2018 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Kız

OY: 118 51,3%
  • Erkek

OY: 102 44,3%
  • İkiz Kız

OY: 3 1,3%
  • İkiz Erkek

• İkiz, Bir Kız Bir Erkek

• Üçüz

OY: 1 0,4%

• Ankete Katılan
    230
Evet o nişan canım. Benim de önce o geldi. Sonra arkasından adet sonu gibi lekelenme geldi. Biraz bekle lekelenme de gelir
Yanitin icin cok saol canim. Demek nisan dedikleri buymus.. benim ikinci dogumum olacak ama hic boyle seyler olmamisti ilkinde. Simdi agri sanci bekleyecegim sanirim.

Ayy senin 2.hamileliğin mi ne güzeeeel :))

E o zaman kendini az çok biliyorsundur, gerçi her bebek kendine has diyorlar ama yine de bir şeyler hissedersin.

Mantar içinde sonrasında iyi bir doktor veya eczacı bulman gerek. Ben hamile kalmadan önce kontrol amaçlı doktora gittim, çok geride çok az mantar var ilaç yazayım dedi.
O güne kdar iç çamaşırıma gelen akıntı bile yoktu ama doktordan iyi bilecek değilim ya kullanayım dedim.
Ayyy ilacın 3.günü bende bir kaşınma ama görsen yerimde duramıyorum yolda bi sağa bi sola yapıyorum popomu kaşıntıdan, elimle kaşıyamıyorum diye.
Neyse eve gittim bir de baktım ki durum fena!!!!
Hemen doktora gittim, öncesinde hiç bir şey yoktu şimdi çok fena dedim.

Ne dese beğenirsin, ben sana yanlış ilaç vermişim!!! Üstelik de gittiğim yer acıbadem hastanesi!!

Sonra kadına güvenemedim, iyi bir eczacı var tanıdığımız durumu ona anlattım, güldü başka ilaç verdi. 2 güne düzeldim çok şükür.

Yani diyeceğim o ki, en iyi hastane en iyi doktor diye bir şey yok, eğer geçmeyen bir mantar sorunun varsa doktorunu değiştir derim. Bazen iyi bir eczacı doktordan daha iyi şifa veriyor.

Canim ilk hamileligim maalesef düşük le sona erdi . orda demek istedigim yumurtlama tarihlerim tam gününe denk geliyor.

Mantar için bi de devlet hastanesine gidicem. Bakalım test falan doktor ne dicek ne ilaç verecek.

Eczaneci ye de guvenememm ki. Senin ki şans eseri bu konuda bilgili ve verdiği ilaçlar doğru çıkmış.

Yanitin icin cok saol canim. Demek nisan dedikleri buymus.. benim ikinci dogumum olacak ama hic boyle seyler olmamisti ilkinde. Simdi agri sanci bekleyecegim sanirim.
Evet canım. Benim nişanım çarşamba sabah gelmişti. O zamandan beri bekliyorum.bi yandan da takvimim doluyor stres oluyorum. :KK43:

Cunku sat zamani yumurta olusumu basliyor dollenme zamani degil :) dr un seni telaslandirmis panik yapma cani isteyince gelir bebis

Ya birsey sorcam. Bugün öğleden sonradan beri aşağıdan hafif hafif sancı geliyor. Şuan bile var. Bu doğum sancısı degil dimi. Yani eğer buysa git gide siddetlenmesi gerek dimi. Bide çok hareketli karnım da tas gibi oluyor sürekli

Bekliyorum hala. Sancı da yok. Bazen belim bazen karnimin altı ağrıyor ama kısa sürüyor.

Beklemek varya çok fena.
Annem bugün şey dedi.
-kızım acele ediyoruz sanırım gelsin diye ama zamanı var belki de dedi.

Ama bende bebek kanalda olduğu için böyle yim. Dr heran gelebilir dediği için. Yoksa normalde 25 nisan doğum zamanı. Ama iste bilmiyorum. Her an bekliyorum.
10 gün kaldı. Bakalım ne zaman gelecek sıpa.

Bu arada cidden merak ettiğim birsey var benim. Bilen varsa aydınlatsın lütfen beni.

Son adet tarihi 19temmuz. Bu tarihe göre doğum 25 nisan.

Bide tören atma günü var.

1 ağustos.
Buna göre de 10 mayıs doğum tarihi.

Forumda çok sordum cevaplar da aldım aslında ama bi turlu beynim basmadi buna.

Neden sat a göre baz alıyorlar doğumu ?
Yada sat madem baz alınıyor. Burda bu kadar hamile arkadaşımız günü gelmesine rağmen 1 hafta daha bekliyor ?

Iste tam da bunu anlayamıyorum bende.

Eğer hamilelik erkek spreminin kadına ulaştığı an ise

Bizim ki 1 ağustos. O zaman doğum 10 mayıs.

Şöyle diyim sana benim yumurtlama tarihim tam olarak 1 ağustos du zaten. O gün de birlikte olduk zaten biz. Yani tam gününe uyuyor.

Canim ya sen yorma kendini :KK70: benim beynim cidden basmıyor. İstediğin kadar anlat ben bunu hep tekrar tekrar sorarım. Kendime de sinir oluyorum bu yuzden
Bekliyorum hala. Sancı da yok. Bazen belim bazen karnimin altı ağrıyor ama kısa sürüyor.

Beklemek varya çok fena.
Annem bugün şey dedi.
-kızım acele ediyoruz sanırım gelsin diye ama zamanı var belki de dedi.

Ama bende bebek kanalda olduğu için böyle yim. Dr heran gelebilir dediği için. Yoksa normalde 25 nisan doğum zamanı. Ama iste bilmiyorum. Her an bekliyorum.
10 gün kaldı. Bakalım ne zaman gelecek sıpa.

Bu arada cidden merak ettiğim birsey var benim. Bilen varsa aydınlatsın lütfen beni.

Son adet tarihi 19temmuz. Bu tarihe göre doğum 25 nisan.

Bide tören atma günü var.

1 ağustos.
Buna göre de 10 mayıs doğum tarihi.

Forumda çok sordum cevaplar da aldım aslında ama bi turlu beynim basmadi buna.

Neden sat a göre baz alıyorlar doğumu ?
Yada sat madem baz alınıyor. Burda bu kadar hamile arkadaşımız günü gelmesine rağmen 1 hafta daha bekliyor ?

Sanılanın aksine kadın doğum uzmanları gebelik takvimini hesaplarken döllenme tarihi yerine son adet tarihinin başlangıç gününü esas alır. Döllenme tarihi ise, genellikle son adet olduğunuz tarihten yaklaşık 15 gün sonrasına denk gelmektedir. Yine de hamilelik haftası hesaplanırken bu tarih değil, bundan önce görülen adet tarihi esas alınır. Bu yöntemde son adet tarihinin ilk günü esas alınır ve bu güne 7 gün eklenerek 3 ay geriye gidilir.

Örneğin;

Eğer son adet tarihiniz 20 Kasım 2018 ise 20 mart tarihine 7 gün eklediğimizde 27 Kasım 2018 tarihine ulaşmış oluruz. Kasım ayından üç ay geri gittiğimiz zaman ise Ağustos ayına ulaşırız. 2018 yılına bir yıl eklediğimizde ise bebeğin tahmini doğum tarihi ortaya çıkar: 27 Ağustos 2019

Bak canim ben happymom tkip ediyorum az once hamilelik takvimi hesaplamayi paylasmislar

Sanılanın aksine kadın doğum uzmanları gebelik takvimini hesaplarken döllenme tarihi yerine son adet tarihinin başlangıç gününü esas alır. Döllenme tarihi ise, genellikle son adet olduğunuz tarihten yaklaşık 15 gün sonrasına denk gelmektedir. Yine de hamilelik haftası hesaplanırken bu tarih değil, bundan önce görülen adet tarihi esas alınır. Bu yöntemde son adet tarihinin ilk günü esas alınır ve bu güne 7 gün eklenerek 3 ay geriye gidilir.

Örneğin;

Eğer son adet tarihiniz 20 Kasım 2018 ise 20 mart tarihine 7 gün eklediğimizde 27 Kasım 2018 tarihine ulaşmış oluruz. Kasım ayından üç ay geri gittiğimiz zaman ise Ağustos ayına ulaşırız. 2018 yılına bir yıl eklediğimizde ise bebeğin tahmini doğum tarihi ortaya çıkar: 27 Ağustos 2019

Bak canim ben happymom tkip ediyorum az once hamilelik takvimi hesaplamayi paylasmislar
Uygulama bende de vardı. Hatta uyeyim amaaaa. Tel hafıza sorunu yaşıyorum. Sildim o yüzden. Bi denicem senin dediğin hesaplamayi

Uygulama bende de vardı. Hatta uyeyim amaaaa. Tel hafıza sorunu yaşıyorum. Sildim o yüzden. Bi denicem senin dediğin hesaplamayi

Bi hesapla bakalim ben yapmaya calistim ama hic ilgisiz bi tarih cikti tabi adet donemini tam bilmek lazim ben ramaznadn sonra 2 kere olmustum biri lekelenmeyydide ben mi farketmedim bilmiyorum o yuzden bnde tutmadi hesap

Bi hesapla bakalim ben yapmaya calistim ama hic ilgisiz bi tarih cikti tabi adet donemini tam bilmek lazim ben ramaznadn sonra 2 kere olmustum biri lekelenmeyydide ben mi farketmedim bilmiyorum o yuzden bnde tutmadi hesap
Hesap ayni ya. 25 nisan çıkıyor.
Bugün her zamankinden daha atak bebis. Sanki genleşiyor. Esniyor içerde. Yada kendini ittiriyo gibi aşağıya doğru. Valla bugün biraz tuhaf.
Hiç böyle yaptığını görmemiştim.

Evet canım. Benim nişanım çarşamba sabah gelmişti. O zamandan beri bekliyorum.bi yandan da takvimim doluyor stres oluyorum. :KK43:
Takvim dolarken oyle stres oluyor biliyorum, oglumu 40+3te dogurdum ama fenalik gelmisti. Suni sanciyla dogdu, kendi sancim yoktu. Nisan, su filan da gelmemisti o yuzden ilk dogum gibi acemiyim bu konularda.

Demek carsambadan beri baslamadi dogumun, bakalim benim ne zaman baslayacak.. gelecek mi sancilar..

Hesap ayni ya. 25 nisan çıkıyor.
Bugün her zamankinden daha atak bebis. Sanki genleşiyor. Esniyor içerde. Yada kendini ittiriyo gibi aşağıya doğru. Valla bugün biraz tuhaf.
Hiç böyle yaptığını görmemiştim.

Belki zamani gelmistir artik canim, haftalik kontrolun filan var mi yakinda rahimde sizlama hissin var mi
Insallahhh dogru zamandir:dua:

Belki zamani gelmistir artik canim, haftalik kontrolun filan var mi yakinda rahimde sizlama hissin var mi
Insallahhh dogru zamandir:dua:
Sızlama gibi degilde sanki aşağıda baskı var. İğne batıyor gibi . ara ara geliyor. Ilk defa bugün bu kadar çok hissettim.
Kasiklarim da da baskı vardı. Hatta af edersin popomda da baskı vardı ama o çabuk geçti.
Kontrolum yok canim. Sürekli sürekli gitmeye gerek duymuyorum artık. Ha şiddetli agrim yada sancim olur o ayrı. Saat kaç olursa olsun doktorum ara dedi zaten böyle bi durum olursa. Bunun dışında zaten iki haftadır gün aşırı karnimda adet olacakmış hissi oluyor. Bi yoğunluk.

Ben artık burda paylaşıyorum yasadiklarimi. Tecrübe ye her zaman güvenirim. Sonuçta doktorum erkek ve hiçbir kadin dan daha iyi anlayamaz yaşadığım ağrı ve sancıları :KK66: bu yuzden sizlere güvenim tam :) zaten bu yuzden KK En Büyük KK

Ama bu hafta gitmeyi düşünüyorum. Cuma günü yada cumartesi. Bi bakalım bebişim nasıl. Özledim sipayi :) sanırım zaten son gidisim olacak. Sonrası doğum insallah

Canim ilk hamileligim maalesef düşük le sona erdi . orda demek istedigim yumurtlama tarihlerim tam gününe denk geliyor.

Mantar için bi de devlet hastanesine gidicem. Bakalım test falan doktor ne dicek ne ilaç verecek.

Eczaneci ye de guvenememm ki. Senin ki şans eseri bu konuda bilgili ve verdiği ilaçlar doğru çıkmış.

Geçmiş olsun canım. Şimdi niye sabırsızsın daha iyi anlıyorum. Sık dişini az kaldı :)

Geçmiş olsun canım. Şimdi niye sabırsızsın daha iyi anlıyorum. Sık dişini az kaldı :)

Teşekkür ederim :)

Artık yuzduk yuzduk kuyruğuna geldik :) ama cidden ben baya sabirsizim.

Yaa. Rüyalar anlatılmaz derler ama gündüz niyetine anlatmış olayim

Gece rüyamda eşim i gördüm.
Bebegimiz doğmuş maşallah çok da tatlı bi bebekti :KK70:
Pusetin içinde Bebegimiz,pusetin bi kolundan ben bi kolundan eşim tutuyor .
Ben diyorum ki bak gördün mu sonunda 3 kişi olduk :)
Esimde diyor ki eveettt bak bizde yuvamizi kurduk bebegimize kavustuk

O kadar güzeldi ki . anlatamam
Hele bebegimizin o minicik elleri ayakları o çirkin çirkin bakan yuzu :)) çok tatlıydı cooookkkkk :)

Sızlama gibi degilde sanki aşağıda baskı var. İğne batıyor gibi . ara ara geliyor. Ilk defa bugün bu kadar çok hissettim.
Kasiklarim da da baskı vardı. Hatta af edersin popomda da baskı vardı ama o çabuk geçti.
Kontrolum yok canim. Sürekli sürekli gitmeye gerek duymuyorum artık. Ha şiddetli agrim yada sancim olur o ayrı. Saat kaç olursa olsun doktorum ara dedi zaten böyle bi durum olursa. Bunun dışında zaten iki haftadır gün aşırı karnimda adet olacakmış hissi oluyor. Bi yoğunluk.

Ben artık burda paylaşıyorum yasadiklarimi. Tecrübe ye her zaman güvenirim. Sonuçta doktorum erkek ve hiçbir kadin dan daha iyi anlayamaz yaşadığım ağrı ve sancıları :KK66: bu yuzden sizlere güvenim tam :) zaten bu yuzden KK En Büyük KK

Ama bu hafta gitmeyi düşünüyorum. Cuma günü yada cumartesi. Bi bakalım bebişim nasıl. Özledim sipayi :) sanırım zaten son gidisim olacak. Sonrası doğum insallah

Hmm anladim canim biz farketmesek bile vucudumuz kendini hazirliyor sanirim , doktorunu her an arayabilmen cok iyi tani bisey olursa danisirsin hemen bende bazen sizi gibi kipir kipir bisey hissediyorum oyle oldugunda afedersinde yirtildigini dusunmustum o yuzden sordum . Insallah :emir_bebek:

Hmm anladim canim simdilik bisey yok ama olmazsa bu hafta icinde bi acile gidiyim diyor bende belki gereksiz ama merak ediyoru iste durumunu belki acilmamda fazla olursa doguma alirlar insallH gittigim gun diyorum bazen kendi kendime :KK66:
Sen de mi bekleyenlerdensin canım?
aynen cnm 20 si son gün bakalım nişan falanda gelmedi benim

Hmm anladim canim biz farketmesek bile vucudumuz kendini hazirliyor sanirim , doktorunu her an arayabilmen cok iyi tani bisey olursa danisirsin hemen bende bazen sizi gibi kipir kipir bisey hissediyorum oyle oldugunda afedersinde yirtildigini dusunmustum o yuzden sordum . Insallah :emir_bebek:
Evet bende iğne batmaları olurken alttan bi açılma oluyor diye zannediyorum.

X