2018 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Kız

OY: 118 51,3%
  • Erkek

OY: 102 44,3%
  • İkiz Kız

OY: 3 1,3%
  • İkiz Erkek

• İkiz, Bir Kız Bir Erkek

• Üçüz

OY: 1 0,4%

• Ankete Katılan
    230
Kızlar selam. Saat 10 da sezeryanla dünyaya geldi kızım. 2780 gr 48 cm doğdu. Gayet iyi kızım. Benim ağrılarım var haliyle. Daha kalkmadım ayağa. Dua edin bana.
Canım gözünüz aydın Allah analı babalı büyütsün ins tez vakitte ayaklanırsın aman kahveyi ihmal etme:)

Gozun aydin canim :) bir kac gune toparlanirsin. Allah anali babali saglikla buyutmeyi nasip etsin.
Gozun aydin canim :) bir kac gune toparlanirsin. Allah anali babali saglikla buyutmeyi nasip etsin.

Canım gözünüz aydın Allah analı babalı büyütsün ins tez vakitte ayaklanırsın aman kahveyi ihmal etme:)
sağolun kızlar. Başladım kahve içmeye hussuk hussuk biraz yemek yiyeyim de sonra devam edicem

Canim sakin ol.. 40 haftan dolmadi daha.. biliyorum artik zor geliyor beklemek ama bebegin ne zaman isterse o zaman gelecek. Tipta 42.haftaya kadar beklenebiliyor o yuzden strese sokma kendini de bebegini de.
Canım haklısın fakat gününe haftasına uygun olsa herseyi beklemek bukadar strese sokmaz belki fakat kaldıkça sürekli büyüyecek gibi endişelerim var. Kafası üç hafta önde kilosu ve gelişimi de iki hafta önde. Bu nedenle kaygı ve endişe seviyem pik yapmış durumda. Tabiki sağlıkla huzurla gelsin oğlum. Dua ediyorum sabrediyorum ama korku ve gerginliğimi dizginleyemiyorum :KK43:

Canım haklısın fakat gününe haftasına uygun olsa herseyi beklemek bukadar strese sokmaz belki fakat kaldıkça sürekli büyüyecek gibi endişelerim var. Kafası üç hafta önde kilosu ve gelişimi de iki hafta önde. Bu nedenle kaygı ve endişe seviyem pik yapmış durumda. Tabiki sağlıkla huzurla gelsin oğlum. Dua ediyorum sabrediyorum ama korku ve gerginliğimi dizginleyemiyorum :KK43:
Iyi de canim benim, biz yetiskinler d3 cesit cesitiz. Minyonu, irisi, zayifi, tombisi.. bebekler de oyle. Boy kilo olarak onde olmasi demek gelisimini tamamladi demek degil ki. Anne karnindaki her bir gun kar bebegin icin. Benim oglum 40+3 te suni sanciyla dogdu. Suyum azalmasa beklerdim 42ye kadar.

Cnm aldinli peki epedural sen aldiginda nasildi sonrasii ve ikinma zamani tamam dogum baslio dedigindee nasilldi epeduralle
Episural sonrasi sancimi hissetmedim. Ikinma hissi geldi sadece. Ikinma hissi gelince ebeye soyledim. Acikligi kontrol etti. Yavas yavas it bebegi dedi. Bir kac dk sonra da aciklik tam dogumhaneye gidiyoruz dedi. Doktorum da geldi. Ucuncu ikinmada dogurdum. Ikinma hissi gayet kuvvetliydi, sorun yasamadim.

Bacaklarda uyusukluk filan da yoktu.

Episural sonrasi sancimi hissetmedim. Ikinma hissi geldi sadece. Ikinma hissi gelince ebeye soyledim. Acikligi kontrol etti. Yavas yavas it bebegi dedi. Bir kac dk sonra da aciklik tam dogumhaneye gidiyoruz dedi. Doktorum da geldi. Ucuncu ikinmada dogurdum. Ikinma hissi gayet kuvvetliydi, sorun yasamadim.

Epidural normal doğumu ben de çok istiyorum ya. Herkes çok memnun. Peki sancı olarak nasıldı epiduralle? Dayanabilir biçimde mi idi?

Ayakalari hizettinmii o niyeee burda nasil bilmiommm kiii
Ikinmadada aci yok yani sade hizz hani buyuyne yapionn diyemi
InsaAllah bizdede olmazz agri sizii yaaa kafam agrio artik dusunndusun

Epidural normal doğumu ben de çok istiyorum ya. Herkes çok memnun. Peki sancı olarak nasıldı epiduralle? Dayanabilir biçimde mi idi?
Senindemi ilk cnm sende istion epedural yani
Evet bjrda hollandada ayniii cokk kadin alioo yuzde 80 ni meselaa yuzde 10 hizli oluormus dogumu yetsemio

20180402_200523.jpg
20180402_195454.jpg
Arkadaslaaaarrrr.

Bi bakiverin ya.

Melegimin ilk cicislerini makineye atacağım. Hepsi pamuklu. Ve etiketlerinde 30 derede diye belirgin şekilde yazılar var. Resim de ekleyeceğim.

Hep beyaz mavi oldu şimdilik. Kafam karıştı nasıl yikanacak diye. Fikirlerinizi paylaşır misiniz benimle.

Şimdi ben bunları 30 derecede yikicam o tamam. Ama pamuklu da mi normal mi yoksa nasıl yikicam.

Bilgisiz değilim ama yanlış yapmaktan cekindim açıkçası.

Bu kıyafetleri ikiye mi ayircam beyaz ve maviler olarak yoksa hepsini beraber atabiliyor muyum ????

Makinenin ayar resmini de atacağım.

Kızlar selam. Saat 10 da sezeryanla dünyaya geldi kızım. 2780 gr 48 cm doğdu. Gayet iyi kızım. Benim ağrılarım var haliyle. Daha kalkmadım ayağa. Dua edin bana.

Allahım analı babalı buyutmeyi nasip etsin insallah canım. Insallah ağrıların tez zamanda hafifler ve bebisinle daha güzel anlariniz olur :)

Darısı bizlerin başına artık :KK70:

Eki Görüntüle 2132065 Eki Görüntüle 2132072 Arkadaslaaaarrrr.

Bi bakiverin ya.

Melegimin ilk cicislerini makineye atacağım. Hepsi pamuklu. Ve etiketlerinde 30 derede diye belirgin şekilde yazılar var. Resim de ekleyeceğim.

Hep beyaz mavi oldu şimdilik. Kafam karıştı nasıl yikanacak diye. Fikirlerinizi paylaşır misiniz benimle.

Şimdi ben bunları 30 derecede yikicam o tamam. Ama pamuklu da mi normal mi yoksa nasıl yikicam.

Bilgisiz değilim ama yanlış yapmaktan cekindim açıkçası.

Bu kıyafetleri ikiye mi ayircam beyaz ve maviler olarak yoksa hepsini beraber atabiliyor muyum ????

Makinenin ayar resmini de atacağım.

Canim benimde makinam aynisi, pembe 30 yazanda yikadim ben hassas olanda yani. Ben ilk yikamada hep ayirdim beyaz ve mavi diye, acik mavi olanlar renk vermez ama yinede riske atmak istemedim. Kenarlari koyu renk olan battaniye ve çıt çıtli badiyi ayri yikardim ben olsam. Deterjan olarak da hacı sakirin makina icin olan toz deterjanini kullandim.

Canim benimde makinam aynisi, pembe 30 yazanda yikadim ben hassas olanda yani. Ben ilk yikamada hep ayirdim beyaz ve mavi diye, acik mavi olanlar renk vermez ama yinede riske atmak istemedim. Kenarlari koyu renk olan battaniye ve çıt çıtli badiyi ayri yikardim ben olsam. Deterjan olarak da hacı sakirin makina icin olan toz deterjanini kullandim.

Çok teşekkür ederim cevap verdiğiniz icin. Şimdi bi sorum daha olacak. Sen hacı Şakir demişsin. Ben normal persil deterjan kullansam olmaz dimi. Bebisin cildine gelmez yani. Nasıl yapsam?

Kızlar inanılmaz gerginim. Hüngür hüngür ağlayabilecek ruh halindeyim. Sancım yok, su yok, nişan yok, yalancı kasılma dahi yok. Bebeğimin başı kanalda öylece bekliyor. Üstelik iki hafta önden giden, iri bir bebek. Doktorum normal doğumda ısrarcı. Artık bekleyemiyorum psikolojim cok etkilendi. Yürüyorum, temizlik yapıyorum, bugün camları sildim hatta. Evde pilates hareketleri yapıyorum ama en ufak sancı (yalancısı dahil) yok. İnsanların arayıp saçma sapan daha doğuramadın mı şakaları beni inanılmaz gerdi. Doğuramayacağım galiba :KK43:
Canım gerildikçe belki etkiliyorsundur. Bak benim de nişanım geleli 4 gün oldu ama hala tık yok ilk stres oldum ne zaman başlayacak doğum diye ama sonra dedim bi şekilde olacak düşünme günlük hayatına devam et.. belki hiç düşünmediğin anda sancıların gelecek.

X