2018 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Kız

OY: 118 51,3%
  • Erkek

OY: 102 44,3%
  • İkiz Kız

OY: 3 1,3%
  • İkiz Erkek

• İkiz, Bir Kız Bir Erkek

• Üçüz

OY: 1 0,4%

• Ankete Katılan
    230
Kızlar doğum yaptım sonunda kontrolüm vardı suyum azalmıştı muayene oldum 2 cm açılma vardı yatışımı verdiler bir gece suni sancı bağladılar fakat bana işlemedi sanki bir adet sancısıydı :)) sabah suyum patladı hissettim karnımda bişey patladı sonra akıntı su geldi derken sanırım suni sancı içinde gerçek sancım başladı ve yarım saatin içinde ısınma hissi geldi doktor tam nst kontrol ediyordu dedim ıkınma hissim geliyor benim dedim tabi ben nerden bilim doğumun başladığını doktor hemen ekibi topladı veee doğum bağladı 3 ıkınmada bebeğimin sesini duydum size tavsiyem sancıdayken bol bol dua edin ben her sancım geldiğinde dua ettim peygamber efendimize fatihalar gönderdim normalde bir gecede 2 cm açıklık vardı ve baya bekletirlerdi beni harap olurdum. 3 gün bekleyenler vardı ama doğum kolaymış korkulacak bişey yok ilk yatış yapıldığında ağladım hem heyecandan hem korkudan hem sevinçten çünkü beklenen an gelmişti 39+6 da dogdu 3160 kilo 51 cm sağlıklı bir bebek allahın izniyle darısı bekleyenlerin başına inşallahhh şuan emzirmeye çalısıyorum öğrendi gibi maşşallah uzun oldu ama gerçekten korkmayın normal doğum en güzeli tabi dikişleri oluyor ama oda sıkıntı değil biraz uzun oldu ama hadi hayırlısı :)

Çok mutlu olduuuuummmmmm :) Allah analı babalı buyutmeyi nasip eder inşallah canım.

Bana da umut oldun valla.

Artık gün saymaktan korkularim heyecanlarim bütün duygusal tepkilerim birbirine karıştı. Şuan sadece gerginim biraz. Ama oda geçer bence.

Bu arada. Nişan geldi mi sende ?

Nasil yani o günde olmazsa sadece muyane mi edicekseyda dogumu baslatmak icin mudahaleye baslamiyolar mi iyice kafam karisti

Insallah bizim dogumlarimizda boyle kolay olur bu karin sertlesmeleriyle batma bendede var ama tek umudum ayni sekilde sancilarida yogun hissetmemek

Yatağın için de mişlel lastikleri gibiyim valla. İlginç ya. Yatık kullanmazdım ben eskiden. Şuan her yerim yastık dolu :KK70:

İnşallah bebeklerden sonra eski uyku şeklimize donebiliriz , bende yuz ustu uyuyabilmek istiyorum en rahat uyku halimdi

Nasilsin basladi mi agrilarin yoksa beklemede misin ?
Bekliyorum hala. Sancı da yok. Bazen belim bazen karnimin altı ağrıyor ama kısa sürüyor.

Beklemek varya çok fena.
Annem bugün şey dedi.
-kızım acele ediyoruz sanırım gelsin diye ama zamanı var belki de dedi.

Ama bende bebek kanalda olduğu için böyle yim. Dr heran gelebilir dediği için. Yoksa normalde 25 nisan doğum zamanı. Ama iste bilmiyorum. Her an bekliyorum.
10 gün kaldı. Bakalım ne zaman gelecek sıpa.

Bu arada cidden merak ettiğim birsey var benim. Bilen varsa aydınlatsın lütfen beni.

Son adet tarihi 19temmuz. Bu tarihe göre doğum 25 nisan.

Bide tören atma günü var.

1 ağustos.
Buna göre de 10 mayıs doğum tarihi.

Forumda çok sordum cevaplar da aldım aslında ama bi turlu beynim basmadi buna.

Neden sat a göre baz alıyorlar doğumu ?
Yada sat madem baz alınıyor. Burda bu kadar hamile arkadaşımız günü gelmesine rağmen 1 hafta daha bekliyor ?

Nasil yani o günde olmazsa sadece muyane mi edicekseyda dogumu baslatmak icin mudahaleye baslamiyolar mi iyice kafam karisti

Insallah bizim dogumlarimizda boyle kolay olur bu karin sertlesmeleriyle batma bendede var ama tek umudum ayni sekilde sancilarida yogun hissetmemek
sanırım herşey normalse 2 gün daha bekletirler en fazla kendi sancim gelmezse sezeryan dedi benim ilk doğumum sezeryan olmuştu tansiyondan o yüzden suni veremeyiz demişti bana

Bekliyorum hala. Sancı da yok. Bazen belim bazen karnimin altı ağrıyor ama kısa sürüyor.

Beklemek varya çok fena.
Annem bugün şey dedi.

Ama bende bebek kanalda olduğu için böyle yim. Dr heran gelebilir dediği için. Yoksa normalde 25 nisan doğum zamanı. Ama iste bilmiyorum. Her an bekliyorum.

Bu arada cidden merak ettiğim birsey var benim. Bilen varsa aydınlatsın lütfen beni.

1 ağustos.

Yada sat madem baz alınıyor. Burda bu kadar hamile arkadaşımız günü gelmesine rağmen 1 hafta daha bekliyor ?
benim doktorum ultrasonla gore döllenmenin gerçekleştiği tarihi baz aliyor cnm yani 20 temmuz o zamn da doğum 20 nisan en son diyor.sin adet tarihini soruyor ama ona gore yumurtlama tarihiyle döllenmenin olduğu tarihin uyup uymadığına bakıyor

benim doktorum ultrasonla gore döllenmenin gerçekleştiği tarihi baz aliyor cnm yani 20 temmuz o zamn da doğum 20 nisan en son diyor.sin adet tarihini soruyor ama ona gore yumurtlama tarihiyle döllenmenin olduğu tarihin uyup uymadığına bakıyor

Iste tam da bunu anlayamıyorum bende.

Eğer hamilelik erkek spreminin kadına ulaştığı an ise

Bizim ki 1 ağustos. O zaman doğum 10 mayıs.

Şöyle diyim sana benim yumurtlama tarihim tam olarak 1 ağustos du zaten. O gün de birlikte olduk zaten biz. Yani tam gününe uyuyor.

Canim ya sen yorma kendini :KK70: benim beynim cidden basmıyor. İstediğin kadar anlat ben bunu hep tekrar tekrar sorarım. Kendime de sinir oluyorum bu yuzden

Şöyle diyim sana benim yumurtlama tarihim tam olarak 1 ağustos du zaten. O gün de birlikte olduk zaten biz. Yani tam gününe uyuyor.

Canim ya sen yorma kendini :KK70: benim beynim cidden basmıyor. İstediğin kadar anlat ben bunu hep tekrar tekrar sorarım. Kendime de sinir oluyorum bu yuzden
o zaman sen kendine ayin sonuna fln ayarla şimdiden çok sabırsızlanma:KK70: hafta olarak kaç haftalıksin peki

Sat’ı genel bilgi için soruyorlar ama hepsi tören gününü baz alır veya kaç günde bir adet oluyorsun der ona göre erken mi geç mi yumurtluyorsun anlar.
Senin kü büyük ihtimalle 10 mayıs’a doğru gelecek bu durumda.

Zaten yaşadıkların çok normal kasılmalar vs, bunları 7.aydan itibaren yaşayanlarda var. Hepsi yalancı kasılmalar.

Bebek pozisyon alsa da her an doğum olabilir demek değil, bizimki 28.haftada doğum kanalına girmişti ama hala açıklık bile yok :KK70:

Sat’ı genel bilgi için soruyorlar ama hepsi tören gününü baz alır veya kaç günde bir adet oluyorsun der ona göre erken mi geç mi yumurtluyorsun anlar.
Senin kü büyük ihtimalle 10 mayıs’a doğru gelecek bu durumda.

Zaten yaşadıkların çok normal kasılmalar vs, bunları 7.aydan itibaren yaşayanlarda var. Hepsi yalancı kasılmalar.

Bebek pozisyon alsa da her an doğum olabilir demek değil, bizimki 28.haftada doğum kanalına girmişti ama hala açıklık bile yok :KK70:

Ay ciddi misin ya. Sanırım hep bunu duymayı bekledim ben :KK70:

Ejehehe adet düzenim kendimi bildim bileli hiç sasmadi. Hep beklediğim tarihte oldu. Tabi o ay kaç çekiyorsa 2 gün erken veya geç olduğu da oldu ama hep duzenliydi.
Ilk hamileligim de de yumurtlama günü tam gunundeydi..

Çok şükür kist veya benzeri şeyler de yasamadim. *mantar hariç.
Kaç yıl oldu gecmedi. Ama bi zararını görmedim akıntı dışında. Umarım doğumdan sonra o da gider .

Ay ciddi misin ya. Sanırım hep bunu duymayı bekledim ben :KK70:

Ejehehe adet düzenim kendimi bildim bileli hiç sasmadi. Hep beklediğim tarihte oldu. Tabi o ay kaç çekiyorsa 2 gün erken veya geç olduğu da oldu ama hep duzenliydi.
Ilk hamileligim de de yumurtlama günü tam gunundeydi..

Çok şükür kist veya benzeri şeyler de yasamadim. *mantar hariç.
Kaç yıl oldu gecmedi. Ama bi zararını görmedim akıntı dışında. Umarım doğumdan sonra o da gider .

Ayy senin 2.hamileliğin mi ne güzeeeel :))

E o zaman kendini az çok biliyorsundur, gerçi her bebek kendine has diyorlar ama yine de bir şeyler hissedersin.

Mantar içinde sonrasında iyi bir doktor veya eczacı bulman gerek. Ben hamile kalmadan önce kontrol amaçlı doktora gittim, çok geride çok az mantar var ilaç yazayım dedi.
O güne kdar iç çamaşırıma gelen akıntı bile yoktu ama doktordan iyi bilecek değilim ya kullanayım dedim.
Ayyy ilacın 3.günü bende bir kaşınma ama görsen yerimde duramıyorum yolda bi sağa bi sola yapıyorum popomu kaşıntıdan, elimle kaşıyamıyorum diye.
Neyse eve gittim bir de baktım ki durum fena!!!!
Hemen doktora gittim, öncesinde hiç bir şey yoktu şimdi çok fena dedim.

Ne dese beğenirsin, ben sana yanlış ilaç vermişim!!! Üstelik de gittiğim yer acıbadem hastanesi!!

Sonra kadına güvenemedim, iyi bir eczacı var tanıdığımız durumu ona anlattım, güldü başka ilaç verdi. 2 güne düzeldim çok şükür.

Yani diyeceğim o ki, en iyi hastane en iyi doktor diye bir şey yok, eğer geçmeyen bir mantar sorunun varsa doktorunu değiştir derim. Bazen iyi bir eczacı doktordan daha iyi şifa veriyor.

Kizlar, tecrubeli olanlar bi el atsin bana bi zahmet :) az once otururken lop diye bisey kaydi sanki icimden. Tuvalete geldim baktim, uzunca sumuksu beyazimsi sari koca bi parca.. ama ustunde kan yok. Bu nisan sanirim degil mi??

Doktorun soyledigi hamilelik tarihin mi canim 1 agustos bende son adet tarihimden emin degilim sanirim 10 temmuz demistim , bi iki kontrolden sonra doktorum hamilelik tarihimin 28 temmuz oldugunu söyledi hep ona gore hesap yapiyolar belki sanada yardimci olur , hepimizin durumu ayni canim ne dus ne lavabo hic rahat degiliz

sanırım herşey normalse 2 gün daha bekletirler en fazla kendi sancim gelmezse sezeryan dedi benim ilk doğumum sezeryan olmuştu tansiyondan o yüzden suni veremeyiz demişti bana
Hmm anladim canim simdilik bisey yok ama olmazsa bu hafta icinde bi acile gidiyim diyor bende belki gereksiz ama merak ediyoru iste durumunu belki acilmamda fazla olursa doguma alirlar insallH gittigim gun diyorum bazen kendi kendime :KK66:

Kizlar, tecrubeli olanlar bi el atsin bana bi zahmet :) az once otururken lop diye bisey kaydi sanki icimden. Tuvalete geldim baktim, uzunca sumuksu beyazimsi sari koca bi parca.. ama ustunde kan yok. Bu nisan sanirim degil mi??
Evet o nişan canım. Benim de önce o geldi. Sonra arkasından adet sonu gibi lekelenme geldi. Biraz bekle lekelenme de gelir

Beklemek varya çok fena.
Annem bugün şey dedi.

1 ağustos.

Cunku sat zamani yumurta olusumu basliyor dollenme zamani degil :) dr un seni telaslandirmis panik yapma cani isteyince gelir bebis

X