2017 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    217
Cnm geçmiş olsun, diş önemli. İlk 6 ay mıydı 3 ay mıydı yanlış olmasın müdahale edilmiyor ama gerekli görülürse hamileliği idare edecek kadar birşeyler yapıyorlar diye biliyorum. Ama sana tavsiyem ağrımasını beklemeden hemen bir diş hekimine görünürsen erken müdahale ile bir sıkıntı yaşamazsın inşallah. Bir de bol bol kalsiyum içerikli besin tüketmek lazım. Geçmiş olsun tekrardan...
Çok teşekkür ederim ilgin için. Mide bulantım ve kusmalarım çok şiddetli benim. Sanırım mide asidi mahvetti dişlerimi. Pek besin de tüketemiyorum. Zorla süt içtim bu gün.

Önümüzdeki hafta göstereceğim dişçiye, kırık için ne yapar bilemiyorum ama bakalım. Sanırım 3 aydan sonra müdahale edilebiliyormuş dişlere biraz araştırdkm. Doktoruma da soracağım en doğrusunu o söyler. Şimdi annemlerde memleketteyim bir şey de yapamadım haftaya dönünce artık.

Canım eşim yapıyor ve kendisi iğneden aşırı korkardı ilk günler morarttı elleri titredi falan şimdi öğrendi korkusunu da yendiğinden ailesi falan olunca yanımızda şımarıyor biraz bakın Nasıl yapıyorum ediyorum tarzında o zaman illa ya kanattı ya morardı diğer Zaman'lar morarmıyor , karnımdan yapmak beni korkutuyor zaten aşırı kıllandı açıp bakmak bile istemiyorum aslında Bi de deriyi sıkıştıramıyorum rahat , kol daha kolay geliyor . Ama yapmadan önce alkol ile temizliyorum mutlaka ne olur olmaz diye
Anladım cnm zaten ben de göbekte artık yer bulamıyorum sanki ya kola yada bacaktan yapmaya başlıycaz artık :anneadayı:

Günün konuşulan konularına birkaç yorum da ben yapayım , eksik kalmayayım kızlar :halay:
Korkulu , sıkıntılı rüyaları ben de bir ara çok gördüm.. Ondan sonra çözümü dualarda buldum. Ki ben çoğu gece eşim eve gelmeden yatıp uyuyorum. Artık eskisi gibi birlere ikilere kadar oturamıyorum. O gelmeden uyumuş oluyorum. Her gece yatmadan önce ihlas felak nas ayetel kürsi okuyup üflüyorum kendime bebeğime. Sonrasında rahat bir uyku çekiyorum sabaha kadar , dilimi ısırarak söyleyim.. Hamile kadınlarla uğraşırlarmış çünkü , bebeği öldürmeye falan çalışırlarmış , korkutmayım sizi , okuyun dualarınızı yatın birşeycik olmaz.. Hatta okuyabilen günde bir kez yasin okusun , çok daha güzel olur , ben şimdilik başaramıyorum onu..

Sonra iğne konusu konuşulmuş. Ben uzun zamandır göbekten yapamıyorum iğneyi kızlar çok fazla canım acıyor , karnım sertleşti taş gibi oldu ondan mı bilemiyorum.. Hep kola bacağa yapıyoruz. Gerçi iğneyi bıraktırdı doktorum , coraspin yazmıştı coraspinle devam edeceğiz demişti ama benim midem 5 gün coraspine zor dayandı. Mahvoldum kıvrandım mide ağrısından. Ağrısını geçtim yanma bulantı fenaydı. Yemek bile yiyemedim 5 gün. Ben bu mideyle ne yapacağım yaa? Folik asit bile içemedim en baştan beri , bu kadar hassas bir mide olabilir mi.. Bugün içmedim coraspin tekrar iğne yaptım , doktorum çok kızacak bana :olamaz: Adamın dediği hiçbir tedaviyi yapamıyorum , hepsi midemi altüst ediyor. Şimdi kan ve vitamin ilaçlarına başlayacağız , kara kara düşünüyorum ne yapacağım diye..:işsiz::işsiz::işsiz: Benim bebek rahmimde değil de midemde sanki :110::110:

Ben hep gobekten yapıyorum bazen hakikaten zor batıyor.morariyor cok.Genetik sonucum bu hafta belli olur insallah ona gore birakacagim.ama ne yapalım herseye dayaniyoruz
canım ben hep yapıcam Allah izin verirse. düşük sonrası baktırmıştım 3 faktörde mutasyon çıktı. inşallah senin çıkmaz ve iğneler biter. zor olucak çünkü ilerleyen dönemlerde.

Bir de kabızlık baş gösterdi bende. Başlarda böyle değildim rahattım. Şimdilerde yok günlerce çıkamıyorum , çıksamda beni rahatlatacak şekilde değil afedersiniz.. Ikınmaya da tehlikeli diyorlar , dakikalarca oturuyorum tuvalette yok :KK12::KK12:
Bir sürü de meyve yiyorum oysa ki , meyvenin bağırsakları çalıştırması lazım değil mi :63:
Sonum lavman a doğru gidiyor galibaa :KK48:

Yaa ben de bana mı öyle geliyor acaba diyordum . Benim iğneler de zor batıyor ve eskiye göre daha fazla acıyor:110: ama sağlıcakla doğsunlar şikayetçi değilim:emir_bebek:Karından yapıyorsunuz değil mi? Ben bir de koldan,bacaktan yapılanı duydum. Dr.a sormadım daha ama göbişler büyüyünce karından yapmaya korkarım gibi geliyor bana:KK17:
aynen karından yapıyorum başlarda pıt diye giriyodu şimdi iğne batana kadar ter içinde kalıyorum. haftaya doktoruma soracağım kol bacaktan yapabilir miyim diye..
Allah hamileliklerimizi tamamına erdirsin inşallah sağlıkla hepimizin

Bir de kabızlık baş gösterdi bende. Başlarda böyle değildim rahattım. Şimdilerde yok günlerce çıkamıyorum , çıksamda beni rahatlatacak şekilde değil afedersiniz.. Ikınmaya da tehlikeli diyorlar , dakikalarca oturuyorum tuvalette yok :KK12::KK12:
Bir sürü de meyve yiyorum oysa ki , meyvenin bağırsakları çalıştırması lazım değil mi :63:
kuru kayısı ılık su falan içsen sabahları canım farkeder mi acaba.. bir de seviyorsan domates ye bol bol.. ben normalde bağırsakları çalışmayan bir insandım hamilelikten beri çok rahatım inşallah öyle gider. ıkınmamaya gayret et.

canım ben hep yapıcam Allah izin verirse. düşük sonrası baktırmıştım 3 faktörde mutasyon çıktı. inşallah senin çıkmaz ve iğneler biter. zor olucak çünkü ilerleyen dönemlerde.

Insallah çıkmaz canim ama cikarsa da yapacağız Allah baska dert vermesin yeterki

Canım bende çok kötüydüm kefir içtim baya iyi geldi bir dene istersen

Cinsiyet bu kadar erken belli oluyor mu kızlar yaa ?
Ben 15.haftadan sonra zannediyordum.
11.haftada erkek olduğunu öğrenenler varmış :KK39:

Cinsiyet bu kadar erken belli oluyor mu kızlar yaa ?
Ben 15.haftadan sonra zannediyordum.
11.haftada erkek olduğunu öğrenenler varmış :KK39:

Evet özellikle erkekler erken belli oluyor galiba.benim arkadasimda 11. Haftada erkek olduğunu ogrenmisti.biz bugün hic sormadik tahmininiz var mi diye.merak etmiyorum ben pek.kizim da yok oglum da fark etmez

X