2017 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    217
Genoksla konuştuk Çin'e gitmiyor canım. Hatta aynı aletten Genoks kendisi de almış nifty teste rağbet çok diye artık Türkiye'de de bakıyorlarmış. Ama isterseniz kan serumunu Amerika'ya yollarız dediler. Bir doktor arkadaşımızla görüştük o ölçüm aleti gerçekten varmış Genoksta. O yüzden içimiz rahat etti nifty yaptırcaz. Bir arkadaşım da Harmony yaptırdı doktoru onu tavsiye etmiş. İkilisi temiz çıkmıştı ama karı koca yaşları 40 ve üzeri o yüzden kapsamlı test yaptırın harmony öneriyorum demiş. Antalya'daki doktorda GATA'da yapılan bir testi önerdi. Be Sure diye bir test daha az kritere bakıyor nifty den ve 2200 fiyat verdi. Bizim aklımıza yatan Nifty oldu nedense onu yaptırıcaz. Kan verirken canın yandı mı? Sanırım o tüplere kan yavaş doluyormuş. Harmony yaptıran arkadaşım öyle dedi. Sende de oldu mu?
Canım bence çok inceleme Allah'a Tevekkül et Allah korusun kötü bir sonuç çıkarsa ne yapacaksın aldırmaya kıyacak mısın çok fazla kurcalama derim ben

Günaydın güzel hatunlaaar

Ya ben de mustela kullanıyorum ama 90 tl o da. Ne kadar pahalı bu çatlak kremleri resmen aile bütçemize gider kalemi olarak eklendiler. :) her ay en az 150 ml gidiyor. Daha önünüzde 7 ay var

Hoşgeldinn. Bulanılardan çeken biri daha. Yalnız değiliz :)
Bende rüya yok ama. Zaten hiç görmezdim
çatlak kremlerini sadece karnımıza mı sürüyoruz yoksa bacaklara da sürmeli myiiz

Günaydın kızlar :) sabah kontrolüm vardı ikili test sonucum çıkmıştı, Dr değerler çok iyi düşük risk dedi çok şükür. Miniğimi de gördüm biraz daha büyümüş kıpır kıpırdı :) sizler de güzel haberler sonuçlar alırsınız inşallh

Hareket mi ediyordu :emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::KK49::KK49::KK49:

Canım ya doğru diyorsun ben bu hafta gideyim o zaman bakalım bebeğim napıyor. Belki cinsiyetini de söylerler bir umut işte :) :emir_bebek::KK200: ben de doktorumdan memnunum ama eşim profesore gidelim falan diyor. Ona doğum yap diyor. Bilmiyorum. Cinsiyet için erken geliyor banada söyleseler bile cok erken. Hemen inanmamak lazım. Kaptırmamak lazım. Bu haftalar cinsiyet sonradan değişebiliyor genelde:halay:
Bence de söyleselerde pek inanmamak lazım cinsiyete sonradan değişebilir. Doğum için profesöre gerek yok ama tecrübeli bir doktor seçebilirsin eğer doktorunu beğenmiyorsan.

Günaydın canımcım nasılsın. Bem de merak ediyorum cinsiyetini. Ama gecen hafta göstermedi. Acaba haftaua gitsem mi acaba. Erken mi bilyorum ki. 3 hafta sonra gel demişti doktorum. Ben cok sabırsızlanıyorum. Bir de her hafta ultrasona girerdim alışmıştım. Bu hafta girmedim ya cok huzursuzum bebeğim benimle mi diye. Offf.. Eşim gidelim ultrasona diyor için rahat edicekse diye
Canım çok ultrasonda bebişlere zararlı buyuzden doktorlar ayda 1 gelin diyolar tabi dayanamıyoruz 3haftayı zor getiriyorum

Canım bence çok inceleme Allah'a Tevekkül et Allah korusun kötü bir sonuç çıkarsa ne yapacaksın aldırmaya kıyacak mısın çok fazla kurcalama derim ben
Allah sağlıklı, hayırlı evlatlar versin hepimize inşallah ama bu testler vs. konularında burdaki çoğu kişiyle aynı fikirde değilim maalesef. Bu kurcalamakta değil zaten olan ya da olmayan birşeyi önceden bilmek istemek. Sonuçta sağlıklı kucağıma alırız ama daha sonra problem çıkabilir hiçbirşeyin garantisi yok hayatta ama ben bebeğimin ne durumda olduğunu bilmek isterim bu da benim fikrim. Siz buna kurcalamak diyorsanız evet ben sonuna kadar kurcalama taraftarıyım.

12. Haftama girmiş bulunuyorum ama geçmesi gereken bulantı yerine artan bi kusma bulsntiyla sabah öğle akşam 3,4 kez kusuruyorum. Anormal bi durumdan korkuyorum bu cuma yine gitcem doktora sizce de anormal mi bu durum :KK43:

12. Haftama girmiş bulunuyorum ama geçmesi gereken bulantı yerine artan bi kusma bulsntiyla sabah öğle akşam 3,4 kez kusuruyorum. Anormal bi durumdan korkuyorum bu cuma yine gitcem doktora sizce de anormal mi bu durum :KK43:
Allah yardımcın olsun. Anormal bir durum değildir korkma ama bulantıların biraz daha geç bitecek demek ki.

Allah sağlıklı, hayırlı evlatlar versin hepimize inşallah ama bu testler vs. konularında burdaki çoğu kişiyle aynı fikirde değilim maalesef. Bu kurcalamakta değil zaten olan ya da olmayan birşeyi önceden bilmek istemek. Sonuçta sağlıklı kucağıma alırız ama daha sonra problem çıkabilir hiçbirşeyin garantisi yok hayatta ama ben bebeğimin ne durumda olduğunu bilmek isterim bu da benim fikrim. Siz buna kurcalamak diyorsanız evet ben sonuna kadar kurcalama taraftarıyım.
Belki ben biraz korkağım ondan dolayı olabilir ikili test bile yapmaya yanaşmadım bi tedirginlik sadece bebek için değil kendim için bile Öyleyim mesela Dr smear bile vermedim Çocuğum olmadığı zaman Dr yaptırmam gerektiğini söylemişti kuzenim ikili test yapmıştı çocukta bişey olmamasına rağmen Down sendromu riski baya yüksek çıkmıştı o zaman yaşadıklarını gördüm daha sonra ileri tetkikler yapıldı şükür temizdi ve çocuk sağlıklı Doğdu beni yanlış anlamanı istemem ben kendi korkularımdan dolayı sana yazdım yoksa kimseye ders verme gibi bi durumum yok haddimi bilirim

Canım ya doğru diyorsun ben bu hafta gideyim o zaman bakalım bebeğim napıyor. Belki cinsiyetini de söylerler bir umut işte :) :emir_bebek::KK200: ben de doktorumdan memnunum ama eşim profesore gidelim falan diyor. Ona doğum yap diyor. Bilmiyorum. Cinsiyet için erken geliyor banada söyleseler bile cok erken. Hemen inanmamak lazım. Kaptırmamak lazım. Bu haftalar cinsiyet sonradan değişebiliyor genelde:halay:
Mart annelerinde biçok kişinin cinsiyeti değişmiş doktor kız demiş 12-13 de 17.de erkek çıkmış. Birine de erkek demiş kız çıkmış..diyoki oğlumu kızm diye sevdim bu zamana kadar :KK70: isim bile koymuşlar

Belki ben biraz korkağım ondan dolayı olabilir ikili test bile yapmaya yanaşmadım bi tedirginlik sadece bebek için değil kendim için bile Öyleyim mesela Dr smear bile vermedim Çocuğum olmadığı zaman Dr yaptırmam gerektiğini söylemişti kuzenim ikili test yapmıştı çocukta bişey olmamasına rağmen Down sendromu riski baya yüksek çıkmıştı o zaman yaşadıklarını gördüm daha sonra ileri tetkikler yapıldı şükür temizdi ve çocuk sağlıklı Doğdu beni yanlış anlamanı istemem ben kendi korkularımdan dolayı sana yazdım yoksa kimseye ders verme gibi bi durumum yok haddimi bilirim
İkili test adına bende yaptırmadım guvenilirlik oranı düşük ve yapılacak bi tedavi yok doktorda önermedi benimde gönlüm yoktu yaptırmadım..

Mart annelerinde biçok kişinin cinsiyeti değişmiş doktor kız demiş 12-13 de 17.de erkek çıkmış. Birine de erkek demiş kız çıkmış..diyoki oğlumu kızm diye sevdim bu zamana kadar :KK70: isim bile koymuşlar

Bu yüzden bende doktor ne söylese söylesin kesin gözüyle bakmıycam. Sonra üzülürüm amaaa :anne::KK200:

Gunaydin guzel anneler. Kontrolu olanlar guzel haberlerle gelirler.

Ay su catlak kremlerine baslamissiniz ne guzel ben emin degilim hala nasilsa gobisli bi anneyim :)

Cinsiyet de 16 olmadan kesin gozuyle bakmamak lazim. Gerci kiz erkek farketmez saglikli olsun da

Canım hiçbi anormal durum yok 9 ay boyunca kusanlar var ablam gibi oda normal hiç kusmayanlarda var oda normal herkesin bunyesi farklı

X