2017 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    217
Herkes kendini dinliyor işte bugünlerde canm , en başta ben

Şuan benim hissettiklerimi hissediyor mu acaba , kalbi atmaya başlamadı ki henüz , hisseder mi ki
Hisseder iyi düşün kalbinin atmasına çok az kaldı. Çok yakında iki kalp tasiyacaksin. Sorumluluğu ağır. Sen kalp atışlarını dinleyecek bir minik var içinde. Onun için hep pozitif olucaz.

Tesekkur ederim canim yanlis anlamak ne demek.bliyorum benimde toxo negatif kizimda da her ay bakildi kan vermekten delik desik olmustum.Annelik yine icimizde kurt olusur ama etsiz yerim diye dusunuyorum yersemde.Yani kizimda cok kasmistim stresten napcagimi sasirdim sanki hersey bebegi etkilicek diye cevremi de kastim.yolda arabada esime kizardim dogru sür arabayi diye:) evhamdan catlicaktim.Tabiki elimden geleni yapicam ama hamilelik gunlerimi de zehir etmicem insallah oyle umit ediyorum.Bide troidim var internetlerden cikmazdim doktorlar bile detay bilgilerinden sasirirdi sen needen biliyorsun diye:) iste boyle.Tek tavsiyem stres yapmamaya calisin cok detaylara dalmayin herkes nasibini yasar.birinin belirtileri birininkini tutmaz.Biri cok sikinti yasar dogumda digeri kolaycacaik yapar.Kötüyü dusunup kotuyu cagirmayalim.Mutlu huzurlu aksamlar hepimize:)[/QUOTE]

babypooh evet canim. Elimizden geleni yapip tevekkul edecegiz. Pozitif dusunmeye cok inanirim ben. Kotusu basima gelmeden dusunmemeye calisirim hep. İnsallah hepimiz saglicakla 9 ayi tamamlarr saglicakla aliriz yavrularimizi kucagimiza. Guzel seyler dusunelim guzel seyler olsun hepimiz icjn.

ayyyy canim kiyamam öyle deme her hamilelik bir olmazki. belki bunyen hcg hormonuna alismaya baslamitir ondan fazla belirti olusmuyordur. hem sürekli belirti olmayabilir heralde. bebisini uzme simdiden annesi...

Her şeyi araştırmak, belirtiler okumak, kendini çok dinlemek iyi değil.
Hastalık hastası paranoyak olma yolunda hızla ilerliyorum ben de ama sakinleştim geçtiğimiz kötü günlere göre.

Belki eşimize annemize kardeşimize anlatamadıklarımızı burada birlikte anlatıyoruz dinliyoruz çözüm arıyoruz, umut istiyoruz. Bundan doğal bişey yok. Tabi ki streslenicez herkes her gün hamile kalmıyor, ne mucize bebekler vardır aramızda doğmayı bekleyen. Endişeleniyoruz elbette onun için.

Ama kendimize ediyoruz, bebeğimize ediyoruz. Çok bilince çok araştırınca daha çok sorun buluyoruz.
En iyisi gerçekten unutmak.

O kadar şartlanmışım ki hamile kalabilmeye, geçen adet takvimimi açmışım bakıyorum aaaa üretken günlere gelmişiz ilişki günleri falan. Hala inanamamış bilinç altım hamile kalabildiğime. Hala sevişme günlerine ayarlanmış makine gibi olmuşum. Eminim böyleleri vardır aramızda.

Şimdi tatil zamanı, tüm o stresi atıp, hamile olduğumuzu da unutup güzelce dinlenelim ve bebeğimize 9 ay boyunca büyüyeceği, güzelce yerleşeceği bir yatak hazırlayalım.

ayyyy canim kiyamam öyle deme her hamilelik bir olmazki. belki bunyen hcg hormonuna alismaya baslamitir ondan fazla belirti olusmuyordur. hem sürekli belirti olmayabilir heralde. bebisini uzme simdiden annesi...
Allah bizleri nasıl bir iç güdüyle yaratmış yaa , daha belki susam tanesi kadarlar ama onları koruyup kollamak için çırpınıyoruz , onlara bir zarar gelsin istemiyoruz..

Çoklu alıntıyi beceremedim bi sürü şey yazacaktım unuttum. İlk şunu dicem TORCH testi diye bişey var hamilelikten önce yapılıyor tabi hamileyken de yapılıyor her harfi bir farklı mikrobu temsil ediyor internetten de araştırabilirsiniz tavsiye ederim ben yaptırmıştim. İkincisi o tarama testlerini yaptırmayı düşünmüyorum gerçekten çok önemli değil sadece down sendromu var ki yok mu onu olcuyor sonuçta allah yazmissa aldırmam bir de 9 ayı bunu düşünerek geçirmek istemem bebek dogmadan önce de bi tedavisi yok ilk gebeligimde bilmiyordum herseyi yaptirdim. Deli_mavi iyi düşün iyi olur inşallah senin stresini tabiki bebis hissediyor mesela ben hiç bir belirti yaşamiyorum normal bi insan modunda devam ediyor hayatım içini ferah tut :) daha yazacaktim hem uzun oldum hem de unuttum neyse çok başınızı sisirmiyim:)

Evet canım aynen kimsem yok derdimi paylaşacağım , eşim de işte çok geç geliyor eve. Dökülüyorum ben de buraya , ama siz moralinizi bozmayın benim yüzümden..

Canım içini dökmen daha iyi zaten bende buraya katıldığımda çok kötüydüm çok canım sıkkındı ama buradaki arkdslar sağolsun hep destwk oldular şuan yani çok şükür artık olumlu bakıyorm herşeye sende böyle ol ama içini dökmek rahatlatıyo sen yine de hem olumlu düşün ama . Değer yükseldikçe belirtiler artack die bişe yok bnde hiç bişe artmadı :) bulantı falanda yok :)

[QUO TE="elvaven, post: 47500169, member: 128148"]Her şeyi araştırmak, belirtiler okumak, kendini çok dinlemek iyi değil.
Hastalık hastası paranoyak olma yolunda hızla ilerliyorum ben de ama sakinleştim geçtiğimiz kötü günlere göre.

Belki eşimize annemize kardeşimize anlatamadıklarımızı burada birlikte anlatıyoruz dinliyoruz çözüm arıyoruz, umut istiyoruz. Bundan doğal bişey yok. Tabi ki streslenicez herkes her gün hamile kalmıyor, ne mucize bebekler vardır aramızda doğmayı bekleyen. Endişeleniyoruz elbette onun için.

Ama kendimize ediyoruz, bebeğimize ediyoruz. Çok bilince çok araştırınca daha çok sorun buluyoruz.
En iyisi gerçekten unutmak.

O kadar şartlanmışım ki hamile kalabilmeye, geçen adet takvimimi açmışım bakıyorum aaaa üretken günlere gelmişiz ilişki günleri falan. Hala inanamamış bilinç altım hamile kalabildiğime. Hala sevişme günlerine ayarlanmış makine gibi olmuşum. Eminim böyleleri vardır aramızda.

Şimdi tatil zamanı, tüm o stresi atıp, hamile olduğumuzu da unutup güzelce dinlenelim ve bebeğimize 9 ay boyunca büyüyeceği, güzelce yerleşeceği bir yatak hazırlayalım.[/QUOTE]
Doğru söylüyorsun canım , bana da Dr um gez dolaş unut hamileliğini falan dedi , adam benim tam tersim çok relax
Bir de benim panik atak geçmişim var , yıllarca tedavi gördüm , ara ara depreşiyor işte böyle , o günlerdeki gibi kötü diilim çok şükür ama hafif hafif yokluyor işte...

Testi daha önce hiç duymamıştım ilk defa duydum . İkili testler için bende senle aynı düşüncedeyim sonçta coxuk doğmadan hiç bi tedavi yapılmayacak nie hamileliğimi zehir edeyim ki tadını çıkarmak lazım her anın. Allah hepimize sağlıklı hayırlı evlatlar versin inşallah

Doğru söylüyorsun canım , bana da Dr um gez dolaş unut hamileliğini falan dedi , adam benim tam tersim çok relax
Bir de benim panik atak geçmişim var , yıllarca tedavi gördüm , ara ara depreşiyor işte böyle , o günlerdeki gibi kötü diilim çok şükür ama hafif hafif yokluyor işte...[/QUOTE]
deli_mavi_59 deli mavi bende yıllardır panik atak tedavisi gördüm. anca yeni yeni kendime geliyorum. yani bir tek se değilsin sorunları olan, bir de böyle düşün. ben gecen ay bizim asansörde kaldım 10. katta. allahım ben bi fena oldum yine eski günlere döneceğim diye. allahtan bişe olmadı. ama güvenliğe bağaraıp içimi dökmütüm bu asansör bozuk diye. adamcağız koşa koşa gelmişti 20. kata merdivenlerden. hiç unutmuyorum o gunu mesela. yani sana diyeceğim artık biz iyileştik kötüyü cacğırırsan olur. be salak gibi kötüyü cağırdım bu asansörler cok eskimiş diye ertesi gün başıma geldi. her zaman olumlu düşün canım. iyilik cağırırsa iyilik bulursun unutma :)

deli_mavi_59 ya olumlu düşün lütfen. Bende şu anda hiç hamilelik belirtisi falan yok. Sadece kasık ağrım oluyo ara ara bazı günlerde de bel ağrısı. Ne bulantım var ne uyku halim halsizliğim... Hiçbişey yok... Ama ben olumlu düşünüyorum. Bak bizde erkek ingertilitesi vardı hatta ağustosta tüp bebek yapacaktım çünkü normal zor dediler. Allahım ol dedi oldu ama tedirginim çünkü sperm mırfolojimiz kötü yani düşük yapma ihtimalim çok yüksek ( Allah korusun). Hatta ben topic bile açtım ağustosta tüp bebek yaptıracaklar gelsin diye. O topicte U umudum8 de vardı. İkimizde tedaviye başlamadan hamile kaldık. Kısaca benim senden daha çok tedirgin olmam lazım ama umuduma sıkı sıkı tutunuyorum. İnşallah Allah izin verirse sağlıcakla kucağıma aldığım günü düşğnüyorum.

Yarın hemen yaz bize ok?

Yarın eşimin izin günü , Dr a 3 gibi falan gidicez , kayıt yaptırmadan direkt yanıma çıkın keseye bakacağım demişti , randevumuz yok yanii. Kısmet olurda keseyi görebilirsek artık kalp atışı için randevumuzu alırız.
Yarın geç yazarsam merak etmeyin , arabamız yok çünkü minibüslerle gidip döneceğiz , hastanede baya uzak..
Telefonumda bozuldu aksilik işte , şarj tutmuyor , yenisini alacağım herhalde en kısa zamanda..
Eve ne zaman döneriz ne zaman laptopu açar sizlere yazarım bilemiyorum , kısacası endişelenmeyin benim için , hayırlı haberlerde buluşmak dileğiyle

[/QUOTE]
Bende de hipertiroidi var.2 yıla yakın ilaç kullandım.bırakalı 3 ay falan oldu çok şükür değerlerim normal ayarında.hamilelikte tekrar çıkar diye çok korkuyorum.sende ne var?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…