2017 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    217
Merhaba herkese

Bizim için biraz sürpriz oldu ama Ege'me kardeş geliyor inşallah Hamilelik nedeniyle emzirirken göğüs uçlarım çok acımaya başlayınca (ilk belirti bu oldu bu arada) 18.ayında memeden kesmek durumunda kaldım oğluşumu, ama doğumdan sonra isterse abi kardeş emzireceğim nasipse

Rabbim tüm hamilelere sağlıklı bir hamilelik dönemi ve kolay bir doğum nasip etsin inşallah.

Sütüm boldu, reglim de doğumdan 1 yıl sonra geldi ve seyrek az oluyordu. Regl gecikmesini hamileliğe yormadım. Oğlum oldukça sık emiyor sürekli meme isteyen başka bişi yiyip içmek istemeyen, uykuya dalarken emmek isteyen ve daldıktan sonra da memeyi bırakmak istemeyen bir bebek idi. Göğüs uçlarımda görüntü olarak bir değişiklik olmamasına rağmen çok acı çekmeye başlamıştım emzirirken ve bu sebeple acaba diyerek evde test yaptım pozitif çıktı. Doktorum da bu bir işaret olmalı, kesmelisin emzirmeyi dedi. Bayramda acı oje sürdüm göğüs ucumun kenarlarına ve oğlum meme acı dedi ilkini aldı, diğerini istedi ona da aynı şeyi yaptı ve sonra her istediğinde meme acı diyerek okşadı yaslandı ama ağzına almak istemedi bir daha. Uyku ve beslenmesi de sanki eskiye göre yavaş yavaş daha iyi oluyor, inşallah daha da iyi olacak, kolay değil tabi memekolik bir bebekti sonuçta. Doktorumuz da normal karşılıyor bu süreci, 1,5 yaş memeden kesmek için kötü bir zaman değil diyince içim ferahladı sonuç olarak sütün bol olması, regl in düzensiz olması kesinlikle kormuyor

canım benimde 12 haftadan sonra azaldı. sadece ağızda olan acı tad geçmedi. daha keyifli döneme geçiş yapıyoruz
inş geçiyoruzdur:)) bazılarında doğuma kadar sürüyomş bulantı kusma inş öyle gitmezya Allahın gücüne gitmesinde çok istiyoduk çocuk ama ben bazen pişman oluyodum hamile kaldıma

kabızlıkmı var ?
Evet canım 2 gündür malesef..
Ben 2 gündür wc cıkamıyordum. Ama dün akşam tauvuk suyuna şehriyeli çorba içtim. Bu sabah cıkabildim. Corba tüketmek gerekiyor hergün bence. Ben de corbayı sevmem normalde ama mecbur içtim dün
ya çorba pek içeniyorum bulantıdan dolayı ama su içiyorum bol

Canım bugün bende çok kötüyüm. Sabah 6:00'da uyanıyorum işe gitmek için . Bu hafta tam bir eziyet oldu ama bana. Midem bulanıyor. Başım dönüyor gibi bir tuaf. Kalbim çarpıyor sürekli. Hamileyken işe gitmek gerçekten çok zormuş. Şimdi okadar uykum var ki. Dinlenmek istiyorum. İş stresi bir yandan..

beni hamilelik resmen uyuşturdu işte iken hiçbir şeye konsantre olamıyorum

Ben hala wc'ye gidemedim
Sabah tartıldım 2 kilo fazla çekiyorum.
Kızlar yardım edin

Canım biraz zeytinyağı iç ben 4 gün çıkamadım karnım öyle bi şişti canım nasıl acıyordu annem kız karnı oldu diyordu bende bok karnı o diyordum sonra salatanın dibinde kalan zeytinyağını suyunu içtim üstüne de çekirdek çay yaptım annemlerden eve geldiğim gibi lavaboya zor yetiştim tek kötü şey onca zaman durunca malum koku yaparken kaç kez de kustum rezil bir durumdu ama şükür rahatladım annem de dün karnın erkeğe dönmüş diyor bişeye dönmüyor anne ne karnı içimdekiler boşaldı dedim

1.75 boyundayım ben kalıplıyım aslında kemik yapım her seferinde 75 kilo olunca hamile kaldım yine şaşmadı , şuan 69,5 kilom

12,haftadan sonra bulantısı geçen yada azalan varmı ben farkettimde benim azaldı bi sabah bulantım duruyo o geçmedi gündüz iyiym ama çpok şükürr

Evet benim de 11.haftadan beri maşallah ne sabah bulantısı ne hazımsızlık kalmadı. En son bayramda hazımsızlık la istifra etmiştim büyükler kırılmasın diye zorlayarak fazla yemekten o da ..
Rahat döneme geçiş yaptım. Her şey yiyebiliyorum yani hamilelik öncesi gibi oldu beslenme düzeni. Çok şükür. Benim annem sıfır bulantıyla geçirmiş bana hamileliğini, biraz ona çektim sanırım... siz de annelerinizle benzerlik tecrübe edebilirsiniz.

İnşallah herkesin düzene girer. Çalışan anneler için daha zor olabilir. Harikasınız valla kızlar bu zorluklar içinde ise git gel kolay değil Allah yardımcınız olsun. İnsanlar artık umursamaz , göbeğiniz belli bile olsa yer vermezler. Herkes bıkkın yorgun. Mümkün olduğunca boş vesaitlere binin..

aynı durumdayım canım allah yardımcımız olsun cok zorlanıyorum cookk.. şimdi kış da geldi hava resmen yat diyor

bende öyle farkettimde kusmalar gitti çok şükür işyerinde öğlenleri yemek listesini elime alamazdım onları görünce bile midem kalkardı:) şimdi sulu yemekleri daha rahat yiyorum bulantım yok denilicek kadar azaldı çok şükür darısı geçmeyenlerin başına:)

Ben 2 gündür wc cıkamıyordum. Ama dün akşam tauvuk suyuna şehriyeli çorba içtim. Bu sabah cıkabildim. Corba tüketmek gerekiyor hergün bence. Ben de corbayı sevmem normalde ama mecbur içtim dün
Canımm şaun acayip canım çekti eve gidip tavuk suyuna çorba yapıcam akşama ohh mis gibii

kızlar bir şey soracağım.gün içinde sarı akıntım oluyor.normal mi acaba?sürekli değil ama günde 1 kere.koyu sarı.ctesi gidince soracağım doktora ama önce bir size sorayım dedim.

kızlar bir şey soracağım.gün içinde sarı akıntım oluyor.normal mi acaba?sürekli değil ama günde 1 kere.koyu sarı.ctesi gidince soracağım doktora ama önce bir size sorayım dedim.
ben de oluyor canım kahverengi ya da kırmızı olmadiktan sonra korkma bende enfeksiyon ve idrar var alıştım oyüzden olmadığım gün garibime gidiyor azıcık da olsa seviniyorum herhalde yendim bu rahatsızlığı diyorum bir bakıyorum diğer gün yine olmuş

12,haftadan sonra bulantısı geçen yada azalan varmı ben farkettimde benim azaldı bi sabah bulantım duruyo o geçmedi gündüz iyiym ama çpok şükürr
Benim de azaldı çok şükür ama arasıra öğürmeler devam ediyor

kızlar buarada kaçar kilo aldınız ben 44,5 kiloydım 46,5 olmusum şimdiden :)
Ben hiç Kilo almadım canım bulantılardan dolayı yiyemedim 54 kg dum hamile olduğumu öğrendiğimde şuan 52 kgyum. Doktor demir hapı ve balık hapı yazdı iştahım açılır inşallah

kızlar merhabala sızın akıntılarınız nası benim 2 gundur su gbi bi akıntıoluoo iç çamasırm ıslnıo sanki afedersinz çişmyapmıs gibi ((

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…