2018 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Kız

OY: 118 51,3%
  • Erkek

OY: 102 44,3%
  • İkiz Kız

OY: 3 1,3%
  • İkiz Erkek

• İkiz, Bir Kız Bir Erkek

• Üçüz

OY: 1 0,4%

• Ankete Katılan
    230
Kızlar dün kontrol vardı. Doktor bana yine çatı muayenesi yapmadı :110: bende sormayı akıl edemedim. Boyun posun yerinde suyun iyi doğurursun sen çok rahat dedi sadece. Göz kararı dışardan bakarak mı karar verdi sadece acaba bilemiyorum. Ultrasondan da ölçülüyor mudur acaba :/ Haftaya sorayım bari unutmazsam:KK17:
Kaç kilo olmuş cnm bebişin benim geçen hafta 3100 di. Kontrolum yarın bakalım nekadar çıkacak. Yarın icin alttan muayene yapacağını söyledi bana. Umarım muayeneden sonra doğum başlar.

Canım bende 3 gün önce muayene için gittim doğumum için birşey demediniz nasıl olacak dedim çatı muayenesini yapayım o zaman dedi ve baktı biz söyleyince yaptı yani ultrasondan bakmayla anlayamaz canım.bazı doktorlar çatı muayenesine gerek görmüyorlarmış o yüzden de bakmamış olabilir
Evet sanırım benim doktorum da gerek görmeyenlerden cünkü hiç konusunu bile açmadı. Haftaya gittiğimde bi sorayım belki bakar. Bebeğim kanala girmiş, doğum pozisyonundaymış. Sadece bunları söyledi

Kaç kilo olmuş cnm bebişin benim geçen hafta 3100 di. Kontrolum yarın bakalım nekadar çıkacak. Yarın icin alttan muayene yapacağını söyledi bana. Umarım muayeneden sonra doğum başlar.
Canım kilosunu ne sen sor ne ben söyleyeyim :olamaz: Daha önceki yazılarımdan da okumuşsundur belki bu konuya inanılmaz takık durumdayım. Benim oğlum iri bebek. Kabullenmeye çalışsam da inanılmaz korku ve tereddütlerim var çünkü. İki hafta önde diyim sadece sana :KK43: Oğlum kanala girmiş, doğum pozisyonunu almış. Ama hemen doğar demek zor. Suyun iyi bu su seni üç hafta daha götürür dedi doktor. Bilmiyorum.. Israrla normal doğum diyor baska bisey demiyor doktorum :KK43: Üstelik bende pıhtılaşma bozukluğu var. Buna rağmen normal diyor. Hakkımızda hayırlısı

Gerçi şimdi farkettim seninki de iri bebekmiş. Gününe yeni bakmayı akıl ettim :) Sanada mı normal diyor doktor? İnşallah 4'ü geçmez bebeklerimiz

Gerçi şimdi farkettim seninki de iri bebekmiş. Gününe yeni bakmayı akıl ettim :) Sanada mı normal diyor doktor? İnşallah 4'ü geçmez bebeklerimiz
Oyuzden sordum zaten cnm benimkide önde gidiyor ama benim doktorum 3500 u geçmez dedi. Yada en fazla 3700 olur dedi. Çünkü diğer oğlumu 3720 dogurmustum. Ama bence karamsar düşünme dört kilo doğuran çok var benim çevremde ins rahat bir doğumun olur. Doktorun destekliyorsa vardır bır bildiği. Ben iki doktora gidiyordum diğeri çok karamsar di resmen sezeryana zemin hazırlıyordu çok kilolu dördü gecicek cok zorlanirsin şimdiden şu kiloda az ye vs. Diğer gittiğim doktor içimi rahatlatti sağolsun onda doğum yapcam ins.

Kizlar cok heyecanliyim ben yaa ilk bebegim Allah izin verirse 10 gun sonra dogacak. Gun verdi dr. Sezeryan olucam. Sezeryan dogum yapan arkadaslarin pozitif yorumlarina cok ihtiyacim var. Hem korkuyorum ameliyattan hem inanamiyorum bebegim olacagina. Herhalde kucagima alana kadar inanamicam.
Allah kavustursun bebegine ins hayrlisiyla. Ben sezeryan oldum cok sikinti cekmedim. Spinal anestesi oldu ins yine öyle olacak.
Tam tarih vermedi ama 2 yada 3 nisan givi olur inş dedi

Canım kilosunu ne sen sor ne ben söyleyeyim :olamaz: Daha önceki yazılarımdan da okumuşsundur belki bu konuya inanılmaz takık durumdayım. Benim oğlum iri bebek. Kabullenmeye çalışsam da inanılmaz korku ve tereddütlerim var çünkü. İki hafta önde diyim sadece sana :KK43: Oğlum kanala girmiş, doğum pozisyonunu almış. Ama hemen doğar demek zor. Suyun iyi bu su seni üç hafta daha götürür dedi doktor. Bilmiyorum.. Israrla normal doğum diyor baska bisey demiyor doktorum :KK43: Üstelik bende pıhtılaşma bozukluğu var. Buna rağmen normal diyor. Hakkımızda hayırlısı
Yqni doktor ne derse aslinda onu yapmak lasim normalde cok iri bi bebek olsaydi normal dogumu goze almazdi bnce. Cunku bebekte allah korusun omuz takılması olaylari falan olabiliyor biliosun. Demekki seninki normal dogum olabilecek durumdaymski olur dio :) hakkinda hayrlisi cnn

Kizlar cok heyecanliyim ben yaa ilk bebegim Allah izin verirse 10 gun sonra dogacak. Gun verdi dr. Sezeryan olucam. Sezeryan dogum yapan arkadaslarin pozitif yorumlarina cok ihtiyacim var. Hem korkuyorum ameliyattan hem inanamiyorum bebegim olacagina. Herhalde kucagima alana kadar inanamicam.

cnm ben daha once ilk dogumumu anlatmıştım ilki normal dogum fobisinden dolayi sezeryan olmak istedim zaten sansimada bebek ksnala inmedigi icin sezeryan oldum bende daha once hic ameliyat olmadim benim ameliyatim iyiydi once tahliller yapildi dsmar yolu acildi sonra ameliyat kıyafetini giydim sonra istikamet ameliyathane :) iceri girdim baska bir odada beklettiler sonra ameliyat odasina girdik beni sedyeye yatirdilat
ordakilerle sohpet basladi birde hareketli bir muzik acmislardi:) belden igneden cok korktugumu soyledim hic acimayacak merak etme yeterki kendini kasma rahat ol egilebildigin kadar öne egil dediler oturur pozisyonda hic hareket etmememi istediler iğne korkuttuklari gibi degildi normal iğne :) bu arada sondayida narkozdan oncemi sonramı diye sordum narkozdan sonra deyince rahatladim her neyse belden igne vurulunca hemen uzsn ve kendini biraz yukari cek dediler sonra asagidan yukariya dogru bir karincalanma serinlik uyusma hissettim ayak ucumdan kontrol ettiler hissetmedim bisey sonra doktorum geldi baslayabiliriz dedi basucumda bir hemşir vardi surekli benle sohpet etti eşinle nasil tanistin ilk bebeginmi havadan sudan sonra surekli birseyler not aliyordu basucumfa bir monitor ekrani vardi kalp atidlari tansiyon falan gostetiyordu sonra midemin bulanabilecegini ve hic korkmami dedi doktorum keserken sarkiya eslik edip mırıldanıyordu aci agri hic hissetmedim sadece cekistirme sarsinti hissettim sonra bir uyku bastirdi beni aman bunlar beni uyutuyor galiba dedim
doktora uykumun geldigini söyledim yatabilirsen yat dedi :) kiii o dünyada duydugum en guzel sesi kızımın sesini duydum aglamaya basladim öpmem icin yanima getirdiler optum kokladim hemsir gozyaslarimi siliyordu sonra dikiş atilirken kizimi hazirliyorlardi cok kisa sürdü odaya gectik beraber belli bir sure sonra ayağa kalkip yurumem gerektigini söylediler ilk kalkis zordu biraz kasik bolgesmde agri hissettim ama dayanilmayacak gibi degil ilk yürüyüşte zorlandim ama değer bebegini gorunce hersey unutuluyor ertesi gun taburcu olduk öyle iste yani korkulacak bisey yok ben ameliyata süslenip püslenip gittim güle oynaya :) insallsh buda öyle olur bunda cnm sıkkın biraz ufak benimde 13günum kaldi 4nissna gun alindi

Ben oğluma hamileyken birinde suyum geldi sanarak ve diğerinde yalancı sancılara aldanarak hastaneye gittiğimde 2 kere çatı muayenesi yapıldı. Hiç biri doğumu başlatmadı bende. 40+3 te açılma, nişan, sancı vs olmadan suni sancıyla doğurdum oğlumu. Suyumu bile 8cm'de patlattı ebe. O kadar doğası yoktu oğlumun :)

Kizlar lutfennnnn normal dogum yapanlar sanciyi bilenler cevap verse. Sabahtan beri adet agrisi gibi kasiklarima aniden dort bes defa giriyor kipirdayamiyorum. Sonra geçiyor. Bi sabah oldu bi de şimdi. Sizce normal mi. Yoksa doğumla alakali mi

Oyuzden sordum zaten cnm benimkide önde gidiyor ama benim doktorum 3500 u geçmez dedi. Yada en fazla 3700 olur dedi. Çünkü diğer oğlumu 3720 dogurmustum. Ama bence karamsar düşünme dört kilo doğuran çok var benim çevremde ins rahat bir doğumun olur. Doktorun destekliyorsa vardır bır bildiği. Ben iki doktora gidiyordum diğeri çok karamsar di resmen sezeryana zemin hazırlıyordu çok kilolu dördü gecicek cok zorlanirsin şimdiden şu kiloda az ye vs. Diğer gittiğim doktor içimi rahatlatti sağolsun onda doğum yapcam ins.
Canım insallah bende senin gibi kolay doğum yaparım. Benim ilk gebeliğim. Korku ve endişe de var bende bu nedenle. Seni görünce içim biraz rahatladı. Bebeği iri olan bi benim sanıp üzülüyordum. Hakkımızda hayırlısı olsun

Ozaman dedikleri zamana hazırla kendini cnm . Az kalmış çok şükür. Keşke bizimde nezaman doguracagimiz belli olsaydı.madallah ikiz olmalarına rağmen senin bebisler dirayetli çıktı tek bebiş gibi zamanında geliyolar
Inşallah canım şu son zamanlarıda bi kolaylıkla atlatsaydım.36+4 falan olacagım sanırım ozamana.benim tüp bebek olduğu için doktor 4 gün geriden hesaplıyor bakalım cümleten sağlıcakla alalım inşallah cennet kokulularımızı

Yqni doktor ne derse aslinda onu yapmak lasim normalde cok iri bi bebek olsaydi normal dogumu goze almazdi bnce. Cunku bebekte allah korusun omuz takılması olaylari falan olabiliyor biliosun. Demekki seninki normal dogum olabilecek durumdaymski olur dio :) hakkinda hayrlisi cnn
Canım doktoruma güvenmekten başka çarem yok zaten. Bekliyorum bebeğimin geleceği günü. Belki erkenden gelir bu korkulara hiç gerek kalmaz. İnşallah annem yetişir başımda olur doğum esnasında. Bu düşüncelerle birlikte bide tek kalırsam heralde daha da zorlanırım. Dediğin gibi hepimizin hakkında hayırlısı

X