2017 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    217
Arkadaslar sizden hepinizin fikrini bekleyerek birsey soracam ilgilenir cevap verirseniz sevinirim . Ben eşimle Kilis te ogretmeniz. Kv Gil başka şehirde oturuyor . Çocuğum olunca annem bakamicak oda burda ama musait değil . Kayinvalide gelip bakarsa evi başka şehirde olduğu için mecbur bizimle yasicak. Fazla büyüklük yapabilen bi insan değil çabuk kırılır ve beni de fazla benimsemedi. Aramız normal kendisiyle. Bebeğe yine uzun yıllar bakacak kendi bakarım diyorda gezmeyi falan sever yıllarca kalacağını da pek tahmin etmiyorum. Yine de kaldığını varsayarsam sizce onun gelmesine bizimle yaşayıp cocugumuza bakmasina razi mi olayım doğru bir karar mi ? Yoksa başka alternatif ne önerirsiniz. Şimdiden teşekür ederim .
Cnm ikiniz de öğretmenmissiniz ben doğumdan sonraki yıl ücretsiz izin almayi düşünüyorum sen de öyle yapabilirsin en azından daha sonra 1.5 yaşında olmus oluyor kreşe gönderebilirsin. Çünkü kayinvalidenle aran pek iyi değil gibi sürekli aynı evin içinde sıkıntı olabilir bence

Canım bizim okulda bu konudan muzdarip bir öğretmen arkadaşımız var kadın izin alabilmek için ikinci çocuk için denemelere başladı. Her gün okulda dertli ve ağlıyor kolik bir oğlu var beslenmesi de sıkıntılı dolayısıyla özen gerekiyor biraz daha kayınvalidesi kendi düzenini bozduğu için kök söktürüyor diğer yandan. Bakabildiğiniz sürece kendiniz bakın derim. Belki mali açıdan zorlanırsınız ama kafanız rahat olur Bebek doğduğunda muhakkak iki anne de yardıma gelecektir ama üç aydan sonra siz önümüzdeki dönemde bebeğinize bakın kendiniz sonra da bakıcı kreş gibi alternatifler düşünürsünüz zaten bebeğiniz de büyümüş olacaktır epey.
Canim doğumla yaz tatili birleşince çocuk 6 aylık oluyor . Ondan sonra kv bakacak. Şimdi ücretsiz izin alsam bile 1 yıl aldım diyelim ondan sonra yine biri lazım annem yaşlı halide yok . Mecbur ya bakıcı olacak yada kv. Bende bari bildiğim kişi kv olsun diyorum çocuk için katlanirim diyorum ama onla da yaşamak çok zor olacak :KK43:

Kızlar anladm ki aç kaldıkca mide daha da bulanıyor yedikten sonrada yediğimiz için bulanıyor :KK70: bnmde oglenden sonra başlıyo bulantılar akşama kdr ara ara kaşık kaşık meyveli yoğurt yiyorum iyi geldi bana

Canim doğumla yaz tatili birleşince çocuk 6 aylık oluyor . Ondan sonra kv bakacak. Şimdi ücretsiz izin alsam bile 1 yıl aldım diyelim ondan sonra yine biri lazım annem yaşlı halide yok . Mecbur ya bakıcı olacak yada kv. Bende bari bildiğim kişi kv olsun diyorum çocuk için katlanirim diyorum ama onla da yaşamak çok zor olacak :KK43:
Can'ım sonraki yıl ücretsiz izin al demek istedim. Çocuk olur birbuçuk yaşında sürekli gergin huzursuz diken üstünde bir evde yaşamak hepinize ağır gelir zor gelir bütün hareketlerin kısıtlanır bence daha ağır yaptırımları olur sonraki yıl süt izniyle erken çıkarsın bir gününü boşaltırlar vs çocuğa üç gün yanda dört gün bakacak bir bakıcı bulursun mutlaka

Kızlar anladm ki aç kaldıkca mide daha da bulanıyor yedikten sonrada yediğimiz için bulanıyor :KK70: bnmde oglenden sonra başlıyo bulantılar akşama kdr ara ara kaşık kaşık meyveli yoğurt yiyorum iyi geldi bana
Bana da bugün hafif bir bulantı uğradı tuzlu sert bir peynir yedim öyle iyi geldi ki

Cnm ikiniz de öğretmenmissiniz ben doğumdan sonraki yıl ücretsiz izin almayi düşünüyorum sen de öyle yapabilirsin en azından daha sonra 1.5 yaşında olmus oluyor kreşe gönderebilirsin. Çünkü kayinvalidenle aran pek iyi değil gibi sürekli aynı evin içinde sıkıntı olabilir bence
Ücretsiz izin de ayrı bi sorun bizim daha borçlar var düğün zamanindan kalma . Mecburen izinden sonra baslicam. Kv biraz kırılgan yükü ağır bi insan onla uzun süre yaşamakta zor süreç . Bakıcı konusunda da çocuğum için üzülüyorum napcam bilmiyorum :KK43:

Can'ım sonraki yıl ücretsiz izin al demek istedim. Çocuk olur birbuçuk yaşında sürekli gergin huzursuz diken üstünde bir evde yaşamak hepinize ağır gelir zor gelir bütün hareketlerin kısıtlanır bence daha ağır yaptırımları olur sonraki yıl süt izniyle erken çıkarsın bir gününü boşaltırlar vs çocuğa üç gün yanda dört gün bakacak bir bakıcı bulursun mutlaka
Ücretsiz izne ayrılamam canım borclarimiz çok , çocukta gelecek yetisemeyiz maddi olarak . Bakıcı konusunda da endiseliyim. Sen nasıl yapacaksin

Ücretsiz izne ayrılamam canım borclarimiz çok , çocukta gelecek yetisemeyiz maddi olarak . Bakıcı konusunda da endiseliyim. Sen nasıl yapacaksin
Canım ben izin kullanırım bizim de harç borç çok aslında ama eşim idare edecek annem destek olacak biraz bir buçuk yaşından sonra bakıcı ya da kreş var aklımda

Ücretsiz izin de ayrı bi sorun bizim daha borçlar var düğün zamanindan kalma . Mecburen izinden sonra baslicam. Kv biraz kırılgan yükü ağır bi insan onla uzun süre yaşamakta zor süreç . Bakıcı konusunda da çocuğum için üzülüyorum napcam bilmiyorum :KK43:
Ben kendi annemle babamla yaşadığım halde olmuyor. Tavsiye etmem. Ücretsiz izin alma şansın varsa kesinlikle al ya bakıcı

Çok sağolun arkadaşlar geçmiş olsun dilekleriniz için. Etiketleme isini yapamadim.Herşey Rabbimden. Sizinle tanıştığıma çok memnunum.inş nisan ayında bebek haberlerinizi almaya girerim :KK25: Allah sağlıklı bi şekilde kucagıniza almayi nasip etsin bebislerinizi
Çok geçmiş olsun Allah bir daha yaşatmasın inşallah. Sabırlar dilerim. Zaman herşeyin ilacı, herşeyin hayırlısı...Bir an önce kendini hazir hissedip bebiş haberlerini almak dileğiyle...

Canım peki onun yerine borçlarınıza Destek çıksalar da sen evde kalıp baksan bir arkadaşım da bunu talep etmişti biz düze çıkınca da kayınvalidelere ödeyeceğiz demişti bir kredilerini üstlenmişti aile.

Bulantım hafiflemiş azıcık uyumuşum ne iyi geldi. Kalktım yine aynı , bir de acıktım , şimdi ye yiyebilirsen birşeyler of işkence gibi hiç zevk almıyorum yemek yemekten :işsiz::işsiz:

Canım bende dün buna benzer bir şey yaşadım. Çok fazla istifra ettiğim için düşkün durumdaydım. Daha öncede böyle olduğumda hep özelde serum takıldı. Bu sefer devlet hastanesine gidelim dedim. Gitmez olaydım. Bir buçuk saat kapıda baygın bir şekilde doktorun keyfini bekledim. Hasta yoğunluğu yoktu. Birde karşımda bir bayan oturmuş ağlıyordu ona çok kötü bir şekilde demiş ki senin kanaman çok fazla git koridorda otur bekle bu çocuk düşer zaten bir saate kadar.. kadın ağlıyordu bende çok kötü durumdaydın yanına gidip teselli edemedim. Sonra sıra bana geldi. Durumumu anlattım git içeride çatala otur geliyorum dedi. Ben daha önce vajinal usj ile muayene oldum bu çok korkulacak birşey değil acı da hissetmiyorsun ama çatala oturmamıştım görünce çok korktum ben böyle muayene olmak istemiyorum dedim . Sen bilirsin o zaman başka şekilde bakamam imzanı at git dedi. Bende imza attım muayeneyi kabul etmiyorum diye. Oradan ağlayarak çıkıp özele gittim. Özeldeki doktora anlattım böyle böyle bir şey yaşadım diye o bile şaşırdı ne gerek varmış alttan muayeneye kanaman yok bişeyin yok dedi. İnsan kendini devlet hastanesinde çookk kötü hissediyor. Bence güvenilir özel hastaneler bu işi kesinlikle daha iyi yapıyor.
Aynısını bana da yaşattı Can'ım. Ve değerim de öyle küçül bir değer değil karından görünürdü kesem. Çocuk düşse umurlarında değil hem ilişki yasak diyorlar hem alttan muayene ediyorlar yok böyle bir dünya

MissMervee MissMervee canim gercekten kotu olmuş.obur ay gelen doktorun tavirlarina da bakarsin olmazsa ona devam edersin ama her ay doktor degistirmekte saçma olur.en iyisi imkanin varsa ozelde bir doktor bul.benim de tam tersi oldu bugun gecen hafta ozelde 3 farkli doktora gittim begenmedim bugun devlete gittim cok memnun kaldim.benimde kanama alanim var ona bakti devam ediyor dedi.kalp atislarini dinledi sorularima cok guzel cevap verdi.hepsi bir olmuyor maalesef.sen ozelde bir doktor bul vakit kaybetmeden.cunku kanama alani var deyince igneye baslatti haftada bir bana
Benimde kanama alanım var canım onun için gitmiştim zaten azalmış dedi gönderdi ne ultrason görüntüsü ne tahlil sonuçlarım hiç birini vermedi

MissMervee MissMervee ben özele gidiyorum ama sadece devlet hastanesinde kan testlerimi yaptırmıştım. Bana prenses gibi davrandılar. Doktorları genelde erkekti. Bana birdaha ne zaman geliceğimi ve bir ay sonraki tarama tesleri için randevu bile verdiler. Ama ben oraya devam etmiycem. Cünkü özelde doğum yapmak istiyorum. Doktorumda özelde zaten. Sen bence sağlık bakanlığına doktoru şikayet etmelisin. Ablam daha önce sağlık ocağındaki doktorları şikayet etmiş. Onlara uyarı gitmişti
Bende artık özele gideceğim Can'ım normal testlerimi devlette yaptırabilir miyim ki

Seni görünce korkuyorum :) ileri zamanları düşünmek istemiyorum. İnşallah bu kadar çok bulantım olmaz

Kimsenin olmasın bu kadar Can'ım , çok zorlanıyorum , arada hafifliyor baygın bir şekilde uykuya dalıyorum , ben de 10 11 ve 12. haftalardan daha fazla korkuyorum , sanki daha da artacak , son iki gündür daha kötüyüm çünkü :KK43:

X