2018 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Kız

OY: 118 51,3%
  • Erkek

OY: 102 44,3%
  • İkiz Kız

OY: 3 1,3%
  • İkiz Erkek

• İkiz, Bir Kız Bir Erkek

• Üçüz

OY: 1 0,4%

• Ankete Katılan
    230
Goguslerim doluyken bile her çekişinde duymuyorum yutkunma sesini ben

Benim kızımda da aynı durum var canım hatta hiç gözü açık emmez ki uyurken de çekiyor dediğin gibi dinlene dinlene. Aldıktan sonra uyuyorsa iyi kızım yatağına yatırınca başlıyor ağlamaya sabah banyo da yaptırdık meme harici uyumadı sinirlerim bozuldu artık gündüz uyur gece uyumazdı 3gündür gündüz de uyumuyor

Canım acaba tam olarak karnı doymuyor olabilir mi? Ben günde bazen 2 , bazen 3 defa mama veriyorum. O zaman rahatlıyor, uyuyor. Hiç vermek istemezdim ama sütüm yetmiyor diye düşünüyorum ben...

Canım acaba tam olarak karnı doymuyor olabilir mi? Ben günde bazen 2 , bazen 3 defa mama veriyorum. O zaman rahatlıyor, uyuyor. Hiç vermek istemezdim ama sütüm yetmiyor diye düşünüyorum ben...
Yutkunuyor içtiğini hissediyorum hep canım bir kere onu da denedim sağdığım sütten vererek bitirmedi bile ve uyumadı yine Gaz sancısı çekiyor kıvranarak ne zamanki gazı çıkıp rahatlarsa o zaman uyuyor ya da ancak emerken.

Bu gün oğlum gündüz 13 saat uyumadı kızlar. ON ÜÇ Artık kendi kendimi yerlere atarak ağlama noktasındayım. Gazı olduğunu sanmıyorum. Kakasını da yaptı gaz da çıkardı gün içinde. Doymuyor mu deseniz sütüm geliyor. Elimle mememi sıktığımda görüyorum. Oğlumun ağzından çektiğimde de ağzında süt oluyor. Yani var demekki sütüm. Derdi ne anlamıyorum. Bitürlü tam dalamadı gün boyunca. Ayağımda sallayorum uyuyor yerine koyuyorum uyanıyor. Dün ve diğer günler falan böyle değildi. Uyuduğunda yatağına alıyordum devam ediyordu uykuya. Bugün uyuyamadı yavrum. Şuanda yine sallıyorum gözleri kapalı ama uykusu derin değil belli. Uyanmasın diye bu gece böyle bu pozisyonda uyumaya karar verdim. Hasta olacak uykusuzluktan diye korkuyorum Yarın bir ay aşımız var. Aile hekimine muayene ettireceğim. Bakalım ne dicek küçük kuzuma

Hadi hayirlisi canim senin bebisin keyfi tam yerinde galiba insallah daha cok yormaz seni

Kizlar dikisleriniz kac gunde dustu ozel bisey yapiyo musunuz cabuk düşmesi icin

Pışpışlayarak uyutmayı denednz mi veya şşt pat yöntemiyle

Goguslerim doluyken bile her çekişinde duymuyorum yutkunma sesini ben
Canim ozman sütunnazdir. Bu olacak bisey kişinin yapisiyla da alakali olabiliyor. Benim bi arkds vardi denemedigi yontem kalmadı sutu arttiramadi azdi hep... senin yapcagim olani emzirmek sonra ustunu mama ile tanamlamak. Onemli olan doymasi.dimi :)
Canim sakin ol cok sor bilirim ilk kisimda oyleydi ama acti ben hep tok sandım saatlerce salladgm oldu uyuyamiodu cunku sut yetmiyodu.....

Ama seninki gaz gbi geldi banna erkek cocuk daha gazli olurmus. Cikardi diosunda bebekte gaz bitmioki masssllh. Bnmkide cikariyorda cikariyor yani bitmio hala kivranio dusunsene.

Ben bikac gundur damladan vazgectm artik sabah aksam birer cay kasigi kimyonucilac gbi agzima atıp ustune bol su iciyorum. Sallama rezene gunde bi bardak. Bi bardak da nane kaynatip iciyorum. Faydasi oluyor.gbi. lutfen dene bak kimyon rezene bublar gaza bire bir ... bikac gun dene olmazsa bana bi yaz. Bi iki cay kasigi rezene bebege de ver

Birde cnm bi hastalk belirtisi goruyormusn bulanti kusma ates fln. Allah korusun yani idrar enfeksyonu fln bebklerde pek belirti vermez ama agri yapar

Birde cnm bi hastalk belirtisi goruyormusn bulanti kusma ates fln. Allah korusun yani idrar enfeksyonu fln bebklerde pek belirti vermez ama agri yapar
Canım kusuyor ama aman aman değil. Çok yediğinde ağzının kenarından akıyor biraz gazını çıkarırken ben. Bu gün doktora götürdüm aile hekimliğine. Görünürde birseyi yok dedi ama karnı sert gazı var çocuğun dedi. Çıkardı tüm gün. Kakasını da yaptı. Ama demek bitmemiş. İnanılmaz yaa kücücük cocuğun bukadar gazı mı olurmuş Tamam rezene alayım birde kimyonu yemeklerde kullanmaya çalışıyorum ama senin dediğin şekilde de deneyeceğim. Human tea'nin gece çayı diye bir ürününü gördüm. Ondan da istetirim netten olmadı. Artık her yolu deneyeceğim. Bakalım kurtuluşu nerde bulacağım

Pışpışlayarak uyutmayı denednz mi veya şşt pat yöntemiyle
Denemediğim yol kalmadı. Pışpışı da denedim, ninni de söyledim. Ayakta da salladım. Kucağımda da gezdirdim. En son bebek arabasına bindirip gezdireyim dedim netten görmüştüm. Yok. Hiçbirinin faydası yok

Merhaba gorunce yazmak istedim bende nisan annesiyim 3 nisanda dogdu kizim sizi okuyorak takip ediyorum.. ayni sorun bizdede var bugun 1. Ay kontrol ve asidaydik.. surekli memede durmak istiyor ve dalamiyor bizimki gazdan ama ikiniyor surekli ben cozumu biraz olsun soyle buldum aksam 7 de banyo yaptirip emziriyorum ve baya rahatliyor gevsiyor yavrm ozaman uykuya daliyor deneyin osterseniz

Güzel anneler hepimiz burada 9 ay boyunca dertleştik. İyi kötü duygularımızı düşüncelerimizi paylaştık ve geldik güzel finale... ama bu final benim beklediğim gibi olmadı. Lohusalık depresyonuna girdim. Çevremdeki herkes halime şükret diyor. Şükrediyorum tabi ki mesele o değil... ama hayata karşı bakış açım çok olumsuz oluverdi hiç bir şeyden keyif almıyorum saçma sapan düşüncelerimi engelleyemiyorum. En kötüsü de o güzel bebeğime bağlanamıyorum o minik parmaklar o güZel gözler.. ben niye böyle bir anneyim diye hep ağlıyorum

Benim bebeğim de 3 nisan'da doğdu :) Deniyorum inanın. Herrr yolu deniyorum. Uyumadı mı uyumuyor. Banyo da fayda etmiyor. Burnu temiz, altı temiz, karnı tok, banyosunu yaptırıyorum, karnına yağla masaj yapıyorum..... Hiçbiri işe yaramıyor uyumadığı zamanlarda. Bugün kakasını yaparken ve gazını çıkarırken ağladı. Poposu acıyor sanırım anlamıyorum Keşke konusabilse derdini anlatsa

Canım o "kutsal annelik" bana da yüklenmedi henüz. Tek bakıyorum bebeğime ve hiçbirşeye yetişemiyorum. Kendime zaman ayıramıyorum, evimin işini yapamıyorum, uyuyamıyorum ama beni asıl dibe düşüren bebeğimi sakinleştirmeyi uyutmayı bazen beceremiyorum. Gaz problemi yaşıyor ve benim elimden bişey gelmiyor, yetemiyorum. Ona hiç iyi bakamıyorum gibi hissediyorum. İyi beslenemiyorum sütüm şeker dolu. Çünkü sürekli şekerli şeyler yiyorum. Bunlar beni çok yoruyor. Bide buara hastalanırsa diye kaygılarım var. Mutlu olamıyorum düşünmekten. Başkalarıyla kıyaslıyorum kendimi ve içimden "zavallı oğlum keske x'in bebeği olsaydı ne güzel bakıyor bebeğine. Benim oğlum şanssız" diye geçiriyorum sürekli. Bunlar depresyon belirtisi mi bilmiyorum. Sadece sabırla biraz büyümesini bekliyorum. Elimden geldiğince bu duygularımı geri plana atıp, bebeğe bakmaya çalışıyorum elimden geldiğince. İlk bebeğim ve tekim. Keske ailemle aynı şehirde yaşasaydım

yagmuryildirim89
B belmasebil
Kızlar canınızı sıkmayın. İnanın ki bu günler çabucak geçiyor. Büyüyüveriyor bebişler. Bol bol fotoğraf ve video çekin. Özellikle de video. Oğlum şimdi 4 yaşında, bebeklik videolarını izlemeye bayılıyor. Kardeşi olunca kendi bebekliğini görmek istedi. Flaşa yükledim bebeklik videolarını, televizyona taktım flaşı, zaman zaman açıp izliyor, mutlu oluyor. Bebeğinizle geçirdiğiniz zaman arttıkça, ona verdiğiniz emek arttıkça siz de bağlanacaksınız ona. İlk bebeğim de ben de çok zorlanmıştım ama şimdi özlüyorum o günleri. O zaman tek bebekle daha rahatmışım. Şimdi bir bebek ve bir çocukla daha koşturmacalı hayat. Bence bu süreçte ev işlerini vs kafaya takmayın. 1 aylık oldu bile bebişlerimiz. Hepimize kolaylıklar diliyorum

Son düzenleme:
Kızlar bu kadar üzmeyin kendinizi ben bu sıkıntıyı yaşamadım ama zamanla geçecek inşallah bunlar. Onlar uyuyunca uyumaya çalışın.benim ikiz birde benimde kimsem yok eşim var bende başta düzenli beslenemiyorum diye iyi bakamıyorum ben emziremiyorum birde onun stresi var.arada keyifleri isterse. Oğlum acıkınca bağırarak ağlıyor başlarda nerdeyse çocuğa zarar verecegim diye korkuyordum.ona öyle davrandım diye ağlıyordum onlara sarılıp.mümkün olduğunca uyumaya ve bol bol su içmeye çalışın.ben genelde dışardan yiyorum yetişemiyorum başta bunada üzülüyordum ama artık onuda takmıyorum. Bazen düzen oluşturmak için bazen yavrularım ağlamalarına bile sakin kalıyorum,kucaga alıştırmadım,sallamıyorum, beni gerenlerede cevabımı veriyorum çünkü ben lohusayım onlar degil. Vel hasılı kelam iyi olacak herşey hergün şükrediyorum onların benim çocuklarım olduğu için. Hamile kalmadan önce derdim kendi kendime aceba çirkin olsa bebegim ona karşı sevgim az olurmu diye ama doğum yaptığım gün alışmaya çalıştım.anladımki en çirkin bebek benimde olsa en tatlısı benimmiş.hep profillerim boncuk gözlü çocuklarla doludur ama şimdi onlar sadece fotograf asıl can benden gelenmiş.

Al benden de o kadar. Zor Doğum, üstüne bir hafta yoğun bakım, üstüne iki mastit iki göğüs ucu tıkanıklığı sonucu dört defa aciilik oluşum, babamı kaybetmem el kadar bebekle 2000km yol yapmam oradaki travma, anneciğimi yalniz bırakıp donmek zorunda kalmam, dipsiz bir kuyuda gibiyim. Babamı düşünüp ağlıyorum annemi düşünüp gene agliyorum. Sürekli oğlumdan özür diliyorum agliyorum bunları ona yaşattığım icin. Çocuk ne kadar üzgün olduğumu anlıyor babası gelince neşeleniyor aguları ona yapıyor çünkü. Yalnız kalmaya korkuyorum evde is yapmıyorum bok götürüyor afedersin hoş umrumda da değil. Emzirirken ağlıyorum çünkü o sirada kendimi dinliyorum, mama verirken aglıyorum çünkü ben üzgün olduğum icin sütüm az benim yüzümden mama yiyor. Babamin acısı hariç hepsi gececek insallah, Allah beterinden saklasın ne diyelim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…