2017 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    217
Kızlar merhabalar. Bir süredir giremiyodum fırsatım olmuyodu bugün vaktim oldu çok şükür. En son 8+6 da doktora gittim kalp atışını duydum Allah'a şükürler olsun. Pazartesi günü tekrar gidicem kontrole. Umarım herşey yolundadır. Bu arada bişey sorucam kızlar. Benim tek gözümde kanlanma oluştu sebepsiz yere Ağrı'sı acısı yok hiç bir rahatsızlık vermiyor. Daha öncesinde de bulanık görmelerim oluyordu hatta tansiyon düşmesine bağlıyodum ama başına bu şekilde gözle ilgili sorunlar gelen var mı ? İnternette okuduğuma göre hamilelikte gözlerde sorunlar oluşabiliyormuş. Pazartesi sorucam doktora ama öncesinde sizlere sormak istedim. Belki iki gün de olsa içim rahatlamış olur. Teşekkür ediyorum şimdiden :KK54:

İnşallah yaa Rabbim evladını korusun inşallah

Kızlar merhabalar. Bir süredir giremiyodum fırsatım olmuyodu bugün vaktim oldu çok şükür. En son 8+6 da doktora gittim kalp atışını duydum Allah'a şükürler olsun. Pazartesi günü tekrar gidicem kontrole. Umarım herşey yolundadır. Bu arada bişey sorucam kızlar. Benim tek gözümde kanlanma oluştu sebepsiz yere Ağrı'sı acısı yok hiç bir rahatsızlık vermiyor. Daha öncesinde de bulanık görmelerim oluyordu hatta tansiyon düşmesine bağlıyodum ama başına bu şekilde gözle ilgili sorunlar gelen var mı ? İnternette okuduğuma göre hamilelikte gözlerde sorunlar oluşabiliyormuş. Pazartesi sorucam doktora ama öncesinde sizlere sormak istedim. Belki iki gün de olsa içim rahatlamış olur. Teşekkür ediyorum şimdiden :KK54:
inşallah geçici bir durumdur canım geçmiş olsun

Hay Allah canım yaa , sen Aydında mısın hala , sen o on saatlik yola çıkmakla hata yaptın bence , tabii bilemezdin böyle olacağını ama biliyorsun bizim hamileliğimiz kanamalı lekelenmeli geçiyor.. Yanii yolculuk olsun ilişki olsun iş yapma olsun bunlara dikkat etmemiz gerekiyor fikrimce. Tabii ki yine Allah'ın yazdığını yaşayacağız , tedbir bizden takdir yaradandan..
Elinde progestan varsa iç yada vajinal al istersen , daha önce kullandın mı bilmiyorum ama.. Seni de yanlış yönlendirmek istemiyorum canım ya.. Sıkma canını rahat olmaya çalış..
Canım yolculuğa çıkmadan 2 gün önce doktoruma gittik yola çıkabilirmiyiz dedik çıkın dedi çok güzel gidiyor her şey dedi bunun üzerine eşimi kim tutar onun memleketi dr izin verdi bak gidiyoruz dedi ben yine bir huzursuzdum ama bişey diyemedim o kadar kızgınım ki doktoruma bir daha gitmicem ona :KK12:progestan kullanıyordum zaten bıraktırmıştı şimdi tekrar 200 ml başlandı içiyorum.. Allah hepimizin yardımcısı olsun canım

2gundur folik icmeyi unutuyorum ben ya bi sorun olurmu acaba tum gun midem bulaniyo onu icince ilk gebeligimde hic bulanti yapmamisti

Kızlar folik asit devam ediyor musunuz

Doktor ikili test haftasina kadar devam dedi canım. Devam ediyorum o yüzden. Sonrasında içeriğinde folikasit de olan daha zengin vitaminlere geçecekmiş. Bazı vitaminlerin bulantı kabızlık yaptığı söyleniyor. İnşallah bugunlerimizi aramayız. Folikasit in bir yan etkisini yaşamadım. Hamilelik öncesi 3 ay ve hamile kaldigimdan beri 11 haftadır folbiol içiyorum. .

Canım yolculuğa çıkmadan 2 gün önce doktoruma gittik yola çıkabilirmiyiz dedik çıkın dedi çok güzel gidiyor her şey dedi bunun üzerine eşimi kim tutar onun memleketi dr izin verdi bak gidiyoruz dedi ben yine bir huzursuzdum ama bişey diyemedim o kadar kızgınım ki doktoruma bir daha gitmicem ona :KK12:progestan kullanıyordum zaten bıraktırmıştı şimdi tekrar 200 ml başlandı içiyorum.. Allah hepimizin yardımcısı olsun canım

Uçakla dönme şansın yok mu canım ya.. bence doktor seni riske atmış bu kararıyla.
Sana Progestan kullanmış bir hamile olarak araba yolculuğu kesinlikle yasak olmalıydı. İlk haftalarda zaten sağlıklı hamilelik geçirsek bile yasak. Benim doktorum ki rahat bir insandır 8.hafta kontrolünde kolunu bacağını kıracak aktivitelerde kaçın araba yolculuğu yapma uçağa binebilirsin dedi. İnşallah sağsalim dönersiniz bebis sıkıca tutunmustur :anneadayı:

B
2gundur folik icmeyi unutuyorum ben ya bi sorun olurmu acaba tum gun midem bulaniyo onu icince ilk gebeligimde hic bulanti yapmamisti
Bulantının folik asitle alakası yok canım bende her gün içmiyorum.2gunde bir dedi dr hiç içmemeyi tercih edenlerde var

Gunaydin kizlarr. Benim kontrolum haftaya zaman gecmiyor. Bulantim ara ara oluyordu ayy ne guzel hic kusmadim dedim ta ki dun aksama kadar. Mahfoldum resmen :KK43: bebislerimiz iyi olsun da katlancaz artik. Kilo veriyorum ama sistim ya gogus bi tarafta gobek diger tarafta

günaydın kızlar :) bende 9+4üm bugün. 12. haftayı iple çekiyorum çünkü hala korku var içimde lavaboya her girişimde çamaşırımı kontrol ediyorum ve bazen gece rüyamda çamaşırımın lekelendiğini görüyorum :KK43:

günaydın kızlar :) bende 9+4üm bugün. 12. haftayı iple çekiyorum çünkü hala korku var içimde lavaboya her girişimde çamaşırımı kontrol ediyorum ve bazen gece rüyamda çamaşırımın lekelendiğini görüyorum :KK43:
Canım aynen bende de var. O korkudan dolayı hamileliğin tadını çıkaramıyorum. 12 haftayı bitirseydim o zaman hamilelik tam olacak benim için sanki.

X