu? Midesini büyütüyor diyorlar geçmesi için ne yapıyorsunuz. Yetişkin gibi hıçkırdığı için dayanamıyorum hemen memeye alıp geçmesini sağlıyorum ama doğru mu acaba bıraksam kendimi geçse sağlıklımı hıçkırması?

Canım aynı bizi tarif ettin

Ya ben Birsey sorcam. SSütümün yetip yetmedigini nasil anlicam. 2gundur falan goguslerim ilk haftalar gibi sismiyo. Hatta yumusacik. Ama biraz sikiyorum resmen süt fiskiriyor.

Yumusak olmasi korkutuyo beni. Sanki sutum kesilecek gibi bi his var icimde
Korkuyorum

Son düzenleme:
Benim de başlarda dolu doluydu rahatsız olur sağardım hatta sonra dediğin gibi oldu ben de korktum ama korkma göğüslerimiz terbiye oluyormuş yeterli sütü üretip artık rahatsız olmuyoruz yani.

Benim de başlarda dolu doluydu rahatsız olur sağardım hatta sonra dediğin gibi oldu ben de korktum ama korkma göğüslerimiz terbiye oluyormuş yeterli sütü üretip artık rahatsız olmuyoruz yani.

Ay cok mutlu oldum suan.

Bebegim masallah cok uslu .Gazi olmadigi surece hep mutlu ve uysal. Aglamasi yok yani. Ama annem israrla sütün yetmiyor vs diyor .hani yetmese bu cocuk neden mutlu. Yada neden aglamiyo. Biliyorum ki torunu icin en iyisi olsun istiyor ama bu sekilde ben cok uzuluyorum. Sacma sapan süt arttirici seyler arastiriyoeum. Cok sukur normalmis . mamaya baslayip bebegimin bagisiklik sistemini düşürmek istemiyorum .

Bide bazen sag gogsum daha acik rakimsi sut veriyor. Annem bunun icin sütün sulu geliyir. Bebek doymuyor falan diyir. Bunuda anlamis degilim .neden biri koyu geliyor digeri daha acik. Valla cok bunaldim bu süt konusundan. Hani annem kac cocuk buyutmis sonucta tecrubelj ama bende bebegime mama vermemek icin cabaa gosteriyorum. Anneme kalsa doktora bile danismadan mama alip yedirmeye cakisacak. Korkusunu anliyorum tabi ama ssonucta bende bu sipanin annesiyim .

SSanirim logisalik basima vurdu

cnm sanırım benim.oğlum da kolik ya da gazi çok oluyo bilemiyorum tam aksam 7 buçuk 8 den sonra ağlıyo genelde 10 buçuk 11 e kadar zor evet ama napalim sabredecez dermansız dert vermesin Allh

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…