2017 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    217
Kızlar yakında 2li teste gidecek olanlariniz var, yapılan işlemleri , sonuçları da bizlerle paylaşın lutfen. Benim de 1 hafta kaldı 2li teste.. 23u gideceğim doktoruma. 12+3 olacağım o zaman ilk defa bebeği bebek formunda göreceğimiz kontroller bunlar sanırım çok heyecanlı. 1 ay üstüne gideceğim. Ben de 55 kg hamile kaldım, istifra etmekten 53 e düştüm. En fazla 1 kg almışımdır zeytinyağlı ve karbonhidratlı seyler yiyebiliyorum sadece ana sıcak yemek yiyemiyorum hala. Cacık ve turşu ise her an yiyebilirim. İkisi de iyi geliyor. Tatlıdan nefret ettim ki severdim. Bakalım ilerleyen haftalar neler gösterecek. . Hamilelik kolay bir süreç değil ama bebeklerimizi kalp atışını duyduğumuz an sanırım hepsi unutuluyor. :anneadayı::KK200: Allah minik mucizelerimizi korusun.. hepinize sevgiler...

Ben de d&r dan 2 kitap aldım içeriklerini inceledim, tavsiye ederim. Biri Dr. Kağan kocatepenin hafta hafta hamilelik kitabı inkılap yayınlarına ait .. diğeri ise yurtdisinda en çok satılan annelik ve bebek bakımı ansiklopedisi , Elizabeth Fenwick , abc grup. İkisi 95 TL tutmuştu.

meğer herkes aynı şekilde yatıyomuş :-)

Solumuza yatarsak kan dolaşımı açısından daha iyiymiş diye okumuştum. Göğüslerin sızlamas ı azaldığından beri yan yatıp uyuyorum ama sabah sırtüstü kalkıyorum. Göbek belirginlesene kadar nasıl rahat ediyorsak öyle yapmamıza bir sakınca yok sanırsam. .

Kizlar doktordan ciktik cok şükür gayet iyi dedi masallah 6 kat büyümüş 3 haftada :emir_bebek:@feministic canim sana da haber verecektim aklimdaydin.resmimizede bakin darisi bekleyenlere insallah

Eklentiler

• 20160916_154724-1.jpg
    20160916_154724-1.jpg
    64,4 KB · Görüntüleme: 104
Canım nasıl oldun merak ettim seni ? Bir daha oldu mu kanaman ?
Ben de çok tedirginim tekrar leke yada kanama gelecek diye , hiç rahat değilim valla :KK43:
Canım kanamam kahveye dönmüştü az önce kasığıma bir agrı girdi yattım hemen biraz pembe kan gelmiş canım çok sıkkın sorma eski zamanda olsak hamile olduğumu anlamazdım inan her ay kanamam oldu resmen :KK43:

Kizlar doktordan ciktik cok şükür gayet iyi dedi masallah 6 kat büyümüş 3 haftada :emir_bebek:@feministic canim sana da haber verecektim aklimdaydin.resmimizede bakin darisi bekleyenlere insallah
Maşaallah Can'ım. Çok sevindim; artık Bebek görüntüsünü almış gerçekten maşaallah. Bana da moral oldun :KK66:

Değil mi cnm haftayı zor getiriyorum ben de doğuma kadar Rabbim nasip ederse ne yapıcam bilmiyorum :-) sen devlete mi gidiyorsun:emir_bebek:
Yok canım özele gidiyorum. Ama işte :KK43: eşime nazlar kaprisler yapıyorum görürsün diye yok diyor. :) hafta içi gizlice gideceğim ama dayanamayacağım artık 16 gün oldu. Sen devlete mi gidiyorsun canım.

Maşaallah Can'ım. Çok sevindim; artık Bebek görüntüsünü almış gerçekten maşaallah. Bana da moral oldun :KK66:
Canım sen nasılsın nasıl gidiyor. Ne zama gideceksin dr à. Aynı günüz seninle. Bugün 10 hafta yaşını doldurdu bizimkiler. Nice yaşlara inşallah :)))

kizlar merhaba Nasılsıniz ben suan 9 haftadayim ama gobegim belirginlesti ve hatta iki kirmizi mini catlak olustu benin gibi olan varmi. bu arada sukur su ana kadar hic kusma olmadı ama yemeklerden inanilmaz tiksinme var .

:KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::mapus::KK43::KK11::hamarat::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:
Canım kanamam kahveye dönmüştü az önce kasığıma bir agrı girdi yattım hemen biraz pembe kan gelmiş canım çok sıkkın sorma eski zamanda olsak hamile olduğumu anlamazdım inan her ay kanamam oldu resmen :KK43:

Hay Allah canım yaa , sen Aydında mısın hala , sen o on saatlik yola çıkmakla hata yaptın bence , tabii bilemezdin böyle olacağını ama biliyorsun bizim hamileliğimiz kanamalı lekelenmeli geçiyor.. Yanii yolculuk olsun ilişki olsun iş yapma olsun bunlara dikkat etmemiz gerekiyor fikrimce. Tabii ki yine Allah'ın yazdığını yaşayacağız , tedbir bizden takdir yaradandan..
Elinde progestan varsa iç yada vajinal al istersen , daha önce kullandın mı bilmiyorum ama.. Seni de yanlış yönlendirmek istemiyorum canım ya.. Sıkma canını rahat olmaya çalış..

:KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::mapus::KK43::KK11::hamarat::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:

Hay Allah canım yaa , sen Aydında mısın hala , sen o on saatlik yola çıkmakla hata yaptın bence , tabii bilemezdin böyle olacağını ama biliyorsun bizim hamileliğimiz kanamalı lekelenmeli geçiyor.. Yanii yolculuk olsun ilişki olsun iş yapma olsun bunlara dikkat etmemiz gerekiyor fikrimce. Tabii ki yine Allah'ın yazdığını yaşayacağız , tedbir bizden takdir yaradandan..
Elinde progestan varsa iç yada vajinal al istersen , daha önce kullandın mı bilmiyorum ama.. Seni de yanlış yönlendirmek istemiyorum canım ya.. Sıkma canını rahat olmaya çalış..

Canım sen nasılsın nasıl gidiyor. Ne zama gideceksin dr à. Aynı günüz seninle. Bugün 10 hafta yaşını doldurdu bizimkiler. Nice yaşlara inşallah :)))
Can'ım sorma ev taşıyorum; kolay bitmiyor maalesef bu işler. Ağır kaldırmamaya gayret ediyorum ama Saatlerce ayakta kalıyorum maalesef. Belim ağrıyor karnım ağrıyor falan. Maşaallah kuzularımıza; Allah muhafaza etsin hepsini. Ben geçen perşembe gitmiştim. Şehir ve doktor değişeceği için randevuyu ben belirleyeceğim sanırım. Eğer bekleyebilirsem iki kontrol arasında bir ay bırakmayı düşünüyorum

Can'ım sorma ev taşıyorum; kolay bitmiyor maalesef bu işler. Ağır kaldırmamaya gayret ediyorum ama Saatlerce ayakta kalıyorum maalesef. Belim ağrıyor karnım ağrıyor falan. Maşaallah kuzularımıza; Allah muhafaza etsin hepsini. Ben geçen perşembe gitmiştim. Şehir ve doktor değişeceği için randevuyu ben belirleyeceğim sanırım. Eğer bekleyebilirsem iki kontrol arasında bir ay bırakmayı düşünüyorum
Bekleyebilirsen helal olsun canım valla benim için hiç kolay olmuyor.
Bu dönemde taşınmak çok zor olsa gerek gerçekten ister istemez ne kadar dikkat etsen de yorulursun. Kıyamam ya. Sen elinden geldiğinde çok iş içine girme. Zamana yay ufak tefek yerleşmeyi de şu 3. Ayı atlatsak da bir rahat

Yok canım özele gidiyorum. Ama işte :KK43: eşime nazlar kaprisler yapıyorum görürsün diye yok diyor. :) hafta içi gizlice gideceğim ama dayanamayacağım artık 16 gün oldu. Sen devlete mi gidiyorsun canım.
Ben de özele gidiyorum 2-3 haftada bir gidiyorum ben bir hafta geçti henüz ama kalp sesini duyunca rahatlıyorum ne yapayım :KK66:

Kızlar benim sonuçlar çıktı doktor pek bi yorum yapmadı. Sorun yok dedi.

Anti hbs negatif
Anti CMV IgM negatif
Anti rubella IgM negatif
Anti toxoplazma IgM ELISA negatif
Bunlar ne oluyor bilenler yardımcı olabilir mi?

X