2017 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    217
Evet benim de vücudum da üst kol bölgemde özellikle sivilceler arttı iyice. İki litre su içmeye hatta bunu arttırmaya çalışıyorum ben normalde de iki litre
Su içerim ama bu ara tuza düştüm biraz o da ödem tutar diye biliyorum endişeleniyorum ama aksi takdirde midem bulanıyor yiyemiyorum. Sebamed de çok kurutuyor daha evvel zevk için alıp kullanmıştım ama yine deneyebilirim.
Bende çok içen biri değildim normalde ama hamilelikte özen gösteriyorum,ama iki litreyide geçemiyorum. Cildin kuruysa kurutabilir canım benim cildim baya yağlıdır

Canim bugün moral olarak bugün okadar bitiktimki anlatamam ama sizler ve yaptığınız yorumlar beni okadar çok motive ettiki anlatamam Rabbim hepinizden ayrı ayrı razi olsun ben biraz kaderci biriyim Rabbimin dediği olur o neyi nasip ettiyse başımın tacı seni ve Bebisi ni çok öpüyorum Rabbim e emanet olun

Carens Carens Canim en iyisi kaderci olmak.Sonucta isterken hayırlı ve sağlıklısını istiyoruz.Bizden buyuk bizim için planlar yapan Allah var.O herseyin en iyisini bilir muhakkak.parayla cozebilecegimiz mesele olsa evi arabayi satar hallderiz ama isimiz Allaha kalmıs.tek yapabildigimiz dua etmek.Senin icin de en hayırlısı olsun.diger kaybı olan arkadaslara da mehmetelif mehmetelif Sardunyasardunya Sardunyasardunya geçmiş olsun dilerim.Allah acisinizi hafifletsin.

Carens Carens Canim en iyisi kaderci olmak.Sonucta isterken hayırlı ve sağlıklısını istiyoruz.Bizden buyuk bizim için planlar yapan Allah var.O herseyin en iyisini bilir muhakkak.parayla cozebilecegimiz mesele olsa evi arabayi satar hallderiz ama isimiz Allaha kalmıs.tek yapabildigimiz dua etmek.Senin icin de en hayırlısı olsun.diger kaybı olan arkadaslara da mehmetelif mehmetelif Sardunyasardunya Sardunyasardunya geçmiş olsun dilerim.Allah acisinizi hafifletsin.
Teşekkür ederim tatlım iyi dileklerin için teşekkür ederim ben mehmetelif mehmetelif ve Sardunyasardunya Sardunyasardunya için geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum

Kuzum çok haklısın bizimki önlem alarak azaltmak aslında benim en büyük korkum şu: bir kaç arkadaşım emzirme döneminde meme çaylaklarımdan ötürü Can'larının çok yandığını ve çocukları emzirirken acıdan ağladıklarını yara olup sulandıklarını söylemişlerdi buna da çare olur mu ki? Diğer çatlakları da taşırım kabulüm derim
Meme başı çatlağı ayrı bişey canım.doğumdan bir iki hafta önce sürmeye başlıyorsun onu lansiondu sanırım benim kullandığım.birdde emzirme tekniğini iyi bilmek gerekiyor.hastanede hemşireler gayet güzel öğretiyorlar zaten.birde bence koca karı yöntemleri çok daha işe yarıyor bu konuda:)en azından bende öyle oldu

Ya kızlar yine sorularım ve yine ben 7+6 olduk bugün ve karnımda gerilme Tarzı bişey var dik duramıyorum sanki gaz mı bilemiyorum benim gibi olan varmı

Kısmetse ben de Nisan annesi olacağım. 8. haftam bitti. Keseyi 5 haftalıkken gördük ilk olarak. Kalp atışlarını da 6 haftalıkken duyduk. İkisi de vajinal usg idi. Karından 7. haftadan itibaren görülmeye başlandı.

Teşekkür ederim tatlım iyi dileklerin için teşekkür ederim ben mehmetelif mehmetelif ve Sardunyasardunya Sardunyasardunya için geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum

Hepinize çok teşekkür ederim. Allah razı olsun

Canim bugün moral olarak bugün okadar bitiktimki anlatamam ama sizler ve yaptığınız yorumlar beni okadar çok motive ettiki anlatamam Rabbim hepinizden ayrı ayrı razi olsun ben biraz kaderci biriyim Rabbimin dediği olur o neyi nasip ettiyse başımın tacı seni ve Bebisi ni çok öpüyorum Rabbim e emanet olun
Olayını tam bilmiyorum ama bende 1 hafta bekledim olmadı kalp atışı. Seni anlıyorum ama doktorum bana umutlanmamamı söylemişti hazırlıklıydım bu sonuca. İnşallah senin sonucun benimki gibi olmaz

merhaba rahatsız ediyorum ama eşim bebek istemiyor şimdilik bende eğer böyle bir şey olursa tepkisini merak ediyorum aranızda İstanbul'da oturup bana yardım edebilecek birisi var mı test alsam siz yapsanız ve sonuç çift çizgi çıksa ? :) Allah rızası için yardımlarınızı bekliyorum

Kuzum çok haklısın bizimki önlem alarak azaltmak aslında benim en büyük korkum şu: bir kaç arkadaşım emzirme döneminde meme çaylaklarımdan ötürü Can'larının çok yandığını ve çocukları emzirirken acıdan ağladıklarını yara olup sulandıklarını söylemişlerdi buna da çare olur mu ki? Diğer çatlakları da taşırım kabulüm derim
O acılardan aylarca ne çektim. Onu çekmeyen yoktur. Kadının en hassas bölgesi orası. Çocuk kucağımda ağlar ben meme vereceğim acıyacak diye korkudan ağlarım. Birde verirsin çocuk etkilenmesin diye bağıramazsın. Yanındakinin elini veya koltukları tırmalarsın. Hayırlısı ile o günlere gelin de o acılarda güzel geliyor sonradan unutup gülümseyerek hatırlıyorsun

Olayını tam bilmiyorum ama bende 1 hafta bekledim olmadı kalp atışı. Seni anlıyorum ama doktorum bana umutlanmamamı söylemişti hazırlıklıydım bu sonuca. İnşallah senin sonucun benimki gibi olmaz
Tatlım benim sorunum şu 8 haftalık gorunmeme rağmen ultrason da 5+5 görünüyor gelisme yok dedi kurtaj olmam gerekiyormuş bende bi hafta daha bekleyelim belki canlanır dedim bi umut işte bakalım bi hafta sonra sonuç aynı olursa müdahale etcek işte hakkımda hayırlısı olsun ne diyim arkadaşım. ....

Kızlar ben duştan sonra bebe yağı kullanıyordum. Ama içinde petrol olduğundan ve 12 hafta doladığından bırakmaya karar verdim. 12. haftaya kadar bol su içeceğim kimyasal kullanmayacağım. Mustela çatlak öncesi yağını ve sebamedin bebe yağını aldım. Onları kullanacağım. Sonrada belki de bitkisel yağlardan karışım yapabilirim.
Evet bence de ilk aylar cok onemli
Kimyasala hic gerek yok

Merhaba güzel anneler ve anne adayları bende 2017 nisan annesiyim tahmini doğum tarihi 5 nisan :) dünyalar tatlısı 2bucuk yasında nirde oğlım var. Forumu yıllardır takip ediyorum. Oğlumda hamileyken alışkanlık olmustu simdide hamile kalınca ilk iş forumu okumak oldu tabi eskisi kadar zamanım olmadığı için hepsini okuyamıyorum :KK43: :). Suan 9+2 günlük hamileyim ve iki gün önce kanamam oldu cok az özel bir kliniğe gidip baktırdık bebeğin hiç bir probleminin olmadığını iyi olduğunu söyledi doktor. Ertesi günde mahalle doktoruna gidip olanları anlattım idrar testinde enfeksiyon cıkınca Antibiyotik tedavisine basladım bugun. İlaç kullanımının doğru olmadığını biliyorum ama cok ağrım oluyordu ve ben sadece yerleşme yada hamilelikten olduğunu düşünüyordum meğerse hiç bitide değilmiş :KK43:

X