2017 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    217
Ben ekşi hiç yiyemedim hep tatlı şeyler istedi canım. Sebze hiç yiyemedim domates biber haricinde hep ete yöneldim. Ama biber çok yedim. Sonuç kız :KK22:
Ye tatlıyı doğur hakkıyı olmadı :KK69:

Kızlar günaydın. Ara ara yazmıştım size tatildeydim çok fırsat bulamadım. Ama şimdi döndüm gerçek hayata :kahve: Ya bel ağrılarınız oluyor mu sizinde? Uzun süre ayakta duramıyorum sizde de öyledir ama 1,5 2 saatten fazla oturamıyorum. Yolculuk yaparkende öyle hemen belim ağrıdı mola verdik sürekli. Evde de öyle uzun süre oturamıyorum kalkıyorum evde 1 tur atıyorum.
Canım benim tam belimde değil ama ayağıma kadar vuran bir ağrı var eşim bel ancak o ağrıyı yapar diyor kilo almadan bel ağrısı çekiyoruz :KK43: canım tatildeydin belki takip edemedin ben nifty testten vazgeçtim o Çin'e gidiyormuş ben de panaroma teste karar verdim. İki tüp kan verdim sonuçlar en geç 21 günde çıkıyormuş. Daha fazla hastalık taranıyor. Hassasiyet yüzdesi %99,9 maliyeti 900 dolar

Selam kızlar bugün cinsiyet için doktora gittim ve yüzde yetmiş erkek dedi haftaya gel kesin söylerim dedi ama yüzde yetmiş çok yüksek bir oran yanılacağını sanmıyorum :) annemin arkadaşı hamile kalmadan önce beni rüyasında görmüştü bir erkek çocuğum oluyormuş valla çıktı rüyası :KK49:bu arada ben hep ekşi yedim onla çok alakası yok galiba
Yaa gozunaydın canım hayırla sağlıkla al kucağına.. İnşallah benim ruyalarımın da tersi çıkar :KK70:

Canım benim tam belimde değil ama ayağıma kadar vuran bir ağrı var eşim bel ancak o ağrıyı yapar diyor kilo almadan bel ağrısı çekiyoruz :KK43: canım tatildeydin belki takip edemedin ben nifty testten vazgeçtim o Çin'e gidiyormuş ben de panaroma teste karar verdim. İki tüp kan verdim sonuçlar en geç 21 günde çıkıyormuş. Daha fazla hastalık taranıyor. Hassasiyet yüzdesi %99,9 maliyeti 900 dolar
. Can'ım panaroma 'da hangi hastalıklar taranıyor? Ben hiç duymamıştım

. Can'ım panaroma 'da hangi hastalıklar taranıyor? Ben hiç duymamıştım
Panorama testi bana neyi gösterir?
Panorama testi bebekteki bazı kromozom sorunlarını araştırır. İnsanda 23 çift, toplam 46 kromozom vardır--her çiftin iki kopyası. İlk 22 çift 1’den 22’ye numaralandırılır. Son çift cinsiyeti belirler. Kızlarda iki X kromozomu, erkeklerde bir X ve bir Y kromozomu vardır. Sağlık ve gelişim bozuklukları kromozomlardaki ekstra veya eksik kopyalardan kaynaklanabilir.
• Kromozomlardan birinde ekstra kopya olmasına- 2 yerine 3 kopya- trizomi denir.
• Kromozomlardan birinde eksik kopya olmasına- 2 yerine 1 kopya- monozomi denir.
Panorama test, diğer non-invaziv testlere göre daha fazla kromozom anormalliklerini gösterir. Panorama test aşağıdaki kromozom anormalliklerini tespit eder:
• Trizomi 21: Ekstra 21. kromozom kopyasından kaynaklanır ve Down Sendromu olarak adlandırılır. Zeka engelli bireylerde en sık görülen sebep Down sendromudur. Kalp, beyin ve diğer organlarda, duyma ve işitme bozuklukları dahil doğum hasarlarına da neden olabilir.
• Trizomi 18: Ekstra 18. kromozom kopyasından kaynaklanır. Diğer adı Edwards Sendromu’dur. Edwards Sendromu ileri derecede zeka engeline neden olur. Kalp, beyin ve diğer organlarda da doğumsal hasarlara neden olur. Bu bebeklerin çoğu bir yaşına gelmeden kaybedilir.
• Trizomi 13: Ekstra 13. kromozom kopyasından kaynaklanır ve Patau Sendromu olarak adlandırılır. Patau Sendromu ileri derece zeka engeline neden olur ve çok ciddi doğum hasarlarının da sebebidir. Bebeklerin çoğu bir yaşına gelmeden kaybedilir.
• Monozomi X (Turner Sendromu veya 45,X): Eksik olan X kromozomundan kaynaklanır ve sadece kız çocuklarını etkiler. Bu çocukların bazılarında kalp hasarları, işitme sorunları, hafif öğrenme bozukluğu görülebilir. Genellikle ortalamaya göre daha kısa olurlar. Yetişkinlik döneminde infertilite sorunu yaşarlar.
• Triploidi: Triploidi, kromozomlarda fazla kromozom kopyası olmasından kaynaklanır. Anormallikler hem plazentada hem de bebekte mevcuttur. Triploidili bebek taşıyan kadınların gebelikleri sıklıkla düşükle veya ölü doğumla sonuçlanır. Ender olarak triploidili olarak hayata gelen bebekler de bir sene içinde kaybedilir. Triploidi anomalisi olan bebekler, annelerde pre-eklamsi (hamilelik zehirlenmesi), aşırı kanama, bulantı ve plazental hastalıklar gibi bazı gebelik komplikasyonlarına da neden olabilir.

Canım ben Yeni görüyorum kusura bakma bende de su gibi akıntı oluyor doktor normal olduğunu söylemişti bildiğin şeffaf su gibiydi canım. İçin rahat etmiyorsa bir git bebeğini gör canım. Ama İnan ki oradadır sağlığı yerindedir annesi. Önceki yaşantılarımızın etkilerini en kuvvetli hissettiğimiz zaman dilimi tabi bu.
Sağol Cnm evet gittim gördüm :KK48: çok şükür bebişim de iyi suyun da iyi dedi dr. Evet bana da normal demişti kendi dr.um en son gittiğimde ama işte belirtiler azaldı gibi de olunca kafayı kırdım valla birden :KK3: Allah hepimizin yardımcısı olsun Cnm. Sağol ilgine:KK15:

Gerilmeye başlıyor cnm yavaştan. Büyüyor ondan. Yağlanmaya başlamak gerek :KK66:
Ayy çatlak olmasinda :) cuma doktora gitcem bakalım ne önerir yağ -krem konusunda 12+2 de cinsiyet söyler mi acaba ?. Bu arada kızın için gözün aydın canım .

Ayy çatlak olmasinda :) cuma doktora gitcem bakalım ne önerir yağ -krem konusunda 12+2 de cinsiyet söyler mi acaba ?. Bu arada kızın için gözün aydın canım .
Doktorun insiyatifinenbağlı canım.devlet se büyük ihtimal söylemez özelse makinasına baağlı olaraktan gorursse ihtimal dahilinde soyler

X