2018 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Kız

OY: 118 51,3%
  • Erkek

OY: 102 44,3%
  • İkiz Kız

OY: 3 1,3%
  • İkiz Erkek

• İkiz, Bir Kız Bir Erkek

• Üçüz

OY: 1 0,4%

• Ankete Katılan
    230
Kizlar dun aksamdan beri 20dk bir gelen sancilarim var. Sabah akintiyla beraber incecik kan gelmeye basladi, sonra kesildi. Karnim iyice indi ama sancim siklasmiyor siddetlenmiyor bir turlu. En son muayenede zaten 3cm aciklik vardi ama bebek yukardaydi, sanirim asagi indi o. Sancilar 10dk bir olunca gel demisti doktorum, beklemedeyim..

Insallah ilk dogumda 40+3 tm gunu dedi acaba bn mi acele ediyorum diyorum ama saglikla dogsunlar artik :110:

Keske bi fikrimiz olsa tecrubeli anneler bunu daha iyi bilir, kontrolun yada doktorun var mi acil arayabilmek icin
Dogumdan önce özellikle sordum aynı yer mi kesilcek yeniden diye evet dedi ama suan farkettim daha yukardan kesi yapılmıs aradım bir iki milim fark edebilir dedi morluklar sislikler gecicek biraz erken gel dedi ama cok moralim bozuldu ya

Kızlar sezeryan bandını kendiniz mi cıkardınız? Kaçıncı gün?
Su geçirmez bant yapıştırılmıştı hastanede yattığım gece. Sezeryandan tam 1 hafta sonra kontrole gittiğimde doktorumun yanında çalışan hemşire çıkardı bandı.

Kızlar nolur artık biriniz sorularıma bi cevap verin :KK43: 2.sezeryanını olanlar ik dikiş yerinizden mi kesildiniz tekrar? Daha yukarısımı? Ve morarma sislik oldu mu?
Benim ilk sezeryanda kesilen yerden kesilmiş, doktoruma sormuştum. Aynı yerden kesildiğini söyledi. Morarma ve şişlik yok ama ağrım hala geçmedi. Sadece ameliyat yeri değil, çevresi de ağrıyor. Ezilmiş gibi ağrıyor çevresi. İğne batar gibi de ameliyat yerim ağrıyor. Bu gün sezeryandan sonraki 15. günüm. İlk sezeryanda bu kadar uzun sürmemişti ağrılarım. 2. sezeryan daha zormuş.
Sizin kaçıncı gününüz. Şişme, morluk mu var sizde?

Benim ilk sezeryanda kesilen yerden kesilmiş, doktoruma sormuştum. Aynı yerden kesildiğini söyledi. Morarma ve şişlik yok ama ağrım hala geçmedi. Sadece ameliyat yeri değil, çevresi de ağrıyor. Ezilmiş gibi ağrıyor çevresi. İğne batar gibi de ameliyat yerim ağrıyor. Bu gün sezeryandan sonraki 15. günüm. İlk sezeryanda bu kadar uzun sürmemişti ağrılarım. 2. sezeryan daha zormuş.
Sizin kaçıncı gününüz. Şişme, morluk mu var sizde?
5.günüm hem morarma çok Hem sismis gibi sert sert geliyor elime kenarı hafif kanamıs ve önceki dikişimden degil daha yukardan kesi yapılmıs moralim sıfır sabahtan beri aglıyorum önceki dikişimin izi baya gecmisti yok denicek kadar ama yine böyle bi sacmalık karsısında yapıcak bisey yok sanırım

Kizlar ya iki gundur 1 saatte bir lavabodayim kesintisiz sizde boyle durum var mi takvimim bitmis gibi gorunse de 39+1 iz bugun doktorun gec dollenme diye degistirdi adet tarihini

Bugun kontrolu olan arkadslar naptiniz nasil yaramazlar

Bizim kontrol rutin geçti, parmak ucu kadar açılma varmış. 26’sına kadar gelmezse, 26’sında ultrason ile bakıp ne yapılacak karar verecekmiş.
Yani sağlığı yerinde mi yoksa kakasını yaptı mı, yapmak üzere mi vs vs..

Bol bol yürü ve egzersiz yap dedi. Her gün 3-4 km yürüyorum dedim çok iyi devam et dedi o kadar.

Bakalım beklemedeyiz :)

Kizlar ya iki gundur 1 saatte bir lavabodayim kesintisiz sizde boyle durum var mi takvimim bitmis gibi gorunse de 39+1 iz bugun doktorun gec dollenme diye degistirdi adet tarihini

1 saat normal canım, içtiğin sıvılar ile de alakalı, ben bazen 30dk da bir gidiyorum.

Benimde sata göre 40+2 bugün aslında ama bizde de geç döllenme var o nedenle 39+2 gibi görüyor.

26’sına kadar sorun yok beklemende dedi. Sat 11 temmuz ama 18 temmuz gibi baz alıyor.

Kızlar nolur artık biriniz sorularıma bi cevap verin :KK43: 2.sezeryanını olanlar ik dikiş yerinizden mi kesildiniz tekrar? Daha yukarısımı? Ve morarma sislik oldu mu?
Canım ben ikinci sezeryan oldum. İlk dikiş yerim görünmüyor muhtemelen aynı yerden kesmişler zaten 1 mm üstünden kesiyorlarmış. Benim dikişimin sağ tarafı kızardı hafif şişlik ve akıntı var 3 gündür. Bugün Dr A gittim hafif iltihap var dedi. 3 tane antibiyotik iğne verdi her gün baticonla temizle üstüne gazlı bez koy nemli kalmasın sürekli kuru tutmaya çalış dedi. Senin dikişlerinde problem mi oldu?

Benimki birde 4.bebek olacak ne inatçı çıkti arkadaş:KK48: kaç gündür sancilarim aralıklarla devam ediyor doktor birde 1 hafta önden gidiyor dedi yarin takvim bitiyor doktorun demesine gore 10 nisan olmaliydi bakalım ne zaman olacak

kizlar belki hatirliyorsunizdur sabah 5 te hastaneye geldim yatisim yapildı. 1parmak uci aciklikla. saat 6.30da suni sanci verilmeye baslanildi. saat 8.30da suyumu acti ebe. ve sancilarim basladi. saat aksam 5 te geldi bebehimiz. 11 saat suni sanci cektim ama su an cok iyiyim kizlar. rabbim hepinizi kurtarsin insallah.

Bizim kontrol rutin geçti, parmak ucu kadar açılma varmış. 26’sına kadar gelmezse, 26’sında ultrason ile bakıp ne yapılacak karar verecekmiş.
Yani sağlığı yerinde mi yoksa kakasını yaptı mı, yapmak üzere mi vs vs..

Bol bol yürü ve egzersiz yap dedi. Her gün 3-4 km yürüyorum dedim çok iyi devam et dedi o kadar.

Bakalım beklemedeyiz :)

Sende yurtdisindaydin dimi, sancilarina baktilar mi banada aynisini dediler ama ultrason yapicaz dedi bebegin kaka durumuna baktıklarıni bilmiyodum

kizlar belki hatirliyorsunizdur sabah 5 te hastaneye geldim yatisim yapildı. 1parmak uci aciklikla. saat 6.30da suni sanci verilmeye baslanildi. saat 8.30da suyumu acti ebe. ve sancilarim basladi. saat aksam 5 te geldi bebehimiz. 11 saat suni sanci cektim ama su an cok iyiyim kizlar. rabbim hepinizi kurtarsin insallah.

Masallah Allah anali babali buyutsun insallah , bebeğini kucaklamissin ne guzel saglikli olun yeterki

Allah bagislasin bebeğini çok şükür kurtuldun ne o aci ne o sanci kaldı geriye insan bebeğini gördükçe herşeyi unutuyir

Doktorun demekki gercekten iyi biriymis senin ve bebegin ocin en iyisini düşünmüş , sende şimdi iyiysen en guzeli olmus :emir_bebek: dogumum zor oldu dedigin icin bisey sorabilir miyim ozel olucak ama bebek dogduktan sonra plasenta gelirkende zorlandın mi yoksa arka arkaya mi geliyolar
Canim çok şükür sancı çok zor oldu ama dogum anım çok kolaydı elhamdülillah. İkinma olayı falan iyiydi yani herkesin çok zor oluyormuş ama benim plesanta kendi kendine düştü doktor başka şeyle ilgilendi kendi assagidan düştü çok şükür

Canim çok şükür sancı çok zor oldu ama dogum anım çok kolaydı elhamdülillah. İkinma olayı falan iyiydi yani herkesin çok zor oluyormuş ama benim plesanta kendi kendine düştü doktor başka şeyle ilgilendi kendi assagidan düştü çok şükür
Cok sukur o zaman canim her zorlugun kolay yani varmis demekki plasentanin cabuk gelmeside sans :nazar: , beebeginde sende iyiysen cok dikkat et kendine bizim yerimizede op kokla melegi :nazar::nazar:

Sende yurtdisindaydin dimi, sancilarina baktilar mi banada aynisini dediler ama ultrason yapicaz dedi bebegin kaka durumuna baktıklarıni bilmiyodum

Evet canım yurtdışındayım. Sancılara bakmadı, suni sancı alabilir miyim dedim, kesinlikle hayır 26’sına kadar doğal yolla bekleyeceğiz dedi.

Ultrasonda kaka yapıp yapmadığına bakıyorlar galiba, bağırsakları dolu mu 1-2 gün içinde yapar mı diye.

Çünkü onlar bekletirken bebek yapıp yerse ciddi sıkıntı Allah korusun.

X