2018 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Kız

OY: 118 51,3%
  • Erkek

OY: 102 44,3%
  • İkiz Kız

OY: 3 1,3%
  • İkiz Erkek

• İkiz, Bir Kız Bir Erkek

• Üçüz

OY: 1 0,4%

• Ankete Katılan
    230
Kızlar günaydın
Tecrübeliler bi el atın bana
Dün gece karın ağrım oldu ama gaz sancısı gibi
Bel ağrımda oldu ama şiddetli değil
Heyecan yaptıkçada geçmiyo mübarek
Düzenli bir kasılmam yada arada giren ağrım yoktu
Belimde hala hafif ağrı var
Ama şuanda sancım falan yok
Bu doğum sancısı değildir dimi
Çarşamba zaten sezeryanım
Bugün gitsemmi die düşündüm ama bekliyim dedim
Benim gibi ağrıları olan varmı

Kızlar günaydın
Benn gaz sancisi ama belimde agriooo ama degilmis annem öle dedi bende dedim gidelim baslio dogum ama yokk afedersin wc ye ciktim gectu galiba usutuoruz ondan senin gun belli yine neguzell bölee beklemekk hani nezaman olcak su bu

Doğum yapan arkadaşlar hayırlı olsun benim ikinci sezeryan olacak epidural anestezi düşünüyorum daha önce böyle doğum yapan varmı

Benn gaz sancisi ama belimde agriooo ama degilmis annem öle dedi bende dedim gidelim baslio dogum ama yokk afedersin wc ye ciktim gectu galiba usutuoruz ondan senin gun belli yine neguzell bölee beklemekk hani nezaman olcak su bu
İlk olunca herşeyde doğuruyorum sanıyorum
Hatta ya hastaneye yetişemezsem diye uykularım kaçtı kaç gündür
Bel ağrın nasıl cnm süreklimi

Arkadaşlar benim doğum yapacağım hastane ile ev arası bir buçuk saat. Malesef ilçede oturuyorum :KK43: ve şimdilik normal doğum bekliyoruz doktorumla. İlk doğumum olacak. Önceden su ya da nişan gelmesse, ben doğum sancılarını anlayamamaktan ve hastaneye yetişememekten korkuyorum. Böyle bişey olur mu tecrübeli normal doğum yapan arkadaşlar?? Özellikle size soruyorum

Arkadaşlar benim doğum yapacağım hastane ile ev arası bir buçuk saat. Malesef ilçede oturuyorum :KK43: ve şimdilik normal doğum bekliyoruz doktorumla. İlk doğumum olacak. Önceden su ya da nişan gelmesse, ben doğum sancılarını anlayamamaktan ve hastaneye yetişememekten korkuyorum. Böyle bişey olur mu tecrübeli normal doğum yapan arkadaşlar?? Özellikle size soruyorum
Canım özellikle ilk doğumlar genelde çok hızlı olmuyor. Yani doğum sancısı olduğunu en geç 3-4 cm açıklıkta hissedersin diye düşünüyorum - ki genelde 4cm.de epidural istiyor anneler yani artmış oluyor iyice sancılar. O yüzden ben yetişirsin muhakkak diye düşünüyorum.

Kendimden yola çıkarak şöyle anlatayım: doktora kontrol diye gittim, suyun azalmış doğumu başlatalım dedi, tamam dedim. Saat 11:00 gibi suni sancı verilmeye başlandı.. 4 saatte 4 cm açıldım. Ve 4 cm olduğu zaman ne zaman vereceksiniz epidurali diye çemkirmiştim ebeye :)) 4 cm açıklığa kadarki sancıyı evde çekmiş olsam kesin anlardım doğum sancısı olduğunu, anlaşılmayacak gibi değil.

İlk olunca herşeyde doğuruyorum sanıyorum
Hatta ya hastaneye yetişemezsem diye uykularım kaçtı kaç gündür
Bel ağrın nasıl cnm süreklimi
Canım yetişirsin sakin ol :) Özelliklerde ilk doğumlarda doğumun başladığını farketmemek, farkedince de yetişememek gibi şeyler çok mümkün olmuyor. 3. ve 4. doğumlar özellikle çok hızlı ilerliyor, o yüzden için rahat olsun.

Acaba dedirtmez doğum ağrıları.

beni anlatmışsın sanki
Benim hastane 5 dk
Ama bende anlayamamaktan yetişememekten korkuyorum
Hayta korkuyu öle abarttımki gece uyuyamıyorum

Selam kızlar doğum yaptım normsl doğum yaptım kesisiz allah herkesin yardımcısı olsun. Şimdilik şunu diyim korkulacak hiiiç bişey yok çok güzel bir duygu.herşey kafada bitiyor. 3 saatte doğurdum. Suni sancı aldım.
Hayırlı olsun canım, darısı başımıza :) Güle güle sağlıkla büyüt bebeğini :)

Canım yetişirsin sakin ol :) Özelliklerde ilk doğumlarda doğumun başladığını farketmemek, farkedince de yetişememek gibi şeyler çok mümkün olmuyor. 3. ve 4. doğumlar özellikle çok hızlı ilerliyor, o yüzden için rahat olsun.

Acaba dedirtmez doğum ağrıları.
Aslında böyle olduğunu bilşyorum canım ama kendime söz geçiremiyorum
Valla çu çarşamba bi gelsin daha ne isterim
Doğum sancısı nasıl peki anlatsana biraz

Kızlar günaydın

Bende ağrı var belime bıçak saplanır gibi kasık ağrımda var bende akşam pek uyuyamadım 37. Haftamdayım doktor 20 si gibi dedi daha net bir gün vermedi

Doğum yapan arkadaşlar hayırlı olsun benim ikinci sezeryan olacak epidural anestezi düşünüyorum daha önce böyle doğum yapan varmı

Normal doğum da epidural sezeryanda spinal deniyor.
Spinal anestezi güzel ama dokunuşları hissediyorsun çekme falan ama acı yok 15 ile 30 dk arası işlem zaten. Genel anestezi ayılma süresi oluyor bu da gereksiz bir an önce emzirmeye başlamak gerekiyor
İğne de can acıtacak birşey değil basit işlem

Aslında böyle olduğunu bilşyorum canım ama kendime söz geçiremiyorum
Valla çu çarşamba bi gelsin daha ne isterim
Doğum sancısı nasıl peki anlatsana biraz
İşte o anlatılmaz yaşanır, sıkıntı oradan kaynaklanıyor :) Tam olarak şöyle denilen bir tabiri yok sancıların.. Ama belden girip git gide şiddetlenmişti benim sancılarım. Nasıl desem.. böbrek ağrısı zonklama gibi.. Gitgide artan bir şekilde... O esnada suni sancı aldığım için biliyordum doğum sancısı olduğunu.

Doğumdan bir hafta önce yalancı sancıyla hastaneye gitmiştim. Onda mesela çok daha hafifti sancılarım. Düzenli olmasına rağmen şiddetlenmiyor ve acaba dedirtiyordu. Suni sancı alırken yaşadığım acaba dedirtmedi yani :)

Bende ağrı var belime bıçak saplanır gibi kasık ağrımda var bende akşam pek uyuyamadım 37. Haftamdayım doktor 20 si gibi dedi daha net bir gün vermedi
Ağrıları çekmek sıkıntı değilde
Acabamı diye korkup beklemek beni korkutuyor
Allah yardımcımız olsun

X