2017 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    217
günaydın kızlar :) bende 9+4üm bugün. 12. haftayı iple çekiyorum çünkü hala korku var içimde lavaboya her girişimde çamaşırımı kontrol ediyorum ve bazen gece rüyamda çamaşırımın lekelendiğini görüyorum :KK43:
Günaydın cnm valla aynı benim hissettiklerimi anlatmışsın hatta o rüyaları ben de görüyorum Nasıl geçer bi hafta :işsiz:

Canım aynen bende de var. O korkudan dolayı hamileliğin tadını çıkaramıyorum. 12 haftayı bitirseydim o zaman hamilelik tam olacak benim için sanki.

bende aynı şekilde hamileliğin tadını çıkarmak istiyorum.risk her zaman var ama ne biliyim 12. haftadan sonra daha çok rahatlıycam

Günaydın cnm valla aynı benim hissettiklerimi anlatmışsın hatta o rüyaları ben de görüyorum Nasıl geçer bi hafta :işsiz:

demekki hepimizde genel olarak bi korku var.ama maşallah senin çok az kalmış canım

Herkese merhaba.

Kızlar benim azı dişlerimden birinde dolgu vardı, dolgunun kenarından dişim kırılmış, altından da çürük görünüyor. Toplu iğne arkası kadar bir bölge. Ağrımıyor ama korktum çok. :KK43:

Kızlar benim sonuçlar çıktı doktor pek bi yorum yapmadı. Sorun yok dedi.

Anti hbs negatif
Anti CMV IgM negatif
Anti rubella IgM negatif
Anti toxoplazma IgM ELISA negatif
Bunlar ne oluyor bilenler yardımcı olabilir mi?

Kızlar benim sonuçlar çıktı doktor pek bi yorum yapmadı. Sorun yok dedi.

Anti hbs negatif
Anti CMV IgM negatif
Anti rubella IgM negatif
Anti toxoplazma IgM ELISA negatif
Bunlar ne oluyor bilenler yardımcı olabilir mi?

Canım,
Anti hbs hepatit b ye karşı bağışıklık. .
Sende negatif çıkmış ya aşı olmadın ya süresi geçti hepatit b bağışıklığı yok sanırım şuan onu doktoruna danış tekrar bence..
CMV enfeksiyon kandaki bir tip virüs. Negatif çıkması iyi,

Rubella kızamıkçık bağışıklığı ile ilgili.

Toxoplazma çiğ pişmemiş et vs gibi gıdalardan bulaşan bir parazit

Ben de tek tek Google a bakıp yazdım sen de Google a yazarak ayrıntılı bilgi bulabilirsin. Doktorun sıkıntı görmemişse için rahat olsun..

Ayyy bebisimizi gördük top gibi zıplayıp duruyor :KK70: ense kalınlığı da ölçüldü değeri iyi çıktı cok şükür.ikili test icin kan da verdim.o da iyi çıkar insallah.normalde yaptirmayi dusunmuyordum ama tüp bebek doktorumun asistani yaptirmami söyledi ben de yaptirdim.Allahim tüm isteyenlere nasip etsin.bizlere de hayir ve sağlıkla kucagimiza almayi nasip etsin.

Canim sali günü 10 haftam bitti suan 3 gün geride gozukuyor. Ilk muayenede 2 hafta gerideydi 1 ayda toparladik şükür. Darisi basina insallah
Ne güzel maşallah, benimki de iki hafta geriden geliyordu bakalım kontrolümde ne çıkacak sabırsızlanıyorum, ilk gebeligimde hep iki yada üç gün önde çıkiyordu, bu gebeligimde doktor gelişimsel bir bozukluk değil olabiliyor böyle dedi ama yine de endişelendiriyor beni, kendim uzun boylu ve iri yapılıyim acaba çocuğum minyon mu olacak diye düşünüp merakla bekliyorum bende sonucu umarım benim gibi birinden minyon bir çocuk çıkmaz ...

Ayyy bebisimizi gördük top gibi zıplayıp duruyor :KK70: ense kalınlığı da ölçüldü değeri iyi çıktı cok şükür.ikili test icin kan da verdim.o da iyi çıkar insallah.normalde yaptirmayi dusunmuyordum ama tüp bebek doktorumun asistani yaptirmami söyledi ben de yaptirdim.Allahim tüm isteyenlere nasip etsin.bizlere de hayir ve sağlıkla kucagimiza almayi nasip etsin.
Ne guzel guzel haberlerle gelinmiş kan sonuclarida guzel cikar insaalh ve en korkulan sureci hayırlısıyla atlatirsin.ilk ikili testi sen yaptirmis oldun sanirim.darisi bizlete

Canım,
Anti hbs hepatit b ye karşı bağışıklık. .
Sende negatif çıkmış ya aşı olmadın ya süresi geçti hepatit b bağışıklığı yok sanırım şuan onu doktoruna danış tekrar bence..
CMV enfeksiyon kandaki bir tip virüs. Negatif çıkması iyi,

Rubella kızamıkçık bağışıklığı ile ilgili.

Toxoplazma çiğ pişmemiş et vs gibi gıdalardan bulaşan bir parazit

Ben de tek tek Google a bakıp yazdım sen de Google a yazarak ayrıntılı bilgi bulabilirsin. Doktorun sıkıntı görmemişse için rahat olsun..

Çookk teşekkür ederim canm :)

Ne güzel haberler bunlar :)
Bende ikili test düşünmüyorum ama bakalım doktor ne diyecek

Ne guzel guzel haberlerle gelinmiş kan sonuclarida guzel cikar insaalh ve en korkulan sureci hayırlısıyla atlatirsin.ilk ikili testi sen yaptirmis oldun sanirim.darisi bizlete
Çookk teşekkür ederim canm :)

Ne güzel haberler bunlar :)
Bende ikili test düşünmüyorum ama bakalım doktor ne diyecek

Kan sonucu ikili testin 10 gün sonra cikacak.burdaki doktorum da gerek yok aslinda dedi daha önce embriyo genetik inceleme yapıldığı icin ama tüp bebek doktorum ne dediyse onu yapıyorum.hepimiz güzel haberler alalim insallah

Folik asit bazı bünyeler de kusmayı arttırabiliyor mesela benim öyleydi gündüz içerdim ilk gebeliğim de doktor gece uyumadan 15 20 dk önce iç hatta peynir ekmek ye peşine iç demişti , demir hapları kabız yapmıştı , progestan içince fena bir şekilde bulantım artıyor , fitil olarak alınca da akıntım iyice artıyor . Hepsi bir yana en çok zorlayan cleaxne iğne tabiki ama şükür bunada sonunda yavruma kavuşayım hepsi geçicek inşallah

selam ortalama 11 13 hafta arasindayiz . bebeginin cinsiyetini ogrenen var mi ya da yakin zamanda ogrenirmiyiz acama oglumda 11. hafta ogrenmistim haftaya dr gidecem cok meraklardayim:işsiz::işsiz::cool:
Bende haftaya 11. Haftanın içinde olacam öyle gitcem muayeneye :) bakalım doktor cinsiyet söyler mi , erkekse eğer o haftada organı oluşmuş oluyormus

Ne güzel maşallah, benimki de iki hafta geriden geliyordu bakalım kontrolümde ne çıkacak sabırsızlanıyorum, ilk gebeligimde hep iki yada üç gün önde çıkiyordu, bu gebeligimde doktor gelişimsel bir bozukluk değil olabiliyor böyle dedi ama yine de endişelendiriyor beni, kendim uzun boylu ve iri yapılıyim acaba çocuğum minyon mu olacak diye düşünüp merakla bekliyorum bende sonucu umarım benim gibi birinden minyon bir çocuk çıkmaz ...
Bende oyleyim canim biylu ve kilolu Allahtan kilo almamisim 400 gr fazla ciktim sadece .insallah seninkide iyi cikar bende baya endiselenmistim ama buyuyuvermis bizim bebek.3 hafta sonra istersen ikili test yapalim dedi bilmiyorum net sonuc vermiyormus sana kalmis dedi.dusunelim dedim ciktim doktordan

Kızlar hamile kaldığımdan beri neredeyse her gece korkulu rüyalar görüyorum. Eşim her gece bağırmama uyanıyor artık dün gece o da bunaldı herhalde seni bir psikoloğa mı götürsek diyor, neden olabilir acaba ?

selam ortalama 11 13 hafta arasindayiz . bebeginin cinsiyetini ogrenen var mi ya da yakin zamanda ogrenirmiyiz acama oglumda 11. hafta ogrenmistim haftaya dr gidecem cok meraklardayim:işsiz::işsiz::cool:
Günlerimiz ayni canim ben dun sordum doktora 12. 13. haftalarda tahmin edilir dedi bizimkinde hisey belli degildi bende sadece saglikli olup olmadigini merak ettim 3 saniye kalp atisini dinletti boyuna bakti cok şükür saglikli gidiyor insallah hep oyle devam ederiz hepimiz

X