2017 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    217
Ya kızlar, bu bulantılar beni mahvediyor.
Bulantıya alıştım hadi ama sürekli uyuyorum.
Uyku düzenim gitti. Gece uyanık, gündüz uyur haldeyim.

Bir de size bir şey sormak istiyorum. Sizin de rüyalarınız çok net olmaya başladı mı?
Normalde rüyalarımı hatırlamazdım bile, şu an gördüğüm rüyaların saniyesini hatırlıyorum
ve her detayı görüyorum sanki.
Belki de fosur fosur uyumaktandır :KK22:

kıyamam benim de ayakta cok durduğumda ağrıyor ama sanırım senin oturmaktan olabilir kısa yürüyüş yap arada kalkıp allah yardımcımız olsun buarada hamilelik pantolonu da aldım kesinlikle eskiye göre cok rahatlık.. mesela suan mandalina ve badem yedim midem davul gibi oldu karnım sabahtan beri patlıcak durumda.. ayaklarım cok üşüyoor acaba ondan mı kalın corap da giydim halbuki

ayy hayırlı olsun pantolonun ^^ tavsiyene uyuyorum ağrım azaldı cok teşekkürler :) bu arada sen de lütfen ayaklarını üşütme gerekirse 1 numara büyük ayakkabı al :) kalın çorapla sıkıyorsa biraz üşütüyor olabilir :*

Günaydın güzel hatunlaaar

Canım benim doktorum geçen hafta salı lierac phytolastil gel yazdı. 100ml yi 100 tl ye aldım.
Ya ben de mustela kullanıyorum ama 90 tl o da. Ne kadar pahalı bu çatlak kremleri resmen aile bütçemize gider kalemi olarak eklendiler. :) her ay en az 150 ml gidiyor. Daha önünüzde 7 ay var

ay beni de ekleyin. 26 nisan beklenen doğum :)

Hoşgeldinn. Bulanılardan çeken biri daha. Yalnız değiliz :)
Bende rüya yok ama. Zaten hiç görmezdim

Yeni

Günaydın şeker hamileler canım arkadaşlarım bugün doktora gidecem aslında 1 hafta daha geçsin diyodum ama eşim bugün birlikte gidelim dedi uzun zamandır gitmiyorum en son kalp atışı için gitmiştik dua edin lütfen güzel haberlerle doneyim

Yeni

Günaydın şeker hamileler canım arkadaşlarım bugün doktora gidecem aslında 1 hafta daha geçsin diyodum ama eşim bugün birlikte gidelim dedi uzun zamandır gitmiyorum en son kalp atışı için gitmiştik dua edin lütfen güzel haberlerle doneyim
Günaydın canım .... güzel haberlerini bekliyoruz:KK200:

Canım benim tam belimde değil ama ayağıma kadar vuran bir ağrı var eşim bel ancak o ağrıyı yapar diyor kilo almadan bel ağrısı çekiyoruz :KK43: canım tatildeydin belki takip edemedin ben nifty testten vazgeçtim o Çin'e gidiyormuş ben de panaroma teste karar verdim. İki tüp kan verdim sonuçlar en geç 21 günde çıkıyormuş. Daha fazla hastalık taranıyor. Hassasiyet yüzdesi %99,9 maliyeti 900 dolar
Genoksla konuştuk Çin'e gitmiyor canım. Hatta aynı aletten Genoks kendisi de almış nifty teste rağbet çok diye artık Türkiye'de de bakıyorlarmış. Ama isterseniz kan serumunu Amerika'ya yollarız dediler. Bir doktor arkadaşımızla görüştük o ölçüm aleti gerçekten varmış Genoksta. O yüzden içimiz rahat etti nifty yaptırcaz. Bir arkadaşım da Harmony yaptırdı doktoru onu tavsiye etmiş. İkilisi temiz çıkmıştı ama karı koca yaşları 40 ve üzeri o yüzden kapsamlı test yaptırın harmony öneriyorum demiş. Antalya'daki doktorda GATA'da yapılan bir testi önerdi. Be Sure diye bir test daha az kritere bakıyor nifty den ve 2200 fiyat verdi. Bizim aklımıza yatan Nifty oldu nedense onu yaptırıcaz. Kan verirken canın yandı mı? Sanırım o tüplere kan yavaş doluyormuş. Harmony yaptıran arkadaşım öyle dedi. Sende de oldu mu?

Yeni

Sanada gunaydin cnm.
Iyi haberlerle gel inş.
Bende senin gibiyim 6 haftalikken gittim kalp atışını gördüydüm daha da gitmedim ,yarın 12 hafta olacak hem kontrole hem ikili test için gidicem bende çok merak ediyorum nasıl acaba miniğim

Yeni

HAdi bakalım güzel haberlerle gör yiğenimizin fotosunu da at bize. :)

Genoksla konuştuk Çin'e gitmiyor canım. Hatta aynı aletten Genoks kendisi de almış nifty teste rağbet çok diye artık Türkiye'de de bakıyorlarmış. Ama isterseniz kan serumunu Amerika'ya yollarız dediler. Bir doktor arkadaşımızla görüştük o ölçüm aleti gerçekten varmış Genoksta. O yüzden içimiz rahat etti nifty yaptırcaz. Bir arkadaşım da Harmony yaptırdı doktoru onu tavsiye etmiş. İkilisi temiz çıkmıştı ama karı koca yaşları 40 ve üzeri o yüzden kapsamlı test yaptırın harmony öneriyorum demiş. Antalya'daki doktorda GATA'da yapılan bir testi önerdi. Be Sure diye bir test daha az kritere bakıyor nifty den ve 2200 fiyat verdi. Bizim aklımıza yatan Nifty oldu nedense onu yaptırıcaz. Kan verirken canın yandı mı? Sanırım o tüplere kan yavaş doluyormuş. Harmony yaptıran arkadaşım öyle dedi. Sende de oldu mu?
Kızlar çok pimpirikli davranmayin ben ikili de yaptirmicam Rabbim hepimize ve bebeklerimize sağlık versin .

Ben en baştan beri erkek hissediyordum canım , hani erkek istediğimden değil yanii , kız hiç ummuyordum :oops:
Kız deyince bir değişik oldum çok mutlu oldum... Rüyalarımda bile hep erkek görüyordum , eşim hep kız hissediyor kız görüyordu rüyalarında onun hisleri doğru çıktı :KK200:
canım hayırlı olsun gözün aydın. bende rüyamda erkek bebek görmüştüm ama içimden hep kızmış gibi hissediyordum. ama oğlum olucak Allah ın izniyle :emir_bebek:
Hurafe cnm. ...Hani derler ya killanma artarsa erkektir diye ...
bende kıllanma arttı valla ve oğlum olacak kısmetse :KK54:
İlk aklıma yeşil ekşi erik geldi ama onu bulamadık turşu çok yedim kısır, mercimek köftesi limonlu nar ekşili şeyler inan ilk 3 ay tatlı görünce bile midem bulanıyordu
canım bende aynı senin gibiydim ekşi limon vs ne bulursam ama hurafeler tutmuyor bebeğim erkek :halay:

BU arada günaydın kızlar. Ne güzel cinsiyet haberleri teker teker gelmeye başladı. Bu cumartesi tekrar gideceğim doktora inşallah belli olur çok merak ediyorum :KK17: Sizler öğrendikçe ben daha da çok merak ediyorum :halay: Bir doktorumuz erkeğe benziyor dedi, başka bir doktor kıza benziyor dedi hala %50 ihtimalimiz devam ediyor :spor:

Kızlar çok pimpirikli davranmayin ben ikili de yaptirmicam Rabbim hepimize ve bebeklerimize sağlık versin .
Aslında bu pimpiriklik değil de insan bilmek istiyor bir sıkıntı varsa. Bu testlerden sonra detaylı ultrason var sırada o da çok önemli. Çok deneyimli bir perinatologun bakması lazım. Organlarda herhangi bir sıkıntı varsa anne karnında bile tedavisi yapılabiliyor. Ben kendim de sağlıkçı olduğum için böyle şeylere çok dikkat ediyorum. Tıpta her türlü imkan ve çare varken kullanmak gerekir diye düşünüyorum.

BU arada günaydın kızlar. Ne güzel cinsiyet haberleri teker teker gelmeye başladı. Bu cumartesi tekrar gideceğim doktora inşallah belli olur çok merak ediyorum :KK17: Sizler öğrendikçe ben daha da çok merak ediyorum :halay: Bir doktorumuz erkeğe benziyor dedi, başka bir doktor kıza benziyor dedi hala %50 ihtimalimiz devam ediyor :spor:
Hayırlısı olsun canm. İlk bebekse her türlü gideri var :) benim iki oğlum var tahmin edersin icimden ne geçtiğini

Günaydın canımcım nasılsın. Bem de merak ediyorum cinsiyetini. Ama gecen hafta göstermedi. Acaba haftaua gitsem mi acaba. Erken mi bilyorum ki. 3 hafta sonra gel demişti doktorum. Ben cok sabırsızlanıyorum. Bir de her hafta ultrasona girerdim alışmıştım. Bu hafta girmedim ya cok huzursuzum bebeğim benimle mi diye. Offf.. Eşim gidelim ultrasona diyor için rahat edicekse diye

Günaydın canımcım nasılsın. Bem de merak ediyorum cinsiyetini. Ama gecen hafta göstermedi. Acaba haftaua gitsem mi acaba. Erken mi bilyorum ki. 3 hafta sonra gel demişti doktorum. Ben cok sabırsızlanıyorum. Bir de her hafta ultrasona girerdim alışmıştım. Bu hafta girmedim ya cok huzursuzum bebeğim benimle mi diye. Offf.. Eşim gidelim ultrasona diyor için rahat edicekse diye
İyiyim canım sen nasılsın? Git bence ya. Normalde kendi doktorum bu hafta çağırmıştı beni ama ben Ankara ve Antalya'da da gittim dayanamadım :KK45:
Kendi doktorumu da değiştiricem ben adam çok bilgili, tecrübeli ama ben sormadan birşey söylemiyor. Gittiğim diğer doktorlarla kıyasladım ve değiştirmeye karar verdim. Başka bir özel hastanede bir bayan doktor önerdiler ona gidicem cumartesi.
Cinsiyet için 16. hafta en uygunu ama ben çok merak ediyorum senin gibi :KK70: Bende de o his oldu acaba bir sorun var mı bebiş napıyor diye merak ettim gittim. Düşüneceğine git gör bebeğini için rahat etsin :spor:

ayy hayırlı olsun pantolonun ^^ tavsiyene uyuyorum ağrım azaldı cok teşekkürler :) bu arada sen de lütfen ayaklarını üşütme gerekirse 1 numara büyük ayakkabı al :) kalın çorapla sıkıyorsa biraz üşütüyor olabilir :*
sevindim canım ben de küçük yer sobası acıyorum işyerinde artık ayaklarım ısınıyor:))

İyiyim canım sen nasılsın? Git bence ya. Normalde kendi doktorum bu hafta çağırmıştı beni ama ben Ankara ve Antalya'da da gittim dayanamadım :KK45:
Kendi doktorumu da değiştiricem ben adam çok bilgili, tecrübeli ama ben sormadan birşey söylemiyor. Gittiğim diğer doktorlarla kıyasladım ve değiştirmeye karar verdim. Başka bir özel hastanede bir bayan doktor önerdiler ona gidicem cumartesi.
Cinsiyet için 16. hafta en uygunu ama ben çok merak ediyorum senin gibi :KK70: Bende de o his oldu acaba bir sorun var mı bebiş napıyor diye merak ettim gittim. Düşüneceğine git gör bebeğini için rahat etsin :spor:
Canım ya doğru diyorsun ben bu hafta gideyim o zaman bakalım bebeğim napıyor. Belki cinsiyetini de söylerler bir umut işte :) :emir_bebek::KK200: ben de doktorumdan memnunum ama eşim profesore gidelim falan diyor. Ona doğum yap diyor. Bilmiyorum. Cinsiyet için erken geliyor banada söyleseler bile cok erken. Hemen inanmamak lazım. Kaptırmamak lazım. Bu haftalar cinsiyet sonradan değişebiliyor genelde:halay:

X