2018 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Kız

OY: 118 51,3%
  • Erkek

OY: 102 44,3%
  • İkiz Kız

OY: 3 1,3%
  • İkiz Erkek

• İkiz, Bir Kız Bir Erkek

• Üçüz

OY: 1 0,4%

• Ankete Katılan
    230
Biraz cok soru sordum kusura bakma ama kime sorsam o acikinca aglar diyip duruyo emerkende biraksam saatlerce kalabilir :110: simla0 simla0
Estafurullah canım biz de sora sora öğrendik. Gündüzleri yarım saat yeterli olur diye düşünüyorum çünkü bi süre sonra süt gelmez zaten rahatlamak için emiyodur uzun uzun.
Emme saatleri için drumuzun dediğini söyliycem sana. 3 kilo altı gece-gündüz 2 saatte bir 3 kilo üstü hem gece hem gündüz 3 saatte bir (maksimum süre) maksimum süreleri şekeri düşmesin diye tutuyoruz ama genelde 3 saatten önce ağlıyolar. Geceleri 1. Ay bitiminde 4 saate çıkarıyoruz uyku rutini oluşturmak adına. O da şöyle 7-8 gibi uyku saati belirliyoruz emzirip gazını çıkardıktan sonra loş ışık yaratıp beşiğine yatırıyoruz hafif pışpış yapıp emzik veriyorum ben bazen de beyaz gürültü koyuyorum. Şu an beyaz gürültüye bile ihtiyaç duymadan güp uyuyo kendi alıştı:) 8 de yattı diyelim 12 de emzirmek için kaldırıyoduz gazını çıkarıp altını dsğiştirip 4 saat sonra yine kaldırıyoruz. Yalnız çok iyi emdirdiğimizden emin oluyoruz. Benim geceleri emzirmem gündüze göre uzun sürüyo 1 saat diyebilirim 2 memeyi de emip bitiriyo çünkü. Böyle canım. Drumuz 1. Aydan sonra oluşmayan uyku rutinlerini telafi etmek çok zor dedi ben de ne dediyse uyguladım tavsiye ederim akşamımız bize kalıyor hem

Estafurullah canım biz de sora sora öğrendik. Gündüzleri yarım saat yeterli olur diye düşünüyorum çünkü bi süre sonra süt gelmez zaten rahatlamak için emiyodur uzun uzun.
Emme saatleri için drumuzun dediğini söyliycem sana. 3 kilo altı gece-gündüz 2 saatte bir 3 kilo üstü hem gece hem gündüz 3 saatte bir (maksimum süre) maksimum süreleri şekeri düşmesin diye tutuyoruz ama genelde 3 saatten önce ağlıyolar. Geceleri 1. Ay bitiminde 4 saate çıkarıyoruz uyku rutini oluşturmak adına. O da şöyle 7-8 gibi uyku saati belirliyoruz emzirip gazını çıkardıktan sonra loş ışık yaratıp beşiğine yatırıyoruz hafif pışpış yapıp emzik veriyorum ben bazen de beyaz gürültü koyuyorum. Şu an beyaz gürültüye bile ihtiyaç duymadan güp uyuyo kendi alıştı:) 8 de yattı diyelim 12 de emzirmek için kaldırıyoduz gazını çıkarıp altını dsğiştirip 4 saat sonra yine kaldırıyoruz. Yalnız çok iyi emdirdiğimizden emin oluyoruz. Benim geceleri emzirmem gündüze göre uzun sürüyo 1 saat diyebilirim 2 memeyi de emip bitiriyo çünkü. Böyle canım. Drumuz 1. Aydan sonra oluşmayan uyku rutinlerini telafi etmek çok zor dedi ben de ne dediyse uyguladım tavsiye ederim akşamımız bize kalıyor hem
Hiç mi gazı olmuyor bebişinin maşallah canım ya. Bu dediklerin benim için imkansız zira gazdan kıvranıp duruyor yavrum değil uyumak hep ağlıyor :KK43:

Hiç mi gazı olmuyor bebişinin maşallah canım ya. Bu dediklerin benim için imkansız zira gazdan kıvranıp duruyor yavrum değil uyumak hep ağlıyor :KK43:
oluyo canım olmaz mı. 3 gündür bütün düzeni şaşmıştı 22.30 a kadar ağlıyodu. Dün yeniden toparladık. Ama saatini biliyo ve o saatte uykuya dalıyo. Gazı olursa ağlayarak uyanıyo tabi. Relactaz damla denedik çok ii geldi

Kilo kaybı oldu 20 günlükken 2850 ydi kilosu mama ve anne sütüyle besleniyor 10 günde yaklaşık 700 gram almış damak yarığı var kızımda bu yüzden memeyi kavramakta zorluk yaşıyor
Bende mama takviyesi gerekirse yap diyecektim canım, benim kızda ilk 3 hafta emmedi. Çok şükür şimdi meme alıyor.

Hmm anladim canim gercekten cok iyi yaomissin tek benim degil tum annelerin isine yariycak Allah razı olsun , geceleride daha cok dikkat edicem o zaman gunduzleri zaten gozum hep saateydi
Bebisin ne kadarlik oldu ? Uyku rutini olusturmaya ben daha gec baslaniyor diye dusunuyodum cunku su an cok kucuk gece gunduz ayrımı bile yok

Bende emzirdikten sonra onzumda sirtini ovaliyorum uykusu varsa iyice rahatlamis oluyor ,sonra yerine yatirip bazen onunla konusuyorum bazen pispis yapıyorum uykuya daliyor

Kızlar bugün kalça çıkığı ultrasonu için Dr A gittik. Şükür birşey çıkmadı. Dr A kilo alımını sordum. Bebeklerin günde 20 ila 30 gr alması gerekiyormuş. Üzerindeki her parça kıyafet ve bez 20 gr olarak hesaplanıyormuş toplam kilodan çıkarıyoruz kıyafet ağırlığını. Ve bulunan rakamdan doğum kilosunu çıkarıp sonucu bebiş kaç günlükse o sayıya bölüyorum ve günlük kilo alımını hesaplıyoruz dedi. Biraz uzun yazdım kusura bakmayın. Yararlanmak isteyen arkadaşlar olur diye :KK45:

Hmm anladim canim gercekten cok iyi yaomissin tek benim degil tum annelerin isine yariycak Allah razı olsun , geceleride daha cok dikkat edicem o zaman gunduzleri zaten gozum hep saateydi
Bebisin ne kadarlik oldu ? Uyku rutini olusturmaya ben daha gec baslaniyor diye dusunuyodum cunku su an cok kucuk gece gunduz ayrımı bile yok

Bende emzirdikten sonra onzumda sirtini ovaliyorum uykusu varsa iyice rahatlamis oluyor ,sonra yerine yatirip bazen onunla konusuyorum bazen pispis yapıyorum uykuya daliyor
Kırkımız yeni çıktı canım. Gündüzleri aydınlıkta geceleri karanlıkta uyutuyorum canım

Kırkımız yeni çıktı canım. Gündüzleri aydınlıkta geceleri karanlıkta uyutuyorum canım

Masallah canim cok iyi yapmissin ben kndimi toparlayıp dogru duzgun ba
Kamadimki bebegime daha yeni toparlaniyorum , tabiki arastirip yaptiklarim oluyo fakt hepsini yapamıyorum su anda:110:

Masallah canim cok iyi yapmissin ben kndimi toparlayıp dogru duzgun ba
Kamadimki bebegime daha yeni toparlaniyorum , tabiki arastirip yaptiklarim oluyo fakt hepsini yapamıyorum su anda:110:
Hepimiz öyle böyle alışıyoruz merak etme:KK200:

Onceki mesaji gormemisim canim evet daha dogmadilar diye konusurken simdi kucagimizdalar bile bizimde yarin 3 haftamiz biticek oysaki ne kadar cabuk gectii , herkes hep derdi cabuk buyuyolar diye ama hic bu kadar cbuk olcagini dusunmemistim

Oglun uyudukca sende uyumaya calis birak isin varsa kalirsada kalsin yoksa oglunun ilgiye ihtiyaci varken sende onunla ilgilenemzsin, biz uyuyakalmisiz bugun sutunu verdim oynarken uyumus yavrum bnde yanina uzanmistim uaymir uyanmaz geri sutunu verdim boyle olunca bazen 3 saati geciyor o zaman üzülüyorum ac kldi diye

Bugunde doktora ciktik saglik pcagina yani ama hic aydinlatici bisey soylemediler kolikte olabilir gaz sancisida diyo o kadarini bende biliyorum fakat kolik olsa saatlerce durmadan aglar diye biliyorum oysaki oglum tek kakasini yaparken agliyor napiyim hic bilmiyorum, agzinda emzik vardi emzik verme bos hava yutmasin dediler bende cok istemiyorum da bazen gercekten onu sakinlestiriyor

Sizler kullaniyo musunuz ?

Bildigim kadariyla kolik hep ayni saatte baslarmis. Nobetleri bazen saatlerce suruyomus.

:KK43:

Bizim sipa dunden beri gaz sancisi cekiyodu.karni gurulduyo ikiniyo kizariyo ama yooookk. Cok kivrandi yavrum kiyamam ya. Salak kafam aklim durmus sabah saglik ocagindan verdikleri damla geldi.3damla verdim agzindan. 1saate kkalmdi sipam patir patir gaz cikardi cok sukur. Dun aaksamdan beri kaka da yapmamisti. Ikindin sut verirken 3defa cart curt diye diye kaka yapti. Bezini degistirmek icin altini acayim ddedim. Bi baktim kakasi kiyafetine kadar cikmis. Ohh. Nasil mutlu oldu anlatamammm.

Insallah bi daha boyle olmaz dicem ama 4.aya kadar gaz sancilari oluyomus :KK43:((

Ben emzigi cok cok nadir 5dk anca veriyom. Sonra cunku ögürtü ggeliyor. Kusacak gibi oluyo. Bende vermiyoum.

Biz sipaya sallanan ana kucagi aldik. Ona yatirip salliyorum sakinlesiyo uyuyo oyle. Imkaniniz varsa boyle birsey alinderim. Cunku ben ozelliklede gun icinde cok rahat ettim. Kahvalti yaparken falan ayagimla ssalliyorum oyalabiyo oyle. Bende kahvaltimi yapiyorum rahat rahat.

Bide emzik için bence henuz cok kucukler. Meme uclarimiz emzik kadar buyuk olmadigi icin bebegin damagi yara olabilir doye korkuyorum. Uzun sure vermiyorum bu yuzden. Eskiden ucu kahverengi daha kucuk emzikler vardi. Bulursam ondan alicam. Onlar hem kucuk hemde yumusacikti oyle hatirliyorum

Gogus pedi kullan cnm hic dışarı sut akmiyo de akiyo atiyosun

Evet aklimda da bi turlu alamdim. Aldiramadim ya. Her gun diyorum birsey vardi aklimda isticem unutuyorum. Pazartesi esime dicem valla. Unutmazsam. :KK70:
Simdilek isaret parmağı baskisi yapiyorum duruyo.

Yaa. Biz henuz karanlikta uyuyamiyoruz. 1hafta once bi kabus gördüm .gercekti yani kabus falan degil. O gece isigi kapattım sipa geceyi gunduzi yavas yavas ogrensin diye. Ama ikimiz icinde kotu bi gece oldu. Kirkimiz ciksin ondan sonra baslicam tekrar. Bide ben korkar oldum karanliktan iyice. Bebegin korkusu bana gecti sanirim. Her gece dua okuyorum sipama. Rahat uyusun diye. Ama yinede bazen hizursuz oluyor biliyorum. Bu 40gun kabirin acik olmasinin anlamini simdi daha iyi anliyorum.

Uykusuz anneler kulübü:confused: gece bi kac kez co uga kalk bide sahura kalk biseyler hazırla. Sanirim uykum en az 8kez bölünüyor. Uyumaktansogudum billah. Bide 5te gelen kolik sancimiz:KK33:

X