2018 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Kız

OY: 118 51,3%
  • Erkek

OY: 102 44,3%
  • İkiz Kız

OY: 3 1,3%
  • İkiz Erkek

• İkiz, Bir Kız Bir Erkek

• Üçüz

OY: 1 0,4%

• Ankete Katılan
    230
Ay hic sorma. İnternete bakarsam herrrrşey gaz yapıyor. Onu yeme bunu yeme artık tabletle beslenmeye başlayacağım. Zinco başladım bebeğe ben dün. İçinde şeker olduğu için hiç vermek istemiyordum ama mecbur kaldım artık. Oğlum ağlamaktan çatlayacak

Aynen süt yapan şeyler de gaz yapıyor ne yiyeceğimi şaşırdım. Bütün gaz damlalarını zinco, subsimblex, nurse harweys (yazılışları yanlış olabilir) sırasıyla ilk kızımda denemiştim bence hiç faydaları olmuyor şimdi dr biogaia verdi onu kullanıyoruz ama etkisini hala anlayamadım.

Mesajınızın sonunu okuyunca çok güldüm. Çünkü daha dün doktorumuzla konuşurken biogaianın işe yarayıp yaramadığını anlayamadığımı söyledim. Anlayamamışsan işe yaramamış demektir dedi güldü:))))

Bende biogaia kullanıyorum aynı durumdayım cok azakaldi bitsin ozaman anlayacağım ise yarıyor mu yaramıyormu.

Kaka gunde dört beş defa oluyordu cisi takip etmedim. 36. Gününde asi icin götürdüğümde 400gr almıştı ve boyu 4cm uzamıştı kuzenim hemşire o hemen mamaya başlamamı söyledi ki başladım. Zaten üzüntüden sütüm de gitti su an yok denecek kadar az mama ile devam diyorum ama normalini merak ettim fışkırması mi gerekiyor benim basından beri damla damla geliyor.

Bu akşam 20.30’da nst ye alacaklar ve suyu temiz mi diye ultrasonda bakacaklar.
Sonrasında doktor hangi yolla müdahale edeceğine karar verecek.
Hayırlısı ile bu gece yada yarın kucağıma almış olurum diye düşünüyorum:)

Mutlaka haber vereceğim.

Hadi bakalım hayirlisi

Kızlar benim oğlum oldu ve bugün 19 günlük. Sünnet yaptırıcaz ama birden fazla yöntem var. Lazer, klips, eski usül gibi.. konu hakkında bilgi sahibi olanınız ya da tecrübe edeniniz var mı? Hangi yöntemi neden önerirsiniz ya da önermezsiniz??

A
Ayy annesi çok küçük ya kıyamam..

S Simin88 nasil oldu canım inşallah sabah hayirli haberini aliriz dualarimiz. Seninle

S Simin88 insallah iyisindir canimm nasil oldu durumunuz ?

Kizlar bebeğinizin doydugunu nasil anliyosunuz emmeyi birakinca mi , gobeginiz icin yada catlaklari indirmek icin biseyler kullanmaya başladınız mi biliyor cok erken ama erken baslamayimca işe yaramaz diye biliyorum

Kızlar, bebeğim her emzirmede 5 dk geçmeden uyuyor. Uyuduktan sonra da emmeye devam ediyor. Yani bir kaç saniye emiyor, bir kaç saniye durup bekliyor, sonra yine emiyor hep böyle gidiyor. Ben ağzından almasam hiç bırakmıyor. 20-25 dk sonra ben ağzından alıyorum. Sonra uykuya devam ediyor. Yani uyurken aynı anda emip yutabiliyor mu nasıl oluyor anlayamıyorum. Uyandıramıyorum da bir türlü. Sizin bebişler de böyle emerken uyuyor mu? Sizde durumlar nasıl? Süt yapan bir ton içecek aldırdım eşime. Ama sütüm çok da artmadı. Bebeğim çok emmeden uyuduğu için mi böyle oldu bilemiyorum...

Cnm sikinca eger sut coksa fışkırır. Yani sen takip ediyirmuydun bilmiyorum ama mesela bebek memeden her çekişinde o yutkunma sesini duyman gerekir. Ben acemiyken bilmiodum. Eger yutkunuyorsa sut vardir. Ama iki uc kere cekip sonra yutkunuyorsa o göğüste sut bitmis demektir.

Mama gerekiyorsa ver üzülme bunn icin sonucta anne sutu yerine uretilmis. Ama bi duzene oturtsan keske emzirmeye de devam etsen.

Bebeğin kaç günlük canım ilk günler aynen böyle oluyor. Topuğunu sıkıp uyandırabilirsin doktor fiske atabilirsinz ayağına demişti parmakla. Hiç uyandıramazsam soyuyodum ben uyanıyodu ilk günler

Bebeğin kaç günlük canım ilk günler aynen böyle oluyor. Topuğunu sıkıp uyandırabilirsin doktor fiske atabilirsinz ayağına demişti parmakla. Hiç uyandıramazsam soyuyodum ben uyanıyodu ilk günler
28 günlük canım. Uykumuz çok kıymetli, topuğunu da sıktım, ayak tabanına fiske de attım yok uyanmıyoruz

Götürdük canım doktora;
3 günlükken-Sarılık tahlilleri için
5 günlükken-Tekrar sarılık tahlilleri için
9 günlükken-Göbek bağı kontrolü
19 günlükken-Burun akıntısından dolayı

Bir sorun yok dedi doktor. Huyu böyle demekki diye düşünüyorum. Hayırlısı bakalım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…