2017 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    217

Benim bat 3 gün geçince yaptırdığım kan testinde 343 çıkmıştı evet biraz yüksek bir değer ama yumurtlaman erken olmuşsa olabilir de yani bu değer iki günde bir yaklaşık 2 katına çıkar herkesin ki aynı olmuyor ikiz de olabilir tabi

Cnm ben özellikle şunu yiyim bunu yiyim diye ugrasmiyorum ama zararlı bişeyler dd yemiyorum her zaman nasıl besleniyorsam öyle besleniyorum
Ben bir düzen oturtmaya çalışıyorum. Doktorum herşeyi yasakladı neredeyse eşimin de baskılarıyla 3 ana 3 ara öğün şeklinde beslenmeye başladım .bir de uyanabilsem öğünlerimin vaktini ayarlayacağım da ... İki hafta sonra da bebişin kalp atışlarını duymaya gideceğiz inşallah o Zaman bir diyetisyenle de görüşeceğim.gitmeden yine de alıştırayım diyorum kendimi Bu yüzden sordum siz bir değişikliğe gittiniz mi diye :))

Kızlar devlet hastanesine gittim beta hcg baktıraym diye aman Allahım bulsa yatırcaklar beni.
Dr usg ile baktı üstten göremedi bşy. Alttan bakaym dedi yok dedim zaten düşük riskim var.
Şmdi sonuçları bekliyorum beta hcg ilk değerime göre 14 binlerde olması lâzım şuan hesaplarıma göre.
Eğer düşükse anlayın ki gidişat iyi değil.
Hayırlısı...

İnşallah herşey yoluna girer canım Allah yardımcın olsun

Canım inşallah iyi haberlerle gelirsin. Dikkat et kendine. Bize sonucunu mutlaka yaz.

Dualarım seninle...

Kızlar sonucum 24.196 , hesapladığım 14 binlerdeydi ..
Nasıl sizce , düşük riskim var mı ?

Canım ne güxel tahmininden çok daha yüksek çıkmış sevinmelisin artık bence :) ayy inşallah çok güzel sonuçlanacak bi sıkıntı olmayacak ya çok dikkat et kendine canım sürekli uzan iş yapma ayakta durma gerekirse 9 ay yat yani ne olacak . Bebişin hep sana tutunmaya çalışıyr snde onu bırakma cnını sıkma hep pozitif ol canıminşallah kucagına da alırsın

Kızlar beslenmenizi Nasıl düzenliyorsunuz ? Beslenme düzeninizde Herhangi bir değişiklik yaptınız mı
Ben yaptim canim, cok yakin bi arkadasim diyetisyen yeni bi liste hazırladı bana hem bebek icin hem benim icin enerjim olsun diye :) sabahlari kahvaltiyi hazirlamadan sut icip yarim porsiyon meyve yiyorum. Her kahvaltida iyi haslanmis bir yumurta mutlaka var. Sabah ara öğünumde ayran meyve ve ceviz. Ogle yemeginde sebze yemegi kara bugday ve yogurt, ogleden sonraki ara ogunlerde de ceviz badem meyve var yaninda. Meyve varsa mutlaka yogurt ayran sut birini ekliyorum kan sekerim ani yukselmesin diye. Aksam yemeklerinde haftada 3 gun izgara balik, diger gunler kirmizi et bol salata. Aksam yemeginden iki saat sonra meyve ve yesil cay. Yatmadan once de kefir iciyorum. Normalde bu kadar yemiyordum ama arkadasim garanti verdi hem daha enerjik olacagima hem de kilo almayacagima, bakalim devam ediyorum listeme cuma bulantilarim baslamisti smdi hic ac kalmadığım icin bulantim da olmuyor, özellikle yatmadan once ictigim kefirin gece acikmamam da cok faydasi oldu. Bol ceviz, cig badem ve balik bizim 3 aylik sifremiz :)

Günaydıııın kızlaaaar Kızlar ben daha doktora gitmedim yarın randevum. Sizin doktorlar ne gibi tavsiyeler verdi? Nelere dikkat etmenizi söylediler?

Ben de sağlık ocağına geldim kan vericem.bende hipertiroidi var ve çok tehlikeli hamilelikte.ona baktırmak için geldim gelmişken betada vericem meraktan.öncekileri burda vermedim ama yinede yaklaşık ne kadar arttığını görürüm.ama şansıma sistem gitti bekliyorum aç karnına

Ben de hemen hemen aynı şekilde besleniyorum doktorum verdi ipuçlarını ,eşim de düzenledi :) çiğ badem ve fındık ,haftada üç gün ızgara balık vs beyaz ekmek yasak paketli gıdaların hepsi yasak.şekerimin düşmesine ve yükselmesine dikkat ediyoruz .diyestiyenle de kilo kontrolümü yapacağım sanırım ekstra söyleyeceği şeyler de vardır eminim . Ben de kendimi daha iyi hissedeceğimi düşünüyorum sağlıklı beslenme ve egzersizle .ama hiç duymadığım şeyler i deniyorum daha bir haftada herkes böyle mi dedim :) mesela doktorum bana farklı suları içmemi söyledi sırayla hepsinden mineral almam için...

Günaydıııın kızlaaaar Kızlar ben daha doktora gitmedim yarın randevum. Sizin doktorlar ne gibi tavsiyeler verdi? Nelere dikkat etmenizi söylediler?
Tatlım bana beslenmeme dikkat etmemi söyledi sigara alkol vs zaten yasak ,paketli hazır gıdalar yasak Düzenli beslenme şart ve bol su içmeliymişim
10 haftaya kadar kendimi çok yormamı yolculuklara çıkmamamı ayakta fazla kalmamam gerektiğini söyledi evde uzan dinlen dedi
Ama en çok beslenme tavsiyesi :)

Ben daha doktorumla görüşmedim, 16sını bekliyorum bakalım o neler önerecek :) karabuğdayı da tavsiye ederim, yağ oranı çok düşük ve karaciğer başta olmak üzere birçok organımız için faydalı. bu arada ben de beyaz ekmeği bıraktım, yüksek tahıllı ekmek yiyorum kahvaltıda 1 dilim, başka öğünde de şimdilik ihtiyaç duymuyorum. Bebeklerimizin sağlıklı olması için önce biz sağlıklı olmalıyız, daha önce hiç böyle dikkat etmemiştim yememe içmeme inşallah hepimiz bebeklerimizi sağlıkla kucağımıza alırız

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…