2017 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    217
Aslinda benim dr. Hamilelik düsündugumu soyledigmede kan degerime gore onerdi cunku ben oldu bitti istahsiz biriyim. Diger hanimlardada durum ayni mi bilemem ama ultrason ayda bir gidisat iyi ise 2 ayda bir cunku burda hastalik olorak görmuyorlar. Bana cig et disinda hic yasak yoktu.

Isvecte mesela saglik sorunun yoksa doktoru bile gormuyormussun uzman eben oluyormus o ilgileniyormus herseyinle.ultrason sadece 18. Haftada ayrıntılı.eger isterden kendin ozelde ücretini odeyerek ve sira bekleyerek yaptiriyormussun.bizdeki gibi sunu ye bunu ic demiyorlarmis vucudunu dinle diyorlarmis.hamilelik hastalik degil olmasi gereken dogal bir surec diye yaklasiyorlarmis vve ayrica tahlil sonuclarinin sonuclarini filan sen almiyormussun inceleyip karsilastirip kafa karistirmaya gerek yok diye. isvecte yasayan birisi yazmisti.isvec anne ve bebek sağlığının en yüksek olduğu ulkelerden birisi

Anladım canım bir nevi rahat bırakıyorlar , belki de kişinin değerlerine bakıp ona göre takviyeleri veriyorlar. Bu da güzel..

Evet bende isvicredeyim. Tercih senin ister ozel ister hastahanede bir doktor seciyorsun. Doguma kadar takipletini yaptiriyorsun yanliz hic bir ucret odemiyorsun. Burada saglik icin aylik bir miktar odeneniyor ancak baska birsey icin odeme yapmiyorsun. Dis haric...

Pardon sen isvec demissin ben isvicredeyim

Evet oyleymis İsveçli bi arkadasimiz var oyle diyor.sigorta gibi bir ücret odeniyormus isvecte de

Canim cok haklisin bende kendimj zorluyorum ve kendime soz verdim yarindan itibaren agzima almiycam ve senin yazdiklarinida aklima getircem hep. Teşekkür ederim. Zaten bu yil kpss caliscam buda benim icin bi ugras olur dedigin gibi daha cabuk atlatirim. Yardim ve onerilerin icin cok sagol

Bu aksam yemegi cok erken yedik ondan sonrasında hiç bişey yemedim biraz önce açlıktan midem bulandi ama canım yemek ekmek gibi bişey istemedi bende salatalık çıkardım uzunlamasina ikiye kestim bir de arasını tuzladim yedim acaip iyi geldi mideme ilaç gibi belki size de böyle iyi gelir mide bulantıniza bir de çoğunluğu sudan oluştuğu için su icemeyenlere su ihtiyacını da giderir.

Hanimlar bide bisey sorcam size kan tahlilinde diger kan degerlerinize bakti mi doktor kontrol amacli?
Benim kontrolüm yarın daha kalp atışı için ilk defa gidiyorum bir de gelirken aç gel dedi tahlil yapacakmis. Yarın gorcem ben ama sen tam neyi sordun yani o kan tahlili liste şeklinde önüne geliyor doktorun zaten yüksek yada düşük olanlar o listede ya koyu harflerle ya da yaninda işaret eklenmiş sekilde gelmiş oluyor tek tek hepsine bakmasına gerek kalmıyor ama göz gezdiriyordur mutlaka sınıra yakın olan varsa soyler

Bende midem bulandiginda salatalik yiyorum tuzlayip. Gercekten iyi geliyor. Su cok icemedigim icin salatalik fazla tuketiyorum midem bulanmiyorsa tuzlamiyorum.

Evet canim bende onu sormustum diger kan degerleri icin tahlil yapacak mi diye sen cevaplamissin zaten benimde kontrolum cuma gunu ama bana bisey demedi bende ac gitsem iyi olur aslında dimi

selam kizlar, hic bisey yiyemiyorum .....özellikle et tavuk görünce ortami direkt terkediyorum, sanki hastaymisimda agzimin tadi yokmus gibi yiyemiyorum, igrenti mide bulantisida oluyor ama kusmuyorum cok sükür .. napsamki doymak icin??

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…