2018 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Kız

OY: 118 51,3%
  • Erkek

OY: 102 44,3%
  • İkiz Kız

OY: 3 1,3%
  • İkiz Erkek

• İkiz, Bir Kız Bir Erkek

• Üçüz

OY: 1 0,4%

• Ankete Katılan
    230
Bedenleri cok hassas ya. Benim sipa ergenlige girdi resmen :) sivilce cikariyo kuzum. Ter bezleri masallah hic durmuyor :KK70:

2.haftada iken bende cok acikiyordum. Simdi biraz daha iyiyim. Ekmegi kesinlikle kestim. Ara ogun yapinca yiyorum. Yani gun icinde herhamgi bi saatte. Gece yada aksam yemiyorum. Kilo gider bence stres yapma. Ekmegi kes veya yedigin ekmwgi degistir. Besin degeri yuksek olanlardan.

EEkmegi ana ogunler de degilde ara oogunlerde tuketmek bBBence daha rahat. Benim icin en azindan. Cunku kabizlik sorunu yasiyorum Hala buyuk tuvaletim kati. Ama suan eskisi gibi degilim. Azicik ikinip rrahat ediyorum.

Dikislerin nasil ? Benim dikisler gitmiş .sanirim icerde 1 tane daha var. Ama dert degil. Oda gider. Gidecek :KK70:

UUykusuzluk bitirdi ya bbeni. Aslinda sipam gayet guzel uyuyor. Ama ssanki yyenidogan o degildw benim. Biz duzensizliktir gidiyo. Kafami yastiga kkoyunca ggözler fildir fildir acik hep .

Bugun kontrolumuze gidip geldik , yuzundekiler vucudunada inmeye baslamisti doktorda aynısını soyledi ten yada giysi surtmesi alerji değilmiş , krem verdi cok korkmustum atopik olucak diye

Bende dikkat etmeye çalışıyorum canim ama biliyorumki şimdi veremesemde ise geri döndüğümde hepsi gider sadece catlaklarim kalıcı olucak , ustelik göguslerimde catlak yoktu ama sutle sistikce kirmizi kırmızı damarlar olmaya başladı ve göguslerimde cok agri hissediyorum ,

Kurukayisi incir denedin mi ? Hem bebek icinde iyi olur hem karninida calistrr

Dikislerim düşmüş gibi gorunuyo fakat icerden agrim var sanirim ic dikis dediklerinden var , uzun zaman ayakta kalirsam cok yurursem kanamam geliyo normal mi anlamadim bnde

(Bu bir iç dökme ihtiyacıdır)Kızlar ben kendimi çok güçsüz hissediyorum güçsüz ve yetersiz. 38 gün oldu hala şu moddan çıkamadım halime tabiki şükrediyorum ama bebeğim genel olarak uykusuz ve sürekli ağlayan bir bebek ve onu susturamadığım zaman her defasında ben de ağlıyorum. Hiç bir şeye vakit ayıramıyorum. Çok rahatına düşkün bir insandım öncesinde mesela bir temizlik yapıcam elli kere kahve çikolata dizi molaları verirdim :KK70: şu an nasıl bir ruh halindeyim anlatamıyorum elimde Allahın bir mucizesi var ama gözüme inen perde onu tam anlamıyla görmemi engelliyor. Offf ne bileyim işte.. Oğlumu çok seviyorum ama gücüm yetmiyor gibi hissediyorum. Göğsümün arasına çöken sıkıntıya kimse anlam veremiyor

Hepsi gecicek bence bol bol oglunu sev ve onunla aranda bag kur , bi de ne kadar inanirsin bilmiyorum ama bol bol dua belki seni rahtlatabilir

Kızlar emme aralıklarını nasıl hesaplıyoruz. Mesela 12 de emmeye başladı 12.30 da bıraktı. Bir sonraki emmesi 13.30 da olursa 1 saat mi geçmiş oluyor 1,5 saat mi yani doyduğundan itibaren mi emmeye başladığı saatten itibaren mi hesap yapıyoruz

Kızlar emme aralıklarını nasıl hesaplıyoruz. Mesela 12 de emmeye başladı 12.30 da bıraktı. Bir sonraki emmesi 13.30 da olursa 1 saat mi geçmiş oluyor 1,5 saat mi yani doyduğundan itibaren mi emmeye başladığı saatten itibaren mi hesap yapıyoruz

Bunu bnde bi turlu cozemiyorum ama gunde 8 '12 arası emzirme normalmis o o hesaa gore cocugun başladığı saat baz aliniyor sanirim , bazen alip emzirmek istiyorum ama o zamanda çocuğu zorlamisim gibi geliyo icmesine icipyor ama ardindan kusuyor az az r :110:

Sezeryan olan arkadaslar dikisleriniz ne alemde. Benim dikisimin ustu odem toplamis gibi sis baska olan var mi korkuyorum doktora gitmeye.

Sabah 11den beri uyanık olur mu 40günlük bebek yaa 13saat oldu. 13saatte kaç kere emzirdim bilmem meme dışında susmuyor sürekli ağlıyor asla uykuya dalamıyor kızlar mahvoldu yavrum sabahtır. Doymuyor desem kaç kere bezini değiştirdim hatta yutarken boğulacak gibi oluyor. Gaz desem gazını da çıkarmasına yardım ediyorum en son atak dedim galiba nette araştırdım da büyüme atağını 6.haftada da varmış. Var mı bizim gibi olan çok çaresizim şuan yok uyuyamıyor yavrum

Sabah 11den beri uyanık olur mu 40günlük bebek yaa 13saat oldu. 13saatte kaç kere emzirdim bilmem meme dışında susmuyor sürekli ağlıyor asla uykuya dalamıyor kızlar mahvoldu yavrum sabahtır. Doymuyor desem kaç kere bezini değiştirdim hatta yutarken boğulacak gibi oluyor. Gaz desem gazını da çıkarmasına yardım ediyorum en son atak dedim galiba nette araştırdım da büyüme atağını 6.haftada da varmış. Var mı bizim gibi olan çok çaresizim şuan yok uyuyamıyor yavrum
Arada oluyor canım benimkinde de olmuştu Ben gazını tam çıkartamadığımı düşünmüştüm o sıra sonra bir aylık aşısını olmuştuk o mu huzurSuz etti acaba diye düşündüm ama ertesi günü çok iyi uyumuştu. Bir de bebeğinin nazar olma ihtimaline karşı okumanı tavsiye ederim rahatlatır

Bugun kontrolumuze gidip geldik , yuzundekiler vucudunada inmeye baslamisti doktorda aynısını soyledi ten yada giysi surtmesi alerji değilmiş , krem verdi cok korkmustum atopik olucak diye

Bende dikkat etmeye çalışıyorum canim ama biliyorumki şimdi veremesemde ise geri döndüğümde hepsi gider sadece catlaklarim kalıcı olucak , ustelik göguslerimde catlak yoktu ama sutle sistikce kirmizi kırmızı damarlar olmaya başladı ve göguslerimde cok agri hissediyorum ,

Kurukayisi incir denedin mi ? Hem bebek icinde iyi olur hem karninida calistrr

Dikislerim düşmüş gibi gorunuyo fakat icerden agrim var sanirim ic dikis dediklerinden var , uzun zaman ayakta kalirsam cok yurursem kanamam geliyo normal mi anlamadim bnde

Bebegin cok sevindim canim. Masallah turp gibiymis sipan :KK66:

Kayisi yiyorum. Meyve suyu olarak da iciyorum. Ama hala ayni durum. Hatta bugun tuvalete çıkmadim bile .

Oncedende cok kabiz olurdum ya. Bedenim ani degisimleri boyle karsiliyo demekki.

Catlaklar :KK43:

Bu goruntuye alışmak cok zor olacakkkkk. Benim memisler sistikce sanki catliyolar gibi . ay ayyy.

Ben eskiden cok guzeldim :KK70: :KK70:

Bitişine göre hesaplıyorum ben

Büyüme atağı olabilir evet

Canım benim bebeğimin uykuya geçmesi her zaman çok zor oluyor inan bikere kolay bi şekilde uyumadı hep ağlaya ağlaya. Sonra bende kundak yaptım sıkı sıkı sardım ayağımda salladım inan uyudu hemen sonra alıştı hep kundak istiyor anca öyle uyuyor, sende bi dene istersen belki uyur bebeğin. Benim bebeğimin 15 saat uyumadığı bile oldu düşün uykusu var ama uykuya geçmiyordu. Dene istersen.

Kızlar bazen Dayanamıyorum çok yoruluyorum diğer oğlum zaten kıpır kıpır maşallah daha 1 buçuk yaşında evin bütün işi bende. Bunaldım desem yeridir. Bazen bebek sussun diye emziğini reçele batırıyorum hafiften inanın dayanamıyorum anca öyle susuyor. Napcam bilmiyorum :KK43:

Kızlar bazen Dayanamıyorum çok yoruluyorum diğer oğlum zaten kıpır kıpır maşallah daha 1 buçuk yaşında evin bütün işi bende. Bunaldım desem yeridir. Bazen bebek sussun diye emziğini reçele batırıyorum hafiften inanın dayanamıyorum anca öyle susuyor. Napcam bilmiyorum :KK43:
Allah yardımcın olsun canım benim de var bi büyük ama seninki daha küçükmüş. Fön sesi fln açıyor musun uykuya geçmeleri daha kolay oluyor. Bana verdiğin tavsiye için de teşekkürler kundak da yapıyorum evet ama ne yapsam fayda etmedi resmen

Bebegin cok sevindim canim. Masallah turp gibiymis sipan :KK66:

Kayisi yiyorum. Meyve suyu olarak da iciyorum. Ama hala ayni durum. Hatta bugun tuvalete çıkmadim bile .

Oncedende cok kabiz olurdum ya. Bedenim ani degisimleri boyle karsiliyo demekki.

Catlaklar :KK43:

Bu goruntuye alışmak cok zor olacakkkkk. Benim memisler sistikce sanki catliyolar gibi . ay ayyy.

Ben eskiden cok guzeldim :KK70: :KK70:

Ayy sorma canim bende cok sevindim sutumun bile dokundigunu dusunmeye baslamistim cok sukurki hersey iyi dedi doktor :emir_bebek:

Ben hergunpek yapamam dogumdan sonra hastanede sorup durmuslardi yaptiniz mi diye cok sukurki son gun yaptımda cikisima engel olmadi aslinda cok sey var ama simdi bebeislere gaz yapar diye birsey diyemiyorum:110:

Bende ayni durumdayim sutle doldukça sisiyolar ,anca emzirme kismi bitince gorucez degiismi , hala cok guzel olucaz canim bi alisalim annelige:KK54:

Kızlar benim oğlanı gece uyandırmak çok zor 35 günlük oldu gece uyanınca bazen 1 memeyi bitirmeden uyuyo daha ne mümkün uyandırmak ben de yatırıyorum sonra 2 saat sonra tekrar uyaniyo bazen 1 kilo alimi nasıl bilmiyorum perşembe günü öğrenecem inş bu arada 3.500 kilonun üstündedir hastaneden cikarken3430 a düşmüştü normalde 3630 doğdu.Sizce yanlış mi yapıyorum

Kızlar selam :) Dün 1 ay kontrolümüz vardı. 1100 gr almış, 4.5 cm boyu uzamış. Herşey yolunda dedi doktor. Büyütmeye, uykusuz gecelere devam :)

Masallah canim bizde dun gittik aslimda biraz erken oldu 3 günümüz vardi daha boyu 5.5 cm artmis kilosu 770gr , bana tuaf gelmisti boyu doktor yanlis olctu sandim demekki normalmis

Ama az kilo almasina canim sıkıldı dpktor bisey dememis olsada

Masallah canim bizde dun gittik aslimda biraz erken oldu 3 günümüz vardi daha boyu 5.5 cm artmis kilosu 770gr , bana tuaf gelmisti boyu doktor yanlis olctu sandim demekki normalmis

Ama az kilo almasina canim sıkıldı dpktor bisey dememis olsada
750 gr alt sınırmış cnm ondan bisey demedi heralde bide boyu baya uzamış biraz da boyuna gitti diye düşünmüştür heralde burdakiler çok takilmiyo kilo konusuna sanki.biz de daha gidemedik yarin gidecez inş 35 günlük olduk

X